Profil autora:
vložil (rup)
jméno Dave Ruppert
autor fotografií
hash tag #hasici
26.11.2022 09:30

Aktualizováno
26.11.2022 09:52

(rup)

Zpravodajství
události

Zobrazeno 2504x
V dubnu 2011 byla v Rychnově nad Kněžnou v souvislosti s realizací strategické průmyslové zóny Solnice - Kvasiny otevřena nová hasičská zbrojnice za více než 220 milionů korun. Od ledna příštího roku přijde rozsáhlá investice do tohoto moderního hasičského areálu s tělocvičnou, tartanovým běžeckým oválem a tři roky starým výcvikovým polygonem téměř vniveč.
Hasičská zbrojnice ve svých útrobách má prostor pro 14 zásahových vozidel, v prvních letech provozu zde fungovalo operační středisko a doposud také sídlo územního odboru. Od 1. ledna 2023 bude stanice z rozhodnutí krajského ředitele hasičů Davida Pouče fungovat už jen jako základna pro deset až třináct hasičů ve směně. Důvodem je změna vnitřní organizační struktury HZS Královéhradeckého kraje a úspora pracovních míst. “Doposud byl územní odbor Rychnov nad Kněžnou nejmenší ze všech územních odborů v rámci Královéhradeckého kraje, patřil také k nejmenším v rámci České republiky. Sloučení se sousedním územním odborem Náchod se jeví jako racionální především z důvodu geografické blízkosti a vzájemného překryvu zásahových obvodů některých stanic,” vysvětlila na dotaz on-line deníku Orlický.net mluvčí hasičů Martina Götzová důvod sloučení územních odborů.
V současné době rychnovská stanice profesionálních hasičů disponuje minimálně osmi muži sloužícími v jedné směně. V případě, že dojde k rozsáhlejší události a nebo k více událostem krátce po sobě, pak nastupují dobrovolní hasiči jednotek SDH z okolí stanice, kteří velmi často fungují jako záloha pro další výjezdy. Podle reportovacího systému HZS Královéhradeckého kraje k událostem na Rychnovsku vyjíždí v případě potřeby profesionální hasiči z Hradce Králové a nikoliv z Náchoda. Důvod? Kratší dojezdová vzdálenost. Z Hradce Králové na hranici rychnovského okresu je to 14 kilometrů, ze základny územního odboru Náchod ve Velkém Poříčí pak 18 kilometrů. Poříčtí hasiči musí navíc projet přes celý Náchod, kde doprava na průtahu městem velmi často kolabuje. K událostem v okolí Nového Města nad Metují, tedy v oblasti spravované územním odborem Náchod, proto vyjíždí jednotka profesionálních hasičů z Dobrušky.

Hrozí útlum profesionálním hasičům podobný jako v minulosti rychnovské nemocnici po sloučení s tou náchodskou?

Podorlický region je z pohledu organizace Hasičského záchranného sboru Královéhradeckého kraje specifický. Každé město s rozšířenou působností v Královéhradeckém kraji (tzv. ORP) má svoji jednotku profesionálních hasičů. Výjimkou jsou obce Nové Město nad Metují a Kostelec nad Orlicí. Jak bylo uvedeno výše, výjezdy do okolí Nového Města nad Metují z větší části zajišťují profesionální hasiči z Dobrušky spolu s místní jednotkou dobrovolných hasičů.
V ORP Kostelec nad Orlicí pak ve velké míře k zásahům vyjíždí jednotky dobrovolných hasičů z Kostelce, Častolovic, Borohrádku a Týniště nad Orlicí.
Podobně je na tom region Orlických hor. Ačkoliv toto území spadá pod ORP Rychnov nad Kněžnou, tak u zásahů na horách často zasahují dobrovolní hasiči z Rokytnice v Orlických horách, případně v rámci mezikrajské výpomoci za účasti profesionálních hasičů ze Žamberka.
“Tento návrh připomíná situaci, kdy v minulosti došlo k podřízení Nemocnice Rychnov nad Kněžnou pod Nemocnici Náchod. Takový postup byl v minulosti špatný a podobné myšlenky, pokud by se realizovaly u jednotek profesionálních hasičů, by z dlouhodobého hlediska dopadly na okres Rychnov nad Kněžnou a na jednotlivá města, která zřizují jednotky požární ochrany. Personální stagnace stanic profesionálních hasičů v okrese Rychnov nad Kněžnou jistě povede k vyššímu zatížení jednotek požární ochrany obcí,” vysvětloval v pondělí na jednání zastupitelstva města Rokytnice v Orlických horách tamní zastupitel a bývalý hejtman Královéhradeckého kraje Jiří Štěpán /Rokytnice Pro/.


Se starosty nikdo o změně nejednal. Zastupitelé vyjádřili nesouhlas

Starosta Rokytnice v Orlických horách Luboš Michalec /Sdružení pro Rokytnici/ byl informací o sloučení územních odborů zaskočen. Pohoršoval se, že o tak zásadní změně se dozvídá od svých kolegů v zastupitelstvu a nikoliv oficiálně přímo od vedení HZS Královéhradeckého kraje. Přesto zastupitelstvo města Rokytnice v Orlických horách přijalo většinově usnesení, ve kterém vyjádřilo nesouhlas se záměrem Hasičského záchranného sboru Královéhradeckého kraje sloučit územní odbor Rychnov nad Kněžnou a územní odbor Náchod v jeden územní odbor se sídlem v Náchodě.
Naprosto ve stejné situaci se ocitl starosta Kostelce nad Orlicí Tomáš Kytlík /Top09/. Ten se o plánované změně dozvěděl v pátek dopoledne od redaktora on-line deníku Orlický.net. “Nikdo mně o této věci neinformoval, je to od vás úplně nová informace. Vůbec to netuším, že k tomuto dochází. Pro mně to je zpráva, jak rána z čistého nebe,” řekl v rozhovoru Kytlík. “Vůbec jsem o tom dopředu nikým nebyl informován, že by se někdo obtěžoval, že by nás někam sezvali dopředu na jednání. Vůbec nic takového se nestalo,” dodal starosta Kostelce nad Orlicí.
Rozhořčení představitelů obcí a měst v rychnovském regionu je zcela na místě. Města a obce mají podle zákona o požární ochraně povinnost zřizovat jednotky dobrovolných hasičů a také zajišťovat jejich provoz. Tyto jednotky mají sloužit při zabezpečování požární ochrany na území obce. Jenže například jednotka SDH Kostelec nad Orlicí pravidelně zasahuje u událostí na silnici I/11 od Rybné nad Zdobnicí až po Týniště nad Orlicí, tedy rozhodně se nejedná o zásahy jen na území města Kostelec nad Orlicí. “V našem městě profesionální jednotku HZS nemáme údajně kvůli malé vzdálenosti od stanice HZS v Rychnově nad Kněžnou. Když si představím, kolik peněz každý rok z rozpočtu města na naší jednotku vydáváme, tak to si budeme s krajským šéfem hasičů vážně promluvit,” dodal Kytlík.


Rychnovská stanice bez navýšení počtu hasičů, k zástavě srdce vždy výjezd s cisternou

“V letošním roce se navyšovaly počty hasičů na stanicích Jaroměř, Dvůr Králové nad Labem a Hradec Králové - Pražská, na zbývajících jedenácti stanicích se počty nenavyšovaly, tj. ani v Rychnově nad Kněžnou ani v Dobrušce.  Na požární stanici Rychnov nad Kněžnou slouží celkem 39 hasičů - v maximálním počtu 13 na směnu. na PS Dobruška 15 hasičů - tedy 5 na směnu v maximálním počtu," popsala aktuální personální obsazení stanic mluvčí hasičů.
Početně se stejným obsazením počítá vedení HZS Královéhradeckého kraje také v příštím roce. Přitom v Trutnově, Náchodě a v Jičíně vedení plánuje navýšení počtu příslušníků sloužících v jedné směně - ve všech třech výše zmíněných stanicích to bude nárůst z počtu 39 na 45 příslušníků, jen stanice v Rychnově nad Kněžnou zůstane na stejném počtu 39 příslušníků v přímém výkonu služby.
“To, že je Územní odbor Rychnov personálně nejmenším v kraji neznamená, že by zde hasiči měli nejméně práce, a zároveň okres Rychnov nad Kněžnou je z hlediska velikosti druhý největší z Královéhradeckého kraje. Ze statistické ročenky 2021 se jednoduchým výpočtem dozvíme, že jeden profesionální hasič z okresu Rychnov likvidoval za rok 24,5 událostí. Naproti tomu u nejlidnatějšího okresu Hradec Králové je to 23,8 události, u největšího okresu Trutnov 22,3 události a u okresu Náchod dokonce pouze 20,8. Nechápu proto smysl dalšího navýšení počtů profesionálních hasičů u těchto méně vytížených okresů a zároveň zmrazení početního stavu stanice Rychnov, která se nachází přímo v průmyslové zóně našeho největšího zaměstnavatele v kraji. Zároveň tato stanice byla postavena díky usnesení vlády na podporu průmyslové zóny,” okomentoval početní stavy hasičů pro příští rok zastupitel Štěpán.
Z lajckého pohledu jako podivné nařízení se týká také výjezdů k záchraně osob s nasazením přístroje AED. Zatímco dobrovolné jednotky k takovým zásahům jezdí velitelskými vozidly v podobě dodávkového automobilu, tak rychnovští a dobruští hasiči vyjíždějí s mnohatunovou cisternou. “Nově budou všechny prvovýjezdové cisterny vybaveny automatizovaným externím defibrilátorem (AED). Tím dojde k reálnému navýšení akceschopnosti našich jednotek i u výjezdů, které nespadají plně do základních úkolů hasičského záchranného sboru. S nákupem nové a moderní požární techniky již není opodstatněné udržovat na stanicích, kde byly doposud dislokovány, další typy menších vozidel, například rychlé zásahové automobily nebo technické automobily. Profesionální hasiči již v podobném modelu fungovali dlouhé měsíce při zpřísněných opatřeních během pandemie koronaviru a ukázal se jako plně funkční. Vozidla zůstanou na daných stanicích a budou využita pro jiný typ zásahové činnosti,” okomentovala nasazení cisteren Götzová.
Nad takovým přístupem se podivují lidé z Orlických hor. “V zimním období, pokud vyjedou rychnovští hasiči s cisternou třeba s 8 kubíky vody do Orlických hor na záchranu osob pomocí AED, pak bude jejich dojezd určitě delší než s terénním automobilem s výrazně menší tonáží,” zpochybnil smysluplnost takového nasazení Štěpán.


Podpořte redakci on-line deníku Orlický.net! Klikněte, prosím, na reklamní banner našich inzerentů. Tento zpravodajský portál funguje díky reklamě jako je tato. Děkujeme.


Zajímavé zprávy z regionu
Další zprávy z lokality Rychnovsko
Neexistující štěně vyšlo ženu na více jak 30 tisíc
Pět krádeží, dvě nehody s alkoholem a jeden úmyslný požár auta. A za tím vším jen jeden muž
Srdeční zástava v lese: Myslivce začali resuscitovat dobrovolní hasiči s pomocí AED
Podvodník s DPH protočil zboží přes řetězec 25 firem. Stát připravil o deset milionů
Zloděj smolař: Cizinec chtěl odcizit auto, nepovedlo se mu to ani na třetí pokus
Vodné a stočné vzroste o více než 20 procent, oznamili vodohospodáři
Prodávala dětské botičky. Místo výdělku 250 korun přišla téměř o 70 tisíc
Krádeže vozidel objasněny. Kriminalisté zadrželi několikanásobného recidivistu
Sobota ve znamení nehod: Nedodržená vzdálenost, smyk, rychlá jízda i volně pobíhající pes
Jste neziskovka z Rychnovska? Nebo máte nějakou svoji oblíbenou, kterou byste rádi podpořili?
U nalezeného těla potvrdili kriminalisté totožnost. Jde o hledaného pachatele několika činů
76letá seniorka vyrazila na houby. Po setmění po ní pátralo 20 policistů i vrtulník
Nález těla neznámé totožnosti: Patrně se jedná o hledaného muže
Obce připravují na svém území měření rychlosti automobilů. Radnicím dochází trpělivost s neukázněnými řidiči
Místo 2 milionů, přišla jen o 100 tisíc korun. Žena po vložení peněz do bitcoinomatu si uvědomila, že se jedná o podvod
Během tří dnů tři požáry ve volné přírodě. Jeden požár techniky na poli a dva rozdělané ohně
Služební vlčák vyčenichal zloděje. Kriminalisté objasnili sérii vloupání do chat
Velký návrat v rámci 12. ročníku Festivalu F. L. Věka
Opět ty bitcoiny! Muž během krátké chvíle přišel o statisíce
Automobilka Škoda předala vozy pro sociální služby na Rychnovsku
Na bitcoinovém účtu máte 6.200 dolarů! Muž báchorce uvěřil, zpřístupnil svůj počítač a přišel o více jak jeden milion českých korun
Řidičům se nedařilo udržet auta na vozovce
Jeden odcizil peněženku z ložnice, druhý se kvůli penězům vloupal do neobydleného domu
Hasiči o víkendu zasahovali u třech požárů travního porostu, jednou pak hořel jiný odpad a jednou saze v komínu
Nadace podpoří zapomenuté příběhy
Holčičky, děvčata, dívky, ženy i slaměná bába. To je tradiční dívčí koleda
Pes, kterého svět neviděl: Štěně určené k adopci přišlo téměř na 75 tisíc korun
Hořelo auto, strom i trafostanice
A opět ty bitcoiny. Místo 25 tisíc amerických dolarů má starší muž prázdný účet
Americký voják se změnil na tureckého letce. Důvěřivou ženu to stálo víc než půl milionu


Oznamil pád osoby z okna: Na místo vyrazily sanitky, do vzduchu vzlétl vrtulník
04.02.2023 | 09:22 | ZZS

Ocenění Czech Press Photo putuje do Nového Města nad Metují
01.02.2023 | 06:41 | (rup)

Náchod hostil setkání prezidentů České a Polské republiky
26.01.2023 | 11:41 | Náchod

Vzpomínka na Barium a tragický konec paradesantní skupiny
25.01.2023 | 09:23 | Žamberk

VELKÁ CENA ČESKÉ TŘEBOVÉ V JUDU MLÁDEŽE
21.01.2023 | 22:52 | Milan Mikolecký

Hasiči spolu s veterináři začali likvidovat chov kachen. Ten napadla ptačí chřipka
21.01.2023 | 12:59 | HZS

Elektrárna Opatovice po ranní poruše na horkovodu zprovoznila záložní zdroje. Dodávky tepla se postupně obnovují
19.01.2023 | 17:24 * | (rup)

Obyvatelé vesnice v místním referendu odmítli stavbu průmyslového parku u dálnice. Obec má výstavbě zabránit
15.01.2023 | 09:54 | (rup)

Když hučí v komíně, už je většinou pozdě. Máme pár rad, jak zabránit požáru sazí
13.01.2023 | 08:23 | HZS

Dnes poslední možnost osobně zažádat o voličský průkaz
11.01.2023 | 12:00 | Orlický.net

Medvědice ze zámeckého příkopu uhynula
08.01.2023 | 14:02 | Náchod

Žena spadla ve svém bytě. Zavolala si pomoc, ale nedokázala otevřít uzavčené dveře
07.01.2023 | 17:18 | ZZS

Miminka na svět na Nový rok moc nespěchala. První se narodilo déle jak hodinu po půlnoci
02.01.2023 | 10:22 | Orlický.net

Hasiči i záchranáři mají za sebou rušné silvestrovské oslavy, zásahů bylo více než loni
01.01.2023 | 20:33 | HZS

Rušný Silvestr: Napadení a také úrazy, pády a kolapsy spojené s alkoholem
01.01.2023 | 21:14 | ZZSzprávy z měst v regionu Orlických hor a Podorlicka

Rychnov nad Kněžnou
Proběhlo slavnostní vyhlášení ankety Nejúspěšnější sportovec Rychnovska 2022
V komínu hořely saze. Kvůli výškové technice byla silnice neprůjezdná
Policie: Tragický střet dvou aut vyšetřujeme jako rozšířenou sebevraždu a dvojnásobnou vraždu
Osobní auto srazilo chodce. Jde o letošní první smrtelnou nehodu v kraji
Ústí nad Orlicí
Výstavy v muzeu zahájila módní přehlídka
S naučnou stezkou po stopách sudetské hranice pomohou dotační tituly
Proběhla přehlídka Akademie 2023
Město připravuje druhý ročník participativního rozpočtu
Žamberk
Hláška Chlapi, nelijte to pivo z oken! má svou novou podobu: Nesypte ten žhavý popel do plastových nádob
Kocour v botách přijde už o pátečních pololetkách!
11. Žamberský masopust
Na Valentýna do kina!
Lanškroun
Panel story: Špatně zabezpečený náklad skončil na silnici
Město hledá možnosti, jak uspořit energie
Uzené maso z udírny muž už nevytáhne. Zařízení skončilo v plamenech
Ženu na přechodu srazilo auto. Chodkyně na nic nečekala a odešla
Nové Město nad Metují
Policisté zastavili opilou řidičku. Žena si před jízdou dala dvě jedenáctistupňová piva
Hořelo v dílně. Pomohly hasící přístroje
Parapet, okno a část záclony v plamenech. Byt byl silně zakouřený
Oslavy vzniku československého státu na novoměstském zámku patřily v letošním roce opět dobrovolníkům
Dobruška
Vrcholový sportovec v řadách energetiků
Silvestrovský ohňostroj pro děti nebude. Radnice vzala na vědomí námitky obyvatel
ZUŠ Dobruška usiluje o získání nového nástroje v rámci projektu Piana do škol
Dodávka se srazila se zemědělským manipulátorem. Jeden z řidičů visel na bezpečnostních pásech
Letohrad
Truhlářská dílna skončila v plamenech. Kvůli nedbalosti
V obchodě se smíšeným zbožím hořela mimo jiné pyrotechnika a náplně s benzínem
Dokončili další cyklostezku
Ocenili autory knihy o Milanu Rastislavu Štefánikovi a knihy Útěk z Leopoldova
Kostelec nad Orlicí
Cyklista vyjel do protisměru. Tam ho srazilo v opačném směru projíždějící osobní auto
Zhoršil se Vám příjem televizních kanálů? Může to být instalací nových vysílačů mobilních operátorů
V pobytovém uprchlickém zařízení je méně lidí než po začátku války na Ukrajině
Uprostřed řeky ležel sud, na břeh jej vytáhli dobrovolní hasiči
Choceň
Dvě ženy vyrazily na houby. V lese uviděly požár krmelce
Srneček u pivovaru skočil do řeky. Zachraňovali ho hasiči
Koupaliště má nově delfína. Vozíčkáři se tak bez potíží dostanou do bazénu
Na kruháku se srazilo osobní auto s cyklistou na elektrokole. Policie hledá svědky
Týniště nad Orlicí
Armádní tatra skončila ve stromě. Zaklíněného řidiče museli vyprostit
Po střetu s dodávkou skončil osobák převrácený na střeše
Letošní úroda plodů a semen lesních dřevin je mimořádná
53. týnišťský divadelní podzim 2022 začal vyprodanou premiérou
Vamberk
Osobák na příjezdové cestě do chatové oblasti skončil koly vzhůru
Požár odsávání výrobní technologie likvidovaly tři jednotky hasičů
Ve skruži uvázl zajíc. Pomohl všímavý člověk a dobrovolní hasiči
Auto skončilo v příkopu
Česká Skalice
Muž usmrtil své rodiče. Byl ale nepříčetný a zřejmě skončí v detenci
Měl ji jak z praku, přesto usednul za volant Mercedesu. Policistů se ptal, jestli ho někdo udal
Všímaví sousedé upozornili na zloděje. Moped i kolo bylo navráceno majiteli dřív, než si krádeže všimnul
Tragická dopravní nehoda dvou vozidel uzavřela silnici
Rokytnice v Orlických horách
Mladí hasiči mají vlastní „dětskou hasičárnu“
Kraj pomůže železničnímu klubu s dalšími opravami parní lokomotivy 328.011
Kotelny po 4 dnech opět začaly topit pod kotlem, obyvatelé sídliště by již brzy měli mít zase teplou vodu. Dohoda ale měla na mále!
Lidé jsou v bytech bez tepla a teplé vody. Kvůli vypovězené smlouvě mezi městem a dodavatelem
Česká Třebová
Setkání vedení města s podnikatelskou veřejností
VELKÁ CENA ČESKÉ TŘEBOVÉ V JUDU MLÁDEŽE
Jeden školák bodnul druhého nožem. Škola žádá rodiče, aby kontrolovali věci, které nosí děti do školy
Českotřebovský atlet Patrik Vebr - ohlédnutí za úspěšným rokem 2022
Opočno
55. Národní sokolnické setkání s mezinárodní účastí zahájeno
Krása zpěvu a varhan
Svátky růží aneb Z pohádky do pohádky
Archeologové ukázali nálezy z místa budoucího obchvatu
Náchod
Náchod hostil setkání prezidentů České a Polské republiky
Plameny zasáhly podkroví a střechu rodinného domu, škoda je odhadnuta na dva miliony korun
Medvědice ze zámeckého příkopu uhynula
Plameny v komíně? V poslední době velmi častý důvod k zásahu hasičů
Jablonné nad Orlicí
Představí novou knihu o regionu Orlicko-Kladsko
Otevřeli běžeckou dráhu. Na start štafetového maratonu se postavila víc jak stovka sportovců
Bavorák přišel o levé kolo. Skončilo i se zrcátkem v příkopu
Motorkář se v zatáčce střetl s osobním autem, musel vzlétnout vrtulník záchranářů
Borohrádek
Senzorická podlaha v domově důchodců upozorní na pád klienta na zem
Vozidlem narazila do zdi. Alkoholové opojení řidičky vysvětlilo mnohé
Zahořelo komínové těleso na chatě
Pět jednotek hasičů zasahovalo u požáru technologie v dřevařském závodě
Jaroměř
Řídil půjčené osobní auto. Po zastavení mu naměřili bezmála 3 promile alkoholu v dechu
Krádeže katalyzátorů objasněny: Obviněn je 19letý cizinec
Bartoš: Naděje na záchranu chátrajících památek v Terezíně a Josefově vzrostla
Krádeže katalyzátorů: Poškozeno bylo pět vozidel
Králíky
Chodíte pěšky po silnici? A máte na svém oděvu reflexní prvky?
Zahradní domek v plamenech. Prohořela stěna kolem komínové trubky
Hořela věž kostela. Naštěstí šlo o námětové cvičení
Kriminálka hledá svědky tragické nehody
Hradec Králové
Teenageři se v noci bavili voláním na čísla tísňového volání. Blikající majáky před domem je však nakonec překvapily
Chronický mařič má na svém kontě již 11 zákazů řízení. Policisté mu zabavili auto
Pochodeň uhasla. V jubilejním 20. ročníku ODM triumfoval domácí Královéhradecký kraj
V osmifinále Českého poháru zvítězili Královští sokoli nad USK Praha
Vysoké Mýto
Divadelní spolek Šembera sehrál příběh o přátelství, lásce a zradě
Cizinec zalomil kamion s návěsem přímo před hasičskou stanicí
Základní umělecká škola připravila koncert u vánočního stromu
Chodkyni na přechodu srazil taxík. Sražená žena z místa odešla
Pardubice
Projekt Culture Buddy se osvědčil. Už rok mohou klienti vyrazit na kulturní akci s doprovodem
Překotný porod s aplikací Záchranka
Strážníci předávali rodičům opilé děti. Patnáctiletá slečna skončila v péči lékařů
Dřevo místo železa. Menší mosty se mohou opravovat pomocí nové metody
Litomyšl
Nadrozměrný náklad na tři hodiny zablokoval kruhový objezd. Poškodil navíc lampu osvětlení přechodu pro chodce
Přes 800 tisíc korun jde potřebným. Podporu získají mimo jiné mladí lidé v nouzi
Unikátní lávka je dokončena. Nabízí pohodlné a bezpečné spojení s centrem města
V ulicích města jsou Kameny zmizelých
Solnice
Dobrovolní hasiči mají nový zásahový automobil
Virtuózní a strhující cimbálovka uzavře 12. ročník festivalu F. L. Věka
V hledáčku policistů nákladní vozidla. Špatně dopadlo vozidlo převážející kamení
Akumulační kamna zavalila muži nohy
Orlické hory
Silnice přes Šerlich stále uzavřená. Kvůli popadaným stromům
Nasněžilo! Šediváčkův long se od úterý pojede
Lyžařská sezona v Orlických horách začala, otevřena jsou zatím jen dvě střediska
Na Šerlich budou v zimě posíleny autobusové linky. Mají zabránit zahlcení tamního parkoviště
Podorlicko
Jak ušetřit za elektřinu a plyn? Pořiďte si fotovoltaiku s tepelným čerpadlem
Policisté řeší tři případy sprejerství z poslední doby. Jeden ve Skalici, dva v Rychnově
Ukradl košíky plné zboží. V pátek třináctého skončil v base
Nová část dálnice D35 se otevírá až ve čtvrtek, hasiči na ní cvičí už teď
Rychnovsko
Neexistující štěně vyšlo ženu na více jak 30 tisíc
Pět krádeží, dvě nehody s alkoholem a jeden úmyslný požár auta. A za tím vším jen jeden muž
Srdeční zástava v lese: Myslivce začali resuscitovat dobrovolní hasiči s pomocí AED
Podvodník s DPH protočil zboží přes řetězec 25 firem. Stát připravil o deset milionů
Orlickoústecko
Čerstvý sníh potrápil řidiče na Orlickoústecku
Na silnicích pozor na ledovku. Hasiči likvidují nehody v Třebové i Dobrouči
Jedno auto v korytě potoka, druhé narazilo do stromu
Pokračování dálnice D35 na několik let ustrne. ŘSD oznámilo podání žádostí o územní rozhodnutí
Náchodsko
Muž přišel o více jak milion korun. Policie opět upozorňuje na množící se podvody
Skupinka motorkářů měla poničit les
Neznámý pachatel ze skladu odcizil téměř 100 let starou bronzovou sochu chrliče
Advent a kapesní krádeže: Dávejte si pozor na své cennosti nejen v obchodních centrech