Profil autora:
vložil Orlický.net
autor fotografií
02.01.2010 12:25

Orlický.net

Zpravodajství
události

Zobrazeno 1095x

Hodnocení

Orlické hory a Podorlicko - Přinášíme přehled nejvýznamnějších událostí, které se staly v regionu Orlických hor a Podorlicka v dubnu až červnu 2009.
1. dubna 2009
Ministerstvo práce a sociálních věcí nabízí pomoc firmám pro překlenutí krize. Zaměstnavatelé budou dostávat peníze na realizaci vzdělávacích kurzů pro své zaměstnance. Místo jejich propouštění firmy vyšlou zaměstnance přechodně na kurzy.

6. dubna 2009
Česká Skalice - Dohody vedoucí k odkoupení pozemků sběrných surovin potřebných k dokončení obchvatu města Česká Skalice by mohly být uzavřeny do konce dubna.

6. dubna 2009
Ústí nad Orlicí - V Ústí nad Orlicí jako v prvním z českých měst byl v neděli 5. dubna 2009 nový překlad Bible. Orlickoústečtí věřící spojili své síly a uspořádali Nonstop čtení bible na prostranství před kostelem Nanebevzetí Panny Marie.

7. dubna 2009
Žamberk - V pondělí večer vyjelo pět jednotek hasičů k požáru střechy bývalého hotelu Modrá hvězda, který stojí na zdejším náměstí. Během likvidace požáru se jeden ze zasahujících dobrovlných hasičů přehřál a musel být ošetřen lékaři.

7. dubna 2009
Rychnov nad Kněžnou - Speciální autobusovou linku sloužící výhradně k převozu strávníků zavedlo vedení jednoho místního hotelu. Ten se nachází na předměstí a tak autobusový spoj má za úkol dostat do restaurace nové zákazníky. Cesta autobusem na oběd je zdarma.

9. dubna 2009
Hradecko - V pondělí 6. dubna 2009 jen pár minut po zavírací době na čerpací stanici v obci Trotina zaútočil na ženu neznámý lupič. Přitom když usedala za volant vozidla Mitsubishi, tak ji pod pohrůžkou střelné zbraně vyzval, aby si přesedla na místo spolujezdce. Následně s vozem odejel směrem na Hradec Králové.

10. dubna 2009
Žamberk - Zdejší radnice uspěla ve výběrovém řízení evropských dotačních fondů a získala peníze na realizaci pěší zóny ve městě. Ta by se měla začít stavět v srpnu poté co fyzicky přijdou peníze. Stavba za 23 milionů korun by měla být dokončena v roce 2010. Jednadvacet milionů korun na stavbu poskytne Evropská unie.

12. dubna 2009
Orlické hory - O Velikonocích mají milovníci lyžování poslední šanci si zalyžovat v této sezóně. Obě největší orlickohorská střediska stále fungují. Sice v omezené míře, zato bez front. Zítra v Deštném dokonce zadarmo.

14. dubna 2009
Třebechovice pod Orebem - První oběť si vyžádala nově zrekonstruovaná silnice mezi Třebechovicemi pod Orebem a Týništěm nad Orlicí. Asi kilometr před čerpací stanicí došlo ke srážce osobního vozu a dodávky. Spolujezdec z dodávky na místě zemřel.

16. dubna 2009
Orlickoústecko - Region Orlicko–Třebovsko v pátek 17. dubna zahajuje sezónu na cyklo a in-line stezkách. Pro cyklisty, bruslaře a všechny příznivce Regionu Orlicko–Třebovsko je připraven bohatý kulturní i sportovní program.

17. dubna 2009
Rychnov nad Kněžnou - Kam s nimi? Tak zněla otázka týkající se dvou pamětních desek Jiřího Šlitra. První z nich měla připomínat místo pobytu Jiřího Šlitra v době studií na zdejším gymnáziu, ta druhá pak měla být umístěna na jednom z domů na Praze 2, kde Šlitr bydlel. Jenže nakonec obě pamětní desky skončily v depozitářích na Rychnovsku. Ta pražská už své místo nalezla. Byla umístěna do foyeru zdejšího kina.

19. dubna 2009
Orlickoústecko - V sobotu před polednem byli profesionální hasiči z Ústí nad Orlicí přivoláni k potoku v Českých Libchavách. Průzkumem bylo zjištěno, že se do potoka dostala neznámá látka a následně uhynulo několik ryb.

19. dubna 2009
Jaroměřsko - Opravdu veliké štěstí měla v neděli odpoledne devětadvacetiletá parašutistka, které se neotevřel hlavní padák a záložní se jí zamotal. Žena spadla nedaleko Starého Plesu u Jaroměře na podmáčené místo, díky čemuž zřejmě pád z výšky přežila. V této chvíli již není v ohrožení života.

21. dubna 2009
Solnice - K havárii postaršího BMW vyjížděli včera odpoledne hasiči spolu se záchranáři na cyklostezku z Rychnova nad Kněžnou na Solnici. Řidič osobáku zřejmě nezvládl řízení a ve vysoké rychlosti čelně narazil do betonové stěny mostku, který ústí právě na stezku pro cyklisty. Spolujezdce museli hasiči vystříhat.

21. dubna 2009
Žamberk - Město Žamberk získalo 1. místo v soutěži obcí v třídění odpadu, kterou vyhlásil Pardubický kraj a společnost EKO-KOM. Jednalo se již o druhý ročník soutěže „O perníkovou popelnici 2008“.

22. dubna 2009
Letohrad - Historickou chvíli si v úterý 21. dubna prožilo zdejší Společenské centrum Nový Dvůr. Jednadvacet subjektů z Pardubického a Královéhradeckého kraje, a to 7 svazků obcí a měst, 9 obcí a měst a 4 podnikatelské subjekty, tady založilo novou organizaci pro podporu cestovního ruchu v regionu Orlických hor. Od této chvíle budou Orlické hory fungovat opět jako jeden celek.

22. dubna 2009
Nové Město nad Metují - Petr Kocián z Hronova na Náchodsku překonal 18. dubna v Novém Městě nad Metují před zraky diváků svůj vlastní rekord v pobytu v ledové tříšti o deset minut a 14 sekund. Nový Kociánův rekord má hodnotu 51 minut a 31 sekund.

23. dubna 2009
Rychnov nad Kněžnou - V pátek 24. dubna začne v Rychnově 16. ročník Šlitrova jara. Odstartuje ho (jako už tradičně) pražské divadlo Semafor, které v Pelclově divadle v 19.30 hodin sehraje po semaforsku vyprávěnou a ne zcela mravnou hru pana Aristofana z roku 411 před naším letopočtem Lysistrata. V muzikálové formě se představí v hlavních rolích Jitka Molavcová a Jiří Suchý a doplní je velmi početný soubor divadla.

26. dubna 2009
Ústí nad Orlicí - Sluníčko, výborná sportovní atmosféra a vyrovnané výkony, tak lze ve stručnosti popsat druhý ročník sobotní celostátní soutěže v nejnáročnějších disciplínách hasičského sportu v TFA (Toughest Firefighter Alive – Nejtvrdší hasič přežívá), která se konala na Andrlově Chlumu v Ústí nad Orlicí. Vítězem se stal domácí hasič a mistr Evropy Lukáš Novák.

27. dubna 2009
Česká Skalice - O víkendu se v okolí přehradní nádrže Rozkoš u České Skalice konal další ročník mezinárodního cvičení pro záchranáře Rozkoš Rescue 2009. Soutěžilo v něm 40 tří až čtyřčlenných týmů z celé republiky.

27. dubna 2009
Žamberk - Minulý týden podepsal starosta města spolu se zástupci policie dohodu o vzájemné spolupráci při zabezpečování místních záležitostí veřejného pořádku. Dohoda vložila do určitého rámce věci, které běžně probíhají.

27. dubna 2009
Ústí nad Orlicí - V pondělí proběhlo 21. zasedání zastupitelstva města, jehož hlavním bodem jednání byla diskuze a hlasování o investiční akci - Úprava veřejného prostranství Kociánka. Jde o akci za desítky milionů korun s evropskou dotací ve výši 60 procent celkové částky. Zastupitelé revitalizaci Kociánky za 62 milionů korun schválili.

28. dubna 2009
Letohrad - Při každoroční akci Sázení stromů prvňáčků organizované Českým svazem ochránců přírody a Městem Letohrad bylo, minulý týden ve čtvrtek a v pátek, vysazeno 25 lip v ulici Šedivské a 28 sakur v ulici Družstevní.

29. dubna 2009
Rychnov nad Kněžnou - Základní škola rozšiřuje svoji nabídku o středoškolské vzdělávání. Týká se to i Základní školy ve zdejší Kolowratské ulici, která připravila na příští školní rok program středoškolského vzdělání pro žáky a studenty.

29. dubna 2009
Jaroměř - Více jak 1500 skautů z České republiky, Polska, Slovenska a dalších zemí Evropské unie stráví od 29. dubna do 3. května několik dní v bastionové pevnosti v Josefově na celorepublikovém skautském setkání Obrok 09. V rámci akce se účastníci pokusí o světový rekord v netradičním tanci.

29. dubna 2009
Rychnovsko - K několika požárům vyjížděli v průběhu úterý hasiči z Rychnovska. Většinou šlo o požár lesní hrabanky. Kvůli silnému větru ale hrozilo rozšíření plamenů na větší plochu.

5. května 2009
Hradec Králové, Česká Skalice [Imrich Dioszegi] - Problémy provázející získání pozemků pro dostavbu obchvatu České Skalice definitivně skončily. Hejtman Královéhradeckého kraj Lubomír Franc, českoskalický starosta Tomáš Hubka a majitelé potřebných pozemků, na kterých chybějící část obchvatu vznikne, na konci dubna podepsali smlouvy, díky kterým se stavbaři budou moci pustit do dokončení této významné dopravní stavby. Obchvat by tam měl začít do konce letošního roku sloužit řidičům a odvést z centra České Skalice frekventovanou dopravu.

7. května 2009
Žamberk - Ve středu dopoledne představitelé zdejší radnice slavnostně zahájili stavbu další cyklostezky v okolí města. Během tří dnů je to totiž už druhé zahájení stavby. Tentokrát šlo o cyklostezku ze Žamberka do Líšnice.

12. května 2009
Říčky v Orlických horách - Hasiči z Pardubického kraje v těchto dnech nacvičovali záchranu osoby z lanovky. Hasiči-lezci si vybrali novou čtyřsedačkovou lanovku v Říčkách v Orlických horách. Lanovka pojme 2 400 osob za hodinu a na nosném laně je zavěšeno 156 čtyřsedaček a je možné v celé délce usadit 624 osob.

12. května 2009
Rychnovsko - V úterý před osmou ráno došlo na silnici mezi Kvasinami a Lukavicí na Rychnovsku k vážné dopravní nehodě. Nezletilý chlapec řídil půjčené auto a narazil s ním do stromu. Auto se rozpadlo na dvě půlky.

14. května 2009
Ústí nad Orlicí - 1250 lidí se rozhodlo reagovat na výzvu a sdělit svým radním, jak se jim v Ústí nad Orlicí žije a pracuje a jaké jsou jejich potřeby do budoucna. Lidé v anketě „Rada městu“ vzkazují: chceme lepší životní prostředí.

15. května 2009
Podorlicko - Na dnes a na zítra připravil Region Orlicko - Třebovsko ve spolupráci se Sdružením obcí Orlicko, mikroregiony Vysokomýtsko, Lanškrounsko, městy Choceň a Náchod, DSO Regionem Orlické hory a s okresem kladským 8. ročník mezinárodní cyklistické akce Cyklo Glacensis 2009.

16. května 2009
Dobruška - Tragicky skončila dopravní nehoda v Křovicích u Dobrušky na silnici I/14. Auto tu z neznámých důvodů vyjelo ze silnice a narazilo do mostku. Po nehodě auto navíc začalo hořet. Jedna z cestujících nehodu nepřežila.

18. května 2009
Orlické hory - O uplynulém víkendu po půlroční odmlce vyjely do Orlických hor opět cyklobusy. Jako již obvykle budou cyklobusy jezdit o všech víkendových dnech a ve dnech státních svátků.

19. května 2009
Ústí nad Orlicí - V pondělí po třinácté hodině došlo v ulici 17. listopadu k pádu štítu z budovy bývalé polikliniky. Na místo ihned vyjeli hasiči spolu se záchranáři. Spolu se zdivem totiž spadl ze střechy také jeden z dělníků. Zraněna byla také cyklistka, která projížděla podél stavby.

19. května 2009
Žamberk - Frekventovaná Kostelní ulice v Žamberku může, ale také nemusí, být součástí pěší zóny. Město ulici dočasně uzavřelo a začalo testovat, jaké problémy by to mohlo způsobit v provozu na jiných silnicích v Žamberku.

19. května 2009
Pardubice, Králíky - O převodu zřizovatelských funkcí ke králickému gymnáziu z Pardubického kraje na město Králíky rozhodli v minulých dnech krajští zastupitelé. Stávající i budoucí žáci gymnázia tak budou mít i nadále možnost získat středoškolské vzdělání bez zdlouhavého dojíždění.

22. května 2009
Královéhradecký kraj - Stavba pokračování dálnice D11 z Hradce Králové do Jaroměře je v ohrožení. Nejistá je také výstavba obchvatů Náchoda, Jaroměře či Nové Paky. Důvodem je nedostatek peněz v rozpočtu Státního fondu dopravní infrastruktury (SFDI).

22. května 2009
Rychnovsko - Jen tři minuty trvala v Černíkovicích obrovská odpolední průtrž mračen. Přímo v centru obce strhla dva vzrostlé stromy. První spadl na přístavek staré hospodářské budovy. Ten druhý napáchal mnohem větší škodu. Zdemoloval nově zrekonstruovanou roubenku. Spadl přímo doprostřed střechy.

23. května 2009
Hnátnice - Včera odpoledne po bouřce doprovázené silným vichrem měli dolnodobroučtí hasiči plné ruce práce s likvidací popadaných stromů. První výjezd byl nahlášen v 16:48. Jednalo se o spadlý strom v Hnátnici na Valdštejně, který poničil stodolu u přilehlého stavení.

25. května 2009
Nové Město nad Metují - Radostný úsměv zářil na tvářích všech dětí v Novém Městě nad Metují, kde se v sobotu konal Kinderfest. Dětská pouť se pořádala při příležitosti oslav 20. výročí podepsání partnerské smlouvy s městem Hilden.

25. května 2009
Rybná nad Zdobnicí - V neděli před osmou večer došlo na silničním tahu I/11 z Vamberka na Žamberk v zatáčkách nad Rybnou nad Zdobnicí k vážné dopravní nehodě motocyklu a osobního auta. Šestačtyřicetiletý motorkář z Ústí nad Orlicí srážku nepřežil.

26. května 2009
Rychnov nad Kněžnou - V úterý před jedenáctou hodinou dopoledne došlo k tragické dopravní nehodě na silnici z Rychnova nad Kněžnou do Rokytnice v Orlických horách. Řidič vozu Ford Scorpio se zlínskou registrační značkou při předjíždění cyklisty čelně narazil do protijedoucí Dacie Pickup s přívěsem. Mladý spolujezdec nehodu nepřežil.

27. května 2009
Rychnov nad Kněžnou - Rychnovští profesionální hasiči se dočkali nové požární stanice. Ta začíná vyrůstat v lokalitě „Na Spravedlnosti“ v Rychnově nad Kněžnou. Její základní kámen byl položen v úterý 26. května v rámci slavnostního zahájení stavby.

27. května 2009
Hradec Králové - Královéhradecký hejtman Lubomír Franc se pustil do urychlení dostavby dálnice D11 k Hradci Králové. V minulých dnech se kvůli tomu sešel s novým ministrem dopravy Gustávem Slamečkou. Stát by měl podle hejtmana co nejrychleji realizovat dohodu o směně pozemků uzavřené vloni na podzim, která se měla uskutečnit v režii ministerstva zemědělství.

27. května 2009
Letohrad - Hokejbaloví mladší dorostenci SK OEZ Testa Letohrad dokázali ve finále extraligy přehrát 3:2 na zápasy tým KEB Kladno a do Letohradu získat tak první titul extraligových šampionů.

28. května 2009
Podorlicko - Starostové, jejichž obce a města jsou členy Sdružení místních samospráv, protestovali proti diskriminaci svých občanů. Stěžují si na dělení vybraných daní mezi obce a města.

29. května 2009
Vamberk - Ředitelství silnic a dálnic ČR ve středu oficiálně zahájilo třetí a poslední stavbu jižní přeložky silnice I/14 ve Vamberku. Silnice je zařazena do vybrané silniční sítě, kdy mezi Náchodem a Ústím nad Orlicí tvoří spojnici severní a jižní části východních Čech vedoucí po úpatí Orlických hor.

29. května 2009
Rychnov nad Kněžnou - V pátek dopoledne proběhl v Rychnově nad Kněžnou předvolební míting sociálních demokratů. K žádné vajíčkové palbě na představitele volební strany ale nedošlo.

29. května 2009
Týnišťsko - Už druhá tragická nehoda za poslední měsíc se stala dnes před 14. hodinou mezi Třebechovicemi pod Orebem a Týništěm na Orlicí. Řidič osobního vozu vjel přímo pod kola nákladního automobilu. Na místě zemřel.

30. května 2009
Žamberk - Město Žamberk po celý dnešní den organizuje Oslavy 100. výročí narození generála Josefa Knopa. Ten jako prvorepublikový důstojník mimo jiné vedl 2 prapor, který jako první vstoupil do bojů v Karpatsko-dukelské operaci, po druhé světové válce se stal zástupcem velitele 3 čs. samostatné brigády v SSSR a po roce 1949 již jako plk. generálního štábu se stal nepohodlným pro komunistický režim a ve vykonstruovaném procesu byl odsouzen na doživotí.

1. června 2009
Opočno - Na zdejším Kupkově náměstí v uplynulých dnech skončila druhá etapa rekonstrukčních prací. Zahradnická firma totiž zrekonstruované chodníky na náměstí doplnila o zeleň a trávníky.

1. června 2009
Ústí nad Orlicí - Ve dnech 30. – 31. května 2009 se v Ústí nad Orlicí jely tradiční závody automobilů do vrchu "Ústecká 21". Na trať závodu dlouhého 3650 metrů s převýšením 209 metrů se postavilo celkem 66 závodních vozů.

2. června 2009
Hradec Králové - Vláda by měla zrušit chystanou směnu pozemků pro dálnici D11 k Hradci Králové s farmářkou Ludmilou Havránkovou. Novinářům to minulý týden v Hradci Králové řekl ministr dopravy Gustáv Slamečka.

2. června 2009
Žamberk - Ve čtvrtek po čtvrté hodině odpoledne startuje na louce pod zdejší rozhlednou Rozálka druhý ročník hudebního festivalu JamRock. Hlavními taháky třídenní akce mají být Kryštof, Chinaski, Divokej Bill nebo třeba Santobarrio z Chille.

13. června 2009
Dobruška - V pátek 12. června se v centru Dobrušky, na náměstí F.L. Věka, uskutečnil „Den bezpečnostních a záchranných složek integrovaného záchranného systému“. Zajímavou akci připravilo Město Dobruška ve spolupráci s nadačním fondem na podporu bezpečnosti.

17. června 2009
Orlickoústecko - O víkendu se v širším okolí Lanškrouna jel cyklistický Malý závod míru AVX. Šlo o etapový závod s mezinárodní účastí a zároveň o Český pohár starších žáků a kadetek.

17. června 2009
Rychnovsko - Ve středu krátce po půl desáté dopoledne začalo ve Slatině nad Zdobnicí hořet hospodářské stavení. Plameny pohltily celou střechu o rozměrech dvacet na devět metrů. Při požáru nebyl naštěstí nikdo zraněn.

19. června 2009
Česká Skalice - Tři požáry během dvacetičtyř hodin a šest požárů za posledních několik týdnů. Tak vypadá situace v České Skalici. Policie nevylučuje, že všechny požáry mohou spolu souviset.

20. června 2009
Rychnov nad Kněžnou - V pátek proběhl ve sportovní hale Romana Šebrleho v Rychnov nad Kněžnou šestý ročník integrovaného turnaje v badmintonu mládeže. Akce se zúčastnilo čtyřicet hráčů z místních škol a několika ústavů sociální péče z okolí.

22. června 2009
Ústí nad Orlicí - Slavnostní vyhlášení výsledků a předání ocenění vítězům 56. ročníku celostátní soutěže neprofesionální filmové tvorby Český videosalon 2009 proběhlo v sobotu 20. června v ústeckém Kulturním domě.

22. června 2009
Nové Město nad Metují - 16. června letošního roku proběhlo v Hradci Králové vyhlášení vítěze krajského kola soutěže Město pro byznys 2009. V Královéhradeckém kraji je městem s nejlepšími podnikatelskými možnostmi Nové Město nad Metují. Nové Město dosáhlo řady nadprůměrných hodnot, a má navíc nejnižší ceny sledovaných položek.

23. června 2009
Rychnovsko, Náchodsko - V pondělí večer způsobily poryvy větru velké komplikace. Hasiči z Rychnovska a Náchodska museli mnohokrát vyjíždět k popadaným stromům, dvakrát také k poškozené střeše.

23. června 2009
Ústí nad Orlicí - Historicky jedinečná budova zdejšího vlakového nádraží zřejmě zůstane zachována. Iniciátorům akce Nádraží nedáme! se podařilo budovu zachránit. Zástupce investora rekonstrukce nádraží v Ústí nad Orlicí dokonce prohlásil, že budova zůstane jako výpravní!

24. června 2009
Pardubický kraj - I v druhém ročníku srovnávacího výzkumu o Cenu týdeníku Ekonom se na prvním místě umístil Žamberk. O prvenství Žamberku rozhodly nízké ceny sledovaných položek, kvalita lokality a průzkum mezi samotnými podnikateli.

25. června 2009
Ústí nad Orlicí - V pondělí 22. června 2009 proběhlo v kulturním domě v Ústí nad Orlicí 24. zasedání zastupitelstva města Ústí nad Orlicí, jehož hlavním bodem bylo na žádost občanů opětovné projednání investiční akce „Úprava veřejného prostranství Kociánka“. Zastupitelstvo projekt opět schválilo.

25. června 2009
Rychnovsko - Ve společnosti Orsil v Častolovicích na Rychnovsku ve středu dvacet minut po dvacáté hodině unikl do koryta nedalekého potoka roztok čpavkové vody. Nehoda se stala při stáčení chemikálie z cisterny do zásobní nádrže.

25. června 2009
Žamberk - Ve středu 24. června byla slavnostně otevřena nová cyklostezka Žamberk - Líšnice. Délka cylkostezky je 1290 metrů. Náklady na pořízení činily 8,3 milionu Kč.

26. června 2009
Rokytnice v Orlických horách - O uplynulém víkendu proběhlo na zdejší farmě Pod Lipou setkání milovníků koní Adrenalina Cup 2009. Díky organizátorům a příjemnému počasí se závod vydařil.

27. června 2009
Králíky - Finanční problémy se v dnešní době netýkají jen podniků, ale i kulturních akcí. Své o tom ví pořadatelské sdružení Patriot CZ, které letos pořádalo již šestý ročník oblíbené recesistické akce, na kterou svolává všechny občany jménem Králík/ová do východočeského podhorského města Králíky.

30. června 2009
Náchodsko, Rychnovsko - Pondělní protestní jízda zemědělců silnicemi regionu větší problémy v dopravě nezpůsobila. Zemědělci totiž vyjeli se svými traktory, cisternami, bagry a dalšími stroji na silnice a pohybovali se po předem určených trasách.


Linkuj elánek Linkuj.cz  Linkuj.cz  |   Facebook  Facebook  |   Google  Google  |   Jagg.cz  Jagg.cz  |   Digg  Digg
Mohlo by Vás zajímat
loading...
   
Další zprávy z lokality
Exkluzivní rozhovor s reportérem a moderátorem zpravodajství České televize Tomášem Drahoňovským pro Orlicky.net
Informační centrum „Hučák“ slaví 10 let. Dnes se tam slaví v rámci Muzejní noci
Čtvrtý týden stavebních prací na silnicích ve městě
Řidič se lekl protijedoucího auta a svůj náklaďák poslal na bok
Taxík skončil po střetu s jiným autem v plotě
Nový rok 2018 je již za dveřmi. Oslavy ve světě jsou v plném proudu
Partnerské neshody skončily tragédií. Žena byla obviněna z vraždy
Koncert The Trio MUH - Nový zámek Kostelec nad Orlicí
Dvě víkendové nehody blokovaly silnici I/33 z Jaroměře na Náchod
Kůň spadl do studny. Po dvou hodinách ho zachránili hasiči
Světový den boje proti mozkové mrtvici
První krajská miminka roku 2017 obdrží dárkové poukazy
Zahájili Ústecký advent 2016
Po srážce dvou osobáků museli jednu osobu vyprostit
Na staršího muže zaútočil slzným sprejem
Odešla z domu a teď ji hledají
Auto s vlekem dostalo smyk. Převrácené skončilo v sadu
Tesaři z náchodské stavebky vybojovali bronz
Benefiční Setkání před betlémem pořádá Domácí hospic Setkání
Komedie s Ivanou Chýlkovou a Janem Potměšilem v Dobrušce

Květinový den
21.06.2018 | 01:37 | Bludička Mokřinka

Titul Mistr rukodělné výroby patří Janě Jarkovské ze Štěnkova
20.06.2018 | 11:10 | Královéhradecký kraj

Ohyzdný brownfield po bývalé Tepně je v majetku města
20.06.2018 | 10:43 | Náchod

Předseda vlády Andrej Babiš a další členové kabinetu traví den v Pardubickém kraji
18.06.2018 | 11:05 * | Pardubický kraj

Bourání skončilo, nyní se začne stavět. Modernizace nemocnice pokračuje podle plánu
15.06.2018 | 12:02 | Královéhradecký kraj

Hradečtí letečtí záchranáři jako první podali krevní transfuzi v terénu
14.06.2018 | 06:32 | ZZS

Hasiči během víkendu zachránili před utonutím ve vodě dvě kočky
11.06.2018 | 12:36 | HZS

Nezaměstnanost na Rychnovsku jen 1,1 procenta
10.06.2018 | 10:17 | Orlický.net

V hradeckém občerstvení se lidé přiotrávili zlatým stafilokokem
08.06.2018 | 12:02 | (rup)

Exministr končí na postu ředitele tří nemocnic v Podorlicku
02.06.2018 | 08:37 | Pardubický kraj

Plánovaná stavba supermarketu rozděluje Choceň
01.06.2018 | 11:08 | ČRo

Proběhlo oblastní kolo soutěže mladých zdravotníků 2018
31.05.2018 | 10:39 | Ústí nad Orlicí

Workshop hodnotil dopady rozvoje průmyslové zóny
29.05.2018 | 07:24 | Královéhradecký kraj

V parku vysadili strom Olgy Havlové
28.05.2018 | 11:23 | Ústí nad Orlicí

V Žamberku je druhé nejoblíbenější muzeum v republice
25.05.2018 | 14:00 | MMŽamberkzprávy z měst v regionu Orlických hor a Podorlicka

Rychnov nad Kněžnou
Evakuace dětí na rychnovské Základní škole Masarykova
Start letní sezóny a nových výstav v Orlické galerii
Dana Drábová míří do synagogy. Povídat bude o uranu
Hasiči likvidovali střet dvou osobáků a požár kontejneru
Ústí nad Orlicí
Začala 16. přehlídka Mladá scéna
Olympijský běh proběhl podruhé také v Ústí
Na Kociánce proběhl Den s Policií ČR
65. Český videosalon je minulostí
Žamberk
Nebe nad Žamberkem ovládnou letouny
Žamberkem zněly lovecké signály
Střet Subaru s nákladní tatrou jeho řidič nepřežil
Děkujeme účastníkům Běhu naděje, kteří podpořili výzkum rakoviny
Lanškroun
Město vyhlašuje veřejnou architektonicko urbanistickou soutěž o návrh řešení dopravního terminálu
Projekt Diora Tesla je těsně před dokončením
Budovu autobusového nádraží čeká rekonstrukce
Hrubá stavba přístavby kulturního domu je hotova
Nové Město nad Metují
Město darovalo Mateřské a základní škole Nona budovu včetně přilehlých pozemků
Jedenáctý týden stavebních prací na silnicích v Novém Městě
Letiště hostilo dětský den s branně bezpečnostní tematikou
Devátý týden stavebních prací na silnicích v Novém Městě nad Metují
Dobruška
Nejlepší čeští kaskadéři ukázali, co umí s bavoráky
Koncert Novoměstské filharmonie v dobrušském kině
Poryv větru srazil k zemi horkovzdušný balon. Jeden člen posádky se zranil
Dobrušští školáci vypustili do řeky 160 kilogramů pstruhů
Letohrad
Festival zahájil koncert bratří Ebenů
Začal 29. ročník Mezinárodního hudebního festivalu Letohrad 2018
29. ročník hudebního festivalu Letohrad 2018 je za dveřmi. Do hlediště zve František Vaníček
Na Zámku v Letohradě byly předány medaile hasičům
Kostelec nad Orlicí
Hasiči získají díky přístavbě zbrojnice lepší pracovní podmínky
Dnes bude příjemný den. Odpoledne hurá na oslavu Dne dětí
12. ročník Šumné Orlice začíná již tento pátek
Fenomenální úspěch žáků kostelecké ZUŠky
Choceň
Plánovaná stavba supermarketu rozděluje Choceň
Už jen 26 dní. Nový hudební festival Jachta Fest slibuje tři dny zábavy pro celou rodinu
Kudy jel, tudy boural. 85letý řidič poškodil několik aut
Nakládací mechanismus popelářského vozu usmrtil obsluhu
Týniště nad Orlicí
Blíží se botanická vycházka do Štěpánovska
Střet dvou vozů v Týništi nad Orlicí 25.5.2018
Třiadvacátý swingový festival Jardy Marčíka bude opět svátkem swingu a jazzu
Policisté záchránili muži život. U pacienta v přímém ohrožení použili defibrilátor.
Vamberk
Živelné, imaginativní, strhující.... divadelní představení „KAR“ a koncert kapely Fekete Seretlek
Prostor v krajce a krajka v prostoru. Zajděte na zajímavou výstavu Milči Eremiášové
Ve fabrice se vznítily piliny. Halu museli uzavřít a kvůli oxidu uhelnatému nechat odvětrat
Obchvat města blokoval střet dvou aut uprostřed křižovatky
Česká Skalice
Nemá někdo natočeného polského silničního piráta? Vytlačil protijedoucí auto ze silnice
Kontrola pracovníků na stavbě: Skoro všichni cizinci neměli patřičná povolení
Jel bez oprávnění a opilý. Byl za to trestán už sedmkrát, zákaz řízení má dopředu na osm let
Led z nákladního auta poškodil protijedoucí vozidlo
Rokytnice v Orlických horách
V sobotu dopoledne odstartují Velikonoce v Sýpce
Projekt Tajemství vojenského podzemí byl schválen k spolufinancování. Mimo jiné vznikne na Panském poli nové parkoviště
Křižovatku u kostela čeká rekonstrukce
Sýpka byla dokončena
Česká Třebová
Muž vyhrožoval, že skočí ze střechy tělocvičny. Na zem ho dostala zásahová jednotka
TECHNOhrátky nabídly jedinečnou všehochuť oborů, nejvíc táhla robotika. Zaznamenaly také jubilejního 9000. žáka
Kraj vrací železniční škole v České Třebové zpět její lesk. Absolventi najdou uplatnění nejen u Českých drah
Dodržování rychlosti budou hlídat další radary
Opočno
Hudební skladatel a opočenský rodák Luboš Sluka oslaví 90. narozeniny
Otevřené památky přilákaly mnoho návštěvníků. Opočno oslavilo 950 let
Opočno slaví 950 let. Přijďte slavit s ním!
Automobilka má pro své zaměstnance nová ubytovací zařízení
Náchod
Ohyzdný brownfield po bývalé Tepně je v majetku města
Bourání skončilo, nyní se začne stavět. Modernizace nemocnice pokračuje podle plánu
Cyklista vjel na přechodu přímo před auto. Byl navíc opilý
Problematický brownfield může zmizet z centra města
Jablonné nad Orlicí
Do Jablonného se vrací učňovské školství
Oslavili Mezinárodní den tance
Uklidili jsme okolí Jablonného
Darkwoodovi jsou skutečně ještě šílenější rodina, než ta naše
Borohrádek
Dobrovolní hasiči vlastníma rukama zrepasovali výjezdovou Tatru
Nejdřív likvidace požáru auta, později zásah u dopravní nehody
Osobák vyjel ze silnice a narazil do stromu
Loupežné přepadení benzínky: S nožem v ruce požadoval po obsluze peníze
Jaroměř
Žena navedla děti, aby odvedly štěně na městskou policii. Bylo jí na obtíž
Podnapilý mladík se chtěl prát. Nakonec ani nevěděl proč
Nestačil odbourat z organizmu alkohol. Muž za volantem nadýchal 2,17 promile
Nehoda tří osobáků blokovala příjezd do města
Králíky
Mezinárodní TECHNOhrátky: Dorazí žáci ze dvou polských škol a také špičkový „strongman“
Range Rover skončil na skruži, Felicie pak hned vedle v kupě štěrku
Požár garáže způsobila nedbalost
Stodolu zničily plameny, hasiči nasadili také výškovou techniku
Hradec Králové
Už zítra srdce Hradce Králové roztepe divadlo a hudba!
Dopravu na hradeckém okruhu blokoval spadlý náklad
Policisté se zaměřili na telefonující řidiče
Malé rakety, velké včely a Einsteinovka. Experimentování Hrajme si i hlavou! bude letos MEGAmini
Vysoké Mýto
Nejlepší národní knihovnu z vlnité lepenky postavili studenti z Vysokého Mýta
Sportovní den podpořil fyzickou aktivitu dětí
Náměstím opět zněla dechová hudba
Studenti postavili Národní knihovnu ČR z vlnité lepenky
Pardubice
Předseda vlády Andrej Babiš a další členové kabinetu traví den v Pardubickém kraji
V centru města střílel z pistole do vzduchu. Prý kvůli nešťastné lásce
Silně opilému muži zavolali pomoc, strážníci jej nakonec převezli na záchytku
Vzácná bronzová nádoba má „sestry“, spustila mezinárodní spolupráci
Litomyšl
Regionální soutěž ve vyprošťování u dopravních nehod rozhodla o účasti nejlepších družstev na mistrovství ČR
Hořící stodolu s částí obytného domu hasilo 12 jednotek, všechna zvířata byla zachráněna
Stačil pouhý okamžik nepozornosti a auto skončilo převrácené na střeše
Rodina zažila přes dvě hodiny strachu. Nalehko oblečený muž byl vypátrán
Solnice
Hasiči lovili automobil z řeky
Čelní střet dvou osobních aut uzavřel silnici od Rychnova do Solnice
Hromadná nehoda čtyř aut v dopravní špičce: Zraněný jeden řidič
Cizinci vyvolali v hospodě potyčku. Skončili na služebně
Orlické hory
Dvě stovky cyklistů vyrazily na Cyklo Glacensis
Vítězné fotografie zobrazují Orlické hory
Na hřebenech hor vyrostou krychlové altány. Turisté v nich budou odpočívat
Běžkaři si na Šerlichu užili Orlický maraton
Podorlicko
Dluh chtěl vymoci násilím. Výhrůžky a fyzické ataky nejsou zákonné argumenty
Motorkáři a jeden cyklista neměli šťastné dny
Hasiči během víkendu zachránili před utonutím ve vodě dvě kočky
Dnes dochází ke změnám v autobusových jízdních řádech, rychnovské nádraží zatím beze změny
Rychnovsko
Policisté si posvítili na cizince. Některé čeká vyhoštění, jiným byla uložena pokuta
Hasiči cvičili hasební práce vodní mlhou, na opuštěném statku na Ostrově
Součástky mizely z fabriky, končily v garáži
Kamion narazil do parkovacího sloupku, zemědělský stroj nabral vidlemi osobní auto
Orlickoústecko
Vyhýbal se jinému vozidlu a se svým skončil v příkopu
Radnice České Třebové a Letohradu přispějí na modernizaci silnic III. tříd
Policisté hledají svědky a cestující dopravních kolizí
Poslední květnový den dvě dopravní nehody se zraněním
Náchodsko
Hasiči likvidovali požár automobilu, hrabanky i vzrostlých tújí
Průjezd amerického konvoje krajem. Celkem má projet 17 kolon.
Čtrnáctiletý chlapec za volantem ujížděl hlídce. Ale narazil
Dopravní nehoda osobního auta a cyklisty skončila tragicky

provozuje (c) Pro Junior, z.s. 2006-2018 | ISSN 1803-6317 | za obsah ručí autoři jednotlivých příspěvků
zprávy z volně přístupných zdrojů jsou označeny zkratkou zdroje | | gdpr | ceník inzerce | admin
TOPlist Google+