26.11.2024 08:20
Policie ČR
Zpravodajství
krimi
Zobrazeno
568x
|
Dvaačtyřicetiletá žena z Rychnovska si zřejmě chtěla vylepšit svojí finanční situaci a při procházení online prostředí se jí objevila reklama zahraniční společnosti, která měla nabízet zhodnocování financí.
Rozklikla odkaz a zaslala základní vklad 2.500 korun na uvedený účet, aby mohla začít obchodovat. V ten samý den jí kontaktoval muž, který se představil jako investiční poradce společnosti, zajímal se o její finanční situaci a nasliboval jí výdělky v kryptoměnách. Na jeho doporučení si nainstalovala do mobilu virtuální peněženku, kde měla mít bezpečně uložené své finance a kde měla sledovat jejich zhodnocování. Podle instrukcí měla vložit na účet 30.000 dolarů, kterými nedisponovala, a tak se rozhodla požádat o úvěr a peníze poslala. Poté přišly další požadavky na další platby. Ve virtuální peněžence zaznamenala údajný zisk z investování v částce 40.000 dolarů.
Investiční poradce ji odkázal na kolegyni, která jí měla pomoci s jeho výběrem. Nastaly ale komplikace a nesrovnalosti s dalšími transakcemi, které jí už připadaly podezřelé stejně jako chování investiční poradkyně. Bohužel již bylo pozdě, celkem v osmi platbách odeslala přes 900.000 korun. O investování se svěřila svému známému, který jí doporučil, aby ověřila u dané společnosti aktuální stav finančních prostředků ve virtuální peněžence. Její podezření se potvrdilo, peněženka byla prázdná a tak celou událost přišla policistům oznámit.
Případem se zabývají kriminalisté, kteří zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu podvodu, za který zatím neznámému pachateli hrozí trest odnětí svobody až na 5 let.
VAROVÁNÍ
Pokud nechcete o svoje finanční prostředky přijít, vyhněte se konzultacím s neznámými „odborníky“. Podvodníci se často vydávají za finanční poradce nebo makléře a jejich jedinou snahou je připravit vás o naspořené peníze.
|