Profil autora:
vložil Orlický.net
autor fotografií
21.10.2007 10:44

Orlický.net

Zpravodajství
názory

Zobrazeno 1536x

Hodnocení

Kostelec nad Orlicí - Bývalý místostarosta města Jiří Bartoš (SNK Evropští demokraté) koncem září obvinil vedení zdejší radnice z porušení zákona o obcích kvůli sporné rekonstrukci Palackého náměstí za přibližně 100 milionů korun. Starostka Ivana Červinková (ODS) obvinění odmítá.
Uvádíme nezkrácené vyjádření Jiřího Bartoše, které publikoval 18. září na diskuzním fóru městských internetových stránek www.muko.cz. Zároveň přikládáme reakci starostky Ivany Červinkové.

Příspěvek: Jiří Bartoš, 18.09.2007 - 19:11 hodin

Považuji za svou povinnost seznámit občany města, kteří uživají tyto stránky k tomu, aby se něco dozvěděli o postupu vedení města se zamýšlenou rekonstrukcí Palackého náměstí a kulturního střediska Rabštejn. Nemohu se v žádném případě s tímto postupem ztotožnit, jelikož je zcela nestandartní a protiprávní.
Na programu mimořádného zasedání zastupitelstva města Kostelec nad Orlicí dne 24.7.2007 ze 14 přítomných zastupitelů podpořilo návrh rekonstrukce Palackého náměstí a Rabštejna 10 členů, 2 byli proti a 2 se zdrželi. To znamenalo, že chybí jeden jediný hlas k tomtu, aby byl návrh přijat (21 zastupitelů, 11 pro). V dalším úsilí se nemělo vůbec pokračovat až do případného dalšího zastupitelstva, kde by legální cestou bylo toto rozhodnutí ZM revokováno a nahrazeno novým.
Prvním faux - pau bylo podepsané usnesení z 24.7.2007, kde ZM "souhlasí" s rekonstrukcí náměstí a Rabštejna, když výsledek byl opačný. Nevím, co si o tom mám myslet. Nabízí se řada možností, chtěl jsem věřit, že se jedná jenom o chybičku, kterou je však potřeba napravit.Nestalo se tak. Pokládám si otázku jakou funkci plní ověřovatelé zápisu a kontrolní výbor. Paní starostka dál vyvíjela aktiviiy a nechala Radou města dne 6.8.2007odsouhlasit svoji vůli pokračovat dál - není přece možné, aby téměř stomilionový projekt zapadl a neuskutečnil se (státní dotace 85 mil. Kč, 15 mil. Kč z rozpočtu města).K pokračování na projektu bylo ale kompetentní pouze rozhodnutí ZM. Bez vědomí ZM bylo vyhlášeno výběrové řízení na projektovou dokumentaci náměstí, Rabštejna a na podání žádosti o dotaci. Dle výsledků tohoto výběrového řízení se navýšily vstupní náklady města o 9 mil. Kč, aniž bychom měli dotaci na účtu.
Na zasedání zastupitelstva města dne 3.9.2007 paní starostka vůbec neuznala svoji chybu a veškeré vysvětlení alibisticky nechala na své zástupkyni.Ta se snažila tento bod omluvit, leč nepřesvědčila. Zastupitelstvo znovu hlasovalo o podpoře výše popsaného projektu avšak bez revokace usnesení z 24.7.2007. To je absolutně nepřípustné a neplatné. Nemohl jsem rozhodovat o něčem, co bylo již jednou rozhodnuté a odešel jsem ze sálu a hlasování se nezúčastnil. Ptám se zastupitelů, kteří byli naprosto v pohodě a bylo jim jedno, že něco neladí. Jste lidé na správném místě a myslíte to s Kostelcem dobře nebo pouze kopírujete rozhodnutí jedince? Mě osobně toto ponižuje.
Jiří Bartoš, zastupitel

Komentář k příspěvku: Ivana Červinková, 24.09.2007 - 14:48 hodin

Téma rekonstrukce Palackého náměstí a kulturního zařízení Rabštejn – jak dlouho se o těchto projektech hovoří, existují studie? Pamětníci vědí. Oba projekty jsou jistě srdeční záležitostí Kostelečáků. Současně se jedná o projekty velmi náročné – co do přípravy a hlavně finančně. Právě nalezení zdrojů financování je v tomto případě klíčové. Velkou a ojedinělou příležitostí jsou prostředky evropských fondů. Musíte o tom ale hodně vědět, předvídat a být připraven! A za tím vším je práce, mnoho práce.
Po uchopení gesce Investice a rozvoj města po bývalém místostarostovi panu Bartošovi jsem bohužel nepřevzala žádnou koncepci, ani projekty, které by byly připravovány pro čerpání evropských peněz. Od listopadu loňského roku proto velmi intenzivně na přípravě projektů pracujeme. Proto byl již prosincovému jednání zastupitelstva předložen Návrh investičních akcí na r. 2007-2010, v březnu zastupitelstvo na svém jednání odsouhlasilo zahájení veřejné diskuse nad vzhledem a fungováním centra města. Od dubna do června byly v hale úřadu vystaveny dosud zpracované studie, k nimž mohli občané podávat své připomínky, náměty, názory. Na konci června se pak konalo veřejné projednávání k tématu rekonstrukce centra a kulturního zařízení. Dalším krokem pak je zahájení projektových prací, kterým samozřejmě musí předcházet výběrové řízení. Vypsání první výzvy k podání žádosti se totiž blíží a k podání žádosti je nutná alespoň projektová dokumentace k územnímu řízení a toto řízení rovněž musí proběhnout. A to se již pohybujeme v roce 2008! Vzhledem k tomu, že tato příprava pod vedením pana Bartoše byla naprosto zanedbána, nemůžeme si opravdu dovolit ztrácet čas, pokud chceme vůbec nějaké dotace získat a udělat tak něco pro rozvoj tohoto města. Bez finančních prostředků si o něm můžeme opravdu jen povídat.
Pokud se týká vypsání výběrových řízení, jak sám pan Bartoš na jednání ZM 3.9. 2007 řekl, jsou plně v kompetenci rady města. Vzhledem k tomu, že se jedná o projekt významný a zastupitelé o něm již od jara jednají, bylo naším záměrem proces zahájení přípravy projektové dokumentace v zastupitelstvu projednat. Na červencovém mimořádném jednání ZM bylo z celkem 21 zastupitelů přítomno 14, z toho 10 hlasovalo pro, 2 byli proti a 2 se zdrželi. V zápisu opravdu zůstal původní návrh „souhlasí“, ač k tomu jeden hlas chyběl. Po konzultaci s právničkou odboru dozoru Ministerstva vnitra a dle jednacího řádu zastupitelstva byl tento stav na následujícím jednání ZM narovnán. Proti zápisu byla podána námitka a zastupitelstvu bylo navrženo bod projednat znovu. Rovněž dle písemného vyjádření právníka rada města zákon neporušila, když 6.8. odsouhlasila vypsání výběrového řízení. To tak mohlo bez další významné ztráty času proběhnout a jeho výstupy dle předloženého harmonogramu mohlo ZM 3.9. schválit či nikoli.
Za zamyšlení proto stojí otázka, proč zastupitel, který chtěl toto město vést jako starosta, v době kdy byl ze své funkce uvolněného místostarosty zodpovědný za rozvoj města, nepřipravil žádnou koncepci a rovněž nepracoval na přípravě projektů. Pokud je tedy proti těm stávajícím, měl by ve velmi krátké době předložit koncepci svoji a své protinávrhy projektů zastupitelstvu. To je v zájmu tohoto města a v tom spočívá skutečná práce zastupitele, nikoli pouhá gesta a proklamace.

Komentář k příspěvku: Jiří Bartoš, 24.09.2007 - 19:40 hodin

Není možné, abych nereagoval na diskusní příspěvek paní starostky. Budu stručný a bude to naposledy. Slibuji. "Paní starostko, nikdy jsem nebyl proti rekonstrukci Palackého náměstí v Kostelci nad Orlicí, ale proti praktikám, kterými toho chcete dosáhnout. Vytasila jste netradiční zbraně, leč sobě vlastní - ubohý alibismus. Nápady, co kde zlepšit byly a jsou, není ale prostor, jelikož co není z Vaší hlavy, má pramalou šanci na úspěch. Je otázkou, komu jste svým článkem ublížila. Mně tedy rozhodně ne."
Jiří Bartoš, zastupitel

---

Server Orlický.net neručí a nenese zodpovědnost za obsah tohoto příspěvku. Příspěvek vyjadřuje názor autora.
Orlický.net si vyhrazuje právo odstraňovat příspěvky, a to zejména takové, které odporují dobrým mravům, porušují platné zákony ČR (např. obsahují vulgární výrazy, nadávky, rasistické, xenofobní či šovinistické narážky), poškozují dobré jméno serveru Orlický.net nebo obsahují neplacenou reklamu.

Linkuj elánek Linkuj.cz  Linkuj.cz  |   Facebook  Facebook  |   Google  Google  |   Jagg.cz  Jagg.cz  |   Digg  Digg
Mohlo by Vás zajímat
loading...
   
Další zprávy z lokality
Uplynulý víkend nezačal při cestování dobře pro třicetiletou řidičku z Choceňska
Exkluzivní rozhovor s reportérem a moderátorem zpravodajství České televize Tomášem Drahoňovským pro Orlicky.net
Informační centrum „Hučák“ slaví 10 let. Dnes se tam slaví v rámci Muzejní noci
Čtvrtý týden stavebních prací na silnicích ve městě
Řidič se lekl protijedoucího auta a svůj náklaďák poslal na bok
Taxík skončil po střetu s jiným autem v plotě
Nový rok 2018 je již za dveřmi. Oslavy ve světě jsou v plném proudu
Partnerské neshody skončily tragédií. Žena byla obviněna z vraždy
Koncert The Trio MUH - Nový zámek Kostelec nad Orlicí
Dvě víkendové nehody blokovaly silnici I/33 z Jaroměře na Náchod
Kůň spadl do studny. Po dvou hodinách ho zachránili hasiči
Světový den boje proti mozkové mrtvici
První krajská miminka roku 2017 obdrží dárkové poukazy
Zahájili Ústecký advent 2016
Po srážce dvou osobáků museli jednu osobu vyprostit
Na staršího muže zaútočil slzným sprejem
Odešla z domu a teď ji hledají
Auto s vlekem dostalo smyk. Převrácené skončilo v sadu
Tesaři z náchodské stavebky vybojovali bronz
Benefiční Setkání před betlémem pořádá Domácí hospic Setkání
Komedie s Ivanou Chýlkovou a Janem Potměšilem v Dobrušce
Žáci středních praktických škol z Rychnova nad Kněžnou a Kvasin se společně setkali v ÚSP Kvasiny
Den dětí oslavili v Týništi cestou Pohádkovým lesem
Golfový klub Symbióza Nebeská Rybná pořádá Den otevřených dveří
Český reprezentant a novopečený mistr ČR v badmintonu Petr Koukal poskytl Orlickému Netu rozhovor
Death or Glory: Atlantic Ocean
Pád horolezce v Teplických skalách
V poledne se po celé republice rozezní sirény. K uctění památky vojáků.
Letní slavnosti už dnes
Děti utopily hendikepy na vodáckém táboře

Situace pardubického letiště je katastrofální. Hejtman se objednává na jednání s Letištěm Praha
13.04.2019 | 15:03 | Pardubický kraj

Vznikne poblíž průmyslové zóny protihlukový zemní val? Úředníci odpověď na otázky odmítli, starosta se tím ani nezabýval
01.04.2019 | 10:22 | (rup)

Jaká je budoucnost rychnovské nemocnice? Vznikne tu také LDNka?
21.03.2019 | 09:03 | (rup)

Věznice v Králíkách? Ministerští úředníci o tom zase uvažují, říká hejtman Netolický
15.03.2019 | 10:28 | Orlický.net

Lékařka Inna Vlasenko: Jazyková bariéra problém není, pacientky mi rozumí
13.03.2019 | 10:20 | (jad)

Historické lyžování na jasankách je vášeň, zábava, návrat v čase i přehlídka úžasných garderob
20.01.2019 | 07:29 | ČRo

Nového starostu Žamberka zaměstnávají i nekonečné příběhy. Dotáhne protipovodňová opatření?
19.01.2019 | 09:44 | ČRo

V zastupitelstvu zasedli noví lidé. Jaké mají vize?
28.12.2018 | 11:15 * | (rup)

Jaké byly u vás vánoce?
24.12.2018 | 21:24 | Orlický.net

Rozhovor s budoucím ředitelem rychnovské nemocnice Lubošem Mottlem
21.12.2018 | 11:19 | (jad)

29 let od pádu komunismu se rychnovská ODS pyšní, jak se jí skvěle vládne spolu s KSČM
17.11.2018 | 17:54 * | (rup)

Z kinosálu bude skladiště knih. Kdo to rozhodl?
14.11.2018 | 07:15 | (rup)

Jaká je personální situace v rychnovské nemocnici na dětském a porodnickém oddělení?
11.10.2018 | 07:18 | (jad)

Stanovisko vedení městysu Častolovice k článku ze dne 27. 8 .2018 ohledně nařízené exekuce na městys Častolovice
05.10.2018 | 14:01 | Orlický.net

Během 4letého volebního období tři zastupitelé ani jednou veřejně nepromluvili
24.09.2018 | 11:40 | (rup)zprávy z měst v regionu Orlických hor a Podorlicka

Rychnov nad Kněžnou
Z nateklého prstu sundávali prstýnek
Hejtman Štěpán představil vicepremiérovi plány modernizace rychnovské nemocnice
Krajská rada se setkala se starosty Rychnovska
Před budovou soudu tiše protestovali za nezávislou justici v Česku
Ústí nad Orlicí
Mezinárodní soutěž Exlibris vystavuje pod radnicí
Prestižní soutěž Orlická věž již po devětadvacáté
Férová snídaně počtvrté
Mladí modeláři soutěžili na letišti
Žamberk
Den otevřených dveří muzea starých strojů doplnila volební agitka premiérovy partaje
Den otevřených dveří v MACEŠCE
Pozvánka na 20. žamberský Majáles a šansonový recitál
Kino Žamberk hlásí 10.000 diváků v roce 2019!
Lanškroun
Jezdeckému sportu se v zemědělské škole daří již padesát let
Radnice vyčlení milion korun. Obyvatelé tak mají možnost měnit podobu svého města
Multifunkční centrum L'Art zaplní vědeckotechnické projekty
Na TECHNOhrátkách žáci vyráběli lžíci na boty a oživovali roboty
Nové Město nad Metují
Samolepka s nápisem Přívětivý úřad vítá od 20. května návštěvníky Městského úřadu Nové Město nad Metují
Hasiči během jednoho dne likvidovali hned dva požáry
Výstava vláčků a modelů na zámku v Novém Městě nad Metují
Havárie seniora na elektrokole. Ten utrpěl po pádu těžké zranění
Dobruška
Znají vítěze motivačního programu Prokopa Diviše
Otevřeli zrekonstruovaný stadion
Jarní koncert filharmoniků doplnil jeden z nejlepší klavíristů
Automobilka zapůjčí 7 vozů poskytovatelům sociálních služeb v okolí výrobního závodu v Kvasinách.
Letohrad
Ze zkušebny zmizely hudební nástroje. Můžete na ně narazit v bazaru
Lesníci obnovili vodní nádrž a dvě tůně. Mají zadržet vodu v krajině
V Bažantnici probíhá těžba dřeva. K zemi šly jen stromy staré nebo ve špatné zdravotním stavu
Opilý muž si chtěl ublížit. Zásah policistů musel být velmi rychlý
Kostelec nad Orlicí
Komunitní centrum zahájilo provoz
Nové komunitní centrum v Kostelci nad Orlicí
Život je dar
Na Mírově hořel dům určený k demolici
Choceň
Chodkyně se střetla s kamionem. Policie hledá svědky tragické dopravní nehody
Auto na střeše, přívěsný vozík v příkopu
V řadovce hořela garáž. Jeden muž se popálil a další dvě osoby se nadýchaly zplodin hoření
V přádelně zahořela bavlna. Škody se vyšplhají do milionů
Týniště nad Orlicí
Swingový festival Jardy Marčíka už počtyřiadvacáté
Cizinecká policie během dopoledne zkontrolovala 56 osob, devět cizinců skončilo zajištěných
12. Čarodějnice v Týništi nad Orlicí budou letos úplně nové
Japonci pod Orlickými horami postaví fabriku na výrobu katalyzátorů. Do výroby přijmou až stovku zaměstnanců
Vamberk
Palisády kruhového objezdu si vyžádaly život dalšího motorkáře
Čarodějnické ohně práci hasičům nepřidělaly, hořící stroj ano
Mladík, toho času ve vězení, dýloval pervitin. Dvěma dětem jej nabídl víc než 40 krát, dostal od nich přes deset tisíc
Vloupání do chatek v zahrádkářské kolonii objasněna
Česká Skalice
Starší muž měl obtěžovat a osahávat mladou dívku. Policisté se ptají, zda se to nestalo i jiným dívkám či ženám
Náchodští hasiči cvičili na Rozkoši záchranu osoby, pod kterou se propadl led
V bývalé pekárně zahořel moučný prach
Motorka po střetu s autem skončila mimo silnici, motorkář v péči lékařů
Rokytnice v Orlických horách
Máte upletenou pomlázku? A co kraslice? Pokud ne, zajděte na tvořivou dílnu
Den památek: tentokrát na téma soudní okres Rokytnice
Umělec tvořil bez zakázky. Sprejem poničil několik objektů
Sýpka bude lákat vůní čerstvě upražené kávy
Česká Třebová
Řidič neměl pod kontrolou náklad. Ten skončil na vozovce
V památkové zóně je teď nejbolavějším místem kostel sv. Jakuba
Ocenili nejlepší sportovce města roku 2018
Řidička auta se na přechodu střetla s dítětem. Chlapci se prý omluvila a odjela
Opočno
Dětské závody pomůžou malé Janičce. Pomoci můžete i vy
V Kodymově národním domě v Opočně zasedla Valná hromada destinační společnosti Orlické hory a Podorlicko
Budova chirurgie a porodnice bývalé nemocnice v Opočně patří Královéhradeckému kraji
S holemi i bez holí se můžete opět vydat na trasy kolem Opočna
Náchod
Přípravy na zahájení stavby obchvatu Náchoda intenzivně pokračují
Stavba nové hasičské zbrojnice v Náchodě je dokončena
Náchod nabídne občanům službu „Senior taxi“
Starosta Náchoda Jan Birke žádá omluvu MUDr. Plzáka za křivá obvinění!
Jablonné nad Orlicí
Společná výstava tří ZUŠ
Mladí umělci vystavují, během vernisáže proběhla také dražba
Na náměstí mají originální jarní výzdobu
Firma vyslala humanitární pomoc pro Ukrajinu
Borohrádek
Odstartoval celorepublikový řetězec dobrých skutků
Žáci základní školy by příští rok mohli sportovat na moderním hřišti
Začíná celorepublikový řetězec dobrých skutků
Nerespektoval zákaz řízení, díky policistům do cíle nedojel
Jaroměř
Krypl mu štěstí nepřinesl. Policisté dostihli novoročního sprejera
I bagr může chránit včely samotářky. U Jaroměře jim vytváří prostor pro zahnízdění
Kvůli výstavbě dálnice musí přepojit hlavní vodovod. Lidé by neměli raději prát bílé prádlo
Hasiči přestěhovali základnu do bývalé kotelny. Tam budou sídlit několik příštích měsíců
Králíky
Dejte si prvomájový polibek pod hraničním sloupem v expozici celnictví! Mají výjimečně otevřeno i 1. května
Věznice v Králíkách? Ministerští úředníci o tom zase uvažují, říká hejtman Netolický
Na louce se skrývalo šedesát zlatých dukátů z třicetileté války
Sháněl nějaké peníze. Podíval se do školy
Hradec Králové
Slavnosti divadla v osmidenním narozeninovém maratonu
Hučák o Muzejní noci navštívily stovky zájemců
V Galerii U Přívozu jsou k vidění výtvarné práce na témata : Sítě
Začala oprava dalšího silničního mostu přes Labe. Tentokrát u soutoku
Vysoké Mýto
Město zažilo zlatou horečku
Na trailech na Vinicích už potřetí závodili žáci základních škol
Jízda dvou aut skončila potyčkou. Během ní agresor dalšího řidiče ohrožoval plynovou pistolí
Navázali na autobusovou tradici a posadili chlapce k šicím strojům
Pardubice
Řidiči pod vlivem drog. Policisté je všechny zastavili ve městě
Nemocnice Pardubického kraje odbourává bariéry
Nad ránem došlo k vraždě dítěte. Policie zadržela 40letého muže
Oční Live Surgery ukázala moderní operativu i oslavila významné osobnosti
Litomyšl
Výstava jako návod na čtyřdenní výlet
Gymnázium se pyšní moderními učebnami biologie
Výmol na silnici vyvolal hádku mezi cyklistou a řidičem osobáku
Litomyšlská interna je v novém. Kraj si vilu Klára zatím nechá
Solnice
Nové haly u Solnice. Zkoumat jejich vliv na životní prostředí není potřeba!
Ve dvou dnech dvě nehody
Na skále má vyrůst dalších pět průmyslových hal. Rozšíření průmyslové zóny teď čeká na vyjádření EIA
Kamionu se převrátil návěs do příkopu. Stalo se to ale na kruhovém objezdu
Orlické hory
Cyklobusy opět zamíří do Orlických hor
Dnes se bude po horských silnicích pohybovat větší množství cyklistů. Jede se Cyklo Glacensis 2019
Policisté na běžkách kontrolovali chaty a chalupy
Destinační společnost Orlické hory a Podorlicko prezentovala nabídku turistické oblasti na veletrhu GO a REGIONTOUR v Brně
Podorlicko
Města a obce mohou po celý květen žádat o grant na podzimní výsadbu stromů
Silný vítr přidělal práci hasičům. Padaly stromy, potíže byly i na střechách
Již jen do neděle mohou města a obce žádat o grant na Oranžový přechod
Na golfovém hřišti a v rámci vodní elektrárny podnikatelé protiprávně nakládali s vodou. Inspekce jim za to udělila pokuty
Rychnovsko
Víkend ve znamení dopravních nehod. Auta skončila mimo vozovku
Škodovácká klasika s benzínovým motorem: Jak jezdí Octavia s agregátem 1.5 TSI?
Prodávali pervitin i marihuanu. Pak spadla klec
Hejtman jednal s ministrem vnitra o potřebách průmyslové zóny
Orlickoústecko
Značně opilý syn vyhrožoval rodičům újmou na zdraví. Skončil na záchytce
Pohřešuje se osmačtyřicetiletý muž. Rodina jej naposledy spatřila před čtyřmi dny
Muž držel nelegálně zbraň a střílel s ní do vzduchu. Za nedovolené ozbrojování ho můžou čekat až dva roky za mřížemi
Přišla s jarem další vlna odcizených katalyzátorů? Pachatelé se zaměřují na část výfukové soustavy potrubí.
Náchodsko
Auta měla problémy s předními koly a také se stabilitou
Hasiči likvidovali následky dvou dopravních nehod
Běžnou masáž chtěl změnit v erotickou. Policie nyní hledá další poškozené klientky
Déšť proškolil spěchající řidiče. Dva z nich skončili mimo silnici

provozuje (c) Pro Junior, z.s. 2006-2019 | ISSN 1803-6317 | za obsah ručí autoři jednotlivých příspěvků
zprávy z volně přístupných zdrojů jsou označeny zkratkou zdroje | | gdpr | ceník inzerce | admin
TOPlist Google+