Profil autora:
vložil Orlický.net
autor fotografií
21.10.2007 10:44

Orlický.net

Zpravodajství
názory

Zobrazeno 1514x

Hodnocení

Kostelec nad Orlicí - Bývalý místostarosta města Jiří Bartoš (SNK Evropští demokraté) koncem září obvinil vedení zdejší radnice z porušení zákona o obcích kvůli sporné rekonstrukci Palackého náměstí za přibližně 100 milionů korun. Starostka Ivana Červinková (ODS) obvinění odmítá.
Uvádíme nezkrácené vyjádření Jiřího Bartoše, které publikoval 18. září na diskuzním fóru městských internetových stránek www.muko.cz. Zároveň přikládáme reakci starostky Ivany Červinkové.

Příspěvek: Jiří Bartoš, 18.09.2007 - 19:11 hodin

Považuji za svou povinnost seznámit občany města, kteří uživají tyto stránky k tomu, aby se něco dozvěděli o postupu vedení města se zamýšlenou rekonstrukcí Palackého náměstí a kulturního střediska Rabštejn. Nemohu se v žádném případě s tímto postupem ztotožnit, jelikož je zcela nestandartní a protiprávní.
Na programu mimořádného zasedání zastupitelstva města Kostelec nad Orlicí dne 24.7.2007 ze 14 přítomných zastupitelů podpořilo návrh rekonstrukce Palackého náměstí a Rabštejna 10 členů, 2 byli proti a 2 se zdrželi. To znamenalo, že chybí jeden jediný hlas k tomtu, aby byl návrh přijat (21 zastupitelů, 11 pro). V dalším úsilí se nemělo vůbec pokračovat až do případného dalšího zastupitelstva, kde by legální cestou bylo toto rozhodnutí ZM revokováno a nahrazeno novým.
Prvním faux - pau bylo podepsané usnesení z 24.7.2007, kde ZM "souhlasí" s rekonstrukcí náměstí a Rabštejna, když výsledek byl opačný. Nevím, co si o tom mám myslet. Nabízí se řada možností, chtěl jsem věřit, že se jedná jenom o chybičku, kterou je však potřeba napravit.Nestalo se tak. Pokládám si otázku jakou funkci plní ověřovatelé zápisu a kontrolní výbor. Paní starostka dál vyvíjela aktiviiy a nechala Radou města dne 6.8.2007odsouhlasit svoji vůli pokračovat dál - není přece možné, aby téměř stomilionový projekt zapadl a neuskutečnil se (státní dotace 85 mil. Kč, 15 mil. Kč z rozpočtu města).K pokračování na projektu bylo ale kompetentní pouze rozhodnutí ZM. Bez vědomí ZM bylo vyhlášeno výběrové řízení na projektovou dokumentaci náměstí, Rabštejna a na podání žádosti o dotaci. Dle výsledků tohoto výběrového řízení se navýšily vstupní náklady města o 9 mil. Kč, aniž bychom měli dotaci na účtu.
Na zasedání zastupitelstva města dne 3.9.2007 paní starostka vůbec neuznala svoji chybu a veškeré vysvětlení alibisticky nechala na své zástupkyni.Ta se snažila tento bod omluvit, leč nepřesvědčila. Zastupitelstvo znovu hlasovalo o podpoře výše popsaného projektu avšak bez revokace usnesení z 24.7.2007. To je absolutně nepřípustné a neplatné. Nemohl jsem rozhodovat o něčem, co bylo již jednou rozhodnuté a odešel jsem ze sálu a hlasování se nezúčastnil. Ptám se zastupitelů, kteří byli naprosto v pohodě a bylo jim jedno, že něco neladí. Jste lidé na správném místě a myslíte to s Kostelcem dobře nebo pouze kopírujete rozhodnutí jedince? Mě osobně toto ponižuje.
Jiří Bartoš, zastupitel

Komentář k příspěvku: Ivana Červinková, 24.09.2007 - 14:48 hodin

Téma rekonstrukce Palackého náměstí a kulturního zařízení Rabštejn – jak dlouho se o těchto projektech hovoří, existují studie? Pamětníci vědí. Oba projekty jsou jistě srdeční záležitostí Kostelečáků. Současně se jedná o projekty velmi náročné – co do přípravy a hlavně finančně. Právě nalezení zdrojů financování je v tomto případě klíčové. Velkou a ojedinělou příležitostí jsou prostředky evropských fondů. Musíte o tom ale hodně vědět, předvídat a být připraven! A za tím vším je práce, mnoho práce.
Po uchopení gesce Investice a rozvoj města po bývalém místostarostovi panu Bartošovi jsem bohužel nepřevzala žádnou koncepci, ani projekty, které by byly připravovány pro čerpání evropských peněz. Od listopadu loňského roku proto velmi intenzivně na přípravě projektů pracujeme. Proto byl již prosincovému jednání zastupitelstva předložen Návrh investičních akcí na r. 2007-2010, v březnu zastupitelstvo na svém jednání odsouhlasilo zahájení veřejné diskuse nad vzhledem a fungováním centra města. Od dubna do června byly v hale úřadu vystaveny dosud zpracované studie, k nimž mohli občané podávat své připomínky, náměty, názory. Na konci června se pak konalo veřejné projednávání k tématu rekonstrukce centra a kulturního zařízení. Dalším krokem pak je zahájení projektových prací, kterým samozřejmě musí předcházet výběrové řízení. Vypsání první výzvy k podání žádosti se totiž blíží a k podání žádosti je nutná alespoň projektová dokumentace k územnímu řízení a toto řízení rovněž musí proběhnout. A to se již pohybujeme v roce 2008! Vzhledem k tomu, že tato příprava pod vedením pana Bartoše byla naprosto zanedbána, nemůžeme si opravdu dovolit ztrácet čas, pokud chceme vůbec nějaké dotace získat a udělat tak něco pro rozvoj tohoto města. Bez finančních prostředků si o něm můžeme opravdu jen povídat.
Pokud se týká vypsání výběrových řízení, jak sám pan Bartoš na jednání ZM 3.9. 2007 řekl, jsou plně v kompetenci rady města. Vzhledem k tomu, že se jedná o projekt významný a zastupitelé o něm již od jara jednají, bylo naším záměrem proces zahájení přípravy projektové dokumentace v zastupitelstvu projednat. Na červencovém mimořádném jednání ZM bylo z celkem 21 zastupitelů přítomno 14, z toho 10 hlasovalo pro, 2 byli proti a 2 se zdrželi. V zápisu opravdu zůstal původní návrh „souhlasí“, ač k tomu jeden hlas chyběl. Po konzultaci s právničkou odboru dozoru Ministerstva vnitra a dle jednacího řádu zastupitelstva byl tento stav na následujícím jednání ZM narovnán. Proti zápisu byla podána námitka a zastupitelstvu bylo navrženo bod projednat znovu. Rovněž dle písemného vyjádření právníka rada města zákon neporušila, když 6.8. odsouhlasila vypsání výběrového řízení. To tak mohlo bez další významné ztráty času proběhnout a jeho výstupy dle předloženého harmonogramu mohlo ZM 3.9. schválit či nikoli.
Za zamyšlení proto stojí otázka, proč zastupitel, který chtěl toto město vést jako starosta, v době kdy byl ze své funkce uvolněného místostarosty zodpovědný za rozvoj města, nepřipravil žádnou koncepci a rovněž nepracoval na přípravě projektů. Pokud je tedy proti těm stávajícím, měl by ve velmi krátké době předložit koncepci svoji a své protinávrhy projektů zastupitelstvu. To je v zájmu tohoto města a v tom spočívá skutečná práce zastupitele, nikoli pouhá gesta a proklamace.

Komentář k příspěvku: Jiří Bartoš, 24.09.2007 - 19:40 hodin

Není možné, abych nereagoval na diskusní příspěvek paní starostky. Budu stručný a bude to naposledy. Slibuji. "Paní starostko, nikdy jsem nebyl proti rekonstrukci Palackého náměstí v Kostelci nad Orlicí, ale proti praktikám, kterými toho chcete dosáhnout. Vytasila jste netradiční zbraně, leč sobě vlastní - ubohý alibismus. Nápady, co kde zlepšit byly a jsou, není ale prostor, jelikož co není z Vaší hlavy, má pramalou šanci na úspěch. Je otázkou, komu jste svým článkem ublížila. Mně tedy rozhodně ne."
Jiří Bartoš, zastupitel

---

Server Orlický.net neručí a nenese zodpovědnost za obsah tohoto příspěvku. Příspěvek vyjadřuje názor autora.
Orlický.net si vyhrazuje právo odstraňovat příspěvky, a to zejména takové, které odporují dobrým mravům, porušují platné zákony ČR (např. obsahují vulgární výrazy, nadávky, rasistické, xenofobní či šovinistické narážky), poškozují dobré jméno serveru Orlický.net nebo obsahují neplacenou reklamu.

Linkuj elánek Linkuj.cz  Linkuj.cz  |   Facebook  Facebook  |   Google  Google  |   Jagg.cz  Jagg.cz  |   Digg  Digg
Mohlo by Vás zajímat
loading...
   
Další zprávy z lokality
Uplynulý víkend nezačal při cestování dobře pro třicetiletou řidičku z Choceňska
Exkluzivní rozhovor s reportérem a moderátorem zpravodajství České televize Tomášem Drahoňovským pro Orlicky.net
Informační centrum „Hučák“ slaví 10 let. Dnes se tam slaví v rámci Muzejní noci
Čtvrtý týden stavebních prací na silnicích ve městě
Řidič se lekl protijedoucího auta a svůj náklaďák poslal na bok
Taxík skončil po střetu s jiným autem v plotě
Nový rok 2018 je již za dveřmi. Oslavy ve světě jsou v plném proudu
Partnerské neshody skončily tragédií. Žena byla obviněna z vraždy
Koncert The Trio MUH - Nový zámek Kostelec nad Orlicí
Dvě víkendové nehody blokovaly silnici I/33 z Jaroměře na Náchod
Kůň spadl do studny. Po dvou hodinách ho zachránili hasiči
Světový den boje proti mozkové mrtvici
První krajská miminka roku 2017 obdrží dárkové poukazy
Zahájili Ústecký advent 2016
Po srážce dvou osobáků museli jednu osobu vyprostit
Na staršího muže zaútočil slzným sprejem
Odešla z domu a teď ji hledají
Auto s vlekem dostalo smyk. Převrácené skončilo v sadu
Tesaři z náchodské stavebky vybojovali bronz
Benefiční Setkání před betlémem pořádá Domácí hospic Setkání
Komedie s Ivanou Chýlkovou a Janem Potměšilem v Dobrušce
Žáci středních praktických škol z Rychnova nad Kněžnou a Kvasin se společně setkali v ÚSP Kvasiny
Den dětí oslavili v Týništi cestou Pohádkovým lesem
Golfový klub Symbióza Nebeská Rybná pořádá Den otevřených dveří
Český reprezentant a novopečený mistr ČR v badmintonu Petr Koukal poskytl Orlickému Netu rozhovor
Death or Glory: Atlantic Ocean
Pád horolezce v Teplických skalách
V poledne se po celé republice rozezní sirény. K uctění památky vojáků.
Letní slavnosti už dnes
Děti utopily hendikepy na vodáckém táboře

Jaká je budoucnost rychnovské nemocnice? Vznikne tu také LDNka?
21.03.2019 | 09:03 | (rup)

Věznice v Králíkách? Ministerští úředníci o tom zase uvažují, říká hejtman Netolický
15.03.2019 | 10:28 | Orlický.net

Lékařka Inna Vlasenko: Jazyková bariéra problém není, pacientky mi rozumí
13.03.2019 | 10:20 | (jad)

Historické lyžování na jasankách je vášeň, zábava, návrat v čase i přehlídka úžasných garderob
20.01.2019 | 07:29 | ČRo

Nového starostu Žamberka zaměstnávají i nekonečné příběhy. Dotáhne protipovodňová opatření?
19.01.2019 | 09:44 | ČRo

V zastupitelstvu zasedli noví lidé. Jaké mají vize?
28.12.2018 | 11:15 * | (rup)

Jaké byly u vás vánoce?
24.12.2018 | 21:24 | Orlický.net

Rozhovor s budoucím ředitelem rychnovské nemocnice Lubošem Mottlem
21.12.2018 | 11:19 | (jad)

29 let od pádu komunismu se rychnovská ODS pyšní, jak se jí skvěle vládne spolu s KSČM
17.11.2018 | 17:54 * | (rup)

Z kinosálu bude skladiště knih. Kdo to rozhodl?
14.11.2018 | 07:15 | (rup)

Jaká je personální situace v rychnovské nemocnici na dětském a porodnickém oddělení?
11.10.2018 | 07:18 | (jad)

Stanovisko vedení městysu Častolovice k článku ze dne 27. 8 .2018 ohledně nařízené exekuce na městys Častolovice
05.10.2018 | 14:01 | Orlický.net

Během 4letého volebního období tři zastupitelé ani jednou veřejně nepromluvili
24.09.2018 | 11:40 | (rup)

V Novém Městě proběhne referendum o obchvatu, jeden z kandidátů připravuje informační vycházku po jeho trase
16.09.2018 | 13:32 | (rup)

Jak má radnice naložit se 120 miliony na byty?
28.08.2018 | 07:25 * | (rup)zprávy z měst v regionu Orlických hor a Podorlicka

Rychnov nad Kněžnou
Jaká je budoucnost rychnovské nemocnice? Vznikne tu také LDNka?
Hasičům slouží pro výcvik jednotek požární ochrany nový polygon
Kamínek a lyžníci
Radnice nechala odvézt osm náklaďáků odpadu. Skládka je už zase zpátky, majitelka to nechce řešit
Ústí nad Orlicí
Zpívali pro dětský fond Unicef
Vichřice Eberhard zasáhla lesy okolo města
První Cestovatelský maraton se povedl
Festival Jeden svět se blíží
Žamberk
Turisté v Žamberku slaví 100 let
Burza dětského zboží a dámského oblečení
Vichřice Eberhard páchala škody i v Žamberku
Maceška má nové kvalitní zázemí a stala se Dětskou skupinou
Lanškroun
Radnice čeká se stavbou polikliniky na lékaře
Městské muzeum Lanškroun si připomene události 17. listopadu historickou soutěží
“Hopsa hejsa OD Brandejsa,” zpívají v Lanškrouně!
Jak by se mohl jmenovat nový kulturní dům? Co třeba LART?
Nové Město nad Metují
Skončil inženýrsko-geologický průzkum silnice procházející náměstím
S plánovanými opravami silnic začnou stavbaři možná už příští týden
Silnici I/14 čeká v historickém centru města geologický a geofyzikální průzkum
Starosta Nového Města nad Metují přednesl Zprávu o stavu města v roce 2018
Dobruška
Řidička vyjela ze silnice a nabořila do kapličky. Policistům nadýchala přes 4 promile
Kamion skončil v příkopu. Řidič se ze zdemolované kabiny dostal sám bez vyproštění
Dobrušský velitel družstva hasičů odsloužil svou poslední směnu
Konec roku uzavřel Silvestřík pro děti
Letohrad
V Bažantnici probíhá těžba dřeva. K zemi šly jen stromy staré nebo ve špatné zdravotním stavu
Opilý muž si chtěl ublížit. Zásah policistů musel být velmi rychlý
Křížová cesta z Orlice míří do Olomouce
Další Hyundai zastavily plameny. Požár opět likvidovali přivolaní hasiči
Kostelec nad Orlicí
Sociální a související služby pro osoby ohrožené sociálním vyloučením a v nepříznivé sociální situaci
Sociální a související služby pro rodiny s dětmi
Sociální a související služby pro zdravotně postižené občany Kostelecka
Už máte svou I.C.E. kartu?
Choceň
V přádelně zahořela bavlna. Škody se vyšplhají do milionů
Opilý a bez řidičáku jezdil autem. To mu policie zabavila
Bavorák nebo Korejec? Viděli jste střet couvajících vozidel?
Protidrogová Makumba zasáhla, čtyři muži jsou obviněni z výroby či distribuce pervitinu
Týniště nad Orlicí
Osobák narazil do stojícího auta s vlekem
Skořápka s Alenou Mihulovou v Týništi nad Orlicí
Týnišťské děti obcházely město s kasičkami pro Tříkrálovou sbírku
Požár sazí v komínu si vyžádal zásah hasičů
Vamberk
Vloupání do chatek v zahrádkářské kolonii objasněna
Tradiční vamberecké krajkářství usiluje o zápis do Seznamu nemateriálních statků tradiční lidové kultury České republiky
Na křižovatce se srazila dvě osobní auta
Hasiči likvidovali následky dopravní nehody i uvolněný plech na střeše
Česká Skalice
Starší muž měl obtěžovat a osahávat mladou dívku. Policisté se ptají, zda se to nestalo i jiným dívkám či ženám
Náchodští hasiči cvičili na Rozkoši záchranu osoby, pod kterou se propadl led
V bývalé pekárně zahořel moučný prach
Motorka po střetu s autem skončila mimo silnici, motorkář v péči lékařů
Rokytnice v Orlických horách
Umělec tvořil bez zakázky. Sprejem poničil několik objektů
Sýpka bude lákat vůní čerstvě upražené kávy
Kingdom Come míří do Sýpky
Plameny zachvátily fotbalové šatny. Škoda se vyšplhala na 200 tisíc
Česká Třebová
Falešný lékař podvedl důvěřivce. Z důchodce vylákal několik tisícovek
František „Čuňas“ Stárek si povídal se studenty: „Budu mluvit ve stoje. Seděl jsem čtyři roky.“
Chtěl skočit ze střechy tělocvičny. Muž je nyní obviněný z třech trestných činů
Poznáváte muže na identikitu? Ozvěte se policii
Opočno
Masopust v Opočně
Spousta zábavy a soutěží čeká na děti na Velkém karnevalu v Opočně
Kanadsko-česká umělkyně Lenka Lichtenberg zavítá do Opočna. Předprodej vstupenek je již zahájen
Místo chirurgie domov pro seniory. Kraj v Opočně rozšíří kapacitu pobytových služeb
Náchod
Vedení náchodské radnice ocenilo záchranáře a strážnici městské policie
Strážnice Městské policie Náchod pomohla při záchraně života
Náchod stvrdil spolupráci s nemocnicí podpisem memoranda
Kromě varny se v bytě našly i nože. Možná jsou kradené, poznají je majitelé?
Jablonné nad Orlicí
Firma vyslala humanitární pomoc pro Ukrajinu
Auto se na přejezdu střetlo s osobním vlakem
Loupežné přepadení s airsoftovou zbraní: Napadeného zranil, ale peněz a mobilu se nezmocnil.
Osobák skončil převrácený na střeše, cestující v péči lékařů
Borohrádek
Začíná celorepublikový řetězec dobrých skutků
Nerespektoval zákaz řízení, díky policistům do cíle nedojel
Osobák skončil na střeše, řidiči pomohli svědci události z vozu ven
Hasiči likvidovali požár přístřešku
Jaroměř
Hasiči přestěhovali základnu do bývalé kotelny. Tam budou sídlit několik příštích měsíců
Senior vjel na železniční přejezd přes zákaz. Projíždějící vlak ho připravil o přívěsný vozík k vozidlu
Hasiči se musí dočasně přestěhovat. Řidiči by měli být obezřetní v okolí nového výjezdového stanoviště
Hokejisté Jaroměře vyzvou v semifinále Novou Paku
Králíky
Věznice v Králíkách? Ministerští úředníci o tom zase uvažují, říká hejtman Netolický
Na louce se skrývalo šedesát zlatých dukátů z třicetileté války
Sháněl nějaké peníze. Podíval se do školy
Vyražte do Muzea opevnění Králický řopík
Hradec Králové
Matka se synem měli doma ve sklepě pěstírnu konopí. Marihuanu ale sklidili policisté
Na semaforu červená! Přesto řidiči jeli dál
Zabraňme společně šíření kůrovce! Lesy ČR nabídly pomoc více než 160 tisícům vlastníků lesů
S Rapidem jezdil jak Pendolino. Zdrogovaný řidič ujížděl před policií městem až 160 km/h
Vysoké Mýto
Na světelné křižovatce došlo k dopravní kolizi. Viděli jste střet nákladní soupravy s autem?
Studenti gymnázia představili nově vybavené učebny odborných předmětů
Šemberovo divadlo zažilo slavnostní předávání výročních cen
S golfem knokautoval sloup. Veřejné osvětlení se poroučelo k zemi
Pardubice
V podvečer se srazil autobus s osobním autem. Třináct lidí skončilo v nemocnici
Deset cizinců pracovalo na stavbách bez povolení. Dva z nich před policisty utíkali
Po předchozí rozepři kopl muž druhého do hlavy
15letá dívka se nevrátila do dětského domova
Litomyšl
Gymnázium se pyšní moderními učebnami biologie
Výmol na silnici vyvolal hádku mezi cyklistou a řidičem osobáku
Litomyšlská interna je v novém. Kraj si vilu Klára zatím nechá
Máslový lupič odhalen. Bez řidičáku a peněz odvezl přes 70 kg másla
Solnice
Kamionu se převrátil návěs do příkopu. Stalo se to ale na kruhovém objezdu
Autobus plný cestujících projel kruhovým objezdem a skončil v příkopu
Řidič náklaďáku vjel do protisměru a narazil do dvou aut. Ta skončila po příkopech
Stovky lidí se podílely na slavnostním zasazení aleje "Lip svobody"
Orlické hory
Policisté na běžkách kontrolovali chaty a chalupy
Destinační společnost Orlické hory a Podorlicko prezentovala nabídku turistické oblasti na veletrhu GO a REGIONTOUR v Brně
Musheři mají za sebou 300 kilometrů po hřebenech hor
Stovky psů, saně, lyže i kola. Začal 23. ročník náročného závodu psích spřežení Šediváčkův long
Podorlicko
Hasiči o víkendu likvidovali spadané stromy
Hasiči hned dvakrát monitorovali tok Orlice
Blíží se Pokáčovo jaro. S Láskou míří na regionální pódia
Hasiči na Valentýna likvidovali několik nehod
Rychnovsko
Zájemce o značkové mobily lákal nízkou cenou, zboží ale neposílal. Kriminalistům se na síti ale neztratil
Dycky Rychnovsko! Co místní v regionu pálí? A co těší?
Energetici ČEZu zrušili kalamitní stav na většině svého území, na Rychnovsku trvá dál
Vamberecká krajka je fenomén přesahující náš region, říká ředitel muzea
Orlickoústecko
Cizinec projížděl v mercedesu Orlickým Podhůřím. Řídil ale bez řidičáku a navíc opilý
Včerejší ranní nehody: Autobus se srazil s vozidlem údržby, osobák pak s dalším autem
Toxi tým překazil další výrobu pervitinu v našem regionu. Výrobce a dealer drog ve vazbě
Nezodpovědní řidiči za volantem: Policisté zaznamenali od začátku měsíce několik nehod způsobených pod vlivem alkoholu
Náchodsko
Traktor zamířil za hranice. Ovšem bez vědomí majitele
Ve skalách zachraňovali zraněnou osobu
Tragická událost na kolejích: Žena střet s vlakem nepřežila
Místo do školy chodil za školu. Za «ne»docházku se budou zodpovídat rodiče.

provozuje (c) Pro Junior, z.s. 2006-2019 | ISSN 1803-6317 | za obsah ručí autoři jednotlivých příspěvků
zprávy z volně přístupných zdrojů jsou označeny zkratkou zdroje | | gdpr | ceník inzerce | admin
TOPlist Google+