Profil autora:
vložil Orlický.net
autor fotografií
02.01.2010 12:25

Orlický.net

Zpravodajství
události

Zobrazeno 1131x

Hodnocení

Orlické hory a Podorlicko - Přinášíme přehled nejvýznamnějších událostí, které se staly v regionu Orlických hor a Podorlicka v dubnu až červnu 2009.
1. dubna 2009
Ministerstvo práce a sociálních věcí nabízí pomoc firmám pro překlenutí krize. Zaměstnavatelé budou dostávat peníze na realizaci vzdělávacích kurzů pro své zaměstnance. Místo jejich propouštění firmy vyšlou zaměstnance přechodně na kurzy.

6. dubna 2009
Česká Skalice - Dohody vedoucí k odkoupení pozemků sběrných surovin potřebných k dokončení obchvatu města Česká Skalice by mohly být uzavřeny do konce dubna.

6. dubna 2009
Ústí nad Orlicí - V Ústí nad Orlicí jako v prvním z českých měst byl v neděli 5. dubna 2009 nový překlad Bible. Orlickoústečtí věřící spojili své síly a uspořádali Nonstop čtení bible na prostranství před kostelem Nanebevzetí Panny Marie.

7. dubna 2009
Žamberk - V pondělí večer vyjelo pět jednotek hasičů k požáru střechy bývalého hotelu Modrá hvězda, který stojí na zdejším náměstí. Během likvidace požáru se jeden ze zasahujících dobrovlných hasičů přehřál a musel být ošetřen lékaři.

7. dubna 2009
Rychnov nad Kněžnou - Speciální autobusovou linku sloužící výhradně k převozu strávníků zavedlo vedení jednoho místního hotelu. Ten se nachází na předměstí a tak autobusový spoj má za úkol dostat do restaurace nové zákazníky. Cesta autobusem na oběd je zdarma.

9. dubna 2009
Hradecko - V pondělí 6. dubna 2009 jen pár minut po zavírací době na čerpací stanici v obci Trotina zaútočil na ženu neznámý lupič. Přitom když usedala za volant vozidla Mitsubishi, tak ji pod pohrůžkou střelné zbraně vyzval, aby si přesedla na místo spolujezdce. Následně s vozem odejel směrem na Hradec Králové.

10. dubna 2009
Žamberk - Zdejší radnice uspěla ve výběrovém řízení evropských dotačních fondů a získala peníze na realizaci pěší zóny ve městě. Ta by se měla začít stavět v srpnu poté co fyzicky přijdou peníze. Stavba za 23 milionů korun by měla být dokončena v roce 2010. Jednadvacet milionů korun na stavbu poskytne Evropská unie.

12. dubna 2009
Orlické hory - O Velikonocích mají milovníci lyžování poslední šanci si zalyžovat v této sezóně. Obě největší orlickohorská střediska stále fungují. Sice v omezené míře, zato bez front. Zítra v Deštném dokonce zadarmo.

14. dubna 2009
Třebechovice pod Orebem - První oběť si vyžádala nově zrekonstruovaná silnice mezi Třebechovicemi pod Orebem a Týništěm nad Orlicí. Asi kilometr před čerpací stanicí došlo ke srážce osobního vozu a dodávky. Spolujezdec z dodávky na místě zemřel.

16. dubna 2009
Orlickoústecko - Region Orlicko–Třebovsko v pátek 17. dubna zahajuje sezónu na cyklo a in-line stezkách. Pro cyklisty, bruslaře a všechny příznivce Regionu Orlicko–Třebovsko je připraven bohatý kulturní i sportovní program.

17. dubna 2009
Rychnov nad Kněžnou - Kam s nimi? Tak zněla otázka týkající se dvou pamětních desek Jiřího Šlitra. První z nich měla připomínat místo pobytu Jiřího Šlitra v době studií na zdejším gymnáziu, ta druhá pak měla být umístěna na jednom z domů na Praze 2, kde Šlitr bydlel. Jenže nakonec obě pamětní desky skončily v depozitářích na Rychnovsku. Ta pražská už své místo nalezla. Byla umístěna do foyeru zdejšího kina.

19. dubna 2009
Orlickoústecko - V sobotu před polednem byli profesionální hasiči z Ústí nad Orlicí přivoláni k potoku v Českých Libchavách. Průzkumem bylo zjištěno, že se do potoka dostala neznámá látka a následně uhynulo několik ryb.

19. dubna 2009
Jaroměřsko - Opravdu veliké štěstí měla v neděli odpoledne devětadvacetiletá parašutistka, které se neotevřel hlavní padák a záložní se jí zamotal. Žena spadla nedaleko Starého Plesu u Jaroměře na podmáčené místo, díky čemuž zřejmě pád z výšky přežila. V této chvíli již není v ohrožení života.

21. dubna 2009
Solnice - K havárii postaršího BMW vyjížděli včera odpoledne hasiči spolu se záchranáři na cyklostezku z Rychnova nad Kněžnou na Solnici. Řidič osobáku zřejmě nezvládl řízení a ve vysoké rychlosti čelně narazil do betonové stěny mostku, který ústí právě na stezku pro cyklisty. Spolujezdce museli hasiči vystříhat.

21. dubna 2009
Žamberk - Město Žamberk získalo 1. místo v soutěži obcí v třídění odpadu, kterou vyhlásil Pardubický kraj a společnost EKO-KOM. Jednalo se již o druhý ročník soutěže „O perníkovou popelnici 2008“.

22. dubna 2009
Letohrad - Historickou chvíli si v úterý 21. dubna prožilo zdejší Společenské centrum Nový Dvůr. Jednadvacet subjektů z Pardubického a Královéhradeckého kraje, a to 7 svazků obcí a měst, 9 obcí a měst a 4 podnikatelské subjekty, tady založilo novou organizaci pro podporu cestovního ruchu v regionu Orlických hor. Od této chvíle budou Orlické hory fungovat opět jako jeden celek.

22. dubna 2009
Nové Město nad Metují - Petr Kocián z Hronova na Náchodsku překonal 18. dubna v Novém Městě nad Metují před zraky diváků svůj vlastní rekord v pobytu v ledové tříšti o deset minut a 14 sekund. Nový Kociánův rekord má hodnotu 51 minut a 31 sekund.

23. dubna 2009
Rychnov nad Kněžnou - V pátek 24. dubna začne v Rychnově 16. ročník Šlitrova jara. Odstartuje ho (jako už tradičně) pražské divadlo Semafor, které v Pelclově divadle v 19.30 hodin sehraje po semaforsku vyprávěnou a ne zcela mravnou hru pana Aristofana z roku 411 před naším letopočtem Lysistrata. V muzikálové formě se představí v hlavních rolích Jitka Molavcová a Jiří Suchý a doplní je velmi početný soubor divadla.

26. dubna 2009
Ústí nad Orlicí - Sluníčko, výborná sportovní atmosféra a vyrovnané výkony, tak lze ve stručnosti popsat druhý ročník sobotní celostátní soutěže v nejnáročnějších disciplínách hasičského sportu v TFA (Toughest Firefighter Alive – Nejtvrdší hasič přežívá), která se konala na Andrlově Chlumu v Ústí nad Orlicí. Vítězem se stal domácí hasič a mistr Evropy Lukáš Novák.

27. dubna 2009
Česká Skalice - O víkendu se v okolí přehradní nádrže Rozkoš u České Skalice konal další ročník mezinárodního cvičení pro záchranáře Rozkoš Rescue 2009. Soutěžilo v něm 40 tří až čtyřčlenných týmů z celé republiky.

27. dubna 2009
Žamberk - Minulý týden podepsal starosta města spolu se zástupci policie dohodu o vzájemné spolupráci při zabezpečování místních záležitostí veřejného pořádku. Dohoda vložila do určitého rámce věci, které běžně probíhají.

27. dubna 2009
Ústí nad Orlicí - V pondělí proběhlo 21. zasedání zastupitelstva města, jehož hlavním bodem jednání byla diskuze a hlasování o investiční akci - Úprava veřejného prostranství Kociánka. Jde o akci za desítky milionů korun s evropskou dotací ve výši 60 procent celkové částky. Zastupitelé revitalizaci Kociánky za 62 milionů korun schválili.

28. dubna 2009
Letohrad - Při každoroční akci Sázení stromů prvňáčků organizované Českým svazem ochránců přírody a Městem Letohrad bylo, minulý týden ve čtvrtek a v pátek, vysazeno 25 lip v ulici Šedivské a 28 sakur v ulici Družstevní.

29. dubna 2009
Rychnov nad Kněžnou - Základní škola rozšiřuje svoji nabídku o středoškolské vzdělávání. Týká se to i Základní školy ve zdejší Kolowratské ulici, která připravila na příští školní rok program středoškolského vzdělání pro žáky a studenty.

29. dubna 2009
Jaroměř - Více jak 1500 skautů z České republiky, Polska, Slovenska a dalších zemí Evropské unie stráví od 29. dubna do 3. května několik dní v bastionové pevnosti v Josefově na celorepublikovém skautském setkání Obrok 09. V rámci akce se účastníci pokusí o světový rekord v netradičním tanci.

29. dubna 2009
Rychnovsko - K několika požárům vyjížděli v průběhu úterý hasiči z Rychnovska. Většinou šlo o požár lesní hrabanky. Kvůli silnému větru ale hrozilo rozšíření plamenů na větší plochu.

5. května 2009
Hradec Králové, Česká Skalice [Imrich Dioszegi] - Problémy provázející získání pozemků pro dostavbu obchvatu České Skalice definitivně skončily. Hejtman Královéhradeckého kraj Lubomír Franc, českoskalický starosta Tomáš Hubka a majitelé potřebných pozemků, na kterých chybějící část obchvatu vznikne, na konci dubna podepsali smlouvy, díky kterým se stavbaři budou moci pustit do dokončení této významné dopravní stavby. Obchvat by tam měl začít do konce letošního roku sloužit řidičům a odvést z centra České Skalice frekventovanou dopravu.

7. května 2009
Žamberk - Ve středu dopoledne představitelé zdejší radnice slavnostně zahájili stavbu další cyklostezky v okolí města. Během tří dnů je to totiž už druhé zahájení stavby. Tentokrát šlo o cyklostezku ze Žamberka do Líšnice.

12. května 2009
Říčky v Orlických horách - Hasiči z Pardubického kraje v těchto dnech nacvičovali záchranu osoby z lanovky. Hasiči-lezci si vybrali novou čtyřsedačkovou lanovku v Říčkách v Orlických horách. Lanovka pojme 2 400 osob za hodinu a na nosném laně je zavěšeno 156 čtyřsedaček a je možné v celé délce usadit 624 osob.

12. května 2009
Rychnovsko - V úterý před osmou ráno došlo na silnici mezi Kvasinami a Lukavicí na Rychnovsku k vážné dopravní nehodě. Nezletilý chlapec řídil půjčené auto a narazil s ním do stromu. Auto se rozpadlo na dvě půlky.

14. května 2009
Ústí nad Orlicí - 1250 lidí se rozhodlo reagovat na výzvu a sdělit svým radním, jak se jim v Ústí nad Orlicí žije a pracuje a jaké jsou jejich potřeby do budoucna. Lidé v anketě „Rada městu“ vzkazují: chceme lepší životní prostředí.

15. května 2009
Podorlicko - Na dnes a na zítra připravil Region Orlicko - Třebovsko ve spolupráci se Sdružením obcí Orlicko, mikroregiony Vysokomýtsko, Lanškrounsko, městy Choceň a Náchod, DSO Regionem Orlické hory a s okresem kladským 8. ročník mezinárodní cyklistické akce Cyklo Glacensis 2009.

16. května 2009
Dobruška - Tragicky skončila dopravní nehoda v Křovicích u Dobrušky na silnici I/14. Auto tu z neznámých důvodů vyjelo ze silnice a narazilo do mostku. Po nehodě auto navíc začalo hořet. Jedna z cestujících nehodu nepřežila.

18. května 2009
Orlické hory - O uplynulém víkendu po půlroční odmlce vyjely do Orlických hor opět cyklobusy. Jako již obvykle budou cyklobusy jezdit o všech víkendových dnech a ve dnech státních svátků.

19. května 2009
Ústí nad Orlicí - V pondělí po třinácté hodině došlo v ulici 17. listopadu k pádu štítu z budovy bývalé polikliniky. Na místo ihned vyjeli hasiči spolu se záchranáři. Spolu se zdivem totiž spadl ze střechy také jeden z dělníků. Zraněna byla také cyklistka, která projížděla podél stavby.

19. května 2009
Žamberk - Frekventovaná Kostelní ulice v Žamberku může, ale také nemusí, být součástí pěší zóny. Město ulici dočasně uzavřelo a začalo testovat, jaké problémy by to mohlo způsobit v provozu na jiných silnicích v Žamberku.

19. května 2009
Pardubice, Králíky - O převodu zřizovatelských funkcí ke králickému gymnáziu z Pardubického kraje na město Králíky rozhodli v minulých dnech krajští zastupitelé. Stávající i budoucí žáci gymnázia tak budou mít i nadále možnost získat středoškolské vzdělání bez zdlouhavého dojíždění.

22. května 2009
Královéhradecký kraj - Stavba pokračování dálnice D11 z Hradce Králové do Jaroměře je v ohrožení. Nejistá je také výstavba obchvatů Náchoda, Jaroměře či Nové Paky. Důvodem je nedostatek peněz v rozpočtu Státního fondu dopravní infrastruktury (SFDI).

22. května 2009
Rychnovsko - Jen tři minuty trvala v Černíkovicích obrovská odpolední průtrž mračen. Přímo v centru obce strhla dva vzrostlé stromy. První spadl na přístavek staré hospodářské budovy. Ten druhý napáchal mnohem větší škodu. Zdemoloval nově zrekonstruovanou roubenku. Spadl přímo doprostřed střechy.

23. května 2009
Hnátnice - Včera odpoledne po bouřce doprovázené silným vichrem měli dolnodobroučtí hasiči plné ruce práce s likvidací popadaných stromů. První výjezd byl nahlášen v 16:48. Jednalo se o spadlý strom v Hnátnici na Valdštejně, který poničil stodolu u přilehlého stavení.

25. května 2009
Nové Město nad Metují - Radostný úsměv zářil na tvářích všech dětí v Novém Městě nad Metují, kde se v sobotu konal Kinderfest. Dětská pouť se pořádala při příležitosti oslav 20. výročí podepsání partnerské smlouvy s městem Hilden.

25. května 2009
Rybná nad Zdobnicí - V neděli před osmou večer došlo na silničním tahu I/11 z Vamberka na Žamberk v zatáčkách nad Rybnou nad Zdobnicí k vážné dopravní nehodě motocyklu a osobního auta. Šestačtyřicetiletý motorkář z Ústí nad Orlicí srážku nepřežil.

26. května 2009
Rychnov nad Kněžnou - V úterý před jedenáctou hodinou dopoledne došlo k tragické dopravní nehodě na silnici z Rychnova nad Kněžnou do Rokytnice v Orlických horách. Řidič vozu Ford Scorpio se zlínskou registrační značkou při předjíždění cyklisty čelně narazil do protijedoucí Dacie Pickup s přívěsem. Mladý spolujezdec nehodu nepřežil.

27. května 2009
Rychnov nad Kněžnou - Rychnovští profesionální hasiči se dočkali nové požární stanice. Ta začíná vyrůstat v lokalitě „Na Spravedlnosti“ v Rychnově nad Kněžnou. Její základní kámen byl položen v úterý 26. května v rámci slavnostního zahájení stavby.

27. května 2009
Hradec Králové - Královéhradecký hejtman Lubomír Franc se pustil do urychlení dostavby dálnice D11 k Hradci Králové. V minulých dnech se kvůli tomu sešel s novým ministrem dopravy Gustávem Slamečkou. Stát by měl podle hejtmana co nejrychleji realizovat dohodu o směně pozemků uzavřené vloni na podzim, která se měla uskutečnit v režii ministerstva zemědělství.

27. května 2009
Letohrad - Hokejbaloví mladší dorostenci SK OEZ Testa Letohrad dokázali ve finále extraligy přehrát 3:2 na zápasy tým KEB Kladno a do Letohradu získat tak první titul extraligových šampionů.

28. května 2009
Podorlicko - Starostové, jejichž obce a města jsou členy Sdružení místních samospráv, protestovali proti diskriminaci svých občanů. Stěžují si na dělení vybraných daní mezi obce a města.

29. května 2009
Vamberk - Ředitelství silnic a dálnic ČR ve středu oficiálně zahájilo třetí a poslední stavbu jižní přeložky silnice I/14 ve Vamberku. Silnice je zařazena do vybrané silniční sítě, kdy mezi Náchodem a Ústím nad Orlicí tvoří spojnici severní a jižní části východních Čech vedoucí po úpatí Orlických hor.

29. května 2009
Rychnov nad Kněžnou - V pátek dopoledne proběhl v Rychnově nad Kněžnou předvolební míting sociálních demokratů. K žádné vajíčkové palbě na představitele volební strany ale nedošlo.

29. května 2009
Týnišťsko - Už druhá tragická nehoda za poslední měsíc se stala dnes před 14. hodinou mezi Třebechovicemi pod Orebem a Týništěm na Orlicí. Řidič osobního vozu vjel přímo pod kola nákladního automobilu. Na místě zemřel.

30. května 2009
Žamberk - Město Žamberk po celý dnešní den organizuje Oslavy 100. výročí narození generála Josefa Knopa. Ten jako prvorepublikový důstojník mimo jiné vedl 2 prapor, který jako první vstoupil do bojů v Karpatsko-dukelské operaci, po druhé světové válce se stal zástupcem velitele 3 čs. samostatné brigády v SSSR a po roce 1949 již jako plk. generálního štábu se stal nepohodlným pro komunistický režim a ve vykonstruovaném procesu byl odsouzen na doživotí.

1. června 2009
Opočno - Na zdejším Kupkově náměstí v uplynulých dnech skončila druhá etapa rekonstrukčních prací. Zahradnická firma totiž zrekonstruované chodníky na náměstí doplnila o zeleň a trávníky.

1. června 2009
Ústí nad Orlicí - Ve dnech 30. – 31. května 2009 se v Ústí nad Orlicí jely tradiční závody automobilů do vrchu "Ústecká 21". Na trať závodu dlouhého 3650 metrů s převýšením 209 metrů se postavilo celkem 66 závodních vozů.

2. června 2009
Hradec Králové - Vláda by měla zrušit chystanou směnu pozemků pro dálnici D11 k Hradci Králové s farmářkou Ludmilou Havránkovou. Novinářům to minulý týden v Hradci Králové řekl ministr dopravy Gustáv Slamečka.

2. června 2009
Žamberk - Ve čtvrtek po čtvrté hodině odpoledne startuje na louce pod zdejší rozhlednou Rozálka druhý ročník hudebního festivalu JamRock. Hlavními taháky třídenní akce mají být Kryštof, Chinaski, Divokej Bill nebo třeba Santobarrio z Chille.

13. června 2009
Dobruška - V pátek 12. června se v centru Dobrušky, na náměstí F.L. Věka, uskutečnil „Den bezpečnostních a záchranných složek integrovaného záchranného systému“. Zajímavou akci připravilo Město Dobruška ve spolupráci s nadačním fondem na podporu bezpečnosti.

17. června 2009
Orlickoústecko - O víkendu se v širším okolí Lanškrouna jel cyklistický Malý závod míru AVX. Šlo o etapový závod s mezinárodní účastí a zároveň o Český pohár starších žáků a kadetek.

17. června 2009
Rychnovsko - Ve středu krátce po půl desáté dopoledne začalo ve Slatině nad Zdobnicí hořet hospodářské stavení. Plameny pohltily celou střechu o rozměrech dvacet na devět metrů. Při požáru nebyl naštěstí nikdo zraněn.

19. června 2009
Česká Skalice - Tři požáry během dvacetičtyř hodin a šest požárů za posledních několik týdnů. Tak vypadá situace v České Skalici. Policie nevylučuje, že všechny požáry mohou spolu souviset.

20. června 2009
Rychnov nad Kněžnou - V pátek proběhl ve sportovní hale Romana Šebrleho v Rychnov nad Kněžnou šestý ročník integrovaného turnaje v badmintonu mládeže. Akce se zúčastnilo čtyřicet hráčů z místních škol a několika ústavů sociální péče z okolí.

22. června 2009
Ústí nad Orlicí - Slavnostní vyhlášení výsledků a předání ocenění vítězům 56. ročníku celostátní soutěže neprofesionální filmové tvorby Český videosalon 2009 proběhlo v sobotu 20. června v ústeckém Kulturním domě.

22. června 2009
Nové Město nad Metují - 16. června letošního roku proběhlo v Hradci Králové vyhlášení vítěze krajského kola soutěže Město pro byznys 2009. V Královéhradeckém kraji je městem s nejlepšími podnikatelskými možnostmi Nové Město nad Metují. Nové Město dosáhlo řady nadprůměrných hodnot, a má navíc nejnižší ceny sledovaných položek.

23. června 2009
Rychnovsko, Náchodsko - V pondělí večer způsobily poryvy větru velké komplikace. Hasiči z Rychnovska a Náchodska museli mnohokrát vyjíždět k popadaným stromům, dvakrát také k poškozené střeše.

23. června 2009
Ústí nad Orlicí - Historicky jedinečná budova zdejšího vlakového nádraží zřejmě zůstane zachována. Iniciátorům akce Nádraží nedáme! se podařilo budovu zachránit. Zástupce investora rekonstrukce nádraží v Ústí nad Orlicí dokonce prohlásil, že budova zůstane jako výpravní!

24. června 2009
Pardubický kraj - I v druhém ročníku srovnávacího výzkumu o Cenu týdeníku Ekonom se na prvním místě umístil Žamberk. O prvenství Žamberku rozhodly nízké ceny sledovaných položek, kvalita lokality a průzkum mezi samotnými podnikateli.

25. června 2009
Ústí nad Orlicí - V pondělí 22. června 2009 proběhlo v kulturním domě v Ústí nad Orlicí 24. zasedání zastupitelstva města Ústí nad Orlicí, jehož hlavním bodem bylo na žádost občanů opětovné projednání investiční akce „Úprava veřejného prostranství Kociánka“. Zastupitelstvo projekt opět schválilo.

25. června 2009
Rychnovsko - Ve společnosti Orsil v Častolovicích na Rychnovsku ve středu dvacet minut po dvacáté hodině unikl do koryta nedalekého potoka roztok čpavkové vody. Nehoda se stala při stáčení chemikálie z cisterny do zásobní nádrže.

25. června 2009
Žamberk - Ve středu 24. června byla slavnostně otevřena nová cyklostezka Žamberk - Líšnice. Délka cylkostezky je 1290 metrů. Náklady na pořízení činily 8,3 milionu Kč.

26. června 2009
Rokytnice v Orlických horách - O uplynulém víkendu proběhlo na zdejší farmě Pod Lipou setkání milovníků koní Adrenalina Cup 2009. Díky organizátorům a příjemnému počasí se závod vydařil.

27. června 2009
Králíky - Finanční problémy se v dnešní době netýkají jen podniků, ale i kulturních akcí. Své o tom ví pořadatelské sdružení Patriot CZ, které letos pořádalo již šestý ročník oblíbené recesistické akce, na kterou svolává všechny občany jménem Králík/ová do východočeského podhorského města Králíky.

30. června 2009
Náchodsko, Rychnovsko - Pondělní protestní jízda zemědělců silnicemi regionu větší problémy v dopravě nezpůsobila. Zemědělci totiž vyjeli se svými traktory, cisternami, bagry a dalšími stroji na silnice a pohybovali se po předem určených trasách.


Linkuj elánek Linkuj.cz  Linkuj.cz  |   Facebook  Facebook  |   Google  Google  |   Jagg.cz  Jagg.cz  |   Digg  Digg
Mohlo by Vás zajímat
loading...
   
Další zprávy z lokality
Uplynulý víkend nezačal při cestování dobře pro třicetiletou řidičku z Choceňska
Exkluzivní rozhovor s reportérem a moderátorem zpravodajství České televize Tomášem Drahoňovským pro Orlicky.net
Informační centrum „Hučák“ slaví 10 let. Dnes se tam slaví v rámci Muzejní noci
Čtvrtý týden stavebních prací na silnicích ve městě
Řidič se lekl protijedoucího auta a svůj náklaďák poslal na bok
Taxík skončil po střetu s jiným autem v plotě
Nový rok 2018 je již za dveřmi. Oslavy ve světě jsou v plném proudu
Partnerské neshody skončily tragédií. Žena byla obviněna z vraždy
Koncert The Trio MUH - Nový zámek Kostelec nad Orlicí
Dvě víkendové nehody blokovaly silnici I/33 z Jaroměře na Náchod
Kůň spadl do studny. Po dvou hodinách ho zachránili hasiči
Světový den boje proti mozkové mrtvici
První krajská miminka roku 2017 obdrží dárkové poukazy
Zahájili Ústecký advent 2016
Po srážce dvou osobáků museli jednu osobu vyprostit
Na staršího muže zaútočil slzným sprejem
Odešla z domu a teď ji hledají
Auto s vlekem dostalo smyk. Převrácené skončilo v sadu
Tesaři z náchodské stavebky vybojovali bronz
Benefiční Setkání před betlémem pořádá Domácí hospic Setkání

Křest Mokerského receptáře
24.09.2018 | 00:10 | Bludička Mokřinka

Zdravotnický personál: Porodnice a dětské oddělení ve zdejší nemocnici končí
23.09.2018 | 19:24 | Orlická TV

92 milionů korun na nové kotle rozdáno za 21,5 vteřiny
21.09.2018 | 11:22 | Královéhradecký kraj

Kraj spustí další výzvu kotlíkových dotací
14.09.2018 | 10:52 | Královéhradecký kraj

Zákaz rozdělávání ohně ve volné přírodě se ruší. Kraj přesto nabádá k opatrnosti
07.09.2018 | 10:01 | Královéhradecký kraj

V neděli bude zahájen Výtvarný Žamberk
06.09.2018 | 07:47 | MMŽamberk

Do vysokomýtských základních škol zamířilo 162 prvňáčků
05.09.2018 | 07:29 | Vysoké Mýto

Do lavic letos zasedlo 150 prvňáčků
04.09.2018 | 10:35 | Ústí nad Orlicí

ČEZ Distribuce spustila pro starosty Krizový informační systém
30.08.2018 | 11:27 | Orlický.net

Škoda Auto zve na Rodinný den
29.08.2018 | 18:55 | Vrbík

50. výročí okupace si připomínají také ve Vysokém Mýtě
23.08.2018 | 11:13 | Vysoké Mýto

Dnes je to 50 let od začátku okupace Československa
21.08.2018 | 07:37 | -kr-

Jak dopadly víkendové kontroly dodržování mimořádných opatření kvůli suchu?
13.08.2018 | 12:00 | HZS

Tradiční večerní soutěž v požárním útoku
13.08.2018 | 10:00 | HZS

Hasiči si připomenuli výročí 20 let od povodní na Rychnovsku
29.07.2018 | 15:37 | (jad)zprávy z měst v regionu Orlických hor a Podorlicka

Rychnov nad Kněžnou
Zdravotnický personál: Porodnice a dětské oddělení ve zdejší nemocnici končí
V Orlické galerii zahájili podzimní výstavy
Řidič zřejmě nezvládl řízení a vyjel mimo silnici
Předjížděl tam, kde je to zakázáno. Čelně se srazil s jiným autem
Ústí nad Orlicí
Burza filantropie po osmé
V muzeu zpracovávali mléko
Diskutovali nad rekonstrukcí Polské ulice a okolí
Vydali novou knihu o městě
Žamberk
A zvony zvoní
Městská knihovna Žamberk
Kostel sv. Václava v Žamberku naplnila varhanní hudba
Školní rok na gymnáziu v Žamberku zahájil nový ředitel
Lanškroun
Architektonická soutěž na dopravní terminál zná tři vítězné návrhy
100. výročí vzniku Československé republiky
Saganovi rostou nástupci, cyklotour opanoval opět po roce německý cyklista
Cyklistický závod v tuzemských tropech ovládl mladý český talent
Nové Město nad Metují
V Novém Městě proběhne referendum o obchvatu, jeden z kandidátů připravuje informační vycházku po jeho trase
Uzavření Myší díry v Krčíně se blíží. Obyvatelé budou muset chodit přes trať
Rekonstrukce průtahu vstoupí do poslední fáze. Uzavřeny budou průjezdy pod viadukty
Hasiči likvidovali vylitou močovinu na vozovku
Dobruška
Hudební festival F. L. Věka má před sebou největší koncert své historie
Cenu festivalu F. L. Věka převezme další výrazná osobnost kulturního dění regionu
Hudební festival F. L. Věka nabídne na úvod lahůdku v podobě koncertu Boni Pueri a Komorní filharmonie Pardubice
Proběhl Rampušák fest 2018
Letohrad
Sledujte živý přenos z udílení cen za literaturu faktu
Dnes začínají městské slavnosti připomínající 710 let od první písemné zmínky
Vysočina arenu střídá Šedivský lom. Letohrad hostí MČR v biatlonu na kolečkových lyžích
Podél Havlíčkovy ulice na Spořilově bude nový chodník
Kostelec nad Orlicí
Pekař
Od pravěku k deklaracím - podzimní výstavy v Novém zámku
Kostelecký multižánrový hudební festival F. I. Tůmy startuje již tento pátek
Láďa Křížek Acoustic
Choceň
Kvůli násilí proti exekutorovi skončil mladý muž v poutech
Řidič náklaďáku vjel na koleje v době, kdy se k přejezdu blížil vlak
Vandal zneuctil pietní místo. Osvětlení památníku vzalo za své
Vandal zneuctil pietní místo. Osvětlení památníku vzalo za své
Týniště nad Orlicí
Tradiční posvícení v Týništi nad Orlicí - v sobotu 15.9.2018
Značně opilý cyklista poškodil auta
Inspekce životního prostředí pokutovala firmu za zavezený nelegálně vytěžený písník
Blíží se botanická vycházka do Štěpánovska
Vamberk
Vamberák zve na koncerty, letní kino, pohádku a výtvarné dílny pro děti
Zloděj potřeboval peníze. Nejdřív poničil tankomat, chvíli později nedaleký kiosek
SUV se srazilo se starší škodovkou. Oba řidiči byli převezeni do nemocnice
Dvě dopravní nehody v okolí Vamberka
Česká Skalice
Síť cyklostezek i přírodní biotopová koupaliště. Okolí vodní nádrže Rozkoš se rozvíjí
Na Rozkoši se převrátila plachetnice, posádka skončila ve vodě
Na Rozkoš nejen k vodě. Okolí největší vodní nádrže v kraji nabízí i další aktivity
Odcizil lodní motory, patřily vodním záchranářům
Rokytnice v Orlických horách
Sýpka plná barev, draků a dušičkových světýlek
Sýpka si připomene půl století od invaze vojsk Varšavské smlouvy
Tajemství vojenského podzemí
Sýpka zve na podvodní výstavu
Česká Třebová
Umíte se pohybovat v kolejišti? Hříšníkům hrozí až desetitisícová pokuta
Muž vyhrožoval, že skočí ze střechy tělocvičny. Na zem ho dostala zásahová jednotka
TECHNOhrátky nabídly jedinečnou všehochuť oborů, nejvíc táhla robotika. Zaznamenaly také jubilejního 9000. žáka
Kraj vrací železniční škole v České Třebové zpět její lesk. Absolventi najdou uplatnění nejen u Českých drah
Opočno
Den seniorů s Ivankou Devátou
Opočenská beseda připravuje letošní poslední koncert. V Mariánském kostelíku zazní housle a varhany
LETOŠNÍ RENESANCE OPOČNO PŘEDSTAVÍ SHAKESPEARA I BITTOVOU
Pouť Porcinkule a opočenský jarmark
Náchod
Řidič zřejmě přehlédl při couvání chodkyni. Náraz do zad ženu poslal k zemi.
Batist Nej sestřička 2018 má svou vítězku Ivanu Lelkesovou ! Zahraje si v seriálu Modrý kód. Bodovali také muži
Město Náchod hledá dva názvy pro nové minerálky, zkuste soutěžit a můžete vyhrát finanční hotovost
Rybník Podborný může nabídnout nové možnosti pro rekreaci a odpočinek
Jablonné nad Orlicí
Potkali se Na dece
Motocykly značky Ariel se sjely do Jablonného
Otevřeli pro děti nové hřiště U Borku
Do Jablonného se vrací učňovské školství
Borohrádek
Hasiči likvidovali požár přístřešku
V Borohrádku strávili dva týdny se zahraničními hosty
Hasiči likvidovali požár v místní fabrice, jeden muž se nadýchal zplodin hoření
V Borohrádku si užívají příměstský tábor s hosty z celého světa
Jaroměř
Od tří mužů vylákal téměř 90 milionů. Peníze utratil v hracích automatech a sázkových kancelářích
Nedobrzdil a narazil do návěsu kamionu. Po chvíli od nehody utekl
Odstartoval festival Brutal Assault. Policisté jsou připraveni
Při nehodě dvou seatů se zranilo pět lidí, z toho dvě děti
Králíky
Sháněl nějaké peníze. Podíval se do školy
Vyražte do Muzea opevnění Králický řopík
Vydejte se na Králický Sněžník. Budete pod ochranou Krulišáka a Rozvodnice
Zloděj odřízl část výfukového potrubí přímo z vozidla
Hradec Králové
Noc vědců 2018 se na UHK ponese v duchu „100 let české vědy“
Jaký je a bude náš venkov? I o tom byla letošní celokrajská konference Příležitosti pro region
Exkluzivní rozhovor se zpěvačkou Kamilou Hübsch
Hradecký Hučák zve na prohlídky v rámci Dnů evropského dědictví
Vysoké Mýto
Učni na náměstí předvedli své dovednosti
Na náměstí si lidé užívali retro atmosféru První republiky
Do vysokomýtských základních škol zamířilo 162 prvňáčků
Devatenáctý ročník Týdne hudby přinesl příjemné hudební osvěžení
Pardubice
Ruslan zavítal do Pardubic
Retroměstečko... opět obsadí Masarykova kasárna
Nezaměstnaný muž vydělával peníze na seniorech. Prozatím mu bylo prokázáno 74 skutků
Požár auta zaparkovaného u rodinného domu byl pravděpodobně založen úmyslně
Litomyšl
Řidička omylem sešlápla plyn, prolétla přes kruhový objezd na parkoviště a nabourala tři zaparkovaná vozidla
ArchiMyšl připomene nejen 450. narozeniny zámku
Honza Křížek s kapelou pokřtí v Litomyšli nové album
Regionální soutěž ve vyprošťování u dopravních nehod rozhodla o účasti nejlepších družstev na mistrovství ČR
Solnice
Na ubytovně ukradl šperky. Z lupu se dlouho netěšil
Škoda Auto zve na Rodinný den
Žena upadla na zem a zůstala v bezvědomí. Policisté přispěli k záchraně jejího života
Hasiči lovili automobil z řeky
Orlické hory
201 schodů vede do podzemí dělostřelecké tvrze Skutina. Bunkry má spojit nový skalní odstřel
Dvě stovky cyklistů vyrazily na Cyklo Glacensis
Vítězné fotografie zobrazují Orlické hory
Na hřebenech hor vyrostou krychlové altány. Turisté v nich budou odpočívat
Podorlicko
Hasiči likvidovali několik nehod na silnici z hradce do Náchoda
Americký producent sbíral inspiraci v Orlických horách a Podorlicku
Policie hledá staršího muže, mohl by se vyskytovat na Rychnovsku
Dnes je to 50 let od začátku okupace Československa
Rychnovsko
Okresní fotbal živě na internetu i s předzápasovým studiem
Hasiči likvidovali nehodu osobního auta s kamionem i havárii motocyklu
Za volantem na konci prázdnin: Alkohol i nehody
Opilí lidé usedli za volant a vyrazili na cestu. Žena skončila ve sloupu, muž v tújích
Orlickoústecko
Motorkářům se o víkendu nedařilo
Řidička havarovala, auto skončilo na boku
Nové úseky cyklostezek na páteřní česko-polské magistrále dostaly zelenou
Spánek se s volantem nekamarádí. Únava za volantem může mít fatální následky
Náchodsko
Svá kola roztáčí Středeční pohár horských kol
Z dodávky vyhazovali zbytky rostlin. Šlo ale o konopí
Mladík na sebe chtěl upozornit ohněm
Nepozornost zabíjí

provozuje (c) Pro Junior, z.s. 2006-2018 | ISSN 1803-6317 | za obsah ručí autoři jednotlivých příspěvků
zprávy z volně přístupných zdrojů jsou označeny zkratkou zdroje | | gdpr | ceník inzerce | admin
TOPlist Google+