Profil autora:
vložil Klackaři
autor textu Leona Urbánková, Stanislav Fajgl, Alena Dohnalová
autor fotografií archiv Klackaři
21.03.2016 11:38

Aktualizováno
21.03.2016 12:48

Klackaři

Zpravodajství
sport

Zobrazeno 1856x

Hodnocení

Jestli si myslíte, že softball se hraje pouze v letní sezóně, jste na omylu! Ani v zimě naše složky nezahálejí a kromě zimní přípravy v tělocvičnách se zejména dětské složky účastní četných zimních přípravných halových turnajů.
Na první přípravný dvoudenní turnaj vyrazili žáci do 13 let již v lednu do nafukovací haly v Praze Joudrs. Do družstva postoupilo šest hráčů z kategorie Teeballu. Našim cílem na turnaji bylo prověřit sestavu
v poli a seznámit se s větším míčem. Do haly se sjelo 10 družstev. Turnaj se hraje v neskutečně rychlém tempu tří směn, kdy každá směna trvá pouze 3,5 minuty. Za tuto dobu je jedno jaký počet autů a bodů družstvo uhraje. Týmy byly rozděleny do dvou skupin. První den se odehrávaly zápasy ve skupinách. Ve své skupině tým Klackařů nenašel přemožitele. Největší boj svedl paradoxně s dívčím týmem z Chomutova, se kterým uhájil těsné vítězství. Druhý den nastoupili Klackaři opět proti tomuto týmu v boji o postup do finále. Tentokrát však vyhráli přesvědčivě 17: 8 a ve finále pak nastoupili proti domácím Joudrs starší. Po tvrdém boji, kde oba týmy předváděly tvrdé odpaly a krásné zákroky v poli náš tým zvítězil 14:8. Domů si naši žáci přivezli první cenné zlato v letošní sezóně.

Druhým přípravným turnajem byl již tradiční domácí turnaj Kostelecký lvíček pro děti do 10 let, který se konal 5.3.2016. Turnaje se zúčastnilo 6 týmů. Náš tým je úřadujícím mistrem republiky v teeballu. V letošní sezóně však z tohoto týmu odešli klíčoví hráči a nastoupil do turnaje značně omlazen. Klackaři turnaj rozjeli opravdu výborně a s přehledem vyhráli svoji skupinu, ve které byli Orli Choceň a Hroši Havlíčkův brod mladší. Prvního napínavého zápasu jsme se dočkali až v odpoledních hodinách, kdy se jednalo o postup do finále a soupeřem našim dětem byli Rytíři Trutnov. Po napínavém zápase Klackaři zvítězili a ve finále na nás čekali Hroši z Havlíčkova Brodu, tentokrát starší. Hroši v začátku zápasu nezaváhali a již po první směně si získali vedení. Naše děti byly poněkud zaskočeny a i přes veškerou snahu Hroši svůj náskok nadále zvyšovali. Ač jsme dali do zápasu veškeré síly, finálový zápas nakonec skončil porážkou Klackařů, ale v celkovém pořadí obsadili krásné 2. místo! a další cenný kov letošní sezóny máme doma.

V sobotu 12. 3. 2016 vyrazili žáci na 11. ročník Pezinského halového turnaje žáků do 12 let konaného ve Viničném na Slovensku. Sestava oproti loňské účasti se změnila odchodem dvou nejstarších hráčů a příchodem dvou mladších nováčků, kteří ještě nehráli s 11 palcovým míčem. Turnaje se zúčastnilo osm týmů, kteří byly rozlosováni do dvou skupin. I na tomto turnaji již od začátku tým ukazoval své kvality. První tři zápasy kluci vcelku s přehledem vyhráli. O postupu do finále proti nám nastoupil loňský vítěz BK Apollo Bratislava – žiaci. Klackaři nastupovali do zápasu jako hosté a chtěli loňskou porážku hráčům Apolla vrátit. Prvním a druhým útokem na pálce, jsme soupeře dokonale zaskočili a po zbytek zápasu již kontrolovali skóre 24 : 4. Ve finále proti nám nastoupil neznámý dosud také neporažený tým BK Angels Trnava – modrý. Hned bylo vidět, že to bude velký boj. Klackaři sice po první směně vedli 3 : 0, ale soupeř bod po bodu dotáhl na 3 : 3. Ve čtvrté směně soupeř obsadil všechny mety bez jediného autu. Chycením přímého odpalu ze vzduchu a příhozem na třetí a po té na druhou metu, Klackaři zahráli troj aut. To soupeře zlomilo a naopak útok Klackařů zaznamenal maximální počet bodů ve směně pět. Náskok šesti bodů naši hráči udrželi až do konce zápasu a zaslouženě vyhráli 11 : 5. Hráči předvedli pěkné tvrdé odpaly a rychlou hru v poli. Na tomto družstvu je již vidět dobrá znalost pravidel a herních variant. Zaslouženě si domů přivezli další zlato!

V sobotu 12.3. vyrazily naše nejmenší děti kategorie U7 na svůj nejvzdálenější turnaj Rakovnické klepítko, který se konal ve středočeském Rakovníku. Cesta s malými zastávkami trvala 3 hodiny, ale děti se těšily, takže proběhla bez problémů. Náš první soupeř byl Blesk Jablonec. Přestože se děti snažily, prohrály 7 : 4. Ale ani prohra na úvod jim elán nesebrala. Po delší přestávce byl na řadě zápas s domácím Rakovníkem. Proti našim dětem se zdáli soupeři větší, ale naše děti se nezalekly a do zápasu daly své srdíčko. Bylo to znát na hře, krásně pálily, auty dělaly na všech metách, což obdivovali i trenéři soupeře a zaslouženě vyhrály 5 : 3. Až na konci turnaje jsme zjistili, že jsme Rakovník porazili jako jediní! :-) Další zápas s Tempo Titáns Praha byl sice zase nad síly našich dětí, ale se ctí prohrály 7 : 9. Hned poté se hrál pro nás poslední zápas a čekala nás Plzeň. První dvě směny to bylo bez bodu, pak naše děti začaly pálit a to vedlo ke druhé výhře na turnaji 4 : 2. V konečném účtování skončily naše malé děti na krásném 3. místě , z čehož měly velikou radost. Dostaly diplom, krásnou upomínkovou plaketu a nějaké drobnosti na mlsání. Přínosem pro děti bylo, že si zahrály i jinými soupeři, než v oblasti.

Přestože děvčat je v našem oddíle málo, ani ty se neztratí. Kostelecké kadetky se v letošním roce přihlásily do projektu Little League. Little League je celosvětový projekt, při kterém se v rámci jednotlivých týmů promíchají hráčky a trenéři z různých klubů, společně si zahrají jak zkušenější tak nováčci a hlavně se všichni mohou bavit softballem. Výběry jednotlivých regionů pak spolu sehrají národní kvalifikaci a následně se mohou přes turnaj evropských a afrických celků probojovat až na finálový turnaj do USA. Cílem základní části bylo pro nás umožnit hráčkám odehrát co nejvíce zápasů a umožnit jim jak rozvoj, tak možnost ukázat se pro konečnou nominaci do All Star týmu, který bude dál reprezentovat náš region. Naše hráčky v kategorii Junior odehrály prozatím dva turnaje v Trutnově a Kunovicích a o velikonocích je čeká třetí turnaj v Ostravě.


Fotogalerie

Žáci U13 po vítězství na Joudrs CUPu

Teeballisté U10 - 2. místo Kostelecký lvíček

Žáci U12 - 1. místo Viničné

Naši nejmenší - 3. místo Rakovník

Kadetky na turnaji Little League
Foto: archiv Klackaři

Linkuj elánek Linkuj.cz  Linkuj.cz  |   Facebook  Facebook  |   Google  Google  |   Jagg.cz  Jagg.cz  |   Digg  Digg
Mohlo by Vás zajímat
loading...
   
Další zprávy z lokality Kostelec nad Orlicí
12. ročník Šumné Orlice začíná již tento pátek
Fenomenální úspěch žáků kostelecké ZUŠky
Na majáles dorazí trashmetalová kniha mrtvých. Půjde o dost tvrdou oslavu
Radnice připravuje regeneraci prostranství u sokolovny
Hasiči likvidovali požár návěsu
Radnice chce novou trasou obchvatu odvézt dopravu dál od obytných částí města
Začala rekonstrukce Stadionu mládeže. Atletický ovál bude mít umělý povrch, přibudou další sportoviště
Držitelka dvou Cen Thálie sopranistka Jana Šrejma Kačírková v Novém zámku
Uhnilá lampa pouličního osvětlení spadla do ulice. Odneslo to naštěstí jen zaparkované auto
Český rockový houslista Jan Hrubý opět v Novém zámku Kostelec nad Orlicí
Nový zámek zahájí sezónu už v polovině března jedinečným koncertem
Ježíškova vnoučata vzala seniory na pravou českou zabijačku i s muzikou
Ve Ferodu hořel odsávací systém ve výrobní hale. Zaměstnanci firmy se včas dostali do bezpečí
Dívky měly řídit pod vlivem drog. Jedna požila bábovku vylepšenou o marihuanu, druhá užila marihuanu napřímo
Radnice chce získat některé budovy ve městě. A obnovit zdejší muzeum
Ignoroval soudem stanovený zákaz řízení. Odmítl i orientační zkoušky. Hrozí mu až 3 roky
Řidič vykládal zboží z dodávky. Zloděj ve stejnou chvíli z auta vyložil řidičův batoh
Novoroční ohňostroj v Kostelci nad Orlicí
Euroregion Glacensis má nového předsedu. Mimo jiné bude řešit přípravu strategie pro období 2020+
Galaples kosteleckého hokeje, největší společenská událost Kostelecka

Orlickou věž zdolávali po dvacátéosmé
24.05.2018 | 07:20 | Ústí nad Orlicí

Schierke 2018
16.05.2018 | 17:37 | Denča

Školáci se seznámili s pumptrackovou dráhou
11.05.2018 | 08:00 | Vysoké Mýto

V zámeckém parku soutěžily děti v Dětské míli
10.05.2018 | 16:46 | Opočno

Hradec Králové hostil Mistrovství České republiky starších žákyň v kategorii U15 v basketbale
07.05.2018 | 13:57 | Fletch

Jedenáctý ročník soutěže Ohnivá rozhledna zná vítěze
02.05.2018 | 09:17 | HZS

Ohnivá rozhledna již po jedenácté přivítá nejtvrdší hasiče naší republiky
26.04.2018 | 12:05 | HZS

Boj o bronz na hradecké palubovce Hradeckým Lvicím bohužel nevyšel
25.04.2018 | 15:42 | Fletch

Ve městě se běžel půlmaraton
17.04.2018 | 10:25 | Vysoké Mýto

Hradecké Lvice na pražské palubovce ve třetím semifinále proti ZVV USK Praha statečně bojovaly, avšak do finále postupují pražské hráčky
10.04.2018 | 20:37 * | Fletch

Juniorky Sokola Nilfisk Hradecké Lvice bojují v Mistrovství České republiky o postup do další fáze bojů, v cestě jim stojí Basket Žabiny Brno
09.04.2018 | 19:00 | Fletch

Hradecké Lvice se v semifinále ŽBL na tři vítězné zápasy utkávají s USK Praha
09.04.2018 | 12:36 | Fletch

Finálový sen se v Extralize ledního hokeje juniorů rozplynul v semifinále na hokejkách Komety Brno
03.04.2018 | 17:04 | Fletch

5. čtvrtfinále playoff získaly na svou stranu Hradecké Lvice po vítězství nad BLK Slavia Praha 92:63
02.04.2018 | 20:20 * | Fletch

Proběhlo 20. kolo Fortuna národní ligy mezi domácím FC Hradec Králové proti FK Fotbal Třinec
30.03.2018 | 20:25 | Fletchzprávy z měst v regionu Orlických hor a Podorlicka

Rychnov nad Kněžnou
Orlická galerie dnes zahajuje výstavu Milana Langera
Střet vlaku s osobou skončil tragicky
Noc v galerii a Noc v kostele na rychnovském zámku
Autobusové nádraží Na Sboře "končí" 9. června
Ústí nad Orlicí
Muzejní noc s kouzlem secese
Orlickou věž zdolávali po dvacátéosmé
Havarovaný kamion komplikoval dopravu
Závěrečný koncert Kocianova Ústí 2018
Žamberk
V Žamberku je druhé nejoblíbenější muzeum v republice
Oblíbená divadelní přehlídka přilákala do Divišova divadla více než tisícovku diváků!
Fotosoutěž Jaro v Žamberku
Mezinárodní den muzeí a XII. žamberská muzejní noc
Lanškroun
Projekt Diora Tesla je těsně před dokončením
Budovu autobusového nádraží čeká rekonstrukce
Hrubá stavba přístavby kulturního domu je hotova
Vybrané peníze zůstaly v bankomatu. Nenechavé ženě kvůli pár tisícovkám hrozí až pobyt ve vězení
Nové Město nad Metují
V Novém Městě nad Metují proběhlo krajské finále skautských závodů
Sedmý týden stavebních prací na silnicích v Novém Městě nad Metují
Pátý týden stavebních prací na silnicích ve městě
Stovka růží nahradila na náměstí Republiky nevzhledné keře
Dobruška
Koncert Novoměstské filharmonie v dobrušském kině
Poryv větru srazil k zemi horkovzdušný balon. Jeden člen posádky se zranil
Dobrušští školáci vypustili do řeky 160 kilogramů pstruhů
Na hudebního skladatele Radima Drejsla vzpomene jeho rodné město
Letohrad
29. ročník hudebního festivalu Letohrad 2018 je za dveřmi. Do hlediště zve František Vaníček
Na Zámku v Letohradě byly předány medaile hasičům
Sáně Napoleona málem zachvátil požár. Na plameny upozornili návštěvníci
Blíží se Mezinárodní hudební festival Letohrad 2018
Kostelec nad Orlicí
12. ročník Šumné Orlice začíná již tento pátek
Fenomenální úspěch žáků kostelecké ZUŠky
Na majáles dorazí trashmetalová kniha mrtvých. Půjde o dost tvrdou oslavu
Radnice připravuje regeneraci prostranství u sokolovny
Choceň
Už jen 26 dní. Nový hudební festival Jachta Fest slibuje tři dny zábavy pro celou rodinu
Kudy jel, tudy boural. 85letý řidič poškodil několik aut
Nakládací mechanismus popelářského vozu usmrtil obsluhu
Z pokoje penzionu ukradl televizi. Přístroj prodal za pár stovek
Týniště nad Orlicí
Střet dvou vozů v Týništi nad Orlicí 25.5.2018
Třiadvacátý swingový festival Jardy Marčíka bude opět svátkem swingu a jazzu
Policisté záchránili muži život. U pacienta v přímém ohrožení použili defibrilátor.
V Týništi bude vysazen Strom pro Olgu Havlovou
Vamberk
Prostor v krajce a krajka v prostoru. Zajděte na zajímavou výstavu Milči Eremiášové
Ve fabrice se vznítily piliny. Halu museli uzavřít a kvůli oxidu uhelnatému nechat odvětrat
Obchvat města blokoval střet dvou aut uprostřed křižovatky
Fabie sjela ze silnice a narazila do mostku. Hasiči museli jednu osobu vyprostit
Česká Skalice
Nemá někdo natočeného polského silničního piráta? Vytlačil protijedoucí auto ze silnice
Kontrola pracovníků na stavbě: Skoro všichni cizinci neměli patřičná povolení
Jel bez oprávnění a opilý. Byl za to trestán už sedmkrát, zákaz řízení má dopředu na osm let
Led z nákladního auta poškodil protijedoucí vozidlo
Rokytnice v Orlických horách
V sobotu dopoledne odstartují Velikonoce v Sýpce
Projekt Tajemství vojenského podzemí byl schválen k spolufinancování. Mimo jiné vznikne na Panském poli nové parkoviště
Křižovatku u kostela čeká rekonstrukce
Sýpka byla dokončena
Česká Třebová
TECHNOhrátky nabídly jedinečnou všehochuť oborů, nejvíc táhla robotika. Zaznamenaly také jubilejního 9000. žáka
Kraj vrací železniční škole v České Třebové zpět její lesk. Absolventi najdou uplatnění nejen u Českých drah
Dodržování rychlosti budou hlídat další radary
Železničářská tradice pokračuje. Šest milionů pomůže rekonstrukci učeben a provázání s dopravci
Opočno
Dětský den v Opočně nabídne spoustu zábavy a také sportovní vyžití
V zámeckém parku soutěžily děti v Dětské míli
Mladí rybáři soutěžili o Zlatou udici
Čtveřice čelistů pobaví posluchače klasickými skladbami i populárními filmovými melodiemi
Náchod
Problematický brownfield může zmizet z centra města
Policie pátrá po totožnosti muže. Poznáte ho?
Přechody pro chodce během května prokouknou
Skatepark opět slouží veřejnosti
Jablonné nad Orlicí
Oslavili Mezinárodní den tance
Uklidili jsme okolí Jablonného
Darkwoodovi jsou skutečně ještě šílenější rodina, než ta naše
Zlatý Erb za nejlepší web a elektronickou službu v Pardubickém kraji v kategorii měst si odvezlo Jablonné nad Orlicí
Borohrádek
Nejdřív likvidace požáru auta, později zásah u dopravní nehody
Osobák vyjel ze silnice a narazil do stromu
Loupežné přepadení benzínky: S nožem v ruce požadoval po obsluze peníze
Kriminalisté objasnili milionové podvody s auty a dalšími produkty. Podezřelý muž před spravedlností uprchl do ciziny
Jaroměř
Nehoda tří osobáků blokovala příjezd do města
Někdo pokácel a odvezl 15 vzrostlých jasanů. Hodilo se cizí dřevo do krbu?
Opilý mladík na jízdním kole málem prozkoumal kufr dodávky
Nehodu nezpůsobil ani led ani sníh, ale alkohol
Králíky
Mezinárodní TECHNOhrátky: Dorazí žáci ze dvou polských škol a také špičkový „strongman“
Range Rover skončil na skruži, Felicie pak hned vedle v kupě štěrku
Požár garáže způsobila nedbalost
Stodolu zničily plameny, hasiči nasadili také výškovou techniku
Hradec Králové
Cizinec odřel půjčeného meďoura. Za volant usedl opilý a zřejmě usnul
Krádež v pivnici objasněna: K vloupání se přiznal štamgast podniku
Svinarské břehy propojila provizorní lávka. Po jejím zprovoznění začne rozebírání starého mostu
Záchrana spoutané ženy: Klíček naštěstí pasoval
Vysoké Mýto
Studenti postavili Národní knihovnu ČR z vlnité lepenky
ZUŠka vyšla do ulic Vysokého Mýta
Školáci se seznámili s pumptrackovou dráhou
Blíží se vernisáž výstavy Vyfoť, natoč, vyvolej
Pardubice
Vzácná bronzová nádoba má „sestry“, spustila mezinárodní spolupráci
Na plynovém vařiči v kabině kamionu si ohříval polévku. Skončilo to požárem
Přibyla parkovací místa pro návštěvníky arény
Vražda miminka Z trestného činu je obviněn jeho otec
Litomyšl
Stačil pouhý okamžik nepozornosti a auto skončilo převrácené na střeše
Rodina zažila přes dvě hodiny strachu. Nalehko oblečený muž byl vypátrán
Hvězdou 60. Smetanovy Litomyšle bude Camarena
Data pořízená úsekovými radary pomohou policistům při řešení kriminality
Solnice
Hasiči lovili automobil z řeky
Čelní střet dvou osobních aut uzavřel silnici od Rychnova do Solnice
Hromadná nehoda čtyř aut v dopravní špičce: Zraněný jeden řidič
Cizinci vyvolali v hospodě potyčku. Skončili na služebně
Orlické hory
Dvě stovky cyklistů vyrazily na Cyklo Glacensis
Vítězné fotografie zobrazují Orlické hory
Na hřebenech hor vyrostou krychlové altány. Turisté v nich budou odpočívat
Běžkaři si na Šerlichu užili Orlický maraton
Podorlicko
Hasiči zasahovali u nehod motocyklistů. Jeden zemřel, druhý skončil v péči lékařů
Škoda Karoq v našem testu uspěla
V pátek startuje 17. ročník Cyklo Glacensis 2018. Letošním cílem je polský Zieleniec
Motorkáři zahájili sezónu spanilou jízdou
Rychnovsko
Víkendové zásahy hasičů: Dva požáry a dopravní nehody
Závodníky zastavila česko-polská hlídka
Hasiči pomáhali hříběti z řeky, likvidovali požár lesa a zasahovali u nehody motorkáře
Hledá se muž, který nenastoupil do výkonu trestu
Orlickoústecko
Sedl za volant opilý. Řidič s autem havaroval
Auto vyletělo ze silnice a překonalo několik pařezů na nedaleké pasece
Žert se kamarádovi nepovedl. Kuřák skončil s popáleninami v nemocnici
Ze Suchého Vrchu nedojel
Náchodsko
Čtrnáctiletý chlapec za volantem ujížděl hlídce. Ale narazil
Dopravní nehoda osobního auta a cyklisty skončila tragicky
Policie hledá svědky dopravní nehody motorkáře a cyklisty
Policie hledá 24letého mladíka, od neděle se nevrátil domů

provozuje (c) Pro Junior, z.s. 2006-2018 | ISSN 1803-6317 | za obsah ručí autoři jednotlivých příspěvků
zprávy z volně přístupných zdrojů jsou označeny zkratkou zdroje | | gdpr | ceník inzerce | admin
TOPlist Google+