Profil autora:
vložil Orlický.net
autor fotografií
02.01.2010 12:25

Orlický.net

Zpravodajství
události

Zobrazeno 1029x

Hodnocení

Orlické hory a Podorlicko - Přinášíme přehled nejvýznamnějších událostí, které se staly v regionu Orlických hor a Podorlicka v dubnu až červnu 2009.
1. dubna 2009
Ministerstvo práce a sociálních věcí nabízí pomoc firmám pro překlenutí krize. Zaměstnavatelé budou dostávat peníze na realizaci vzdělávacích kurzů pro své zaměstnance. Místo jejich propouštění firmy vyšlou zaměstnance přechodně na kurzy.

6. dubna 2009
Česká Skalice - Dohody vedoucí k odkoupení pozemků sběrných surovin potřebných k dokončení obchvatu města Česká Skalice by mohly být uzavřeny do konce dubna.

6. dubna 2009
Ústí nad Orlicí - V Ústí nad Orlicí jako v prvním z českých měst byl v neděli 5. dubna 2009 nový překlad Bible. Orlickoústečtí věřící spojili své síly a uspořádali Nonstop čtení bible na prostranství před kostelem Nanebevzetí Panny Marie.

7. dubna 2009
Žamberk - V pondělí večer vyjelo pět jednotek hasičů k požáru střechy bývalého hotelu Modrá hvězda, který stojí na zdejším náměstí. Během likvidace požáru se jeden ze zasahujících dobrovlných hasičů přehřál a musel být ošetřen lékaři.

7. dubna 2009
Rychnov nad Kněžnou - Speciální autobusovou linku sloužící výhradně k převozu strávníků zavedlo vedení jednoho místního hotelu. Ten se nachází na předměstí a tak autobusový spoj má za úkol dostat do restaurace nové zákazníky. Cesta autobusem na oběd je zdarma.

9. dubna 2009
Hradecko - V pondělí 6. dubna 2009 jen pár minut po zavírací době na čerpací stanici v obci Trotina zaútočil na ženu neznámý lupič. Přitom když usedala za volant vozidla Mitsubishi, tak ji pod pohrůžkou střelné zbraně vyzval, aby si přesedla na místo spolujezdce. Následně s vozem odejel směrem na Hradec Králové.

10. dubna 2009
Žamberk - Zdejší radnice uspěla ve výběrovém řízení evropských dotačních fondů a získala peníze na realizaci pěší zóny ve městě. Ta by se měla začít stavět v srpnu poté co fyzicky přijdou peníze. Stavba za 23 milionů korun by měla být dokončena v roce 2010. Jednadvacet milionů korun na stavbu poskytne Evropská unie.

12. dubna 2009
Orlické hory - O Velikonocích mají milovníci lyžování poslední šanci si zalyžovat v této sezóně. Obě největší orlickohorská střediska stále fungují. Sice v omezené míře, zato bez front. Zítra v Deštném dokonce zadarmo.

14. dubna 2009
Třebechovice pod Orebem - První oběť si vyžádala nově zrekonstruovaná silnice mezi Třebechovicemi pod Orebem a Týništěm nad Orlicí. Asi kilometr před čerpací stanicí došlo ke srážce osobního vozu a dodávky. Spolujezdec z dodávky na místě zemřel.

16. dubna 2009
Orlickoústecko - Region Orlicko–Třebovsko v pátek 17. dubna zahajuje sezónu na cyklo a in-line stezkách. Pro cyklisty, bruslaře a všechny příznivce Regionu Orlicko–Třebovsko je připraven bohatý kulturní i sportovní program.

17. dubna 2009
Rychnov nad Kněžnou - Kam s nimi? Tak zněla otázka týkající se dvou pamětních desek Jiřího Šlitra. První z nich měla připomínat místo pobytu Jiřího Šlitra v době studií na zdejším gymnáziu, ta druhá pak měla být umístěna na jednom z domů na Praze 2, kde Šlitr bydlel. Jenže nakonec obě pamětní desky skončily v depozitářích na Rychnovsku. Ta pražská už své místo nalezla. Byla umístěna do foyeru zdejšího kina.

19. dubna 2009
Orlickoústecko - V sobotu před polednem byli profesionální hasiči z Ústí nad Orlicí přivoláni k potoku v Českých Libchavách. Průzkumem bylo zjištěno, že se do potoka dostala neznámá látka a následně uhynulo několik ryb.

19. dubna 2009
Jaroměřsko - Opravdu veliké štěstí měla v neděli odpoledne devětadvacetiletá parašutistka, které se neotevřel hlavní padák a záložní se jí zamotal. Žena spadla nedaleko Starého Plesu u Jaroměře na podmáčené místo, díky čemuž zřejmě pád z výšky přežila. V této chvíli již není v ohrožení života.

21. dubna 2009
Solnice - K havárii postaršího BMW vyjížděli včera odpoledne hasiči spolu se záchranáři na cyklostezku z Rychnova nad Kněžnou na Solnici. Řidič osobáku zřejmě nezvládl řízení a ve vysoké rychlosti čelně narazil do betonové stěny mostku, který ústí právě na stezku pro cyklisty. Spolujezdce museli hasiči vystříhat.

21. dubna 2009
Žamberk - Město Žamberk získalo 1. místo v soutěži obcí v třídění odpadu, kterou vyhlásil Pardubický kraj a společnost EKO-KOM. Jednalo se již o druhý ročník soutěže „O perníkovou popelnici 2008“.

22. dubna 2009
Letohrad - Historickou chvíli si v úterý 21. dubna prožilo zdejší Společenské centrum Nový Dvůr. Jednadvacet subjektů z Pardubického a Královéhradeckého kraje, a to 7 svazků obcí a měst, 9 obcí a měst a 4 podnikatelské subjekty, tady založilo novou organizaci pro podporu cestovního ruchu v regionu Orlických hor. Od této chvíle budou Orlické hory fungovat opět jako jeden celek.

22. dubna 2009
Nové Město nad Metují - Petr Kocián z Hronova na Náchodsku překonal 18. dubna v Novém Městě nad Metují před zraky diváků svůj vlastní rekord v pobytu v ledové tříšti o deset minut a 14 sekund. Nový Kociánův rekord má hodnotu 51 minut a 31 sekund.

23. dubna 2009
Rychnov nad Kněžnou - V pátek 24. dubna začne v Rychnově 16. ročník Šlitrova jara. Odstartuje ho (jako už tradičně) pražské divadlo Semafor, které v Pelclově divadle v 19.30 hodin sehraje po semaforsku vyprávěnou a ne zcela mravnou hru pana Aristofana z roku 411 před naším letopočtem Lysistrata. V muzikálové formě se představí v hlavních rolích Jitka Molavcová a Jiří Suchý a doplní je velmi početný soubor divadla.

26. dubna 2009
Ústí nad Orlicí - Sluníčko, výborná sportovní atmosféra a vyrovnané výkony, tak lze ve stručnosti popsat druhý ročník sobotní celostátní soutěže v nejnáročnějších disciplínách hasičského sportu v TFA (Toughest Firefighter Alive – Nejtvrdší hasič přežívá), která se konala na Andrlově Chlumu v Ústí nad Orlicí. Vítězem se stal domácí hasič a mistr Evropy Lukáš Novák.

27. dubna 2009
Česká Skalice - O víkendu se v okolí přehradní nádrže Rozkoš u České Skalice konal další ročník mezinárodního cvičení pro záchranáře Rozkoš Rescue 2009. Soutěžilo v něm 40 tří až čtyřčlenných týmů z celé republiky.

27. dubna 2009
Žamberk - Minulý týden podepsal starosta města spolu se zástupci policie dohodu o vzájemné spolupráci při zabezpečování místních záležitostí veřejného pořádku. Dohoda vložila do určitého rámce věci, které běžně probíhají.

27. dubna 2009
Ústí nad Orlicí - V pondělí proběhlo 21. zasedání zastupitelstva města, jehož hlavním bodem jednání byla diskuze a hlasování o investiční akci - Úprava veřejného prostranství Kociánka. Jde o akci za desítky milionů korun s evropskou dotací ve výši 60 procent celkové částky. Zastupitelé revitalizaci Kociánky za 62 milionů korun schválili.

28. dubna 2009
Letohrad - Při každoroční akci Sázení stromů prvňáčků organizované Českým svazem ochránců přírody a Městem Letohrad bylo, minulý týden ve čtvrtek a v pátek, vysazeno 25 lip v ulici Šedivské a 28 sakur v ulici Družstevní.

29. dubna 2009
Rychnov nad Kněžnou - Základní škola rozšiřuje svoji nabídku o středoškolské vzdělávání. Týká se to i Základní školy ve zdejší Kolowratské ulici, která připravila na příští školní rok program středoškolského vzdělání pro žáky a studenty.

29. dubna 2009
Jaroměř - Více jak 1500 skautů z České republiky, Polska, Slovenska a dalších zemí Evropské unie stráví od 29. dubna do 3. května několik dní v bastionové pevnosti v Josefově na celorepublikovém skautském setkání Obrok 09. V rámci akce se účastníci pokusí o světový rekord v netradičním tanci.

29. dubna 2009
Rychnovsko - K několika požárům vyjížděli v průběhu úterý hasiči z Rychnovska. Většinou šlo o požár lesní hrabanky. Kvůli silnému větru ale hrozilo rozšíření plamenů na větší plochu.

5. května 2009
Hradec Králové, Česká Skalice [Imrich Dioszegi] - Problémy provázející získání pozemků pro dostavbu obchvatu České Skalice definitivně skončily. Hejtman Královéhradeckého kraj Lubomír Franc, českoskalický starosta Tomáš Hubka a majitelé potřebných pozemků, na kterých chybějící část obchvatu vznikne, na konci dubna podepsali smlouvy, díky kterým se stavbaři budou moci pustit do dokončení této významné dopravní stavby. Obchvat by tam měl začít do konce letošního roku sloužit řidičům a odvést z centra České Skalice frekventovanou dopravu.

7. května 2009
Žamberk - Ve středu dopoledne představitelé zdejší radnice slavnostně zahájili stavbu další cyklostezky v okolí města. Během tří dnů je to totiž už druhé zahájení stavby. Tentokrát šlo o cyklostezku ze Žamberka do Líšnice.

12. května 2009
Říčky v Orlických horách - Hasiči z Pardubického kraje v těchto dnech nacvičovali záchranu osoby z lanovky. Hasiči-lezci si vybrali novou čtyřsedačkovou lanovku v Říčkách v Orlických horách. Lanovka pojme 2 400 osob za hodinu a na nosném laně je zavěšeno 156 čtyřsedaček a je možné v celé délce usadit 624 osob.

12. května 2009
Rychnovsko - V úterý před osmou ráno došlo na silnici mezi Kvasinami a Lukavicí na Rychnovsku k vážné dopravní nehodě. Nezletilý chlapec řídil půjčené auto a narazil s ním do stromu. Auto se rozpadlo na dvě půlky.

14. května 2009
Ústí nad Orlicí - 1250 lidí se rozhodlo reagovat na výzvu a sdělit svým radním, jak se jim v Ústí nad Orlicí žije a pracuje a jaké jsou jejich potřeby do budoucna. Lidé v anketě „Rada městu“ vzkazují: chceme lepší životní prostředí.

15. května 2009
Podorlicko - Na dnes a na zítra připravil Region Orlicko - Třebovsko ve spolupráci se Sdružením obcí Orlicko, mikroregiony Vysokomýtsko, Lanškrounsko, městy Choceň a Náchod, DSO Regionem Orlické hory a s okresem kladským 8. ročník mezinárodní cyklistické akce Cyklo Glacensis 2009.

16. května 2009
Dobruška - Tragicky skončila dopravní nehoda v Křovicích u Dobrušky na silnici I/14. Auto tu z neznámých důvodů vyjelo ze silnice a narazilo do mostku. Po nehodě auto navíc začalo hořet. Jedna z cestujících nehodu nepřežila.

18. května 2009
Orlické hory - O uplynulém víkendu po půlroční odmlce vyjely do Orlických hor opět cyklobusy. Jako již obvykle budou cyklobusy jezdit o všech víkendových dnech a ve dnech státních svátků.

19. května 2009
Ústí nad Orlicí - V pondělí po třinácté hodině došlo v ulici 17. listopadu k pádu štítu z budovy bývalé polikliniky. Na místo ihned vyjeli hasiči spolu se záchranáři. Spolu se zdivem totiž spadl ze střechy také jeden z dělníků. Zraněna byla také cyklistka, která projížděla podél stavby.

19. května 2009
Žamberk - Frekventovaná Kostelní ulice v Žamberku může, ale také nemusí, být součástí pěší zóny. Město ulici dočasně uzavřelo a začalo testovat, jaké problémy by to mohlo způsobit v provozu na jiných silnicích v Žamberku.

19. května 2009
Pardubice, Králíky - O převodu zřizovatelských funkcí ke králickému gymnáziu z Pardubického kraje na město Králíky rozhodli v minulých dnech krajští zastupitelé. Stávající i budoucí žáci gymnázia tak budou mít i nadále možnost získat středoškolské vzdělání bez zdlouhavého dojíždění.

22. května 2009
Královéhradecký kraj - Stavba pokračování dálnice D11 z Hradce Králové do Jaroměře je v ohrožení. Nejistá je také výstavba obchvatů Náchoda, Jaroměře či Nové Paky. Důvodem je nedostatek peněz v rozpočtu Státního fondu dopravní infrastruktury (SFDI).

22. května 2009
Rychnovsko - Jen tři minuty trvala v Černíkovicích obrovská odpolední průtrž mračen. Přímo v centru obce strhla dva vzrostlé stromy. První spadl na přístavek staré hospodářské budovy. Ten druhý napáchal mnohem větší škodu. Zdemoloval nově zrekonstruovanou roubenku. Spadl přímo doprostřed střechy.

23. května 2009
Hnátnice - Včera odpoledne po bouřce doprovázené silným vichrem měli dolnodobroučtí hasiči plné ruce práce s likvidací popadaných stromů. První výjezd byl nahlášen v 16:48. Jednalo se o spadlý strom v Hnátnici na Valdštejně, který poničil stodolu u přilehlého stavení.

25. května 2009
Nové Město nad Metují - Radostný úsměv zářil na tvářích všech dětí v Novém Městě nad Metují, kde se v sobotu konal Kinderfest. Dětská pouť se pořádala při příležitosti oslav 20. výročí podepsání partnerské smlouvy s městem Hilden.

25. května 2009
Rybná nad Zdobnicí - V neděli před osmou večer došlo na silničním tahu I/11 z Vamberka na Žamberk v zatáčkách nad Rybnou nad Zdobnicí k vážné dopravní nehodě motocyklu a osobního auta. Šestačtyřicetiletý motorkář z Ústí nad Orlicí srážku nepřežil.

26. května 2009
Rychnov nad Kněžnou - V úterý před jedenáctou hodinou dopoledne došlo k tragické dopravní nehodě na silnici z Rychnova nad Kněžnou do Rokytnice v Orlických horách. Řidič vozu Ford Scorpio se zlínskou registrační značkou při předjíždění cyklisty čelně narazil do protijedoucí Dacie Pickup s přívěsem. Mladý spolujezdec nehodu nepřežil.

27. května 2009
Rychnov nad Kněžnou - Rychnovští profesionální hasiči se dočkali nové požární stanice. Ta začíná vyrůstat v lokalitě „Na Spravedlnosti“ v Rychnově nad Kněžnou. Její základní kámen byl položen v úterý 26. května v rámci slavnostního zahájení stavby.

27. května 2009
Hradec Králové - Královéhradecký hejtman Lubomír Franc se pustil do urychlení dostavby dálnice D11 k Hradci Králové. V minulých dnech se kvůli tomu sešel s novým ministrem dopravy Gustávem Slamečkou. Stát by měl podle hejtmana co nejrychleji realizovat dohodu o směně pozemků uzavřené vloni na podzim, která se měla uskutečnit v režii ministerstva zemědělství.

27. května 2009
Letohrad - Hokejbaloví mladší dorostenci SK OEZ Testa Letohrad dokázali ve finále extraligy přehrát 3:2 na zápasy tým KEB Kladno a do Letohradu získat tak první titul extraligových šampionů.

28. května 2009
Podorlicko - Starostové, jejichž obce a města jsou členy Sdružení místních samospráv, protestovali proti diskriminaci svých občanů. Stěžují si na dělení vybraných daní mezi obce a města.

29. května 2009
Vamberk - Ředitelství silnic a dálnic ČR ve středu oficiálně zahájilo třetí a poslední stavbu jižní přeložky silnice I/14 ve Vamberku. Silnice je zařazena do vybrané silniční sítě, kdy mezi Náchodem a Ústím nad Orlicí tvoří spojnici severní a jižní části východních Čech vedoucí po úpatí Orlických hor.

29. května 2009
Rychnov nad Kněžnou - V pátek dopoledne proběhl v Rychnově nad Kněžnou předvolební míting sociálních demokratů. K žádné vajíčkové palbě na představitele volební strany ale nedošlo.

29. května 2009
Týnišťsko - Už druhá tragická nehoda za poslední měsíc se stala dnes před 14. hodinou mezi Třebechovicemi pod Orebem a Týništěm na Orlicí. Řidič osobního vozu vjel přímo pod kola nákladního automobilu. Na místě zemřel.

30. května 2009
Žamberk - Město Žamberk po celý dnešní den organizuje Oslavy 100. výročí narození generála Josefa Knopa. Ten jako prvorepublikový důstojník mimo jiné vedl 2 prapor, který jako první vstoupil do bojů v Karpatsko-dukelské operaci, po druhé světové válce se stal zástupcem velitele 3 čs. samostatné brigády v SSSR a po roce 1949 již jako plk. generálního štábu se stal nepohodlným pro komunistický režim a ve vykonstruovaném procesu byl odsouzen na doživotí.

1. června 2009
Opočno - Na zdejším Kupkově náměstí v uplynulých dnech skončila druhá etapa rekonstrukčních prací. Zahradnická firma totiž zrekonstruované chodníky na náměstí doplnila o zeleň a trávníky.

1. června 2009
Ústí nad Orlicí - Ve dnech 30. – 31. května 2009 se v Ústí nad Orlicí jely tradiční závody automobilů do vrchu "Ústecká 21". Na trať závodu dlouhého 3650 metrů s převýšením 209 metrů se postavilo celkem 66 závodních vozů.

2. června 2009
Hradec Králové - Vláda by měla zrušit chystanou směnu pozemků pro dálnici D11 k Hradci Králové s farmářkou Ludmilou Havránkovou. Novinářům to minulý týden v Hradci Králové řekl ministr dopravy Gustáv Slamečka.

2. června 2009
Žamberk - Ve čtvrtek po čtvrté hodině odpoledne startuje na louce pod zdejší rozhlednou Rozálka druhý ročník hudebního festivalu JamRock. Hlavními taháky třídenní akce mají být Kryštof, Chinaski, Divokej Bill nebo třeba Santobarrio z Chille.

13. června 2009
Dobruška - V pátek 12. června se v centru Dobrušky, na náměstí F.L. Věka, uskutečnil „Den bezpečnostních a záchranných složek integrovaného záchranného systému“. Zajímavou akci připravilo Město Dobruška ve spolupráci s nadačním fondem na podporu bezpečnosti.

17. června 2009
Orlickoústecko - O víkendu se v širším okolí Lanškrouna jel cyklistický Malý závod míru AVX. Šlo o etapový závod s mezinárodní účastí a zároveň o Český pohár starších žáků a kadetek.

17. června 2009
Rychnovsko - Ve středu krátce po půl desáté dopoledne začalo ve Slatině nad Zdobnicí hořet hospodářské stavení. Plameny pohltily celou střechu o rozměrech dvacet na devět metrů. Při požáru nebyl naštěstí nikdo zraněn.

19. června 2009
Česká Skalice - Tři požáry během dvacetičtyř hodin a šest požárů za posledních několik týdnů. Tak vypadá situace v České Skalici. Policie nevylučuje, že všechny požáry mohou spolu souviset.

20. června 2009
Rychnov nad Kněžnou - V pátek proběhl ve sportovní hale Romana Šebrleho v Rychnov nad Kněžnou šestý ročník integrovaného turnaje v badmintonu mládeže. Akce se zúčastnilo čtyřicet hráčů z místních škol a několika ústavů sociální péče z okolí.

22. června 2009
Ústí nad Orlicí - Slavnostní vyhlášení výsledků a předání ocenění vítězům 56. ročníku celostátní soutěže neprofesionální filmové tvorby Český videosalon 2009 proběhlo v sobotu 20. června v ústeckém Kulturním domě.

22. června 2009
Nové Město nad Metují - 16. června letošního roku proběhlo v Hradci Králové vyhlášení vítěze krajského kola soutěže Město pro byznys 2009. V Královéhradeckém kraji je městem s nejlepšími podnikatelskými možnostmi Nové Město nad Metují. Nové Město dosáhlo řady nadprůměrných hodnot, a má navíc nejnižší ceny sledovaných položek.

23. června 2009
Rychnovsko, Náchodsko - V pondělí večer způsobily poryvy větru velké komplikace. Hasiči z Rychnovska a Náchodska museli mnohokrát vyjíždět k popadaným stromům, dvakrát také k poškozené střeše.

23. června 2009
Ústí nad Orlicí - Historicky jedinečná budova zdejšího vlakového nádraží zřejmě zůstane zachována. Iniciátorům akce Nádraží nedáme! se podařilo budovu zachránit. Zástupce investora rekonstrukce nádraží v Ústí nad Orlicí dokonce prohlásil, že budova zůstane jako výpravní!

24. června 2009
Pardubický kraj - I v druhém ročníku srovnávacího výzkumu o Cenu týdeníku Ekonom se na prvním místě umístil Žamberk. O prvenství Žamberku rozhodly nízké ceny sledovaných položek, kvalita lokality a průzkum mezi samotnými podnikateli.

25. června 2009
Ústí nad Orlicí - V pondělí 22. června 2009 proběhlo v kulturním domě v Ústí nad Orlicí 24. zasedání zastupitelstva města Ústí nad Orlicí, jehož hlavním bodem bylo na žádost občanů opětovné projednání investiční akce „Úprava veřejného prostranství Kociánka“. Zastupitelstvo projekt opět schválilo.

25. června 2009
Rychnovsko - Ve společnosti Orsil v Častolovicích na Rychnovsku ve středu dvacet minut po dvacáté hodině unikl do koryta nedalekého potoka roztok čpavkové vody. Nehoda se stala při stáčení chemikálie z cisterny do zásobní nádrže.

25. června 2009
Žamberk - Ve středu 24. června byla slavnostně otevřena nová cyklostezka Žamberk - Líšnice. Délka cylkostezky je 1290 metrů. Náklady na pořízení činily 8,3 milionu Kč.

26. června 2009
Rokytnice v Orlických horách - O uplynulém víkendu proběhlo na zdejší farmě Pod Lipou setkání milovníků koní Adrenalina Cup 2009. Díky organizátorům a příjemnému počasí se závod vydařil.

27. června 2009
Králíky - Finanční problémy se v dnešní době netýkají jen podniků, ale i kulturních akcí. Své o tom ví pořadatelské sdružení Patriot CZ, které letos pořádalo již šestý ročník oblíbené recesistické akce, na kterou svolává všechny občany jménem Králík/ová do východočeského podhorského města Králíky.

30. června 2009
Náchodsko, Rychnovsko - Pondělní protestní jízda zemědělců silnicemi regionu větší problémy v dopravě nezpůsobila. Zemědělci totiž vyjeli se svými traktory, cisternami, bagry a dalšími stroji na silnice a pohybovali se po předem určených trasách.


Linkuj elánek Linkuj.cz  Linkuj.cz  |   Facebook  Facebook  |   Google  Google  |   Jagg.cz  Jagg.cz  |   Digg  Digg
Mohlo by Vás zajímat
loading...
   
Další zprávy z lokality
Taxík skončil po střetu s jiným autem v plotě
Nový rok 2018 je již za dveřmi. Oslavy ve světě jsou v plném proudu
Partnerské neshody skončily tragédií. Žena byla obviněna z vraždy
Koncert The Trio MUH - Nový zámek Kostelec nad Orlicí
Dvě víkendové nehody blokovaly silnici I/33 z Jaroměře na Náchod
Kůň spadl do studny. Po dvou hodinách ho zachránili hasiči
Světový den boje proti mozkové mrtvici
První krajská miminka roku 2017 obdrží dárkové poukazy
Zahájili Ústecký advent 2016
Po srážce dvou osobáků museli jednu osobu vyprostit
Na staršího muže zaútočil slzným sprejem
Odešla z domu a teď ji hledají
Auto s vlekem dostalo smyk. Převrácené skončilo v sadu
Tesaři z náchodské stavebky vybojovali bronz
Benefiční Setkání před betlémem pořádá Domácí hospic Setkání
Komedie s Ivanou Chýlkovou a Janem Potměšilem v Dobrušce
Žáci středních praktických škol z Rychnova nad Kněžnou a Kvasin se společně setkali v ÚSP Kvasiny
Den dětí oslavili v Týništi cestou Pohádkovým lesem
Golfový klub Symbióza Nebeská Rybná pořádá Den otevřených dveří
Český reprezentant a novopečený mistr ČR v badmintonu Petr Koukal poskytl Orlickému Netu rozhovor

Školní jídelna začala vařit v novém
04.01.2018 | 11:31 | Ústí nad Orlicí

Hlavní pošta se přestěhovala do hotelu
03.01.2018 | 11:57 | Ústí nad Orlicí

Adam je letošní první miminko, o den později se k němu přidal Petr z babyboxu
03.01.2018 | 07:19 | Orlický.net

Silvestrovské oslavy: Úrazy rukou či v obličeji od pyrotechniky. Jednomu mladíkovi výbuch odtrhl část dlaně
02.01.2018 | 09:26 | ZZS

Žamberk zjistil další komplikace u stavby protipovodňových opatření
29.12.2017 | 09:05 | ČRo

Automobilka hlásí rekordní výrobu. Odborář Povšík trvá na dvouciferném růstu mezd
20.12.2017 | 11:26 | Orlický.net

Galaples kosteleckého hokeje, největší společenská událost Kostelecka
14.12.2017 | 13:34 | TV Rychnov

Města mají schválený rozpočet na příští rok. V Náchodě chtějí postavit nový viadukt, v Rychnově budou splácet dluhy
12.12.2017 | 11:12 | (rup)

Pub Ramp Session už brzy
11.12.2017 | 20:43 | Vrbík

Žena byla po porodu ohrožena na životě
30.11.2017 | 12:26 | ZZS

Odbory Kovo odmítly kalendáře pro 16směnný systém. Kolektivní vyjednávání pokračuje
21.11.2017 | 08:46 | Orlický.net

17. listopad - Den boje za svobodu a demokracii
17.11.2017 | 20:43 | Nové Město nad Metují

Byl pátek 17. listopadu a večer se něco změnilo
17.11.2017 | 07:33 | Orlická TV

Exkluzivně: Zámky na Orlici uspěly v prestižní soutěži EDEN 2017
16.11.2017 | 00:00 * | (rup)

Kůň zapadl do bahna, na pomoc přijeli hasiči
14.11.2017 | 09:42 | HZSzprávy z měst v regionu Orlických hor a Podorlicka

Rychnov nad Kněžnou
Festival tanečních filmů v regionech
Jak se ve Fabu peklo pro Orion
Muzeum vstoupilo do nového roku s novým logem
Vystoupení Ensemble Sarabanda v Kolowratské škole
Ústí nad Orlicí
Mladík měl rozbít čelní sklo a způsobit další výtržnosti. Hrozí muaž dva roky v base
Tříkrálová sbírka zakončila koncertem
V sobotu proběhl 45. ročník běhu na Andrlův chlum
Školní jídelna začala vařit v novém
Žamberk
Utkání krajské hokejové ligy hrané pod širým nebem : HC Kohouti Česká Třebová : HC Spartak Choceň
Město Žamberk zve na Novoroční ohňostroj
Žamberk zjistil další komplikace u stavby protipovodňových opatření
V žamberské CEMĚ jsou O krok dál a vytvářejí Cestu pro rodinu
Lanškroun
Tři králové v Lanškrouně vykoledovali více jak 140 tisíc
Dřevo jim vyšlo hodně draho. Za odcizený otop hrozí mužům až dvouleté vězení.
Lanškrounské školy oslavily Vánoce dříve. Žáci dostali 3D tiskárny
Studenti připravují krávy na evropskou soutěž krásy
Nové Město nad Metují
Starosta města podepsal se stavební firmou smlouvu na stavbu nové tělocvičny u Základní školy Komenského
Památník Aloise Jiráska se přestěhoval. Ale jen o kousek
Hasiči vyprošťovali jednu osobu po nehodě osobního automobilu a kamionu
Zajděte na výstavu, kde mají betlém se skutečným příběhem o nešťastné lásce
Dobruška
Připravují ocenění sportovců. Na podiu se objeví i skialpinista Jan pochobradský
Požár statku ve Spáleništi likvidovalo sedm hasičských jednotek
Třetí adventní neděle s Rybovou mší v Dobrušce
Nerespektování pravidel silničního provozu vedlo ke dvěma dopravním nehodám se zraněním
Letohrad
Ulice dostala nové veřejné osvětlení
V sobotu zahájí vánoční výstava betlémů a dekorací. Zajděte si pro inspiraci
Radnice se může pyšnit oceněním Přívětivý úřad Pardubického kraje
Sousedskou rozepři řešil přiložením střelné zbraně ke spánku napadené osoby
Kostelec nad Orlicí
Ignoroval soudem stanovený zákaz řízení. Odmítl i orientační zkoušky. Hrozí mu až 3 roky
Řidič vykládal zboží z dodávky. Zloděj ve stejnou chvíli z auta vyložil řidičův batoh
Novoroční ohňostroj v Kostelci nad Orlicí
Euroregion Glacensis má nového předsedu. Mimo jiné bude řešit přípravu strategie pro období 2020+
Choceň
Vedle parku by mělo vzniknout nové obchodní centrum, ne všichni souhlasí
Muž za krádež elektrokola dostal podmínku
Policisté zasahovali na „choceňském nuseláku“. Muži možný skok do kolejiště rozmluvili
Nevěnovala se řízení a s autem skončila na boku. Oběd domů nedovezla
Týniště nad Orlicí
V pátek 12.1.2018 v 19:30 v KD Týniště n. Orl. - DERNIÉRA úspěšné hry Nejkrásnější válka
Mladý týnišťský big band pozval příznivce do kabaretu. Bavili se náramně
Chtěli byste navštívit autentický adventní koncert? Přijměte pozvání do týnišťského kulturního domu na KANTORY.
Do Týniště nad Orlicí zavítá jedna z nejvýraznějších osobností naší hudební scény - Jaroslav Svěcený
Vamberk
Příjezd Janáčkovou ulicí do města bude kvůli opravě obchvatu uzavřen
Připravují Mezinárodní setkání krajkářek a Bienále české krajky
Kamion naložený kládami skončil v příkopu. Odstraňování nehody trvalo do večera
Osobák ve stromě, autobus odstavený na silnici
Česká Skalice
Výstava železničních modelů v České Skalici
Silnici blokovala nehoda osobního auta a motocyklu
Přehrada Rozkoš byla pod policejní kontrolou vodních ploch
Alkoholová slečna usedla za volant s jedním promile
Rokytnice v Orlických horách
Lezecký kurz rokytnických mladých hasičů
Odhalili obelisk na pevnosti Hanička
Muzeum železnice je u návštěvníků na vzestupu
Bude stavět plot, dílce si ale nabral v urnovém háji
Česká Třebová
Sportovní hala Na Skalce začala sloužit středoškolákům a sportovcům
Českotřebovští hokejisté zvládli i druhé utkání hrané na ledě soupeře
Policie navrhla podání obžaloby na dvě osoby za pád střechy sportovní haly
Stále stejný scénář: Zloděj okradl seniorku o téměř 50 tisíc korun
Opočno
Česká mše vánoční zazní v děkanském kostele
Doležalovo kvarteto a Valerie Zawadská v Opočně, cyklus pro varhany začíná
Opočenští čerti s Mikulášem měli skvělou atmosféru, po akci ale museli zasahovat hasiči
Do Opočna po roce opět zavítá Mikuláš, létající čerti a andělé
Náchod
Vloni na jaře uplynulo 30 let od první operace náhrady kyčelního kloubu v náchodské nemocnici
ON Náchod využívá dotace na tzv. rezidenční místa
Kamion přetlačoval vozíčkáře. Řidič zřejmě přehlédl invalidního chodce na přechodu
Nemocnice úzce spolupracuje se střední sociální a zdravotnickou evangelickou školou v Náchodě
Jablonné nad Orlicí
Mladá řidička se měla leknout pavouka na stínítku. Následoval náraz do stromu
Chlapec při sběru brambor přišel o část nohy. Kalhoty se mu namotaly do hřídele stroje
Jaký mají vliv kotlíkové dotace na ovzduší v obcích? To má zjistit měření vzduchu
Po srážce osobáku s nákladním autem museli hasiči vyprostit dvě zaklíněné osoby
Borohrádek
Kriminalisté objasnili milionové podvody s auty a dalšími produkty. Podezřelý muž před spravedlností uprchl do ciziny
Šel na houby, našel dělostřeleckou střelu ráže 8,8 centimetru
Borohrádek hostil Sportovní hry seniorů Královéhradeckého kraje
Den IZS: evakuace školy a ukázky z činnosti
Jaroměř
Opilý muž nepoznal svoji ulici a domáhal se vstupu do jiného domu. Skončil v pokoji bez výhledu na moře
Mladý řidič měl po Silvestru upito. V ranních hodinách skončil s autem v příkopu
Řidič s Kodiaqem vyjel mimo vozovku a narazil do semaforu
Střelbou z kanónů se loučili se starým rokem
Králíky
Stodolu zničily plameny, hasiči nasadili také výškovou techniku
Pašeráci a celníci mají muzeum, své brány otevře v příštím roce
Cihelna 2017 je za námi
Do Králík dorazili také žáci z polské školy v Międzylesie
Hradec Králové
Policisté vypátrali ženu, na kterou byl vydán evropský zatykač za úvěrové podvody
Dva lidé se přiotrávili oxidem uhelnatým. Hasiči museli evakuovat stovku lidí ze zimního stadionu
Loupeže se zbraní v ruce se dopustila 65letá žena. Inspirovala se filmy v televizi
Mladý muž v obchodě odcizil vodku a energetické nápoje. Pak se opil ve zkušební kabince
Vysoké Mýto
Hudba pomáhá už jedenáctým rokem
Mikulášským vlakem jako za starých časů
Vesmírná kapela (VeKa) měla adventní koncert v kostele svatého Vavřince ve Vysokém Mýtě
Na Adventním kujebáckém jarmarku rozsvítili vánoční strom
Pardubice
Do krajských silnic poslal kraj více než 600 milionů
Úspěšně zakončili pardubičtí basketbalisté kalendářní rok 2017. Z ostravské palubovky si vezou vítězství o 5 bodů
Město Pardubice se zbavuje další bariéry
Nový terminál pardubického letiště je hotový, cestujícím začne sloužit v lednu
Litomyšl
Data pořízená úsekovými radary pomohou policistům při řešení kriminality
Ve volební místnosti z urny vyndali o tři hlasovací lístky víc než kolik k nim vydali obálek
Passat sjel ze silnice a narazil do mostku. Tři lidé se zranili
Sebastian dnes večer představí v Kotelně Vesmírnou tour
Solnice
Vyložil zboží a odjel. Dveře dodávky se samy otevřely a poškodily se o sloup
Auto skončilo v řece, řidič v péči záchranářů
Cizinecká policie si vzala do hledáčku dvaačtyřicet cizinců. 16 z nich bude zřejmě vyhoštěno
Další člověk řídil pod vlivem alkoholu a drog. Cizinec skončil na policii a hrozí mu vězení
Orlické hory
Čtyři české hasičské jednotky pomáhaly s likvidací požáru polského penzionu
Běžecké trasy na Suchém vrchu mají 17 kilometrů. Na jejich úpravu mají novou techniku
Na horách se záchranáři připravují na zimu. Horská služba plní vybavení a chystá tyčové značení
Orlické hory a Podorlicko mezi finalisty soutěže o excelentní turistickou destinaci EDEN 2017
Podorlicko
Policie i energetici se zaměří na prezidentské volby
Navštívili jste již Českou Loiru?
Nový rok na silnicích: Nehody v Týnišťku, Svitavách i u Dolní Rovně
První výjezdy v roce 2018: Hasiči měli práci především ve větších městech
Rychnovsko
Třetí adventní víkend znamenal pro hasiče výjezdy k dopravním nehodám
Cena za svoz odpadů se v Opočně ani Dobrušce měnit nebude. Města se zaměřují na třídění
Od lidí vylákala přes čtyři miliony korun. Už je ve vazbě
Hasiči likvidovali následky požáru kuchyňské linky a nehodu auta
Orlickoústecko
Jeden hodil po policistovi televizorem, druhý kovovou mříž do vchodových dveří policejní služebny
Čerstvý sníh komplikoval dopravu také na Orlickoústecku
Cestující dbejte na svoji bezpečnost. Po úraze v hromadném dopravním prostředku musely zraněné ženy do nemocnice
Matka s třemi dětmi skončila v nemocnici. Po intoxikaci výfukovými plyny
Náchodsko
Nevlídné počasí přineslo dvě nehody s chodci. Školačka i senior vyvázli s lehkými zraněními
Na silnicích to klouzalo. Motoristé i chodci naštěstí vyvázli bez vážnějších následků
Vloupání do rodinných domů: Všichni byli v práci, včetně zlodějů
Domácí násilí: Násilné chování trvalo roky

provozuje (c) Pro Junior, z.s. 2006-2017 | ISSN 1803-6317 | za obsah ručí autoři jednotlivých příspěvků
zprávy z volně přístupných zdrojů jsou označeny zkratkou zdroje | | ceník inzerce | admin
TOPlist Google+