Profil autora:
vložil Královéhradecký kraj
jméno Krajský úřad Královéhradeckého kraje
autor fotografií ilustrační foto
hash tag #rekonstrukcesilnice
14.04.2022 11:37

Královéhradecký kraj

Zpravodajství
doprava

Zobrazeno 1429x
Se začátkem jara odstartovala také stavební sezona a s ní spojené rekonstrukce silnic druhé a třetí třídy. Během dubna současně poběží 12 staveb napříč regionem, přičemž nejvíce jich bude na Trutnovsku.
„U oprav a rekonstrukcí krajské silniční sítě je naším cílem v letošním roce proinvestovat skoro 1,5 miliardy korun. Se začátkem stavební sezony během tohoto měsíce poběží celkem 12 projektů. Mezi ty nejvýznamnější patří třetí etapa rekonstrukce silnice II/285 z Jaroměře do Nového Město nad Metují, další etapa rekonstrukce silnice II/300 na trase Trutnov – Babí – Královec, druhá etapa rekonstrukce silnice II/280 z Libáně přes Dětenice směrem na hranice se Středočeským krajem, nebo probíhající revitalizace takzvaných polských mostů na silnici II/296 do Pece pod Sněžkou. Tyto stavby představují mnohá dopravní omezení a uzavírky, a proto prosím řidiče o zvýšenou trpělivost a ohleduplnost na jejich cestách,“ řekl radní pro oblast dopravy Václav Řehoř.

• Jičínsko
Od 21. března do první poloviny listopadu na Jičínsku probíhá rekonstrukce silnice na trase Osenice – Dětenice – Libáň. Při opravě úseku z Osenic přes Dětenice až po křižovatku silnic II/280 a III/2806 budou řidiči osobních vozů projíždět stavbou jedním jízdním pruhem.
Při opravě úseku mezi křižovatkami silnic II/280 a III/2806 v Dětenicích po křižovatku silnic II/280 a II/501 v Libáni, dojde v tomto úseku k úplné uzavírce. Objízdná trasa pro osobní automobily povede mezi Libání a po komunikacích III/27940 a III/2806. Tato objízdná trasa se bez kratších časových intervalů předpokládá po celou dobu výstavby.
Objížďky pro nákladní dopravu vedou po celou dobu rekonstrukce po silnici II/279 přes Dolní Bousov, dále po silnici I/16 přes Jičín a poté po silnici I/32 do Kopidlna.

• Hradecko
Začátek stavební sezony na Hradecku se týká zejména zahájení rekonstrukce komunikace ze Zachrašťan k začátku průmyslové zóny Zábědov. Stavební práce zde budou probíhat za úplné uzavírky do konce letních prázdnin. Objízdná trasa pro osobní automobily vede po silnicích II/324, III/32414 a III/32412 přes Lužec nad Cidlinou do Nepolis. Nákladní doprava pak povede přes silnice I/11, II/328 a II/324 přes Městec Králové.
Od 4. dubna je pro dopravu plně uzavřena silnice III/32426 v Nechanicích. Uzavírka komunikace by měla trvat do 24. září letošního roku. Obousměrná objízdná trasa vede z Nechanic po silnici II/323 přes Kunčice a Homyle. Dále pak vede po silnici III/32329 do Libčan, zde odbočuje na veřejně přístupnou komunikaci do Radíkovic a následně pokračuje po silnici III/32426 přes Hrádek až ke státnímu zámku Hrádek u Nechanic.

• Náchodsko
Silničáři během dubna začnou pracovat na čtyřech projektech na Náchodsku. Stavební práce nyní probíhají mezi Lipím a Náchodem. Do konce října letošního roku se bude opravovat úsek od odbočky z Bartoňovy ulice na ulici Pod Vyhlídkou po odbočku do ulice Pod Lipím. Objízdná trasa pro veškerou dopravu vede přes Nový Hrádek.
Od 11. dubna začne rekonstrukce silnice na trase z Jaroměře do Nového Města nad Metují. V tomto případě stavební práce budou probíhat na více jak 8,6 kilometru dlouhém úseku z Rychnovku přes Jesenici až do Nahořan. Úplná uzavírka potrvá až do 12. listopadu letošního roku a objízdná trasa povede po komunikacích III/28517, I/33, II/285 a II/304.
Hronov čeká od 19. dubna pokračování v rekonstrukci silnice II/303 v intravilánech Velkého Poříčí a Hronova. Stavební práce se uskuteční za úplné uzavírky. Řidičům bude k dispozici do 4. prosince letošního roku objízdná trasa přes Červený Kostelec a Zbečník.
Úplné dopravní omezení nastane také v rámci rekonstrukce silnice II/302 na vjezdu do Broumova za hejtmánkovickým mostem před Střelnici u úřadu města Broumova. Stavbaři zahájí stavební práce 25. dubna a trvat budou do 5. listopadu 2022. Pro automobily vyšší 3,3 metru, dojde k umožnění průjezdu stavbou prostřednictvím semaforu. Ostatní vozidla budou jezdit po komunikacích III/30326, III/3024 a II/302.

• Trutnovsko
Na Trutnovsku nyní probíhá rozsáhlá revitalizace takzvaných „polských mostů“ v Temném Dole směrem do Pece pod Sněžkou. Přestavba třech mostních objektů probíhá současně a řidiči dotčeným úsekem projíždějí kyvadlově po vybudovaných mostních provizoriích. Toto dopravní omezení by mělo trvat do 23. října 2022.
Od konce března běží také rekonstrukce silnice III/30011. Stavební práce se týkají zhruba 1,5 kilometru dlouhého úseku, od konce obce Zálesí do obce Doubravice a končí u křižovatky se silnicí II/325 v Doubravici, kde dojde také k opravě dešťové kanalizace. Objízdné trasy vedou přes Zálesí, Dvůr Králové a Lipnici u Dvora Králové nad Labem. K obnovení provozu na opravované komunikaci by mělo dojít 12. června. Následovat bude rekonstrukce úseku silnice II/325 v obci Doubravice, ve směru na Bílou Třemešnou.
V dubnu odstartovala rekonstrukce silnice II/300 za obcí Trutnov-Babí směrem do Prkenného Dolu. Kompletní uzavírka více jak 4,2 kilometru dlouhého úseku by měla trvat do 12. listopadu 2022. Objízdná trasa pro vozidla do 6 tun vede přes Bernartice-Křenov a Lampertice. Vozidla nad 6 tun pak musí jet po I/14 přes Trutnov směrem na Voletiny, Zlatou Olešnici, Bernartice, Královec a Žacléř.
S úplnou uzavírkou se řidiči setkají také v Libňatově, kde probíhá kompletní rekonstrukce silnice III/3041, od křižovatky se silnicí II/304, až po konec intravilánu obce. Kromě opravy komunikace dojde také k rekonstrukci dešťové kanalizace, včetně částečné modernizace zdejších mostů. Objízdná trasa v obou směrech vede přes Úpici, Radeč a Maršov u Úpice. Stavební práce zde potrvají do 5. listopadu.
V pondělí 18. dubna začne rekonstrukce druhého úseku silnice III/29920 na trase z Kuksu do Stanovic. Stavební práce začnou na vjezdu do obce Kuks, konec tohoto rekonstruovaného úseku je v křižovatce u obecního úřadu, na výjezdu směrem na Stanovice. Nový povrch vozovky bude tvořit skládaná žulová dlažba žluté barvy, mezi žulové obruby. V části zrekonstruované komunikace dojde také k vybudování železobetonové opěrné zdi. K úplné uzavírce silničního provozu dojde od 2. května, přičemž objízdné trasy povedou směrem od Kuksu přes Choustníkovo Hradiště, dále po silnici II/299, ze které se sjede na silnici III/29925 do Žirče, poté pokračuje po silnici III/29915 a uhýbá na silnici III/29920. Přístup do obce bude po již po dokončeném úseku v minulém roce, od silnice I/37.


Podpořte redakci on-line deníku Orlický.net! Klikněte, prosím, na reklamní banner našich inzerentů. Tento zpravodajský portál funguje díky reklamě jako je tato. Děkujeme.


Zajímavé zprávy z regionu
Další zprávy z lokality Královéhradecký kraj
Bouřky a nehody. Celkem 112 událostí během prvního prázdninového dne
V Trutnově se staví nový pavilon oddělení klinické biochemie
Stavební práce v broumovské nemocnici skončily
Za nový parkovací dům v náchodské nemocnici kraj zaplatil 47 milionů
Kraj ocenil dobrovolníky pečující o památky
Mám dědictví ve Švýcarsku, ale potřebuju na jeho získání půjčit pár milionů
Hejtman ocenil starosty za dlouholetou práci v samosprávách
Od středy mohou nízkopříjmové domácnosti požádat o kotlíkové dotace
Policie: Za tragickými nehodami motorkářů z minulého víkendu stála nepřiměřená rychlost
V neděli 12. 6. se mění jízdní řády
Hasiči zasahovali během úterý u devíti nehod
Krajskou vesnicí roku 2022 je Žďár nad Metují
V červnu se úplně uzavřou další dvě silnice
Na úpické hvězdárně má vzniknout nové návštěvnické centrum
Projekt na rekonstrukci Vrbenského kasáren získal stavební povolení
O víkendu vyjedou oblíbené cyklobusy. Turisty zavezou do Krkonoš, Českého ráje ale i do Polska
Na kolejích v Královéhradeckém kraji se představil první vlak na vodíkový pohon
Hradecká galerie získala prestižní ocenění Gloria musaealis za rok 2021
Na Dobrošov se dostanete po objízdné trase
Hledá se ředitel či ředitelka Protialkoholní záchytné stanice Královéhradeckého kraje
Pevnost Dobrošov se otevřela návštěvníkům. Do podzemí je v květnu možné vstoupit třikrát za den
Jubilejní 20. ročník Olympiády dětí a mládeže bude hostit Královéhradecký kraj
Nové centrum v Trutnově nabízí poradenské a vzdělávací služby
Zlatý erb získaly Borovnice a Dvůr Králové nad Labem
Kraj dokončil stavbu domova důchodců v Opočně
Ubránili středoškoláci jadernou elektrárnu před kybernetickým útokem? Odpověděl CzechCybertron
Hasiči dnes a zítra otevírají požární stanice veřejnosti
Kraj ocenil významné osobnosti regionu
Krajská podpora obnovy turistických značek bude pokračovat
V česko-polském příhraničí budou dalších 10 let jezdit vlaky GW Train Regio


Krajský úřad nepovolil silničářům objízdnou trasu. Stavební práce na vytížené křižovatce se protáhnou
03.07.2022 | 07:37 | Orlický.net

Od příštího roku budou v kraji jezdit další moderní železniční soupravy
02.07.2022 | 11:05 | Pardubický kraj

Stavba okružní křižovatky a přivaděče k D35 pokračuje
30.06.2022 | 08:25 | Orlický.net

Pardubickému kraji a Busline se daří shánět další řidiče, hlásí dopravce. Některé oblasti budou plně obslouženy
29.06.2022 | 06:30 | Orlický.net

Vyjel parní vlak pro cestování časem, v létě bude jezdit pravidelně
26.06.2022 | 12:15 | Ústí nad Orlicí

Na trať mezi Dolní Lipkou a Hanušovicemi se přes léto vrátí vlaky i v týdnu
22.06.2022 | 08:41 | Pardubický kraj

Hejtman: BusLine si musí rozmyslet, zda je schopen zajistit všechny oblasti v kraji. V úterý nejede 131 spojů
21.06.2022 | 09:10 | Pardubický kraj

122 spojů nevyjede ani dnes. Změnu do prázdnin nečekejte
20.06.2022 | 06:26 * | (rup)

Začala stavba silnice Časy – Holice. Bude sloužit jako přivaděč k dálnici ve směru z Orlických hor
17.06.2022 | 11:32 | Pardubický kraj

ICOM se vrací na Orlickoústecko. Čtyřmi autobusy pomůže kraji s pokrytím dopravní obslužnosti
17.06.2022 | 06:11 | (rup)

Hejtman Netolický: Pohár přetekl. Do odvolání Busline nebude vybírat jízdné
16.06.2022 | 06:30 | Pardubický kraj

Busline dnes opět nevypraví velké množství spojů. Kraj jedná s firmou o sankcích a zajištění spojů
15.06.2022 | 06:28 | Pardubický kraj

Rozjezd nových dopravců znesnadňuje nedostatek řidičů. Možná se autobusem nesvezete ani dnes
14.06.2022 | 06:31 * | (rup)

Město otevřelo zrekonstruovanou křižovatku s podchodem. Auta i chodci se tu bez omezení pohybují již několik měsíců
13.06.2022 | 10:31 | Královéhradecký kraj

S dnešní změnou jízdních řádů a dopravců se na provozu MHD nic nemění
12.06.2022 | 07:22 | Ústí nad Orlicízprávy z měst v regionu Orlických hor a Podorlicka

Rychnov nad Kněžnou
U městského úřadu umístili panelovou výstavu o Karlu Poláčkovi
Krajská tripartita jednala o situaci kolem růstu cen energií a pohonných hmot i o rozvoji průmyslové zóny
Silničáři mají nové dílny a garáže
V zásilce banánů našli pracovníci supermarketu kokain za miliardu
Ústí nad Orlicí
Derniérou se rozloučili s muzikálem
Perla je stále brownfield. Kraj oponuje stanovisku Ministerstva pro místní rozvoj
Před víkendem začala přehlídka Mladá scéna 2022
V budově centra sociální péče došlo k požáru. Šlo o cvičení složek IZS
Žamberk
Dvojitá dávka "Mimoňů" už zítra, ve čtvrtek 30. června v kině Žamberk.
Nebe nad Žamberkem ovládne Airshow
Kam za vysvědčení? Do kina! V den vysvědčení kino Žamberk promítá premiérové Mimoně hned dvakrát!
30. června končí platnost bankovek s tenkým stříbřitým proužkem
Lanškroun
V útulku uvítají venčitele, spojte pěkné s užitečným. Začít můžete dnes odpoledne
Stavební práce na poliklinice pomalu finišují. Budova bude dokončena o měsíc dřív
Ulice Lidická se v příštím roce dočká opravy
Muž odmítl jít k soudu. Z bytu ho vyvedla zásahová jednotka
Nové Město nad Metují
Kotě vlezlo do okapové roury a nedařilo se ho vytáhnout ven. Pomohl fištrón hasičů
Proběhly pientní akty k uctění padlých a ke Dni vítězství
Na zámku se chystá oblíbená výstava vláčků a dalších modelů
Auto se srazilo s cyklistou. Zraněného člověka transportoval do nemocnice vrtulník
Dobruška
Složky integrovaného záchranného systému měly svůj den
Osobní auto narazilo do stromu. Utržené kolo poškodilo projíždějící sanitku jedoucí k pacientovi
Silo s řepkou opět hořelo
V zemědělském silu začalo hořet. Hasiči museli zásobník s řepkou zalít vodou
Letohrad
MHF Letohrad přinesl 9 dní života navíc
Zítra startuje odložený hudební festival. Zahajuje Lenka Filipová
Dva muži se projížděli po městě na kole a koloběžce. Oba byli opilí a zkouření
Hezká tradice v Letohradě pokračuje
Kostelec nad Orlicí
Mistryně ČR jsou mažoretky z Kostelce nad Orlicí
Po srážce dvou aut zůstaly na vozovce provozní kapaliny
Na křižovatce se srazila dvě osobní auta: Jednu osobu odvezli záchranáři, psa pohlídali hasiči
Prasklá hadička vyplavila dva byty
Choceň
Soutěž o nové architektonické řešení Ostrova zná vítěze
Na nádraží by mohlo vzniknout muzeum modelové železnice
V textilce zahořel bavlněný prach ve vzduchotechnice
"Dědek" na opracování dřevěných výrobků chytil od poškozené zářivky
Týniště nad Orlicí
Lesníci trhají třešně ptačí, do lesů je vrátí v podobě sazenic
Řidička na rovné silnici přehlédla stroj silničářů a urazila mu kolo. Její škodovka dopadla výrazně hůř
25. týnišťský swingový festival J. Marčíka byl VELKOLEPÝ
Pět jednotek hasičů vyjelo likvidovat požár přístřešku u rodinného domu
Vamberk
Mezinárodní krajkářské slavnosti nabídnou bohatý program
Na kruhovém objezdu se srazila dvě auta
Čelní střet osobáku s kamionem skončil tragicky. Žena zemřela na místě, muž po leteckém transportu do nemocnice
Superb v příkopu a převrácený na bok
Česká Skalice
V domově pro seniory zahořel mandl. Požár se naštěstí obešel bez zranění
Série tragických událostí v Podorlicku pokračuje. Muž usmrtil své rodiče
Auto po nehodě skončilo daleko za křižovatkou. Řidička děkuje zachráncům
Zloděj se zaměřil na ručně vyrobené šperky. Zmizely z vitríny
Rokytnice v Orlických horách
Rokytnická šedesátka
Polští mladí hasiči přijeli trénovat na rokytnickou šedesátku. Darem dostali sadu hadic
Nemáte velikonoční pomlázku či vyzdobená vajíčka? Pomůže tvořivá dílna
Auto vyjelo ze silnice a narazilo do stromu. Na vozovce byla ledovka
Česká Třebová
Českotřebovský cyklomaraton zná svého vítěze, je jím 19letý Jakub Zemene
Návštěvníci Javorky budou moci využít nové veřejné toalety
Městské muzeum připravilo novinku. Zájemci si mohou zdarma dobít své elektrokolo
Na sportoviště i náměstí se po dvouleté pauze příští týden vrátí Týden sportu
Opočno
Dnes a v sobotu máte jedinečnou šanci projít si naleziště archeologického výzkumu
Kraj začal stavět druhou část obchvatu města
Zahrady kláštera znovu ožijí. Peníze na zpřístupnění pošlou norské fondy
Zahrady kláštera v Opočně znovu ožijí
Náchod
Nepostrádáte zakládací kovový klín? Majitel si jej může vyzvednout na dopravním inspektorátu
V kufru auta vezl téměř 40 tisíc kusů tabákových náplní bez platných tabákových nálepek
Jiráskovo koupaliště zahájí tuto sobotu letní sezónu
Audi se zastavilo o skálu. Kvůli protijedoucímu řidiči
Jablonné nad Orlicí
Představí novou knihu o regionu Orlicko-Kladsko
Otevřeli běžeckou dráhu. Na start štafetového maratonu se postavila víc jak stovka sportovců
Bavorák přišel o levé kolo. Skončilo i se zrcátkem v příkopu
Motorkář se v zatáčce střetl s osobním autem, musel vzlétnout vrtulník záchranářů
Borohrádek
Střetla se dvě osobní vozidla. Jedno skončilo v příkopu převrácené na střechu
Osobák měl narazit do domu a poté srazit chodkyni vedoucí jízdní kolo
Řidič passatu neudržel auto na vozovce. To skončilo nakloněné na kraji příkopu
Čelní střet dvou osobáků na křižovatce, záchranáři měli ve své péči čtyři pasažéry
Jaroměř
Opilý muž měl skákat před projíždějící vozidla. Zpacifikovali ho policisté
Pít či nepít, spící Šípková Růženko
Tři výjezdy během odpoledne: dvě nehody a podezření na únik plynu
Dělo a mašinka. Nové dominanty na kruhových objezdech na hlavní silnici procházející městem
Králíky
Proběhlo slavnostní znovuotevření Památníku obětem internace
Bývalý diagnostický ústav by mohl pomoci s ubytováním uprchlíků z Ukrajiny
Region Králicka počítá se spolehlivou dodávkou energie, energetici zde investují přes 500 milionů korun
Slavnostně otevřeli hokejové hřiště
Hradec Králové
Letošní zájem o dobrovolnické úklidy v rámci akce Ukliďme Česko byl opravdu rekordní
Práce na stadionu pokračují, začíná repase lízátek
Muž nabízel mobily a herní konzole. Zájemci za elektroniku zaplatili, ale zboží nedostali
SKOK do života chystá 4. ročník promítání letního kina BIOGRAF u dvou přátel
Vysoké Mýto
Na křižovatce se srazila dvě auta a jedna motorka. Policisté hledají svědky
Unikátní exteriérová výstava ukazuje závislost našeho blahobytu a míru bezpečnosti na zdrojích energie
MikádoFest nabídl program pro všechny generace
Městský elektrobus E-Way bude jezdit ve slovinském Mariboru
Pardubice
Krajský úřad nepovolil silničářům objízdnou trasu. Stavební práce na vytížené křižovatce se protáhnou
Poštovní zásilka plná živých včel zburcovala hasiče
Krádež rumů muži zase nevyšla
Pes ztracený dva měsíce se vrátil domů. Díky čipu pod kůží
Litomyšl
Setkání vlády s šéfkou Leyenovou doprodil protest proti fosilnímu šílenství
Česko převzalo "velení" nad Evropou. Slavnostní zahájení proběhlo v Litomyšli
Auto na střeše, řidiče museli resuscitovat
Začala 64. Smetanova Litomyšl
Solnice
Peugeot se třemi lidmi skončil na kraji pole
Workshop poukázal na proměny průmyslové zóny a nastínil další vývoj
Po nehodě zůstalo na silnici stát auto s ulomeným kolem. Hasiči nasadili kladky a odsunuli vůz na parkoviště
Děti zahlédly v korytě řeky kotě. Na pomoc přivolaly hasiče
Orlické hory
Jezdíte na Šerlich? A zkracujete si cestu od parkoviště k Masarykově chatě po modré turistické značce?
Zaměstnanci ze závodu v Kvasinách opět vyrazí uklízet Česko. Zamíří na Šerlich
Na tvrzi Bouda začala nová turistická sezona
Na horách likvidovali hasiči dvě nehody osobních aut
Podorlicko
O titul Strom roku soutěží hned tři stromy z Podorlicka
Stavba okružní křižovatky a přivaděče k D35 pokračuje
Noční bouřka přinesla intenzivní srážky
Trocha počtů: 1 muž, 2 měsíce, 8 skutků, až 5 let vězení
Rychnovsko
Velký návrat v rámci 12. ročníku Festivalu F. L. Věka
Opět ty bitcoiny! Muž během krátké chvíle přišel o statisíce
Automobilka Škoda předala vozy pro sociální služby na Rychnovsku
Na bitcoinovém účtu máte 6.200 dolarů! Muž báchorce uvěřil, zpřístupnil svůj počítač a přišel o více jak jeden milion českých korun
Orlickoústecko
Policejní prevence proti vloupání pokračuje. Policisté na Orlickoústecku se zaměřili na chatové oblasti
Pardubickému kraji a Busline se daří shánět další řidiče, hlásí dopravce. Některé oblasti budou plně obslouženy
Vyjel parní vlak pro cestování časem, v létě bude jezdit pravidelně
Na trať mezi Dolní Lipkou a Hanušovicemi se přes léto vrátí vlaky i v týdnu
Náchodsko
Za pomoc s domácími pracemi si vzal víc, než měl. Pozor na to, koho si pouštíte domů
Záchranáři spolu s hasiči zasahovali v nepřístupném terénu. Ze skal transportoval osobu se zdravotními problémy v podvěsu vrtulník
Řidič zřejmě vlivem alkoholu boural. Na parkovišti narazil do jiného vozidla
Seniorka chtěla zhodnotit své úspory investicí do energetiky. Přišla o více jak dva miliony korun