30.10.2017 07:22
Orlický.net
Zpravodajství
volný čas
Zobrazeno
5644x
|
Milovníky běžek čeká už za pár týdnů v Orlických a Bystřických horách zásadní změna. Na lyže po práci už nebudou muset vyjíždět s čelovkou. Po obou stranách hranice totiž vznikají unikátní osvětlené lyžařské běžecké okruhy a v jejich blízkosti nová parkoviště.
"Díky přeshraničnímu projektu Poznej Sudety na lyžích v současné době probíhají stavební práce v Jadrné, místní části Orlického Záhoří, a na Spaloně v Bystrzyci Kłodzké. Na české straně budou nasvícené okruhy dostahovat délky 4,2 kilometru, na polské 660 metrů," popsala Michaela Prouzová z rychnovské agentury Regional Development Agency, která projekt podpořený Evropskou unií zpracovala a nyní administruje českou část.
Na české straně stojí za projektem obec Orlické Záhoří, na polské pak gmina Bystrzyca Kłodzka. Stavební práce by měly být dokončeny do konce listopadu 2017. "Vedoucí partner obec Orlické Záhoří buduje parkoviště pro 63 osobních aut a pět autobusů, přičemž 5 míst bude vyhrazeno pro tělesně postižené a 10 pro rodiny s dětmi. Projektový partner gmina Bystrzyca Kłodzka dokončuje parkoviště s 32 parkovacími místy, z toho 2 místa budou vyhrazena pro postižené a 6 míst pro rodiny s dětmi," dodala Prouzová.
S první sněhovou nadílkou se tedy milovníci bílých stop mohou těšit na nové nevšední zážitky.
|