Profil autora:
vložil Orlický.net
autor fotografií
02.01.2010 12:25

Orlický.net

Zpravodajství
události

Zobrazeno 1054x

Hodnocení

Orlické hory a Podorlicko - Přinášíme přehled nejvýznamnějších událostí, které se staly v regionu Orlických hor a Podorlicka v dubnu až červnu 2009.
1. dubna 2009
Ministerstvo práce a sociálních věcí nabízí pomoc firmám pro překlenutí krize. Zaměstnavatelé budou dostávat peníze na realizaci vzdělávacích kurzů pro své zaměstnance. Místo jejich propouštění firmy vyšlou zaměstnance přechodně na kurzy.

6. dubna 2009
Česká Skalice - Dohody vedoucí k odkoupení pozemků sběrných surovin potřebných k dokončení obchvatu města Česká Skalice by mohly být uzavřeny do konce dubna.

6. dubna 2009
Ústí nad Orlicí - V Ústí nad Orlicí jako v prvním z českých měst byl v neděli 5. dubna 2009 nový překlad Bible. Orlickoústečtí věřící spojili své síly a uspořádali Nonstop čtení bible na prostranství před kostelem Nanebevzetí Panny Marie.

7. dubna 2009
Žamberk - V pondělí večer vyjelo pět jednotek hasičů k požáru střechy bývalého hotelu Modrá hvězda, který stojí na zdejším náměstí. Během likvidace požáru se jeden ze zasahujících dobrovlných hasičů přehřál a musel být ošetřen lékaři.

7. dubna 2009
Rychnov nad Kněžnou - Speciální autobusovou linku sloužící výhradně k převozu strávníků zavedlo vedení jednoho místního hotelu. Ten se nachází na předměstí a tak autobusový spoj má za úkol dostat do restaurace nové zákazníky. Cesta autobusem na oběd je zdarma.

9. dubna 2009
Hradecko - V pondělí 6. dubna 2009 jen pár minut po zavírací době na čerpací stanici v obci Trotina zaútočil na ženu neznámý lupič. Přitom když usedala za volant vozidla Mitsubishi, tak ji pod pohrůžkou střelné zbraně vyzval, aby si přesedla na místo spolujezdce. Následně s vozem odejel směrem na Hradec Králové.

10. dubna 2009
Žamberk - Zdejší radnice uspěla ve výběrovém řízení evropských dotačních fondů a získala peníze na realizaci pěší zóny ve městě. Ta by se měla začít stavět v srpnu poté co fyzicky přijdou peníze. Stavba za 23 milionů korun by měla být dokončena v roce 2010. Jednadvacet milionů korun na stavbu poskytne Evropská unie.

12. dubna 2009
Orlické hory - O Velikonocích mají milovníci lyžování poslední šanci si zalyžovat v této sezóně. Obě největší orlickohorská střediska stále fungují. Sice v omezené míře, zato bez front. Zítra v Deštném dokonce zadarmo.

14. dubna 2009
Třebechovice pod Orebem - První oběť si vyžádala nově zrekonstruovaná silnice mezi Třebechovicemi pod Orebem a Týništěm nad Orlicí. Asi kilometr před čerpací stanicí došlo ke srážce osobního vozu a dodávky. Spolujezdec z dodávky na místě zemřel.

16. dubna 2009
Orlickoústecko - Region Orlicko–Třebovsko v pátek 17. dubna zahajuje sezónu na cyklo a in-line stezkách. Pro cyklisty, bruslaře a všechny příznivce Regionu Orlicko–Třebovsko je připraven bohatý kulturní i sportovní program.

17. dubna 2009
Rychnov nad Kněžnou - Kam s nimi? Tak zněla otázka týkající se dvou pamětních desek Jiřího Šlitra. První z nich měla připomínat místo pobytu Jiřího Šlitra v době studií na zdejším gymnáziu, ta druhá pak měla být umístěna na jednom z domů na Praze 2, kde Šlitr bydlel. Jenže nakonec obě pamětní desky skončily v depozitářích na Rychnovsku. Ta pražská už své místo nalezla. Byla umístěna do foyeru zdejšího kina.

19. dubna 2009
Orlickoústecko - V sobotu před polednem byli profesionální hasiči z Ústí nad Orlicí přivoláni k potoku v Českých Libchavách. Průzkumem bylo zjištěno, že se do potoka dostala neznámá látka a následně uhynulo několik ryb.

19. dubna 2009
Jaroměřsko - Opravdu veliké štěstí měla v neděli odpoledne devětadvacetiletá parašutistka, které se neotevřel hlavní padák a záložní se jí zamotal. Žena spadla nedaleko Starého Plesu u Jaroměře na podmáčené místo, díky čemuž zřejmě pád z výšky přežila. V této chvíli již není v ohrožení života.

21. dubna 2009
Solnice - K havárii postaršího BMW vyjížděli včera odpoledne hasiči spolu se záchranáři na cyklostezku z Rychnova nad Kněžnou na Solnici. Řidič osobáku zřejmě nezvládl řízení a ve vysoké rychlosti čelně narazil do betonové stěny mostku, který ústí právě na stezku pro cyklisty. Spolujezdce museli hasiči vystříhat.

21. dubna 2009
Žamberk - Město Žamberk získalo 1. místo v soutěži obcí v třídění odpadu, kterou vyhlásil Pardubický kraj a společnost EKO-KOM. Jednalo se již o druhý ročník soutěže „O perníkovou popelnici 2008“.

22. dubna 2009
Letohrad - Historickou chvíli si v úterý 21. dubna prožilo zdejší Společenské centrum Nový Dvůr. Jednadvacet subjektů z Pardubického a Královéhradeckého kraje, a to 7 svazků obcí a měst, 9 obcí a měst a 4 podnikatelské subjekty, tady založilo novou organizaci pro podporu cestovního ruchu v regionu Orlických hor. Od této chvíle budou Orlické hory fungovat opět jako jeden celek.

22. dubna 2009
Nové Město nad Metují - Petr Kocián z Hronova na Náchodsku překonal 18. dubna v Novém Městě nad Metují před zraky diváků svůj vlastní rekord v pobytu v ledové tříšti o deset minut a 14 sekund. Nový Kociánův rekord má hodnotu 51 minut a 31 sekund.

23. dubna 2009
Rychnov nad Kněžnou - V pátek 24. dubna začne v Rychnově 16. ročník Šlitrova jara. Odstartuje ho (jako už tradičně) pražské divadlo Semafor, které v Pelclově divadle v 19.30 hodin sehraje po semaforsku vyprávěnou a ne zcela mravnou hru pana Aristofana z roku 411 před naším letopočtem Lysistrata. V muzikálové formě se představí v hlavních rolích Jitka Molavcová a Jiří Suchý a doplní je velmi početný soubor divadla.

26. dubna 2009
Ústí nad Orlicí - Sluníčko, výborná sportovní atmosféra a vyrovnané výkony, tak lze ve stručnosti popsat druhý ročník sobotní celostátní soutěže v nejnáročnějších disciplínách hasičského sportu v TFA (Toughest Firefighter Alive – Nejtvrdší hasič přežívá), která se konala na Andrlově Chlumu v Ústí nad Orlicí. Vítězem se stal domácí hasič a mistr Evropy Lukáš Novák.

27. dubna 2009
Česká Skalice - O víkendu se v okolí přehradní nádrže Rozkoš u České Skalice konal další ročník mezinárodního cvičení pro záchranáře Rozkoš Rescue 2009. Soutěžilo v něm 40 tří až čtyřčlenných týmů z celé republiky.

27. dubna 2009
Žamberk - Minulý týden podepsal starosta města spolu se zástupci policie dohodu o vzájemné spolupráci při zabezpečování místních záležitostí veřejného pořádku. Dohoda vložila do určitého rámce věci, které běžně probíhají.

27. dubna 2009
Ústí nad Orlicí - V pondělí proběhlo 21. zasedání zastupitelstva města, jehož hlavním bodem jednání byla diskuze a hlasování o investiční akci - Úprava veřejného prostranství Kociánka. Jde o akci za desítky milionů korun s evropskou dotací ve výši 60 procent celkové částky. Zastupitelé revitalizaci Kociánky za 62 milionů korun schválili.

28. dubna 2009
Letohrad - Při každoroční akci Sázení stromů prvňáčků organizované Českým svazem ochránců přírody a Městem Letohrad bylo, minulý týden ve čtvrtek a v pátek, vysazeno 25 lip v ulici Šedivské a 28 sakur v ulici Družstevní.

29. dubna 2009
Rychnov nad Kněžnou - Základní škola rozšiřuje svoji nabídku o středoškolské vzdělávání. Týká se to i Základní školy ve zdejší Kolowratské ulici, která připravila na příští školní rok program středoškolského vzdělání pro žáky a studenty.

29. dubna 2009
Jaroměř - Více jak 1500 skautů z České republiky, Polska, Slovenska a dalších zemí Evropské unie stráví od 29. dubna do 3. května několik dní v bastionové pevnosti v Josefově na celorepublikovém skautském setkání Obrok 09. V rámci akce se účastníci pokusí o světový rekord v netradičním tanci.

29. dubna 2009
Rychnovsko - K několika požárům vyjížděli v průběhu úterý hasiči z Rychnovska. Většinou šlo o požár lesní hrabanky. Kvůli silnému větru ale hrozilo rozšíření plamenů na větší plochu.

5. května 2009
Hradec Králové, Česká Skalice [Imrich Dioszegi] - Problémy provázející získání pozemků pro dostavbu obchvatu České Skalice definitivně skončily. Hejtman Královéhradeckého kraj Lubomír Franc, českoskalický starosta Tomáš Hubka a majitelé potřebných pozemků, na kterých chybějící část obchvatu vznikne, na konci dubna podepsali smlouvy, díky kterým se stavbaři budou moci pustit do dokončení této významné dopravní stavby. Obchvat by tam měl začít do konce letošního roku sloužit řidičům a odvést z centra České Skalice frekventovanou dopravu.

7. května 2009
Žamberk - Ve středu dopoledne představitelé zdejší radnice slavnostně zahájili stavbu další cyklostezky v okolí města. Během tří dnů je to totiž už druhé zahájení stavby. Tentokrát šlo o cyklostezku ze Žamberka do Líšnice.

12. května 2009
Říčky v Orlických horách - Hasiči z Pardubického kraje v těchto dnech nacvičovali záchranu osoby z lanovky. Hasiči-lezci si vybrali novou čtyřsedačkovou lanovku v Říčkách v Orlických horách. Lanovka pojme 2 400 osob za hodinu a na nosném laně je zavěšeno 156 čtyřsedaček a je možné v celé délce usadit 624 osob.

12. května 2009
Rychnovsko - V úterý před osmou ráno došlo na silnici mezi Kvasinami a Lukavicí na Rychnovsku k vážné dopravní nehodě. Nezletilý chlapec řídil půjčené auto a narazil s ním do stromu. Auto se rozpadlo na dvě půlky.

14. května 2009
Ústí nad Orlicí - 1250 lidí se rozhodlo reagovat na výzvu a sdělit svým radním, jak se jim v Ústí nad Orlicí žije a pracuje a jaké jsou jejich potřeby do budoucna. Lidé v anketě „Rada městu“ vzkazují: chceme lepší životní prostředí.

15. května 2009
Podorlicko - Na dnes a na zítra připravil Region Orlicko - Třebovsko ve spolupráci se Sdružením obcí Orlicko, mikroregiony Vysokomýtsko, Lanškrounsko, městy Choceň a Náchod, DSO Regionem Orlické hory a s okresem kladským 8. ročník mezinárodní cyklistické akce Cyklo Glacensis 2009.

16. května 2009
Dobruška - Tragicky skončila dopravní nehoda v Křovicích u Dobrušky na silnici I/14. Auto tu z neznámých důvodů vyjelo ze silnice a narazilo do mostku. Po nehodě auto navíc začalo hořet. Jedna z cestujících nehodu nepřežila.

18. května 2009
Orlické hory - O uplynulém víkendu po půlroční odmlce vyjely do Orlických hor opět cyklobusy. Jako již obvykle budou cyklobusy jezdit o všech víkendových dnech a ve dnech státních svátků.

19. května 2009
Ústí nad Orlicí - V pondělí po třinácté hodině došlo v ulici 17. listopadu k pádu štítu z budovy bývalé polikliniky. Na místo ihned vyjeli hasiči spolu se záchranáři. Spolu se zdivem totiž spadl ze střechy také jeden z dělníků. Zraněna byla také cyklistka, která projížděla podél stavby.

19. května 2009
Žamberk - Frekventovaná Kostelní ulice v Žamberku může, ale také nemusí, být součástí pěší zóny. Město ulici dočasně uzavřelo a začalo testovat, jaké problémy by to mohlo způsobit v provozu na jiných silnicích v Žamberku.

19. května 2009
Pardubice, Králíky - O převodu zřizovatelských funkcí ke králickému gymnáziu z Pardubického kraje na město Králíky rozhodli v minulých dnech krajští zastupitelé. Stávající i budoucí žáci gymnázia tak budou mít i nadále možnost získat středoškolské vzdělání bez zdlouhavého dojíždění.

22. května 2009
Královéhradecký kraj - Stavba pokračování dálnice D11 z Hradce Králové do Jaroměře je v ohrožení. Nejistá je také výstavba obchvatů Náchoda, Jaroměře či Nové Paky. Důvodem je nedostatek peněz v rozpočtu Státního fondu dopravní infrastruktury (SFDI).

22. května 2009
Rychnovsko - Jen tři minuty trvala v Černíkovicích obrovská odpolední průtrž mračen. Přímo v centru obce strhla dva vzrostlé stromy. První spadl na přístavek staré hospodářské budovy. Ten druhý napáchal mnohem větší škodu. Zdemoloval nově zrekonstruovanou roubenku. Spadl přímo doprostřed střechy.

23. května 2009
Hnátnice - Včera odpoledne po bouřce doprovázené silným vichrem měli dolnodobroučtí hasiči plné ruce práce s likvidací popadaných stromů. První výjezd byl nahlášen v 16:48. Jednalo se o spadlý strom v Hnátnici na Valdštejně, který poničil stodolu u přilehlého stavení.

25. května 2009
Nové Město nad Metují - Radostný úsměv zářil na tvářích všech dětí v Novém Městě nad Metují, kde se v sobotu konal Kinderfest. Dětská pouť se pořádala při příležitosti oslav 20. výročí podepsání partnerské smlouvy s městem Hilden.

25. května 2009
Rybná nad Zdobnicí - V neděli před osmou večer došlo na silničním tahu I/11 z Vamberka na Žamberk v zatáčkách nad Rybnou nad Zdobnicí k vážné dopravní nehodě motocyklu a osobního auta. Šestačtyřicetiletý motorkář z Ústí nad Orlicí srážku nepřežil.

26. května 2009
Rychnov nad Kněžnou - V úterý před jedenáctou hodinou dopoledne došlo k tragické dopravní nehodě na silnici z Rychnova nad Kněžnou do Rokytnice v Orlických horách. Řidič vozu Ford Scorpio se zlínskou registrační značkou při předjíždění cyklisty čelně narazil do protijedoucí Dacie Pickup s přívěsem. Mladý spolujezdec nehodu nepřežil.

27. května 2009
Rychnov nad Kněžnou - Rychnovští profesionální hasiči se dočkali nové požární stanice. Ta začíná vyrůstat v lokalitě „Na Spravedlnosti“ v Rychnově nad Kněžnou. Její základní kámen byl položen v úterý 26. května v rámci slavnostního zahájení stavby.

27. května 2009
Hradec Králové - Královéhradecký hejtman Lubomír Franc se pustil do urychlení dostavby dálnice D11 k Hradci Králové. V minulých dnech se kvůli tomu sešel s novým ministrem dopravy Gustávem Slamečkou. Stát by měl podle hejtmana co nejrychleji realizovat dohodu o směně pozemků uzavřené vloni na podzim, která se měla uskutečnit v režii ministerstva zemědělství.

27. května 2009
Letohrad - Hokejbaloví mladší dorostenci SK OEZ Testa Letohrad dokázali ve finále extraligy přehrát 3:2 na zápasy tým KEB Kladno a do Letohradu získat tak první titul extraligových šampionů.

28. května 2009
Podorlicko - Starostové, jejichž obce a města jsou členy Sdružení místních samospráv, protestovali proti diskriminaci svých občanů. Stěžují si na dělení vybraných daní mezi obce a města.

29. května 2009
Vamberk - Ředitelství silnic a dálnic ČR ve středu oficiálně zahájilo třetí a poslední stavbu jižní přeložky silnice I/14 ve Vamberku. Silnice je zařazena do vybrané silniční sítě, kdy mezi Náchodem a Ústím nad Orlicí tvoří spojnici severní a jižní části východních Čech vedoucí po úpatí Orlických hor.

29. května 2009
Rychnov nad Kněžnou - V pátek dopoledne proběhl v Rychnově nad Kněžnou předvolební míting sociálních demokratů. K žádné vajíčkové palbě na představitele volební strany ale nedošlo.

29. května 2009
Týnišťsko - Už druhá tragická nehoda za poslední měsíc se stala dnes před 14. hodinou mezi Třebechovicemi pod Orebem a Týništěm na Orlicí. Řidič osobního vozu vjel přímo pod kola nákladního automobilu. Na místě zemřel.

30. května 2009
Žamberk - Město Žamberk po celý dnešní den organizuje Oslavy 100. výročí narození generála Josefa Knopa. Ten jako prvorepublikový důstojník mimo jiné vedl 2 prapor, který jako první vstoupil do bojů v Karpatsko-dukelské operaci, po druhé světové válce se stal zástupcem velitele 3 čs. samostatné brigády v SSSR a po roce 1949 již jako plk. generálního štábu se stal nepohodlným pro komunistický režim a ve vykonstruovaném procesu byl odsouzen na doživotí.

1. června 2009
Opočno - Na zdejším Kupkově náměstí v uplynulých dnech skončila druhá etapa rekonstrukčních prací. Zahradnická firma totiž zrekonstruované chodníky na náměstí doplnila o zeleň a trávníky.

1. června 2009
Ústí nad Orlicí - Ve dnech 30. – 31. května 2009 se v Ústí nad Orlicí jely tradiční závody automobilů do vrchu "Ústecká 21". Na trať závodu dlouhého 3650 metrů s převýšením 209 metrů se postavilo celkem 66 závodních vozů.

2. června 2009
Hradec Králové - Vláda by měla zrušit chystanou směnu pozemků pro dálnici D11 k Hradci Králové s farmářkou Ludmilou Havránkovou. Novinářům to minulý týden v Hradci Králové řekl ministr dopravy Gustáv Slamečka.

2. června 2009
Žamberk - Ve čtvrtek po čtvrté hodině odpoledne startuje na louce pod zdejší rozhlednou Rozálka druhý ročník hudebního festivalu JamRock. Hlavními taháky třídenní akce mají být Kryštof, Chinaski, Divokej Bill nebo třeba Santobarrio z Chille.

13. června 2009
Dobruška - V pátek 12. června se v centru Dobrušky, na náměstí F.L. Věka, uskutečnil „Den bezpečnostních a záchranných složek integrovaného záchranného systému“. Zajímavou akci připravilo Město Dobruška ve spolupráci s nadačním fondem na podporu bezpečnosti.

17. června 2009
Orlickoústecko - O víkendu se v širším okolí Lanškrouna jel cyklistický Malý závod míru AVX. Šlo o etapový závod s mezinárodní účastí a zároveň o Český pohár starších žáků a kadetek.

17. června 2009
Rychnovsko - Ve středu krátce po půl desáté dopoledne začalo ve Slatině nad Zdobnicí hořet hospodářské stavení. Plameny pohltily celou střechu o rozměrech dvacet na devět metrů. Při požáru nebyl naštěstí nikdo zraněn.

19. června 2009
Česká Skalice - Tři požáry během dvacetičtyř hodin a šest požárů za posledních několik týdnů. Tak vypadá situace v České Skalici. Policie nevylučuje, že všechny požáry mohou spolu souviset.

20. června 2009
Rychnov nad Kněžnou - V pátek proběhl ve sportovní hale Romana Šebrleho v Rychnov nad Kněžnou šestý ročník integrovaného turnaje v badmintonu mládeže. Akce se zúčastnilo čtyřicet hráčů z místních škol a několika ústavů sociální péče z okolí.

22. června 2009
Ústí nad Orlicí - Slavnostní vyhlášení výsledků a předání ocenění vítězům 56. ročníku celostátní soutěže neprofesionální filmové tvorby Český videosalon 2009 proběhlo v sobotu 20. června v ústeckém Kulturním domě.

22. června 2009
Nové Město nad Metují - 16. června letošního roku proběhlo v Hradci Králové vyhlášení vítěze krajského kola soutěže Město pro byznys 2009. V Královéhradeckém kraji je městem s nejlepšími podnikatelskými možnostmi Nové Město nad Metují. Nové Město dosáhlo řady nadprůměrných hodnot, a má navíc nejnižší ceny sledovaných položek.

23. června 2009
Rychnovsko, Náchodsko - V pondělí večer způsobily poryvy větru velké komplikace. Hasiči z Rychnovska a Náchodska museli mnohokrát vyjíždět k popadaným stromům, dvakrát také k poškozené střeše.

23. června 2009
Ústí nad Orlicí - Historicky jedinečná budova zdejšího vlakového nádraží zřejmě zůstane zachována. Iniciátorům akce Nádraží nedáme! se podařilo budovu zachránit. Zástupce investora rekonstrukce nádraží v Ústí nad Orlicí dokonce prohlásil, že budova zůstane jako výpravní!

24. června 2009
Pardubický kraj - I v druhém ročníku srovnávacího výzkumu o Cenu týdeníku Ekonom se na prvním místě umístil Žamberk. O prvenství Žamberku rozhodly nízké ceny sledovaných položek, kvalita lokality a průzkum mezi samotnými podnikateli.

25. června 2009
Ústí nad Orlicí - V pondělí 22. června 2009 proběhlo v kulturním domě v Ústí nad Orlicí 24. zasedání zastupitelstva města Ústí nad Orlicí, jehož hlavním bodem bylo na žádost občanů opětovné projednání investiční akce „Úprava veřejného prostranství Kociánka“. Zastupitelstvo projekt opět schválilo.

25. června 2009
Rychnovsko - Ve společnosti Orsil v Častolovicích na Rychnovsku ve středu dvacet minut po dvacáté hodině unikl do koryta nedalekého potoka roztok čpavkové vody. Nehoda se stala při stáčení chemikálie z cisterny do zásobní nádrže.

25. června 2009
Žamberk - Ve středu 24. června byla slavnostně otevřena nová cyklostezka Žamberk - Líšnice. Délka cylkostezky je 1290 metrů. Náklady na pořízení činily 8,3 milionu Kč.

26. června 2009
Rokytnice v Orlických horách - O uplynulém víkendu proběhlo na zdejší farmě Pod Lipou setkání milovníků koní Adrenalina Cup 2009. Díky organizátorům a příjemnému počasí se závod vydařil.

27. června 2009
Králíky - Finanční problémy se v dnešní době netýkají jen podniků, ale i kulturních akcí. Své o tom ví pořadatelské sdružení Patriot CZ, které letos pořádalo již šestý ročník oblíbené recesistické akce, na kterou svolává všechny občany jménem Králík/ová do východočeského podhorského města Králíky.

30. června 2009
Náchodsko, Rychnovsko - Pondělní protestní jízda zemědělců silnicemi regionu větší problémy v dopravě nezpůsobila. Zemědělci totiž vyjeli se svými traktory, cisternami, bagry a dalšími stroji na silnice a pohybovali se po předem určených trasách.


Linkuj elánek Linkuj.cz  Linkuj.cz  |   Facebook  Facebook  |   Google  Google  |   Jagg.cz  Jagg.cz  |   Digg  Digg
Mohlo by Vás zajímat
loading...
   
Další zprávy z lokality
Taxík skončil po střetu s jiným autem v plotě
Nový rok 2018 je již za dveřmi. Oslavy ve světě jsou v plném proudu
Partnerské neshody skončily tragédií. Žena byla obviněna z vraždy
Koncert The Trio MUH - Nový zámek Kostelec nad Orlicí
Dvě víkendové nehody blokovaly silnici I/33 z Jaroměře na Náchod
Kůň spadl do studny. Po dvou hodinách ho zachránili hasiči
Světový den boje proti mozkové mrtvici
První krajská miminka roku 2017 obdrží dárkové poukazy
Zahájili Ústecký advent 2016
Po srážce dvou osobáků museli jednu osobu vyprostit
Na staršího muže zaútočil slzným sprejem
Odešla z domu a teď ji hledají
Auto s vlekem dostalo smyk. Převrácené skončilo v sadu
Tesaři z náchodské stavebky vybojovali bronz
Benefiční Setkání před betlémem pořádá Domácí hospic Setkání
Komedie s Ivanou Chýlkovou a Janem Potměšilem v Dobrušce
Žáci středních praktických škol z Rychnova nad Kněžnou a Kvasin se společně setkali v ÚSP Kvasiny
Den dětí oslavili v Týništi cestou Pohádkovým lesem
Golfový klub Symbióza Nebeská Rybná pořádá Den otevřených dveří
Český reprezentant a novopečený mistr ČR v badmintonu Petr Koukal poskytl Orlickému Netu rozhovor

Projekt Tajemství vojenského podzemí byl schválen k spolufinancování. Mimo jiné vznikne na Panském poli nové parkoviště
17.03.2018 | 10:35 | Rokytnice v Orlických horách

Hasičtí lezci z celé republiky se mohou těšit na nový lezecký polygon. Položení základního kamene proběhne už v pondělí
08.03.2018 | 10:46 | HZS

V lese našli cvičnou pumu, na místě zasahovaly složky IZS
08.03.2018 | 06:42 | HZS

Zajištění bezpečnosti v průmyslové zóně Kvasiny zůstává prioritou
05.03.2018 | 07:12 | Policie ČR

Balkánem na „mustafoj“
26.02.2018 | 21:18 | Bludička Mokřinka

Prémiový foťák v mobilu je teď ještě lepší. Kompakty a levné zrcadlovky už pošlete do sběru
26.02.2018 | 00:29 | (rup)

Demolice Perly se blíží do finiše
20.02.2018 | 11:19 | Ústí nad Orlicí

Odbory odmítly mzdový návrh a prý se budou připravovat na časově neomezenou stávku
19.02.2018 | 07:21 | Orlický.net

Nedostatek personálu v rychnovské porodnici ohrožuje její chod. Zřizovatel hledá řešení
13.02.2018 | 14:45 | Orlický.net

Chřipková epidemie uzavřela pro návštěvy nemocnice a omezila provoz na úřadě
06.02.2018 | 09:59 * | (rup)

Masopust v Žamberku již po sedmé
29.01.2018 | 11:51 | MMŽamberk

Policisté hledali ženu volající o pomoc. Žádná ji ale nepotřeboval, oznamovatel měl totiž halucinace
24.01.2018 | 07:20 | Policie ČR

Školní jídelna začala vařit v novém
04.01.2018 | 11:31 | Ústí nad Orlicí

Hlavní pošta se přestěhovala do hotelu
03.01.2018 | 11:57 | Ústí nad Orlicí

Adam je letošní první miminko, o den později se k němu přidal Petr z babyboxu
03.01.2018 | 07:19 | Orlický.netzprávy z měst v regionu Orlických hor a Podorlicka

Rychnov nad Kněžnou
Za uzavírku silnice může zřejmě nepozornost řidiče
Mladí fotbalisté z Rychnova prohráli až se Spartou
Zajištění bezpečnosti v průmyslové zóně Kvasiny zůstává prioritou
Proběhl 22. ročník Plesu Mateřinka. Letos ve stylu filmu Ať žijí duchové
Ústí nad Orlicí
Nebeská blecha: Přišli na první muzejní kafe o letectví
Jeden svět v Ústí nad Orlicí představuje svůj program
Zástupci kraje, města i nemocnice diskutovali s občany o orlickoústeckém urgentním příjmu
Knihovna v březnu láká čtenáře
Žamberk
Městská knihovna Žamberk zve na cestopisnou besedu, 21. 3. 2018
Talent 2017 lámal rekordy v počtu nominovaných studentů
Podnapilý nakupující obtěžoval zákazníky. Pomohly až donucovací prostředky a eskorta na záchytku
Město Žamberk ocení talentovanou mládež
Lanškroun
Připravují společnou propagaci oslav 100 let od vzniku samostatného Československého státu
Mladý řidič zaparkoval auto v potoce, pak z místa odešel
Vyhlášení 1. ročníku soutěže Microtela
Kraj investuje do středních škol v Lanškrouně. Město trápí nedostatek lékařů
Nové Město nad Metují
Nové Město nad Metují se umístilo na 3. místě v soutěži Město pro byznys Královéhradeckého kraje
Policisté hledali muže v členitém terénu Pekelského údolí. Našli jej bez života
V městských lesích létají třísky a sváží se kmeny stromů. I poblíž oblíbené turistické trasy
Na Valentýna vyražte na zamilovanou procházku po valentýnské stezce
Dobruška
Jiří Vejdělek a jeho Tátova volha v Dobrušce
Policie zastavila řidiče, který ignoroval rozhodnutí úřadů tří úřadů. A tak skončil na policejní služebně
Výstava uměleckých děl žáků řemeslné školy: Uvidíte luxusní kousky
Krádež motorové nafty: Po pachateli pátrají policisté
Letohrad
Opilá žena skončila v potoce
Řidič škodovky narazil čelně do lampy pouličního osvětlení. Ta pak poškodila dopravní značení
V infocentru řádil zloděj. Zmizel především alkohol
Voda z ostřikovačů zmrzla za jízdy na předním skle. Žena kvůli tomu havarovala
Kostelec nad Orlicí
Uhnilá lampa pouličního osvětlení spadla do ulice. Odneslo to naštěstí jen zaparkované auto
Český rockový houslista Jan Hrubý opět v Novém zámku Kostelec nad Orlicí
Nový zámek zahájí sezónu už v polovině března jedinečným koncertem
Ježíškova vnoučata vzala seniory na pravou českou zabijačku i s muzikou
Choceň
Z pokoje penzionu ukradl televizi. Přístroj prodal za pár stovek
Choceňská železniční výtopna se zřejmě stane kulturní památkou. Unikne tak demolici?
Letící labuť nepřežila střet s autem
Vedle parku by mělo vzniknout nové obchodní centrum, ne všichni souhlasí
Týniště nad Orlicí
Záhady bosenských pyramid
Zloděj zamířil do mateřské školky. Odnesl si trezor s finanční hotovostí
Alkohol ani drogy nejsou překážkou. Policisté evidují případy každý den
Lubomír Brabec - na kytaru hrál i tučňákům! - 15.2.2018 zahraje v Týništi n. Orl.
Vamberk
Obchvat města blokoval střet dvou aut uprostřed křižovatky
Fabie sjela ze silnice a narazila do mostku. Hasiči museli jednu osobu vyprostit
Příjezd Janáčkovou ulicí do města bude kvůli opravě obchvatu uzavřen
Připravují Mezinárodní setkání krajkářek a Bienále české krajky
Česká Skalice
Žena spadla večer do řeky. Její tělo nalezli až druhý den dopoledne
Jízda na čtyřkolce skončila těžkým zraněním. Mladík ji řídil bez patřičného oprávnění
Mladá dívka z Rychnova se lekala i vlastního stínu. Skončila na protialkoholní záchytné stanici
Kamion se uhýbal, co to šlo. Pak už byla zeď
Rokytnice v Orlických horách
Projekt Tajemství vojenského podzemí byl schválen k spolufinancování. Mimo jiné vznikne na Panském poli nové parkoviště
Křižovatku u kostela čeká rekonstrukce
Sýpka byla dokončena
Mladý řidič nezvládl smyk. Na křižovatce nezahnul a stojící auto zarazil do vrat
Česká Třebová
Železničářská tradice pokračuje. Šest milionů pomůže rekonstrukci učeben a provázání s dopravci
Muž si vážně zranil hlavu po pádu ze schodů
Zloděj s kapucí na hlavě a rukavicemi rozbil výlohu a ukradl několik nefunkčních maket telefonů
Děti z mateřinky si vyzkoušeli bubenickou dílnu
Opočno
V rámci benefičního koncertu v Opočně zazní Vivaldiho Čtvero ročních dob
Poutavé vyprávění o životě v Íránu bude prolínat tradiční hudba
Radnice má v plánu proměnu centra Čánky, jejíž kořeny sahají až do 14. století
Reprezentační ples města Opočna s muzikálem Mamma Mia
Náchod
Na kruhovém objezdu vyrostl malý zámek
Tribuna všesportovního areálu Hamra soutěží o titul Dřevostavba roku
Vedení ON Náchod a.s. se sešlo s primáři, diskutovali současný stav i budoucnost nemocnice
Budoucím ředitelme náchodského muzea se stane Sixtus Bolom-Kotari
Jablonné nad Orlicí
Jablonský masopust 2018 prošel městem
Mladá řidička se měla leknout pavouka na stínítku. Následoval náraz do stromu
Chlapec při sběru brambor přišel o část nohy. Kalhoty se mu namotaly do hřídele stroje
Jaký mají vliv kotlíkové dotace na ovzduší v obcích? To má zjistit měření vzduchu
Borohrádek
Osobák vyjel ze silnice a narazil do stromu
Loupežné přepadení benzínky: S nožem v ruce požadoval po obsluze peníze
Kriminalisté objasnili milionové podvody s auty a dalšími produkty. Podezřelý muž před spravedlností uprchl do ciziny
Šel na houby, našel dělostřeleckou střelu ráže 8,8 centimetru
Jaroměř
Opilý mladík na jízdním kole málem prozkoumal kufr dodávky
Nehodu nezpůsobil ani led ani sníh, ale alkohol
Opilý muž nepoznal svoji ulici a domáhal se vstupu do jiného domu. Skončil v pokoji bez výhledu na moře
Mladý řidič měl po Silvestru upito. V ranních hodinách skončil s autem v příkopu
Králíky
Požár garáže způsobila nedbalost
Stodolu zničily plameny, hasiči nasadili také výškovou techniku
Pašeráci a celníci mají muzeum, své brány otevře v příštím roce
Cihelna 2017 je za námi
Hradec Králové
Galerie T Univerzity Hradec Králové vystavuje až do 24. března jedinečnou kopii Ďáblovy bible
HC Mountfield Hradec Králové porazil v prvním čtvrtfinále Tipsport extraligy ledního hokeje Bílé Tygry Liberec v prodloužení 3:2
V Ženské basketbalové lize porazily Hradecké Lvice BA Karlovy Vary 77:63
Michaela Matušková rozehrávačka Hradeckých Lvic zve diváky na utkání 21. kola Ženské basketbalové ligy proti Karlovým Varům
Vysoké Mýto
Ve Vysokém Mýtě vzniklo nové dialyzační středisko
Na náměstí otevřeli pro veřejnost ledovou plochu
Auto po srážce začalo hořet
Do krytého bazénu se po rekonstrukci vrátili jeho návštěvníci
Pardubice
V krajském městě startuje pilotní projekt sběru rostlinných olejů
Kraj jedná s železničními dopravci o smlouvě na příštích deset let
40. ročník Pardubického hudebního jara zahájí Česká filharmonie slavnostním koncertem
Ukradli přístroj pro označení jízdenky
Litomyšl
Rodina zažila přes dvě hodiny strachu. Nalehko oblečený muž byl vypátrán
Hvězdou 60. Smetanovy Litomyšle bude Camarena
Data pořízená úsekovými radary pomohou policistům při řešení kriminality
Ve volební místnosti z urny vyndali o tři hlasovací lístky víc než kolik k nim vydali obálek
Solnice
Hromadná nehoda čtyř aut v dopravní špičce: Zraněný jeden řidič
Cizinci vyvolali v hospodě potyčku. Skončili na služebně
Kamion se projel po středu kruhového objezdu
Vyložil zboží a odjel. Dveře dodávky se samy otevřely a poškodily se o sloup
Orlické hory
Běžkaři si na Šerlichu užili Orlický maraton
Šerlich a hřebeny hor o víkendu ovládne Orlický maraton. Autem na tamní malé parkoviště rozhodně nejezděte
Zítra startuje 22. ročník extrémního závodu psích spřežení Šediváčkův Long
Čtyři české hasičské jednotky pomáhaly s likvidací požáru polského penzionu
Podorlicko
Energetici likvidují následky silného větru. Aktuálně nejvíc poruch hlásí Náchodsko a Rychnovsko, a také Ústí nad Orlicí
Prémiový foťák v mobilu je teď ještě lepší. Kompakty a levné zrcadlovky už pošlete do sběru
Sníh komplikoval život řidičů. Několik jich skončilo mimo vozovku
Chřipková epidemie uzavřela pro návštěvy nemocnice a omezila provoz na úřadě
Rychnovsko
Muzeum a galerie Orlických hor je rozkročeno od Rokytnice po Olešnici. A chystá zajímavé novinky
Škola smyku nevyšla. Záchranáři odvezli řidiče do nemocnice
Průměrný věk zubařů ordinujících na Rychnovsku je 64 let. Navíc je jich zoufale málo
Mladí řidiči nezvládli smyk. Luxusní Jaguár narazil do stromu, Ford Focus skončil v poli
Orlickoústecko
Sníh a led musí před jízdou pryč. To by měli mít na paměti hlavně řidiči nákladních aut
Vysokomýtská dálniční policie dostala nového superba v civilním provedení
Jeden hodil po policistovi televizorem, druhý kovovou mříž do vchodových dveří policejní služebny
Čerstvý sníh komplikoval dopravu také na Orlickoústecku
Náchodsko
Zloději se zaměřili na Octavie třetí generace. Pro případ policejní honičky své auto vybavili ježky na poškození pneumatik
Chtěli půjčit na koupi traktoru, ale žádný nekupovali. Důvěřivého investora připravili o 750.000 korun.
Osobák předjížděl cyklistu, ten nečekaně odbočil přímo před auto
Agresivní pasažér vloni na podzim napadl řidiče, policie jej nyní obvinila

provozuje (c) Pro Junior, z.s. 2006-2018 | ISSN 1803-6317 | za obsah ručí autoři jednotlivých příspěvků
zprávy z volně přístupných zdrojů jsou označeny zkratkou zdroje | | ceník inzerce | admin
TOPlist Google+