Profil autora:
vložil Orlický.net
autor fotografií
02.01.2010 12:25

Orlický.net

Zpravodajství
události

Zobrazeno 1173x

Hodnocení

Orlické hory a Podorlicko - Přinášíme přehled nejvýznamnějších událostí, které se staly v regionu Orlických hor a Podorlicka v dubnu až červnu 2009.
1. dubna 2009
Ministerstvo práce a sociálních věcí nabízí pomoc firmám pro překlenutí krize. Zaměstnavatelé budou dostávat peníze na realizaci vzdělávacích kurzů pro své zaměstnance. Místo jejich propouštění firmy vyšlou zaměstnance přechodně na kurzy.

6. dubna 2009
Česká Skalice - Dohody vedoucí k odkoupení pozemků sběrných surovin potřebných k dokončení obchvatu města Česká Skalice by mohly být uzavřeny do konce dubna.

6. dubna 2009
Ústí nad Orlicí - V Ústí nad Orlicí jako v prvním z českých měst byl v neděli 5. dubna 2009 nový překlad Bible. Orlickoústečtí věřící spojili své síly a uspořádali Nonstop čtení bible na prostranství před kostelem Nanebevzetí Panny Marie.

7. dubna 2009
Žamberk - V pondělí večer vyjelo pět jednotek hasičů k požáru střechy bývalého hotelu Modrá hvězda, který stojí na zdejším náměstí. Během likvidace požáru se jeden ze zasahujících dobrovlných hasičů přehřál a musel být ošetřen lékaři.

7. dubna 2009
Rychnov nad Kněžnou - Speciální autobusovou linku sloužící výhradně k převozu strávníků zavedlo vedení jednoho místního hotelu. Ten se nachází na předměstí a tak autobusový spoj má za úkol dostat do restaurace nové zákazníky. Cesta autobusem na oběd je zdarma.

9. dubna 2009
Hradecko - V pondělí 6. dubna 2009 jen pár minut po zavírací době na čerpací stanici v obci Trotina zaútočil na ženu neznámý lupič. Přitom když usedala za volant vozidla Mitsubishi, tak ji pod pohrůžkou střelné zbraně vyzval, aby si přesedla na místo spolujezdce. Následně s vozem odejel směrem na Hradec Králové.

10. dubna 2009
Žamberk - Zdejší radnice uspěla ve výběrovém řízení evropských dotačních fondů a získala peníze na realizaci pěší zóny ve městě. Ta by se měla začít stavět v srpnu poté co fyzicky přijdou peníze. Stavba za 23 milionů korun by měla být dokončena v roce 2010. Jednadvacet milionů korun na stavbu poskytne Evropská unie.

12. dubna 2009
Orlické hory - O Velikonocích mají milovníci lyžování poslední šanci si zalyžovat v této sezóně. Obě největší orlickohorská střediska stále fungují. Sice v omezené míře, zato bez front. Zítra v Deštném dokonce zadarmo.

14. dubna 2009
Třebechovice pod Orebem - První oběť si vyžádala nově zrekonstruovaná silnice mezi Třebechovicemi pod Orebem a Týništěm nad Orlicí. Asi kilometr před čerpací stanicí došlo ke srážce osobního vozu a dodávky. Spolujezdec z dodávky na místě zemřel.

16. dubna 2009
Orlickoústecko - Region Orlicko–Třebovsko v pátek 17. dubna zahajuje sezónu na cyklo a in-line stezkách. Pro cyklisty, bruslaře a všechny příznivce Regionu Orlicko–Třebovsko je připraven bohatý kulturní i sportovní program.

17. dubna 2009
Rychnov nad Kněžnou - Kam s nimi? Tak zněla otázka týkající se dvou pamětních desek Jiřího Šlitra. První z nich měla připomínat místo pobytu Jiřího Šlitra v době studií na zdejším gymnáziu, ta druhá pak měla být umístěna na jednom z domů na Praze 2, kde Šlitr bydlel. Jenže nakonec obě pamětní desky skončily v depozitářích na Rychnovsku. Ta pražská už své místo nalezla. Byla umístěna do foyeru zdejšího kina.

19. dubna 2009
Orlickoústecko - V sobotu před polednem byli profesionální hasiči z Ústí nad Orlicí přivoláni k potoku v Českých Libchavách. Průzkumem bylo zjištěno, že se do potoka dostala neznámá látka a následně uhynulo několik ryb.

19. dubna 2009
Jaroměřsko - Opravdu veliké štěstí měla v neděli odpoledne devětadvacetiletá parašutistka, které se neotevřel hlavní padák a záložní se jí zamotal. Žena spadla nedaleko Starého Plesu u Jaroměře na podmáčené místo, díky čemuž zřejmě pád z výšky přežila. V této chvíli již není v ohrožení života.

21. dubna 2009
Solnice - K havárii postaršího BMW vyjížděli včera odpoledne hasiči spolu se záchranáři na cyklostezku z Rychnova nad Kněžnou na Solnici. Řidič osobáku zřejmě nezvládl řízení a ve vysoké rychlosti čelně narazil do betonové stěny mostku, který ústí právě na stezku pro cyklisty. Spolujezdce museli hasiči vystříhat.

21. dubna 2009
Žamberk - Město Žamberk získalo 1. místo v soutěži obcí v třídění odpadu, kterou vyhlásil Pardubický kraj a společnost EKO-KOM. Jednalo se již o druhý ročník soutěže „O perníkovou popelnici 2008“.

22. dubna 2009
Letohrad - Historickou chvíli si v úterý 21. dubna prožilo zdejší Společenské centrum Nový Dvůr. Jednadvacet subjektů z Pardubického a Královéhradeckého kraje, a to 7 svazků obcí a měst, 9 obcí a měst a 4 podnikatelské subjekty, tady založilo novou organizaci pro podporu cestovního ruchu v regionu Orlických hor. Od této chvíle budou Orlické hory fungovat opět jako jeden celek.

22. dubna 2009
Nové Město nad Metují - Petr Kocián z Hronova na Náchodsku překonal 18. dubna v Novém Městě nad Metují před zraky diváků svůj vlastní rekord v pobytu v ledové tříšti o deset minut a 14 sekund. Nový Kociánův rekord má hodnotu 51 minut a 31 sekund.

23. dubna 2009
Rychnov nad Kněžnou - V pátek 24. dubna začne v Rychnově 16. ročník Šlitrova jara. Odstartuje ho (jako už tradičně) pražské divadlo Semafor, které v Pelclově divadle v 19.30 hodin sehraje po semaforsku vyprávěnou a ne zcela mravnou hru pana Aristofana z roku 411 před naším letopočtem Lysistrata. V muzikálové formě se představí v hlavních rolích Jitka Molavcová a Jiří Suchý a doplní je velmi početný soubor divadla.

26. dubna 2009
Ústí nad Orlicí - Sluníčko, výborná sportovní atmosféra a vyrovnané výkony, tak lze ve stručnosti popsat druhý ročník sobotní celostátní soutěže v nejnáročnějších disciplínách hasičského sportu v TFA (Toughest Firefighter Alive – Nejtvrdší hasič přežívá), která se konala na Andrlově Chlumu v Ústí nad Orlicí. Vítězem se stal domácí hasič a mistr Evropy Lukáš Novák.

27. dubna 2009
Česká Skalice - O víkendu se v okolí přehradní nádrže Rozkoš u České Skalice konal další ročník mezinárodního cvičení pro záchranáře Rozkoš Rescue 2009. Soutěžilo v něm 40 tří až čtyřčlenných týmů z celé republiky.

27. dubna 2009
Žamberk - Minulý týden podepsal starosta města spolu se zástupci policie dohodu o vzájemné spolupráci při zabezpečování místních záležitostí veřejného pořádku. Dohoda vložila do určitého rámce věci, které běžně probíhají.

27. dubna 2009
Ústí nad Orlicí - V pondělí proběhlo 21. zasedání zastupitelstva města, jehož hlavním bodem jednání byla diskuze a hlasování o investiční akci - Úprava veřejného prostranství Kociánka. Jde o akci za desítky milionů korun s evropskou dotací ve výši 60 procent celkové částky. Zastupitelé revitalizaci Kociánky za 62 milionů korun schválili.

28. dubna 2009
Letohrad - Při každoroční akci Sázení stromů prvňáčků organizované Českým svazem ochránců přírody a Městem Letohrad bylo, minulý týden ve čtvrtek a v pátek, vysazeno 25 lip v ulici Šedivské a 28 sakur v ulici Družstevní.

29. dubna 2009
Rychnov nad Kněžnou - Základní škola rozšiřuje svoji nabídku o středoškolské vzdělávání. Týká se to i Základní školy ve zdejší Kolowratské ulici, která připravila na příští školní rok program středoškolského vzdělání pro žáky a studenty.

29. dubna 2009
Jaroměř - Více jak 1500 skautů z České republiky, Polska, Slovenska a dalších zemí Evropské unie stráví od 29. dubna do 3. května několik dní v bastionové pevnosti v Josefově na celorepublikovém skautském setkání Obrok 09. V rámci akce se účastníci pokusí o světový rekord v netradičním tanci.

29. dubna 2009
Rychnovsko - K několika požárům vyjížděli v průběhu úterý hasiči z Rychnovska. Většinou šlo o požár lesní hrabanky. Kvůli silnému větru ale hrozilo rozšíření plamenů na větší plochu.

5. května 2009
Hradec Králové, Česká Skalice [Imrich Dioszegi] - Problémy provázející získání pozemků pro dostavbu obchvatu České Skalice definitivně skončily. Hejtman Královéhradeckého kraj Lubomír Franc, českoskalický starosta Tomáš Hubka a majitelé potřebných pozemků, na kterých chybějící část obchvatu vznikne, na konci dubna podepsali smlouvy, díky kterým se stavbaři budou moci pustit do dokončení této významné dopravní stavby. Obchvat by tam měl začít do konce letošního roku sloužit řidičům a odvést z centra České Skalice frekventovanou dopravu.

7. května 2009
Žamberk - Ve středu dopoledne představitelé zdejší radnice slavnostně zahájili stavbu další cyklostezky v okolí města. Během tří dnů je to totiž už druhé zahájení stavby. Tentokrát šlo o cyklostezku ze Žamberka do Líšnice.

12. května 2009
Říčky v Orlických horách - Hasiči z Pardubického kraje v těchto dnech nacvičovali záchranu osoby z lanovky. Hasiči-lezci si vybrali novou čtyřsedačkovou lanovku v Říčkách v Orlických horách. Lanovka pojme 2 400 osob za hodinu a na nosném laně je zavěšeno 156 čtyřsedaček a je možné v celé délce usadit 624 osob.

12. května 2009
Rychnovsko - V úterý před osmou ráno došlo na silnici mezi Kvasinami a Lukavicí na Rychnovsku k vážné dopravní nehodě. Nezletilý chlapec řídil půjčené auto a narazil s ním do stromu. Auto se rozpadlo na dvě půlky.

14. května 2009
Ústí nad Orlicí - 1250 lidí se rozhodlo reagovat na výzvu a sdělit svým radním, jak se jim v Ústí nad Orlicí žije a pracuje a jaké jsou jejich potřeby do budoucna. Lidé v anketě „Rada městu“ vzkazují: chceme lepší životní prostředí.

15. května 2009
Podorlicko - Na dnes a na zítra připravil Region Orlicko - Třebovsko ve spolupráci se Sdružením obcí Orlicko, mikroregiony Vysokomýtsko, Lanškrounsko, městy Choceň a Náchod, DSO Regionem Orlické hory a s okresem kladským 8. ročník mezinárodní cyklistické akce Cyklo Glacensis 2009.

16. května 2009
Dobruška - Tragicky skončila dopravní nehoda v Křovicích u Dobrušky na silnici I/14. Auto tu z neznámých důvodů vyjelo ze silnice a narazilo do mostku. Po nehodě auto navíc začalo hořet. Jedna z cestujících nehodu nepřežila.

18. května 2009
Orlické hory - O uplynulém víkendu po půlroční odmlce vyjely do Orlických hor opět cyklobusy. Jako již obvykle budou cyklobusy jezdit o všech víkendových dnech a ve dnech státních svátků.

19. května 2009
Ústí nad Orlicí - V pondělí po třinácté hodině došlo v ulici 17. listopadu k pádu štítu z budovy bývalé polikliniky. Na místo ihned vyjeli hasiči spolu se záchranáři. Spolu se zdivem totiž spadl ze střechy také jeden z dělníků. Zraněna byla také cyklistka, která projížděla podél stavby.

19. května 2009
Žamberk - Frekventovaná Kostelní ulice v Žamberku může, ale také nemusí, být součástí pěší zóny. Město ulici dočasně uzavřelo a začalo testovat, jaké problémy by to mohlo způsobit v provozu na jiných silnicích v Žamberku.

19. května 2009
Pardubice, Králíky - O převodu zřizovatelských funkcí ke králickému gymnáziu z Pardubického kraje na město Králíky rozhodli v minulých dnech krajští zastupitelé. Stávající i budoucí žáci gymnázia tak budou mít i nadále možnost získat středoškolské vzdělání bez zdlouhavého dojíždění.

22. května 2009
Královéhradecký kraj - Stavba pokračování dálnice D11 z Hradce Králové do Jaroměře je v ohrožení. Nejistá je také výstavba obchvatů Náchoda, Jaroměře či Nové Paky. Důvodem je nedostatek peněz v rozpočtu Státního fondu dopravní infrastruktury (SFDI).

22. května 2009
Rychnovsko - Jen tři minuty trvala v Černíkovicích obrovská odpolední průtrž mračen. Přímo v centru obce strhla dva vzrostlé stromy. První spadl na přístavek staré hospodářské budovy. Ten druhý napáchal mnohem větší škodu. Zdemoloval nově zrekonstruovanou roubenku. Spadl přímo doprostřed střechy.

23. května 2009
Hnátnice - Včera odpoledne po bouřce doprovázené silným vichrem měli dolnodobroučtí hasiči plné ruce práce s likvidací popadaných stromů. První výjezd byl nahlášen v 16:48. Jednalo se o spadlý strom v Hnátnici na Valdštejně, který poničil stodolu u přilehlého stavení.

25. května 2009
Nové Město nad Metují - Radostný úsměv zářil na tvářích všech dětí v Novém Městě nad Metují, kde se v sobotu konal Kinderfest. Dětská pouť se pořádala při příležitosti oslav 20. výročí podepsání partnerské smlouvy s městem Hilden.

25. května 2009
Rybná nad Zdobnicí - V neděli před osmou večer došlo na silničním tahu I/11 z Vamberka na Žamberk v zatáčkách nad Rybnou nad Zdobnicí k vážné dopravní nehodě motocyklu a osobního auta. Šestačtyřicetiletý motorkář z Ústí nad Orlicí srážku nepřežil.

26. května 2009
Rychnov nad Kněžnou - V úterý před jedenáctou hodinou dopoledne došlo k tragické dopravní nehodě na silnici z Rychnova nad Kněžnou do Rokytnice v Orlických horách. Řidič vozu Ford Scorpio se zlínskou registrační značkou při předjíždění cyklisty čelně narazil do protijedoucí Dacie Pickup s přívěsem. Mladý spolujezdec nehodu nepřežil.

27. května 2009
Rychnov nad Kněžnou - Rychnovští profesionální hasiči se dočkali nové požární stanice. Ta začíná vyrůstat v lokalitě „Na Spravedlnosti“ v Rychnově nad Kněžnou. Její základní kámen byl položen v úterý 26. května v rámci slavnostního zahájení stavby.

27. května 2009
Hradec Králové - Královéhradecký hejtman Lubomír Franc se pustil do urychlení dostavby dálnice D11 k Hradci Králové. V minulých dnech se kvůli tomu sešel s novým ministrem dopravy Gustávem Slamečkou. Stát by měl podle hejtmana co nejrychleji realizovat dohodu o směně pozemků uzavřené vloni na podzim, která se měla uskutečnit v režii ministerstva zemědělství.

27. května 2009
Letohrad - Hokejbaloví mladší dorostenci SK OEZ Testa Letohrad dokázali ve finále extraligy přehrát 3:2 na zápasy tým KEB Kladno a do Letohradu získat tak první titul extraligových šampionů.

28. května 2009
Podorlicko - Starostové, jejichž obce a města jsou členy Sdružení místních samospráv, protestovali proti diskriminaci svých občanů. Stěžují si na dělení vybraných daní mezi obce a města.

29. května 2009
Vamberk - Ředitelství silnic a dálnic ČR ve středu oficiálně zahájilo třetí a poslední stavbu jižní přeložky silnice I/14 ve Vamberku. Silnice je zařazena do vybrané silniční sítě, kdy mezi Náchodem a Ústím nad Orlicí tvoří spojnici severní a jižní části východních Čech vedoucí po úpatí Orlických hor.

29. května 2009
Rychnov nad Kněžnou - V pátek dopoledne proběhl v Rychnově nad Kněžnou předvolební míting sociálních demokratů. K žádné vajíčkové palbě na představitele volební strany ale nedošlo.

29. května 2009
Týnišťsko - Už druhá tragická nehoda za poslední měsíc se stala dnes před 14. hodinou mezi Třebechovicemi pod Orebem a Týništěm na Orlicí. Řidič osobního vozu vjel přímo pod kola nákladního automobilu. Na místě zemřel.

30. května 2009
Žamberk - Město Žamberk po celý dnešní den organizuje Oslavy 100. výročí narození generála Josefa Knopa. Ten jako prvorepublikový důstojník mimo jiné vedl 2 prapor, který jako první vstoupil do bojů v Karpatsko-dukelské operaci, po druhé světové válce se stal zástupcem velitele 3 čs. samostatné brigády v SSSR a po roce 1949 již jako plk. generálního štábu se stal nepohodlným pro komunistický režim a ve vykonstruovaném procesu byl odsouzen na doživotí.

1. června 2009
Opočno - Na zdejším Kupkově náměstí v uplynulých dnech skončila druhá etapa rekonstrukčních prací. Zahradnická firma totiž zrekonstruované chodníky na náměstí doplnila o zeleň a trávníky.

1. června 2009
Ústí nad Orlicí - Ve dnech 30. – 31. května 2009 se v Ústí nad Orlicí jely tradiční závody automobilů do vrchu "Ústecká 21". Na trať závodu dlouhého 3650 metrů s převýšením 209 metrů se postavilo celkem 66 závodních vozů.

2. června 2009
Hradec Králové - Vláda by měla zrušit chystanou směnu pozemků pro dálnici D11 k Hradci Králové s farmářkou Ludmilou Havránkovou. Novinářům to minulý týden v Hradci Králové řekl ministr dopravy Gustáv Slamečka.

2. června 2009
Žamberk - Ve čtvrtek po čtvrté hodině odpoledne startuje na louce pod zdejší rozhlednou Rozálka druhý ročník hudebního festivalu JamRock. Hlavními taháky třídenní akce mají být Kryštof, Chinaski, Divokej Bill nebo třeba Santobarrio z Chille.

13. června 2009
Dobruška - V pátek 12. června se v centru Dobrušky, na náměstí F.L. Věka, uskutečnil „Den bezpečnostních a záchranných složek integrovaného záchranného systému“. Zajímavou akci připravilo Město Dobruška ve spolupráci s nadačním fondem na podporu bezpečnosti.

17. června 2009
Orlickoústecko - O víkendu se v širším okolí Lanškrouna jel cyklistický Malý závod míru AVX. Šlo o etapový závod s mezinárodní účastí a zároveň o Český pohár starších žáků a kadetek.

17. června 2009
Rychnovsko - Ve středu krátce po půl desáté dopoledne začalo ve Slatině nad Zdobnicí hořet hospodářské stavení. Plameny pohltily celou střechu o rozměrech dvacet na devět metrů. Při požáru nebyl naštěstí nikdo zraněn.

19. června 2009
Česká Skalice - Tři požáry během dvacetičtyř hodin a šest požárů za posledních několik týdnů. Tak vypadá situace v České Skalici. Policie nevylučuje, že všechny požáry mohou spolu souviset.

20. června 2009
Rychnov nad Kněžnou - V pátek proběhl ve sportovní hale Romana Šebrleho v Rychnov nad Kněžnou šestý ročník integrovaného turnaje v badmintonu mládeže. Akce se zúčastnilo čtyřicet hráčů z místních škol a několika ústavů sociální péče z okolí.

22. června 2009
Ústí nad Orlicí - Slavnostní vyhlášení výsledků a předání ocenění vítězům 56. ročníku celostátní soutěže neprofesionální filmové tvorby Český videosalon 2009 proběhlo v sobotu 20. června v ústeckém Kulturním domě.

22. června 2009
Nové Město nad Metují - 16. června letošního roku proběhlo v Hradci Králové vyhlášení vítěze krajského kola soutěže Město pro byznys 2009. V Královéhradeckém kraji je městem s nejlepšími podnikatelskými možnostmi Nové Město nad Metují. Nové Město dosáhlo řady nadprůměrných hodnot, a má navíc nejnižší ceny sledovaných položek.

23. června 2009
Rychnovsko, Náchodsko - V pondělí večer způsobily poryvy větru velké komplikace. Hasiči z Rychnovska a Náchodska museli mnohokrát vyjíždět k popadaným stromům, dvakrát také k poškozené střeše.

23. června 2009
Ústí nad Orlicí - Historicky jedinečná budova zdejšího vlakového nádraží zřejmě zůstane zachována. Iniciátorům akce Nádraží nedáme! se podařilo budovu zachránit. Zástupce investora rekonstrukce nádraží v Ústí nad Orlicí dokonce prohlásil, že budova zůstane jako výpravní!

24. června 2009
Pardubický kraj - I v druhém ročníku srovnávacího výzkumu o Cenu týdeníku Ekonom se na prvním místě umístil Žamberk. O prvenství Žamberku rozhodly nízké ceny sledovaných položek, kvalita lokality a průzkum mezi samotnými podnikateli.

25. června 2009
Ústí nad Orlicí - V pondělí 22. června 2009 proběhlo v kulturním domě v Ústí nad Orlicí 24. zasedání zastupitelstva města Ústí nad Orlicí, jehož hlavním bodem bylo na žádost občanů opětovné projednání investiční akce „Úprava veřejného prostranství Kociánka“. Zastupitelstvo projekt opět schválilo.

25. června 2009
Rychnovsko - Ve společnosti Orsil v Častolovicích na Rychnovsku ve středu dvacet minut po dvacáté hodině unikl do koryta nedalekého potoka roztok čpavkové vody. Nehoda se stala při stáčení chemikálie z cisterny do zásobní nádrže.

25. června 2009
Žamberk - Ve středu 24. června byla slavnostně otevřena nová cyklostezka Žamberk - Líšnice. Délka cylkostezky je 1290 metrů. Náklady na pořízení činily 8,3 milionu Kč.

26. června 2009
Rokytnice v Orlických horách - O uplynulém víkendu proběhlo na zdejší farmě Pod Lipou setkání milovníků koní Adrenalina Cup 2009. Díky organizátorům a příjemnému počasí se závod vydařil.

27. června 2009
Králíky - Finanční problémy se v dnešní době netýkají jen podniků, ale i kulturních akcí. Své o tom ví pořadatelské sdružení Patriot CZ, které letos pořádalo již šestý ročník oblíbené recesistické akce, na kterou svolává všechny občany jménem Králík/ová do východočeského podhorského města Králíky.

30. června 2009
Náchodsko, Rychnovsko - Pondělní protestní jízda zemědělců silnicemi regionu větší problémy v dopravě nezpůsobila. Zemědělci totiž vyjeli se svými traktory, cisternami, bagry a dalšími stroji na silnice a pohybovali se po předem určených trasách.Linkuj elánek Linkuj.cz  Linkuj.cz  |   Facebook  Facebook  |   Google  Google  |   Jagg.cz  Jagg.cz  |   Digg  Digg
Mohlo by Vás zajímat
loading...
   
Další zprávy z lokality
Uplynulý víkend nezačal při cestování dobře pro třicetiletou řidičku z Choceňska
Exkluzivní rozhovor s reportérem a moderátorem zpravodajství České televize Tomášem Drahoňovským pro Orlicky.net
Informační centrum „Hučák“ slaví 10 let. Dnes se tam slaví v rámci Muzejní noci
Čtvrtý týden stavebních prací na silnicích ve městě
Řidič se lekl protijedoucího auta a svůj náklaďák poslal na bok
Taxík skončil po střetu s jiným autem v plotě
Nový rok 2018 je již za dveřmi. Oslavy ve světě jsou v plném proudu
Partnerské neshody skončily tragédií. Žena byla obviněna z vraždy
Koncert The Trio MUH - Nový zámek Kostelec nad Orlicí
Dvě víkendové nehody blokovaly silnici I/33 z Jaroměře na Náchod
Kůň spadl do studny. Po dvou hodinách ho zachránili hasiči
Světový den boje proti mozkové mrtvici
První krajská miminka roku 2017 obdrží dárkové poukazy
Zahájili Ústecký advent 2016
Po srážce dvou osobáků museli jednu osobu vyprostit
Na staršího muže zaútočil slzným sprejem
Odešla z domu a teď ji hledají
Auto s vlekem dostalo smyk. Převrácené skončilo v sadu
Tesaři z náchodské stavebky vybojovali bronz
Benefiční Setkání před betlémem pořádá Domácí hospic Setkání

V Orlických horách vznikne Dům přírody. Sledujte podpis dohody
29.11.2018 | 13:10 * | Orlická TV

Kostelecký advent zahájí již tuto neděli
26.11.2018 | 09:13 | sl

Senioři a prevence s Policií ČR
25.11.2018 | 22:04 | Bludička Mokřinka

Společnost Škoda Auto věnovala téměř 1,5 milionu korun
20.11.2018 | 14:00 | Vrbík

Uctili památku událostí 17. listopadu
18.11.2018 | 10:03 | Náchod

Složky IZS cvičily likvidaci havárie dopravního letadla
15.11.2018 | 19:05 | (rup)

Beseda s jídlem z Mokerského receptáře
07.11.2018 | 22:09 | Bludička Mokřinka

Ze zimního stadionu bylo evakuováno na 250 osob. Kvůli oxidu uhelnatému
04.11.2018 | 22:25 | HZS

Stovky lidí se podílely na slavnostním zasazení aleje "Lip svobody"
02.11.2018 | 11:35 | Solnice

Čas dušiček se blíží. Na hřbitovy přijdou nejen ti, kteří chtějí uctít památku zesnulých. Buďte opatrní na své věci.
30.10.2018 | 10:36 | Policie ČR

Víkend se nesl v duchu národní hrdosti
29.10.2018 | 08:00 * | (rup)

Sledujte živě slavnostní odhalení sochy TGM
28.10.2018 | 13:44 * | Orlická TV

V Mýtě si připomněli 100 let republiky
28.10.2018 | 11:15 | Vysoké Mýto

Na Šubertovo náměstí se vrátí lípa svobody
28.10.2018 | 09:11 | Dobruška

Ve Smetanově domě se slavilo 100 let od vzniku Československa
28.10.2018 | 06:04 | Pardubický krajzprávy z měst v regionu Orlických hor a Podorlicka

Rychnov nad Kněžnou
Zaplatil za motorku předem. Stroj za víc než čtvrt milionu korun nedorazil
Na zimním stadionu byl nahlášený únik čpavku
Pavel Šporcl přivezl svůj vánoční koncert a zahrál s rychnovskou Carminou
V Orlických horách vznikne Dům přírody. Sledujte podpis dohody
Ústí nad Orlicí
S Generací ladili na vánoční notu
Gymnastky soutěžily O Mikulášský pohár
Studenti vystavují v Malé scéně
Mikuláš naděloval dětem
Žamberk
V Žamberku se rozsvítil vánoční strom
Rozsvícení vánočního stromu v Žamberku
V Žamberku se slavilo 100 let republiky
Cena města 2018
Lanškroun
Připravil se na zimní lyžovačku. Jinému ale způsobil škodu přes deset tisíc
Vánoční výzdoba před radnicí má hlubší smysl
Industry 4.0. Cizí slovo nebo budoucnost? V Lanškrouně znají odpověď
Těšíme se na adventní a vánoční Lanškroun
Nové Město nad Metují
Policisté dopadli onanistu. Muž se ukazoval před dětmi poblíž školy
Stav sklepení pod silnicí I/14 se zhoršil. Na náměstí proto umístili semafory
Za krabičku nezaplacených cigaret mladíkovi hrozí vězení
Muž se ukazoval poblíž školy, policisté nyní řeší jeho obnažování
Dobruška
Noví zastupitelé zvolili starostu
Na Šubertovo náměstí se vrátí lípa svobody
Příznivci festivalu F. L.Věka oslaví 100 let vzniku Československa francouzským šansonem
Zahájení stavby okružní křižovatky v Dobrušce
Letohrad
Zloděj jízdního kola se oháněl nožem, později poničil interiér bytu
Kaple sv. Jana Nepomuckého zve dnes k prohlídce
Dům kultury se bude rekonstruovat, rozhodli zastupitelé
Sledujte živý přenos z udílení cen za literaturu faktu
Kostelec nad Orlicí
Žena hazardovala se životem. Naměřili jí téměř 5 promile alkoholu v krvi
Kostelecký advent zahájí již tuto neděli
Osobní auto narazilo do stromu
Veterinární správa objevila prošlé maso ve školní jídelně
Choceň
Protidrogová Makumba zasáhla, čtyři muži jsou obviněni z výroby či distribuce pervitinu
Mokro, smyk, nehoda. Bavorák skončil přetočený na střechu
Kvůli násilí proti exekutorovi skončil mladý muž v poutech
Řidič náklaďáku vjel na koleje v době, kdy se k přejezdu blížil vlak
Týniště nad Orlicí
Policie hledá svědky tragické dopravní nehody u Týniště
Střet vozidla s chodcem: Zraněného si převzali do péče lékaři
Řidiči za volanty felicií pod vlivem alkoholu i drog
Týniště oslaví 100. výročí vzniku samostatného Československa
Vamberk
Hasiči likvidovali následky dopravní nehody i uvolněný plech na střeše
Existovala ve Vamberku hrnčířská ulička? Na to odpoví nová výstava v Muzeu krajky
Vamberák zve na koncerty, letní kino, pohádku a výtvarné dílny pro děti
Zloděj potřeboval peníze. Nejdřív poničil tankomat, chvíli později nedaleký kiosek
Česká Skalice
V bývalé pekárně zahořel moučný prach
Motorka po střetu s autem skončila mimo silnici, motorkář v péči lékařů
Síť cyklostezek i přírodní biotopová koupaliště. Okolí vodní nádrže Rozkoš se rozvíjí
Na Rozkoši se převrátila plachetnice, posádka skončila ve vodě
Rokytnice v Orlických horách
Během vánočního jarmarku u muzea Sýpka začne výpal dřevěného uhlí
Po horách zvesela, řidiči do cíle ale nedojeli
Sýpka plná barev, draků a dušičkových světýlek
Sýpka si připomene půl století od invaze vojsk Varšavské smlouvy
Česká Třebová
Investice do středních škol v České Třebové pokračují. Kraj plánuje jejich další rozvoj
Hasiči likvidovali požár chaty, tu hřejmě někdo zapálil
Zákaznické centrum ČEZ slouží klientům na nové adrese
Kraj znovu jedná s Metransem o příspěvku na rekonstrukce silnic v okolí terminálu
Opočno
Druhý adventní koncert v Opočně byl plný českých a mezinárodních koled
Mikuláš přijede do Opočna s létajícími čerty a anděly
Vánoční koncert skupiny Kantoři
Odpoledne s „Panenkou“
Náchod
Senioři si užili vánoční focení
Důchodce byl odsouzen za nelegální dovoz kuřiva
Uctili památku událostí 17. listopadu
Na náměstí oslavili 100 let od vzniku republiky
Jablonné nad Orlicí
Osobák skončil převrácený na střeše, cestující v péči lékařů
Potkali se Na dece
Motocykly značky Ariel se sjely do Jablonného
Otevřeli pro děti nové hřiště U Borku
Borohrádek
Nerespektoval zákaz řízení, díky policistům do cíle nedojel
Osobák skončil na střeše, řidiči pomohli svědci události z vozu ven
Hasiči likvidovali požár přístřešku
V Borohrádku strávili dva týdny se zahraničními hosty
Jaroměř
Nouzový signál vyvolal pátrací akci. "Havarované" letadlo našli u výrobce ultralightů
Na kostkách to řidiči vojenské Tatry uklouzlo, odnesla to lampa
Připravoval bazén na zimu, vytopil sousedce dům
Plechová hala v Josefově lehla popelem
Králíky
Sháněl nějaké peníze. Podíval se do školy
Vyražte do Muzea opevnění Králický řopík
Vydejte se na Králický Sněžník. Budete pod ochranou Krulišáka a Rozvodnice
Zloděj odřízl část výfukového potrubí přímo z vozidla
Hradec Králové
Taxikář upozornil policii na pasažéry, v nemocnici následovaly manévry
Zaměstnanci si přilepšovali. Svému zaměstnavateli krádežemi způsobili několikatisícovou škodu
Most ve Svinarech bude otevřen až v květnu příštího roku. Kvůli počasí
Řidič dostal na mokré vozovce smyk. Auto skončilo v zahradě
Vysoké Mýto
Mikulášská jízda parním vlakem opět potěšila děti i dospělé
Výčet inscenací Divadelního spolku Šembera se rozrostl o komedii Tři mušketýři
Zastupitelé zvolili vedení města na další 4 roky
V Mýtě si připomněli 100 let republiky
Pardubice
Známe dobrodince roku 2018
Sudy s neznámou látkou nalezli v garáži, raději zavolali hasiče
Fyzický konflikt vyústil v pokus o vraždu
Do čela pardubického magistrátu zvolen Martin Charvát
Litomyšl
Spolupráce dopravních policistů a veřejnosti přinesla výsledky. Viník nehody dopaden
Zraněný zůstal ležet na silnici. Policisté pátrají po řidiči s poškozeným vozidlem
Po inventuře chybí máslo. Nedohledali několi stovek kusů
Ve Smetanově domě se slavilo 100 let od vzniku Československa
Solnice
Autobus plný cestujících projel kruhovým objezdem a skončil v příkopu
Řidič náklaďáku vjel do protisměru a narazil do dvou aut. Ta skončila po příkopech
Stovky lidí se podílely na slavnostním zasazení aleje "Lip svobody"
Pizzeria byla v létě na štíru s kvalitou potravin. Zjistili to inspektoři SZPI
Orlické hory
Policisté v terénu kontrolovali chaty a chalupy
Orlické hory a Podorlicko se objevily v americkém televizním vysílání
Policisté objasnili vloupání do konzumu a školy
Zájem turistů o Orlické hory a Podorlicko vzrostl
Podorlicko
Řidiči měli potíže udržet svá vozidla na vozovce. Jeden z řidičů po příjezdu hasičů u vozidla nebyl
Dva muži v celostátní pátrání skončili ve vězení
Bohemian Rhapsody: Připomeňte si rozhovor s Peterem Freestonem
Čas dušiček se blíží. Na hřbitovy přijdou nejen ti, kteří chtějí uctít památku zesnulých. Buďte opatrní na své věci.
Rychnovsko
V policejní síti uvízli řidiči pod vlivem návykových látek
Starostové z Rychnovska podpořili plány na rozvoj rychnovské nemocnice
Na silnicích zaznamenali policisté nehody i alkohol za volantem
Pozor na zvěř na silnicích. Pod koly aut skončily další srny
Orlickoústecko
Polská dodávka vezla nezdaněný tabák. Uvízla v síti celníků
Zaměstnavatelé si prohlédli prostory pro duální výuku žáků
V Králické pevnostní oblasti připomenou výročí - rozšíří provoz a přidají speciální nabídky
V Letohradě i v Ústí nad Orlicí skončilo koaliční vyjednávání. Starostové zůstávají
Náchodsko
Za volant stále sedají opilci. Hazardují svými i cizími životy
Přepadení jako ze špatného filmu: Čtveřice skončila v želízkách
Nehoda na železničním přejezdu: Řidič vozidla skončil v péči lékařů
Čeští a polští hasiči trénovali záchranu z vody. Na jezu

provozuje (c) Pro Junior, z.s. 2006-2018 | ISSN 1803-6317 | za obsah ručí autoři jednotlivých příspěvků
zprávy z volně přístupných zdrojů jsou označeny zkratkou zdroje | | gdpr | ceník inzerce | admin
TOPlist Google+