16.08.2017 11:31
HZS
Zpravodajství
krimi
Zobrazeno
2692x
|
K požáru nákladního automobilu a bezmotorového přípojného vozidla do Hrušové vyjížděli v úterý 15. srpna v 17.14 hodin profesionální hasiči z Vysokého Mýta a dobrovolní hasiči z Cerekvice nad Loučnou. Požár vypukl při jízdě a začalo hořet palivo v motorovém prostoru nákladního vozu.
"Požár se velmi rychle šířil na kabinu osádky. Včasným zásahem uživatele vozu se podařilo odpojit a tím i uchránit přípojné vozidlo, na kterém bylo převáženo větší množství paliva v přepravních obalech,“ upřesňuje vyšetřovatel hasičů Jaroslav Kubíček.
Při odpojování přípojného vozidla se ale posádka vozu nadýchala jedovatých zplodin hoření. Dvě osoby musely být ošetřeny zdravotnickou záchrannou službou. Požár hasiči zlikvidovali v 18.03 hodin. S největší pravděpodobností požár způsobila technická závada na palivovém systému vozu. Škoda byla předběžně vyčíslena na 40 tisíc korun.
|
Zajímavé zprávy z regionu |
|
Další zprávy z lokality Hrušová |
|
|
|