Profil autora:
vložil Klackaři
autor textu Leona Urbánková, Stanislav Fajgl, Alena Dohnalová
autor fotografií archiv Klackaři
21.03.2016 11:38

Aktualizováno
21.03.2016 12:48

Klackaři

Zpravodajství
sport

Zobrazeno 1521x

Hodnocení

Jestli si myslíte, že softball se hraje pouze v letní sezóně, jste na omylu! Ani v zimě naše složky nezahálejí a kromě zimní přípravy v tělocvičnách se zejména dětské složky účastní četných zimních přípravných halových turnajů.
Na první přípravný dvoudenní turnaj vyrazili žáci do 13 let již v lednu do nafukovací haly v Praze Joudrs. Do družstva postoupilo šest hráčů z kategorie Teeballu. Našim cílem na turnaji bylo prověřit sestavu
v poli a seznámit se s větším míčem. Do haly se sjelo 10 družstev. Turnaj se hraje v neskutečně rychlém tempu tří směn, kdy každá směna trvá pouze 3,5 minuty. Za tuto dobu je jedno jaký počet autů a bodů družstvo uhraje. Týmy byly rozděleny do dvou skupin. První den se odehrávaly zápasy ve skupinách. Ve své skupině tým Klackařů nenašel přemožitele. Největší boj svedl paradoxně s dívčím týmem z Chomutova, se kterým uhájil těsné vítězství. Druhý den nastoupili Klackaři opět proti tomuto týmu v boji o postup do finále. Tentokrát však vyhráli přesvědčivě 17: 8 a ve finále pak nastoupili proti domácím Joudrs starší. Po tvrdém boji, kde oba týmy předváděly tvrdé odpaly a krásné zákroky v poli náš tým zvítězil 14:8. Domů si naši žáci přivezli první cenné zlato v letošní sezóně.

Druhým přípravným turnajem byl již tradiční domácí turnaj Kostelecký lvíček pro děti do 10 let, který se konal 5.3.2016. Turnaje se zúčastnilo 6 týmů. Náš tým je úřadujícím mistrem republiky v teeballu. V letošní sezóně však z tohoto týmu odešli klíčoví hráči a nastoupil do turnaje značně omlazen. Klackaři turnaj rozjeli opravdu výborně a s přehledem vyhráli svoji skupinu, ve které byli Orli Choceň a Hroši Havlíčkův brod mladší. Prvního napínavého zápasu jsme se dočkali až v odpoledních hodinách, kdy se jednalo o postup do finále a soupeřem našim dětem byli Rytíři Trutnov. Po napínavém zápase Klackaři zvítězili a ve finále na nás čekali Hroši z Havlíčkova Brodu, tentokrát starší. Hroši v začátku zápasu nezaváhali a již po první směně si získali vedení. Naše děti byly poněkud zaskočeny a i přes veškerou snahu Hroši svůj náskok nadále zvyšovali. Ač jsme dali do zápasu veškeré síly, finálový zápas nakonec skončil porážkou Klackařů, ale v celkovém pořadí obsadili krásné 2. místo! a další cenný kov letošní sezóny máme doma.

V sobotu 12. 3. 2016 vyrazili žáci na 11. ročník Pezinského halového turnaje žáků do 12 let konaného ve Viničném na Slovensku. Sestava oproti loňské účasti se změnila odchodem dvou nejstarších hráčů a příchodem dvou mladších nováčků, kteří ještě nehráli s 11 palcovým míčem. Turnaje se zúčastnilo osm týmů, kteří byly rozlosováni do dvou skupin. I na tomto turnaji již od začátku tým ukazoval své kvality. První tři zápasy kluci vcelku s přehledem vyhráli. O postupu do finále proti nám nastoupil loňský vítěz BK Apollo Bratislava – žiaci. Klackaři nastupovali do zápasu jako hosté a chtěli loňskou porážku hráčům Apolla vrátit. Prvním a druhým útokem na pálce, jsme soupeře dokonale zaskočili a po zbytek zápasu již kontrolovali skóre 24 : 4. Ve finále proti nám nastoupil neznámý dosud také neporažený tým BK Angels Trnava – modrý. Hned bylo vidět, že to bude velký boj. Klackaři sice po první směně vedli 3 : 0, ale soupeř bod po bodu dotáhl na 3 : 3. Ve čtvrté směně soupeř obsadil všechny mety bez jediného autu. Chycením přímého odpalu ze vzduchu a příhozem na třetí a po té na druhou metu, Klackaři zahráli troj aut. To soupeře zlomilo a naopak útok Klackařů zaznamenal maximální počet bodů ve směně pět. Náskok šesti bodů naši hráči udrželi až do konce zápasu a zaslouženě vyhráli 11 : 5. Hráči předvedli pěkné tvrdé odpaly a rychlou hru v poli. Na tomto družstvu je již vidět dobrá znalost pravidel a herních variant. Zaslouženě si domů přivezli další zlato!

V sobotu 12.3. vyrazily naše nejmenší děti kategorie U7 na svůj nejvzdálenější turnaj Rakovnické klepítko, který se konal ve středočeském Rakovníku. Cesta s malými zastávkami trvala 3 hodiny, ale děti se těšily, takže proběhla bez problémů. Náš první soupeř byl Blesk Jablonec. Přestože se děti snažily, prohrály 7 : 4. Ale ani prohra na úvod jim elán nesebrala. Po delší přestávce byl na řadě zápas s domácím Rakovníkem. Proti našim dětem se zdáli soupeři větší, ale naše děti se nezalekly a do zápasu daly své srdíčko. Bylo to znát na hře, krásně pálily, auty dělaly na všech metách, což obdivovali i trenéři soupeře a zaslouženě vyhrály 5 : 3. Až na konci turnaje jsme zjistili, že jsme Rakovník porazili jako jediní! :-) Další zápas s Tempo Titáns Praha byl sice zase nad síly našich dětí, ale se ctí prohrály 7 : 9. Hned poté se hrál pro nás poslední zápas a čekala nás Plzeň. První dvě směny to bylo bez bodu, pak naše děti začaly pálit a to vedlo ke druhé výhře na turnaji 4 : 2. V konečném účtování skončily naše malé děti na krásném 3. místě , z čehož měly velikou radost. Dostaly diplom, krásnou upomínkovou plaketu a nějaké drobnosti na mlsání. Přínosem pro děti bylo, že si zahrály i jinými soupeři, než v oblasti.

Přestože děvčat je v našem oddíle málo, ani ty se neztratí. Kostelecké kadetky se v letošním roce přihlásily do projektu Little League. Little League je celosvětový projekt, při kterém se v rámci jednotlivých týmů promíchají hráčky a trenéři z různých klubů, společně si zahrají jak zkušenější tak nováčci a hlavně se všichni mohou bavit softballem. Výběry jednotlivých regionů pak spolu sehrají národní kvalifikaci a následně se mohou přes turnaj evropských a afrických celků probojovat až na finálový turnaj do USA. Cílem základní části bylo pro nás umožnit hráčkám odehrát co nejvíce zápasů a umožnit jim jak rozvoj, tak možnost ukázat se pro konečnou nominaci do All Star týmu, který bude dál reprezentovat náš region. Naše hráčky v kategorii Junior odehrály prozatím dva turnaje v Trutnově a Kunovicích a o velikonocích je čeká třetí turnaj v Ostravě.


Fotogalerie

Žáci U13 po vítězství na Joudrs CUPu

Teeballisté U10 - 2. místo Kostelecký lvíček

Žáci U12 - 1. místo Viničné

Naši nejmenší - 3. místo Rakovník

Kadetky na turnaji Little League
Foto: archiv Klackaři

Linkuj elánek Linkuj.cz  Linkuj.cz  |   Facebook  Facebook  |   Google  Google  |   Jagg.cz  Jagg.cz  |   Digg  Digg
Mohlo by Vás zajímat
loading...
   
Další zprávy z lokality Kostelec nad Orlicí
Multižánrový hudební festival F. I. Tůmy startuje již zítra!
Klackaři vybojovali postup do Extarligy
Jaroslav Uhlíř & Band tuto sobotu v Kostelci nad Orlicí
Nový stolní kalendář 2018
Multižánrový hudební festival F. I. Tůmy
Od skici přes model k plastice ve skutečné velikosti
Food festival na zámku - Nový zámek Kostelec nad Orlicí podruhé
Swingový festival na zámku ozdobí Sestry Havelkovy
Odchovanci kosteleckého softbalu Mistry Evropy
Radnice chce posunout budoucí obchvat dál od města, aby nebránil budoucímu rozvoji
Veřejná sbírka na obnovení sochy T. G. Masaryka
Radostně a hravě v Galerii Kinský
Bigbítové léto na zámku pokračuje
Na kole a bez přilby. Senior kopeček nesjel
Rekonstruovanou ulici obsadili archeologové
Znásilnění v Kostelci se nestalo, policie uklidňuje veřejnost
Poďte oslavit Den dětí a povzbudit cyklisty z charitativní cyklotour
Vykopávky na zámku
5PM JAZZ BAND v Novém zámku
Milovníci veteránů si dali dostaveníčko na Novém zamku

Česko-Polský golf na Nebeské
25.09.2017 | 17:22 | Fletch

Lanškrounští jachtaři se představili na mistrovství České republiky lodní třídy Optimist
19.09.2017 | 10:41 | Lanškroun

Golf maratón na Nebeské
15.09.2017 | 16:18 * | Fletch

Klackaři vybojovali postup do Extarligy
13.09.2017 | 16:58 | Klackaři

Na Andrláku závodily minikáry
05.09.2017 | 11:24 | Ústí nad Orlicí

Nadějný český tenista Marek Jaloviec, nám poskytl telefonický rozhovor těsně před zahájením challengerového turnaje ve španělské Seville
03.09.2017 | 17:06 | Fletch

Proběhl 43. ročník Memoriálu Josefa Romportla a Vlastimila Málka v požárním sportu
20.08.2017 | 09:53 | HZS

Národní finále vesnických a zemědělských družstev ve volejbale hostí Čestice
09.08.2017 | 20:28 | DE

Černovírský kros ovládl opět Radek Hűbl
08.08.2017 | 09:32 | Ústí nad Orlicí

Kvalifikační zápasy na PrivatBanka Open 2017 v Bratislavě s exkluzivními rozhovory slovenského a českých hráčů pro Orlicky.net
07.08.2017 | 20:23 * | Fletch

Region Orlicka si o víkendu podmanili němečtí cyklisté
07.08.2017 | 11:39 | Orlický.net

Cyklozávod juniorů Regionem Orlicka má za sebou první den
05.08.2017 | 09:20 | Lanškroun

Odchovanci kosteleckého softbalu Mistry Evropy
03.08.2017 | 13:40 * | Klackaři

Regionem Orlicka za účasti velkého množství zahraničních závodníků
01.08.2017 | 11:54 | Orlický.net

Předposlední srpnový víkend vypukne antukový turnaj Volejbalová Lupenice
24.07.2017 | 14:48 | TV Rychnovzprávy z měst v regionu Orlických hor a Podorlicka

Rychnov nad Kněžnou
Procházka podzimními expozicemi a výstavami Orlické galerie
Stavbaři postavili nový přechod pro chodce. Řidiči sanitek se obávají poškození vozů o masivní obrubník
Začíná výstava kaktusů a sukulentů
Dnes v 17 hodin zahajuje Orlická galerie výstavy podzimní sezóny
Ústí nad Orlicí
Konal se 19. Ústecký autosalon
Muzeum zaplnila divoká zvěř
Novým žulovým monolitem připomenuli 80. výročí úmrtí T. G. Masaryka
Konal se Den Orlickoústecké nemocnice
Žamberk
Muž spadl na sjezdu do garáže. Pomohl mu policista
DRAKIÁDA
Nezletilý chlapec střílel vzduchovkou na řidiče osobního auta. Ten strávil týden v nemocnici
Základní škola Erudio otevřela novou školní budovu
Lanškroun
Lanškrounští jachtaři se představili na mistrovství České republiky lodní třídy Optimist
Mladík přišel o historického Pionýra
Věda studenty láká. Díky Letní škole Fybich s ní začínají už na střední
Stavba kulturního domu zdárně pokračuje
Nové Město nad Metují
Trochu přebral a nezvládal ani chůzi ani stání
Festival komedie ovládl Jiří Strach s dvojkou Anděla Páně
Evropský den bez aut proběhl v Novém Městě nad Metují
Začal 39. festival české filmové a televizní komedie
Dobruška
Odstartovaly Svatováclavské slavnosti 2017
Nenechávejte odložené věci v autě
Dobrušská filmová klapka podruhé
Mezinárodní hudební festival F. L. Věka: Pozvánka dramaturga Pavla Svobody
Letohrad
Nádraží čeká oprava za miliardu, přibyde i podchod
Mezi Bažantnicí a biatlonovým areálem vznikne kruhový objezd
Nehoda osobáku s rychlíkem uzavřela trať z Letohradu do Ústí
Plánujete co na sobotu? Vyražte do Kunčic na extraligu v požární útoku
Kostelec nad Orlicí
Multižánrový hudební festival F. I. Tůmy startuje již zítra!
Klackaři vybojovali postup do Extarligy
Jaroslav Uhlíř & Band tuto sobotu v Kostelci nad Orlicí
Nový stolní kalendář 2018
Choceň
Nevěnovala se řízení a s autem skončila na boku. Oběd domů nedovezla
Hasiči spolu s policisty hledali ztraceného muže
Nedal přednost v jízdě, ozvala se rána a jedno z aut narazilo do domu
Teď vyprodáme kde jakou louku
Týniště nad Orlicí
Hygienici vyzývají rodiče kvůli onemocnění salmonelou
Nárazu auta do pouliční lampy na cyklostezce měla předcházet policejní honička
Osobák vyjel ze silnice a skončil na cyklostezce
Folkování na paloučku pod Věží
Vamberk
Příjezd Janáčkovou ulicí do města bude kvůli opravě obchvatu uzavřen
Připravují Mezinárodní setkání krajkářek a Bienále české krajky
Kamion naložený kládami skončil v příkopu. Odstraňování nehody trvalo do večera
Osobák ve stromě, autobus odstavený na silnici
Česká Skalice
Výstava železničních modelů v České Skalici
Silnici blokovala nehoda osobního auta a motocyklu
Přehrada Rozkoš byla pod policejní kontrolou vodních ploch
Alkoholová slečna usedla za volant s jedním promile
Rokytnice v Orlických horách
Bude stavět plot, dílce si ale nabral v urnovém háji
V kuchyni rodinného domu úřadovaly plameny. Kvůli manipulaci s hořlavou látkou jednoho z obyvatel
Přes tři promile za volantem
Připravují napuštění přírodního koupaliště
Česká Třebová
Kotoučovou pilou si způsobil vážné poranění nohy
Agresivní cyklista hodila na policisty bicykl. Byla zřejmě pod vlivem drog
Zloděj ukradl měděnou propojku. Signál o poruše na trati zabránil neštěstí
Silnici přes Semanín začne kraj opravovat ještě letos
Opočno
Bruslíme in-line a jezdíme na koloběžkách
Opočenská beseda slaví výročí. Připomene si ho koncertem
Divadelní podzim v Opočně 2017
Život malíře Františka Kupky
Náchod
Energetici provádí obnovu důležitého napájecího bodu v Náchodě
„Ženy ženám“ s Avon od 6. 9. do 30. 11. 2017
Oprava silnice I/33 stále komplikuje dopravu. Starosta doporučuje řidičům kamionů vyhnout se městu
Místo řízení se věnovala navigaci, přehlédla brzdící auto a aby do něho nenarazila, tak převálcovala ostrůvek
Jablonné nad Orlicí
Jaký mají vliv kotlíkové dotace na ovzduší v obcích? To má zjistit měření vzduchu
Po srážce osobáku s nákladním autem museli hasiči vyprostit dvě zaklíněné osoby
Loupež v bance muži nevyšla. Pachatel byl uvězněn v mezidveří
Chtěli si zkrátit cestu přes rozestavěný most. Jejich auta se nečekaně zastavila o nádrž s vodou
Borohrádek
Borohrádek hostil Sportovní hry seniorů Královéhradeckého kraje
Den IZS: evakuace školy a ukázky z činnosti
Žena našla v lese kousek za městem protipancéřovou střelu
Vlak se srazil s dodávkou
Jaroměř
Zloděj zamířil do výstavní síně. Zmizely šaty za jíc jak sto tisíc
Nejlepší světoví řezbáři motorovou pilou míří o víkendu do Josefova
Policie zkontrolovala bezmála dvě stovky osob. Deseti z nich bylo poté sděleno správní vyhoštění
Lízal zmrzlinu, nevěnoval pozornost jízdě a narazil do stromu
Králíky
Cihelna 2017 je za námi
Do Králík dorazili také žáci z polské školy v Międzylesie
Hasiči hodinu po půlnoci vytahovali z potoka dvě podchlazené osoby
Ministři Babiš a Pelikán debatovali s vedením města o budoucnosti výchovného ústavu
Hradec Králové
Sportovní hry na Biřičce
Má záchranářský vrtulník létat za pacianty také v noci? Na jihu Čech může, na východě nikoliv.
Nové operační středisko slouží krajským záchranářům dva roky
Obdivujete mažoretky? V sobotu proběhne 22. ročník přehlídky mažoretkových skupin
Vysoké Mýto
Radnice chce opravit rozbitý betonový chodník, pamětníci jsou proti
Mladý řidič nepřežil náraz auta do stromu. Policie hledá svědky
V Mýtě získali Sodomkův kabriolet Jawa Minor
Město rozšířilo bezplatné parkoviště u autobusového nádraží
Pardubice
Na sídlišti v Polabinách hořelo auto. Podle hasičů tu hoří častěji
Požár sklepní kóje byl založen úmyslně, tento týden už podruhé
Žena na kole se srazila s městským autobusem. Do provozu vyrazila bez helmy
Podezřelá taška v odbavovací hale. Hlavní vlakové nádraží bylo uzavřeno
Litomyšl
Nerozumné mládí: Zeď se opravdu před nikým neuhne
Řidič skončil s autem v příkopu. Vytáhnout je musel hasičský jeřáb
Silnice I/35 u Litomyšle byla kvůli nehodě autobusu s osobním vozem uzavřena
Pes zřejmě zapnul varnou desku, z bytu pak vycházel dým
Solnice
Další člověk řídil pod vlivem alkoholu a drog. Cizinec skončil na policii a hrozí mu vězení
Řidič nadýchal téměř tři promile. Skončil na policii
Na Solnickém loučení s létem vystoupí Michal z Kouzelné školky, kapela K2 či Ewa Farna
Mladí vynálezci se ukázali v Solnici
Orlické hory
Vandalství nebo konkurence? Pachatel zastavil lyžařské vleky
Turistů v oblasti Orlických hor a Podorlicka stále přibývá
Infobus prezentoval nabídku Orlických hor a Podorlicka opět na hlavní Jiráskově magistrále
Příkopy u silnic v Orlických horách jsou plné odpadků. Většina obalů je prý od polských potravin
Podorlicko
Střípky z minulosti Rychnovska: Sokolovny
Cyklistické závody dočasně omezí dopravu v regionu
Hasiči při nehodě odchytávali psy, zachraňovali zraněnou sovu a ze studny vytahovali divoké prase
Hasiči o víkendu likvidovali několik dopravních nehod
Rychnovsko
Hasiči likvdovali požár motoru a pomáhali resuscitovat muže na žebříku
Dodávka narazila do garáže, osobák do dopravní značky
Kombajn na poli narazil do sloupu elektrického vedení. V Záměli a v Potštejně nešel proud
Auta v příkopech. Mladí účastníci skončili v nemocnicích
Orlickoústecko
Čelní střet dvou aut: Řidiči v skončili v nemocnici, auta pravděpodobně na se přesunou na vrakoviště
Region Orlicka si o víkendu podmanili němečtí cyklisté
Regionem Orlicka za účasti velkého množství zahraničních závodníků
Víkendová dopravní nehodovost: S kolizemi se roztrhl pytel
Náchodsko
Houbaři riskují zdraví své i svých dětí. Vstupují do lesů postižených větrnou smrští
Někdo sklidil seniorce konopí. Žena skončila na policii
Pády z kola bolí i na cyklostezce. Od června policisté řeší už pátou vážnější nehodu.
Hasiči zasahovali u střetu dvou aut či u nehody dodávky s vlakem

provozuje (c) Pro Junior, z.s. 2006-2017 | ISSN 1803-6317 | za obsah ručí autoři jednotlivých příspěvků
zprávy z volně přístupných zdrojů jsou označeny zkratkou zdroje | | ceník inzerce | admin
TOPlist Google+