22.05.2022 09:58
(rup)
Zpravodajství
krimi
Zobrazeno
4182x
|
Krátce po sobotní 22. hodině byl vyhlášen poplach hned pro tři jednotky požární jednotky. Důvodem měl být možný požár v kotelně rodinného domu v rychnovské místní části Roveň. Na místo vedle čtyř cisternových automobilových stříkaček vyjel také automobilový žebřík.
Spolu s automobilovým žebříkem z rychnovské stanice HZS Královéhradeckého kraje vyjely nejprve dvě cisterny, a podle svědků poté možná zřejmě i třetí, která se vracela od zásahu v Záměli, kde hasiči provedli odstranění stromu z komunikace. Na místo pak ještě vyjeli dobrovolní hasiči z Rychnova nad Kněžnou (není zcela jasné zda z Rovně či Lipovky) a dobrovolní hasiči z Vamberka.
Na sociální síti se totiž objevil dotaz proč jezdí rychnovští profesionální hasiči na Roveň přes Vamberk a Peklo. Jeden z diskutujících na dotaz odpověděl: "Mohli být klidně i zrovna poblíž, těžko říct ..ale tenhle server funguje 3 dny." V komentáři zmiňuje nový informační portál hasičů, kde se okamžitě po zaznamenání oznámení objevují systémové informace o každé události. A po skončení události jsou doplněny strohé informace pro média.
A právě v sobotu večer se v novém systému objevila informace o výjezdu hasičů v 21:58 hodin k odstranění stromu z komunikace v Záměli, kam vyjeli nejen rychnovští profesionální hasiči, ale s technickým automobilem i dobrovolní hasiči z Kostelce nad Orlicí. Ve výpisu události je uvedena 1 u dobrovolných hasičů, u těch rychnovských pak 0. Z toho by se dalo dovodit, že právě rychnovští hasič, když se s vozidlem nacházeli poblíž Vamberka, byli odvoláni a přesměrováni k ohlášenému požáru na Rovni.
Z informačního systému není také zcela jasné, zda na místo dojely všechny tři cisterny rychnovských profesionálních hasičů. CAS30 totiž mohla být při cestě k zásahu odvolána. Z původního informace, že na Rovni hoří kotelna se po ukončení události dle informačního portálu HZS Královéhradeckého kraje naštěstí vyklubala jen technická závada a "pouhé" zakouření v kotelně.

Podpořte redakci on-line deníku Orlický.net! Klikněte, prosím, na reklamní banner našich inzerentů. Tento zpravodajský portál funguje díky reklamě jako je tato. Děkujeme.
|