Profil autora:
vložil Fletch
jméno Fletcher Martin
autor textu Michal Petrák/Martin Fletcher
autor fotografií FC Hradec Králové
hash tag #fc#hradec#kralove
09.12.2019 16:56

Fletch

Zpravodajství
sport

Zobrazeno 1701x
Po šestnácti kolech není spokojený, ale ani nespokojený. „Podzim byl z našeho pohledu spravedlivý,“ hodnotí hlavní trenér FC Hradec Králové Zdenko Frťala skončenou první část sezony. V zimě bude pracovat na tom, aby si jeho tým udržel charakter lovce, jenž bude na jaře prohánět kořist – soupeře, kteří jsou v tabulce nad Votroky.

Jak hodnotíte podzimní část soutěže?

Byla spravedlivá. Mezi moje životní motta patří to, že každému se všechno vrátí – v dobrém, nebo ve zlém. Po šestnácti kolech to platí i pro nás.

Vstup se nám nepovedl, první tři kola jsme nevyhráli. Měl jste strach?

Strach už u mě není nepřítel, ale součást života. Pravda je, že po třech kolech – ve dvou jsme dokonce ani nedali gól – jsem věřil, že se to už musí zlomit. Pokud jde o přístup, nastavení hlav, v tom jsem neviděl problém. Možná hrálo roli, že jsme do sezony šli s velkými ambicemi. To nás mohlo svazovat. Pak se to odšpuntovalo povedeným utkáním s Varnsdorfem, které nastartovalo šňůru bez porážky. A mohlo to být ještě lepší.

V čem?

Ještě předtím v Líšni nebo pak se Zbrojovkou jsme přišli o body kvůli našim individuálním chybám. I tak to byla nejlepší šňůra za dobu mého dosavadního působení tady. V Brně jsme měli hodně blízko aspoň k jednomu bodu, každopádně v dalším utkání se nám povedlo porazit Pardubice, což do té doby nikdo nedokázal. Pak se nám povedl zápas ve Vlašimi, bohužel potom přišlo domácí utkání s Prostějovem. Už jsme se viděli na dosah barážových příček, nebo dokonce prvního místa. Tenhle zápas byl pro všechny lidi kolem hradeckého fotbalu zklamáním.

Jaké bylo nejtěžší období podzimu? Ty první tři zápasy, nebo dvě porážky v řadě proti Prostějovu a v Ústí?

Těžší to bylo po prvních třech kolech, protože vstup do soutěže je vždy důležitý. S Prostějovem a s Ústím jsme nepřistupovali dobře k základním věcem, které přitom už předtím fungovaly bezproblémově. Nastaly určité změny v sestavě, proběhly pohovory s hráči, připomněli jsme si věci, díky kterým jsme byli úspěšní. Jsem rád že si to kluci vzali k srdci a poslední dvě kola jsme zvládli.

Po prvních třech kolech se vrátil do brány Radim Ottmar. Proč jste tenhle krok udělal a jak ho zpětně hodnotíte?

Už před soutěží jsem avizoval, že oba gólmani jsou pro mě na kvalitativně stejné úrovni. V prvním kole jsem se rozhodl pro Vizoura, ale myslím, že ani kluci mu nepomohli k tomu, aby získal jistotu. Nejdřív jsem se rozhodl pro Radimův návrat jako pro řešení z krátkodobého hlediska, ale on svou šanci chytil za pačesy tak, že už nebyl důvod sahat do toho. Vliv mělo i Vizourovo zranění – měl skoro dva měsíce problémy, žili jsme v obavách, že to bude závažnější zranění. Klobouk dolů před ním, že i přes bolest a potíže byl neustále součástí kabiny.

Druhým důležitým krokem byl přesun Kristiana Zbrožka z pozice stopera do středu zálohy. Co tam přinesl?

Jednoznačně to vidím jako jeden ze zásadních momentů. Zpevnila se tím obranná fáze, do zálohy se přesunul dispečer s velkými zkušenostmi z druhé ligy. Do kabiny přinesl s Erikem Prekopem čerstvý vítr. Víme všichni, že po zranění Jirky Kateřiňáka se nám nepodařilo najít tvůrce hry. Když se do téhle role dostával Christian Frýdek, zranil se i on. V budoucnosti to může být třeba David Doležal…

Ten dostával v závěru podzimu dost příležitostí. Jak hodnotíte jeho progres?

Někdy to tak je, že všechno zlé je k něčemu dobré – nebýt zranění, on nebo Dominik Soukeník by tolik prostoru spíš neměli. Je pro mě pozitivní zjištění, že se s tím dokázali vyrovnat. Vzhledem k věku a zkušenostem měla jejich výkonnost někdy kolísavou tendenci, ale splnili to, co jsem od nich čekal.

Dominik Soukeník nakukoval do sestavy už v minulé sezoně. Je teď jedním ze základních kamenů?

O talentech mluvím vždy opatrně. Každý trenér zažil spoustu takových, kteří přechod z mládežnického do dospělého fotbalu nezvládli. Souky už s námi je rok a půl, adaptuje se postupnými kroky, je vnímavý, má neskutečně čistý charakter, je pracovitý a ví, co chce dokázat. Jeho minuty v základní sestavě byly odměnou za to, jak se chová na tréninku, jak pracuje, jak přistupuje k tomu, co obnáší profesionalismus.

A David Doležal? Ten je v áčku jen půl roku, v závěru podzimu se prosazoval víc a víc.

Je to jeden z místních talentovaných hráčů. Jeho adaptace na kabinu, na jinou intenzitu… Je potřeba být trpělivý. Nemůžeme si myslet, že z něj hned bude velký hráč. Jsem ale rád, že má v sobě pokoru a úctu k tomu, že tady s námi může být.

Co byl pro vás nejcennější zápas podzimu? Na Žižkově? Na Julisce v posledním kole?

Já bych jmenoval tři utkání – domácí s Varnsdorfem, ve kterém jsme si fotbal užívali, pak Žižkov a Duklu. Na Žižkově jsme to zvládli, i když jsem vnímal pochybnosti o tom, že hrajeme se třemi defenzivními záložníky. Já je ale takhle nerozděluju – pro mě to jsou hráči, kteří mají útočné i obranné role. Taky byli Rob se Soukym odměněni góly. A v zápase na Dukle kluci splnili do puntíku to, co jsme si před ním řekli.

Blížilo se sedmdesát minut na Julisce ideálu toho, co bychom chtěli hrát?

To se odvíjí od sebevědomí. Na Duklu jsme jeli s pokorou a respektem k soupeři, protože to je tým, který se netají ambicemi postoupit do ligy z prvního místa. Kluci byli maximálně koncentrovaní na úvod utkání, který se nám povedl. To nám vlilo energii do žil a zápas jsme mohli rozhodnout daleko dřív. Na druhou stranu, vítězství je pak o to sladší, když pro nás byl závěr hektický. Na to se už dneska nikdo neptá a na dovolenou jedeme s pocitem, že jsme konec podzimu zvládli.

Pokud jde o produktivitu, spoléhali jsme hodně na Adama Vlkanovu. Tomu se podzim povedl mnohem líp než předchozí jaro. Jaká je teď jeho role?

Důvody toho, proč mu nevyšlo jaro, známe. Byla tam zranění, nedoléčené věci, které měly vliv na jeho výkon. Sedm gólů a devět asistencí na podzim, to je nadstandardní. Každopádně Vlčák je hráč, který má velké ambice, klade na sebe velké nároky, hlavně je ale součást týmu. Vnímám jeho přínos jako vyvrcholení společné práce, za kterou je odměněný. Je to rozdílový druholigový fotbalista, musíme se snažit vychovat si takových Vlčáků co nejvíc. Jsem rád, že mu drží zdraví a nepřišli jsme o něj, protože pro nás byl klíčovým hráčem.

Po podzimu máme třicet bodů stejně jako loni. Zatímco v minulé sezoně jsme díky tomu drželi barážovou příčku, letos jsme pátí. Je to lepší výchozí pozice pro jaro?

V úvodu soutěže jsme byli i na sestupových příčkách. Řekli jsme si, že horší to být nemůže a že teď z nás budou lovci, kteří budou honit kořist. Chci, abychom jimi byli pořád. Čeká nás čtrnáct kol a souhlasím s tím, že to je dobrá výchozí pozice. Kdybychom zápas na Dukle nezvládli, mohli bychom se bavit o nepovedeném podzimu. Nechci říkat, že teď jsme spokojení, ale platí, co jsem řekl – že je naše postavení spravedlivé. Ve třech měsících, které nás čekají, se může stát spousta věcí, určitě nezůstaneme uchlácholeni tím, že jsme zvládli Duklu, a teď to půjde samo.

Když jste v létě 2018 přišel, vedení před vás postavilo tříletý plán, na jehož konci chceme být mužstvem schopným konkurence v první lize. Teď jsme v polovině – odpovídá podle vás stav týmu tomuto cíli?

Dovolím si říct, že se nám povedla nastavit kabina. To je základ úspěchu. Kluci vytvořili partu, která dokázala zvládnout i zápasy, které se nám nedařily herně. Pokud jde o tříletý horizont, jsem realista. Vím, že to nebude jednoduché, protože druhá liga je nevyzpytatelná. Podzim nebyl nikdy tak nabouchaný, aby s myšlenkami minimálně na baráž pracovalo šest sedm mančaftů. Jsou týmy, které kupují drahé hráče, vsadily na jednu kartu, já jsem rád, že my nepanikaříme, neděláme drahé přehmaty. Věříme našim klukům, i když okysličení je důležité. I kdybychom se pro někoho rozhodli, musíme to udělat s chladnou hlavou a maximálním uvážením, aby byl nový hráč pro mužstvo opravdu přínosem. Určitě to nebude tak, že přijde čtyři pět nových tváří.

Jaká tedy bude zima? Budeme do A týmu zapracovávat hráče z béčka a dorostu?

Součástí filozofie klubu je to, aby tihle hráči dostávali prostor, aby si přičichli k velkému fotbalu. Do zimní přípravy vezmeme dva dorostence, dva kluky z béčka. Přijdou další, které jsme si vyhlédli. V zimní přípravě máme prostor a čas vyzkoušet i hráče, o kterých možná teď nikdo nic neví, ale určitě to není tak, že se z nich najednou vyklube pět jmen do základní sestavy. Mají potenciál jednou se do velkého fotbalu dostat, ale zdravé jádro tady teď je a my musíme být opatrní, abychom každého nového hráče měli dobře načteného.

Trvalým bolavým tématem je stadion. Jak moc se vývoj situace kolem něj promítá v kabině?

Nejdřív bych odpověděl za sebe. Všude, kam přijdu – ať to jsou sportovní semináře, moje bydliště, domov na Slovensku –, se mě jako první lidé neptají, kolikátí jsme v tabulce, ale jak to vypadá se stadionem. Jsem tady teprve rok a půl, ale vidím, že víra v to, že bude, je pořád tak padesát na padesát. Před půl rokem se mělo stavět, pak se to shodilo… Lhal bych, kdybych tvrdil, že kabina to nevnímá, ale určitě to nemá vliv na náš výkon. Samozřejmě bychom byli rádi, kdyby přišlo čtyři pět tisíc lidí, ale tohle jsou objektivní důvody, proč tomu tak není. Už jsem několikrát říkal, že naším úkolem je dostat je sem svými výkony a postavením v tabulce. Všeobecně to je těžké – i v první lize jsou krásné stadiony, na kterých je tristní návštěvnost, ale každopádně budu tvrdit, že by bylo smutné, kdyby lidé, kteří na to mají vliv, nedotáhli stadion do konce. Tenhle klub má takovou tradici… Není to pro nás, je to pro lidi, kteří tady žijí. Pevně věříme, že v březnu se zodpovědní rozhodnou správně a že kromě cyklistů sem budou jezdit i kamiony, vedle zajíců se tady budou prohánět bagry a kromě lišek a bažantů budeme z tribuny pozorovat i cihly a stavební dělníky.

Mohlo by Vás zajímat
loading...
   
Další zprávy z lokality Hradec Králové
Za nehodu odtahovky s felicií a poté s plynovou budkou prý může kašel
Ve Fakultní nemocnici Hradec Králové funguje Středisko pro výuku kardiopulmonální resuscitace a řešení urgentních stavů
Hradecký tým Rafkarna IDEA Cycling chce v sezoně 2020 navázat na úspěchy z loňské sezony
Hasiči zachraňovali osobu z převrácené nákladní soupravy, volavku s poraněným křídlem a kočku ze stromu
Fakultní nemocnice Hradec Králové poděkovala dobrovolníkům za pomoc pacientům
Policisté pátrají po starším muži. Ten je podezřelý z krádeží
Mountfield HK opět mění hráčský kádr. Do Vítkovic putuje Mislav Rosandič a z Vítkovic do Hradce zamíří Petr Šidlík
Skvělou reklamu FC Hradec Králové udělal o víkendu tým U12 na halovém turnaji v Drážďanech
Drogy na diskotéce se dostaly do hledáčku policie
Ve 38. kole Tipsport extraligy porazili hradečtí lvi zlínské berany 4:2
Město opět nabízí startovací bydlení
Modeláři představili své modely na šestnáctém ročníku Hradeckého lva
Pedagogickou fakultu povede ve svém druhém funkčním období docent František Vaníček
Kraj uzavřel nové smlouvy s autobusovými dopravci. Platit začnou příští rok na jaře
Hradecké Městské lesy chystají novinky v lese i na Stříbrném rybníku
Žena použila v bankomatu odcizenou kartu. Teď po ní pátrá policie
První rok působení Podpůrného a paliativního týmu ve Fakultní nemocnici Hradec Králové
O návštěvu Hučáku je stále velký zájem. Jsou obnoveny prohlídky strojovny
Mountfield HK porazil skvělým výkonem v semifinále Champions Hockey League švédský Djurgårdens IF 3:0
Místo luxusních sportovních bot mu přišla zásilka s dětskou houpačkou. Díky včasnému nahlášení dostane peníze zpět
Trejd s rivalem. Místo Mateje Pauloviče přichází Oscar Eklund
Ve 35. kole Tipsport extraligy podlehl Mountfield HK týmu BK Mladá Boleslav v prodloužení 2:3
Nábřeží Labe opanovaly stovky velkých i malých běžců
Muž přišel k operátorovi pro informace. Po chvíli odešel bohatší o několik tisícovek
Preventivní program Zdravý úsměv pomáhá s péčí o zuby malých dětí již 20 let
Obránce FC Hradec Králové Kristian Zbrožek říká : Musíme být pro soupeře nechutní
Záložník FC Hradec Králové Daniel Procházka říká : Mám dynamiku jako Vietnamec
Policisté objevili pěstírny v centru města. Muž pěstoval marihuanu v bytě a dílně
Hráč FC Hradec Králové Dominik Soukeník říká: Sleduju fotbal jinak než ostatní
Brankář FC Hradec Králové Patrik Vízek řekl: V Hradci nesu pozici dvojky líp než jinde

Skiinterkriterium 2020 ovládli slovenští slalomáři
27.01.2020 | 06:35 | Ústí nad Orlicí

Hradecký tým Rafkarna IDEA Cycling chce v sezoně 2020 navázat na úspěchy z loňské sezony
23.01.2020 | 10:51 | Fletch

V polovině olympiády má kraj 12 medailí, karatista Müller získal tři bronzy
23.01.2020 | 08:36 | Pardubický kraj

Mountfield HK opět mění hráčský kádr. Do Vítkovic putuje Mislav Rosandič a z Vítkovic do Hradce zamíří Petr Šidlík
21.01.2020 | 13:04 * | Fletch

Skvělou reklamu FC Hradec Králové udělal o víkendu tým U12 na halovém turnaji v Drážďanech
21.01.2020 | 16:00 | Fletch

Hokejistům České Třebové chybělo k výhře na Litomyšlí 47 vteřin
21.01.2020 | 12:20 | Fletch

Po 51. vyhlásili nejúspěšnější sportovce okresu Ústí nad Orlicí
21.01.2020 | 07:19 | Ústí nad Orlicí

Ve 38. kole Tipsport extraligy porazili hradečtí lvi zlínské berany 4:2
20.01.2020 | 19:10 * | Fletch

Hokejisté České Třebové si vítězstvím nad Světlou nad Sázavou zajistili prvenství v základní části soutěže Krajské hokejové ligy 2019/20
17.01.2020 | 12:04 | Fletch

Ambice na olympijské medaile rozhodně máme, říká náměstkyně Berdychová
17.01.2020 | 11:23 | Fletch

Nové projekty a investice v lázních Běloves jsou připraveny
17.01.2020 | 11:06 | Fletch

Mountfield HK porazil skvělým výkonem v semifinále Champions Hockey League švédský Djurgårdens IF 3:0
15.01.2020 | 20:18 | Fletch

Trejd s rivalem. Místo Mateje Pauloviče přichází Oscar Eklund
13.01.2020 | 19:35 | Fletch

Ve 35. kole Tipsport extraligy podlehl Mountfield HK týmu BK Mladá Boleslav v prodloužení 2:3
12.01.2020 | 12:46 | Fletch

Nábřeží Labe opanovaly stovky velkých i malých běžců
12.01.2020 | 11:54 * | (rup)zprávy z měst v regionu Orlických hor a Podorlicka

Rychnov nad Kněžnou
V nemocnici se narodilo méně dětí. Prý za to může mediální kauza
Osobák po střetu s jiným autem skončil v poli
Osobák vyjel ze silnice a skončil na boku. Posádka zůstala uvězněna uvnitř vozidla
Starosta neudržel nervy na uzdě. "Zakázal" úředníkům obchodovat s konkrétním podnikatelem
Ústí nad Orlicí
Popáté se konala přehlídka strojírenských firem. Určena byla především studentům
První koncert lákal do obnoveného divadelního klubu
Začíná 10. ročník Akademie volného času
Sprejer nastříkal na zdi nacistické znaky. Před tím měl vyřadit kamerový systém
Žamberk
Mají výborné podmínky k výuce přírodních věd a cizích jazyků. Kraj zajistil rekonstrukci učeben na gymnáziu
Město Žamberk uctilo památku hrdinů odboje
Žamberk si připomene 75. výročí paraskupiny BARIUM
Novoroční ohňostroj
Lanškroun
Mladí architekti představí své vize několika zákoutí ve městě
Reprezentační ples města, aneb když město tančí
Po 51. vyhlásili nejúspěšnější sportovce okresu Ústí nad Orlicí
Město má na stole převod budovy gymnázia na Pardubický kraj
Nové Město nad Metují
Královéhradecký kraj ubytuje všechny klienty Domova seniorů Metuj
Končí soukromý domov seniorů Metuj. Klienti řeší svou budoucnost
Pes spadl z hradeb do hloubky osmi metrů. Zachránili ho přivolaní hasiči
Rezecký most přes Metuji je opět v provozu
Dobruška
Osobnosti na besedě: Vladimír Pucholt a Jan Kačer
Na tradiční Tříkrálovou sbírku vyrazilo na 200 malých koledníků
Vyvrcholením Dětského silvestříku 2019 byl parádní ohňostroj
Beseda s Vlastimilem Harapesem za námi, s Oldřichem Navrátilem před námi
Letohrad
Od Nového roku mohou řidiči platit parkovné také pomocí aplikace ParkSimply
Kraj s radnicí plánuje postavit novou tělocvičnu. Ta s parametry pro mistrovská utkání řady sportů ve městě dosud chybí
Dům kultury čeká rekonstrukce. Jednou z posledních akcí byly vánoční koncerty
Aut podstatně přibylo, je potřeba ochránit exponovaná místa města před přeměnou v parkoviště
Kostelec nad Orlicí
Noční požár v rodinném domě: Popálený senior a další dva lidé se nadýchali zplodin hoření
U školy otevřeli syntetickou "ledovou" plochu. Bruslit se na ní dá celý rok
Seniorka vstoupila na přechod pro chodce před projíždějící auto. Žena v nemocnici svým zraněním podlehla
Novoroční ohňostroj rozzářil náměstí
Choceň
Novou vedoucí kultury se stane Tereza Dobešová
V přádelně zahořela bavlna ve spřádacím stroji. Podobný zásah byl už před rokem
Tři nedopalky cigarety mají na svědomí požár kuchyně. Prohořelá hadice myčky pak vyplavení dalšího bytu
Plameny zachvátily chatku, uvnitř zůstala osoba. Dobrovolný hasič dělal vše co mohl, aby muže zachránil
Týniště nad Orlicí
Na Boží hod si šli zaběhat. Na malého chlapce na vozíku vybrali 67 tisíc
Dobročinný běh pro Filípka
V hledáčku policistů nákladní soupravy
Nález válečné munice: Místo hříbků vykukovala z pod listí dělostřelecká výcviková střela
Vamberk
Na konci loňského roku zmizela z firmy bruska. Kriminalisté krádež nyní objasnili
Ministr kultury přivezl potvrzení o zápisu vamberecké krajky na seznam české lidové kultury
Vamberecké krajkářství patří na celorepublikový seznam tradiční lidové kultury
Srazila se dvě auta, jeden člověk se zranil
Česká Skalice
Čelní náraz do oplocení domu. Řidič usedl za volant opilý
Již dvanáctý ročník výstavy modelové železnice,vláčků a modelů připravují českoskaličtí modeláři z Modelářského centra za podpory Města Čeká Skalice
Modeláři z České Skalice mají novou klubovnu
Hledali osobu na hladině, našli ji ale ve vedlejší obci
Rokytnice v Orlických horách
Ministr kultury si prohlédl pevnost Hanička. Za poslední rok se vrátila v čase
Města s oběma kraji koupila lokomotivu z 50. let minulého století. Proč?
Zapište si do kalendáře: Historická akce v historickou chvíli. Den za obnovu lesa
Sovětská okupační vojska se již nemají kam vrátit. Začala demolice vybydlené ubytovny mužstva a důstojníků
Česká Třebová
Vernisáž odstartovala výstavu o rekordech a kuriozitách ve světě zvířat. Na chvíli se můžete stát třeba orangutanem
Hokejisté České Třebové si vítězstvím nad Světlou nad Sázavou zajistili prvenství v základní části soutěže Krajské hokejové ligy 2019/20
Krasobruslařský supervíkend v České Třebové
Zemřel Josef Ripka, výzkumný pracovník a také umělec
Opočno
Zámecký trezor skrýval několik krabic s překvapením
Největší ručně psaná kniha na světě je vystavena jen do úterý 17. prosince
Divoká cesta z baru skončila na obvodním oddělení policie
Dobruška a Opočno budou mít společný domov pro seniory
Náchod
Nové datové centrum v ZŠ T. G. Masaryka v Náchodě
Půl miliardy korun na investice do Náchoda – dobrý start nového roku
Stamilionová investice sníží v Náchodě cenu za teplo
Nové projekty a investice v lázních Běloves jsou připraveny
Jablonné nad Orlicí
Střet kamionu s chodci. Pomozte objasnit okolnosti dopravní nehody
Střetla se dvě auta opilých řidičů. Ti skončili v nemocnici na ošetření a na odběru krve
Dovolená za všechny prachy pod širým nebem. Prachy šly navíc na dobrou věc
Májový koncert k 30. výročí založení Jabloňky
Borohrádek
Osobní auto skončilo na boku. Předcházel smyk a průjezd příkopem
Nákladní auto za podjezdem, kontejner před ním. Most překážel dalšímu řidiči
Ujíždějící BMW zastavil varovný výstřel. Řidič neměl papíry a byl pod vlivem drog
Osobák narazil do návěsu nákladního auta, děti dostaly plyšové hračky
Jaroměř
Alkohol, smyk, dopravní nehoda. Jízdu zakončil opilý řidič v betonovém oplocení
Město dokončuje nový autobusový terminál. Některé dálkové autobusové linky se mu ale vyhnou
Odešel s proutěnou kasičkou a penězi. Nepoznáte ho?
Nad pevností zněly silvestrovské salvy
Králíky
Tvrz Hůrka nabídne mimořádně tento víkend rozšířený provoz
Památník obětem internace se musí odstěhovat z kláštera na Hoře Matky Boží
Ohlédnutí za 22. ročníkem Cihelny
Vyražte na Cihelnu. Mimo vojenských ukázek uvidíte v akci také jízdní policii
Hradec Králové
Za nehodu odtahovky s felicií a poté s plynovou budkou prý může kašel
Ve Fakultní nemocnici Hradec Králové funguje Středisko pro výuku kardiopulmonální resuscitace a řešení urgentních stavů
Hradecký tým Rafkarna IDEA Cycling chce v sezoně 2020 navázat na úspěchy z loňské sezony
Hasiči zachraňovali osobu z převrácené nákladní soupravy, volavku s poraněným křídlem a kočku ze stromu
Vysoké Mýto
Sběr olejů a kovů se úspěšně rozjíždí
Šemberovo divadlo prochází postupnou modernizací
Když se nedaří. Šedesát litrů neteklo do nádrže, ale na silnici
Kriminalisté popsali, jak 18letý mladík zavraždil staršího muže
Pardubice
Projekt "Dukla sportovní" čeká na dopracování všech etap
V salonu mají nejdražší popcorn v okolí. Díky požárnímu poplachu
Sexuální hrátky s magnety muži nevyšly. Na pomoc vyjeli hasiči se sikovkami
Na Štědrý večer likvidovali hasiči dva požáry vánočních stromků
Litomyšl
Hokejistům České Třebové chybělo k výhře na Litomyšlí 47 vteřin
Nákladní auto blokovalo křižovatku. Z jeho přívěsu spadla na silnici elektrocentrála
S nožem v ruce zaútočila na svoji matku a sousedy. Silně opilá dvaatřicetiletá žena skončila na záchytce
Jednu z největších škol v kraji čekají další opravy historických budov
Solnice
Srážka tří aut: Dvě z nich skončila mimo silnici
Dobročinná módní přehlídka vozíčkářů vybrala víc jak 160 tisíc korun
Sledujte živý přenos z charitativní módní přehlídky vozíčkářů Elegance bez bariér
Na ubytovnu zavítal nezvaný host. Zmizela herní elektronika
Orlické hory
Bezpečně na horách. Spolupráce s horskou službou přispěje k prevenci ochrany života, zdraví a majetku
Destinace Orlické hory a Podorlicko je připravena na slow turisty
Jak na bezpečnou zimní jízdu? Radí mistr světa v rallye Jan Kopecký
Za Mushingem – jízdou za psím spřežením se musel přestěhovat
Podorlicko
Zítra proběhne druhá vlna vypínání DVB-T signálu České televize. Lidé na Králicku přejdou na modernější standard DVB-T2
Dva střety aut s dalšími účastníky silničního provozu: chodec zemřel, cyklista skončil v nemocnici
Připravujete projekty v rámci česko-polské spolupráce? Euroregion Glacensis přijímá žádosti o dotace
Za 24 hodin dvě vážné nehody s tragickým koncem. U obou událostí zasahoval také vrtulník záchranářů
Rychnovsko
Pondělní výjezdy hasičů: srážky aut a likvidace hořícího klestí
Na mol opilý řidič autem přelomil betonový plot. Jiný opilec sestřelil předjížděné auto
Hasiči likvidovali neohlášené pálení klestí a únik provozních kapalin
Zdeněk Hlaváček, polda tělem i duší končí profesní kariéru
Orlickoústecko
Netolický: Pokud nebude Leo Express 16. ledna plnit smlouvu, upozorníme na možnost jejího vypovězení
Meteovýstraha: Hrozí sněhové jazyky nebo i závěje
České dráhy budou vracet peníze za nevyužité IN karty na Orlicku a Králicku
Nálezkyně 500 let starých mincí v hodnotě necelých 900 tisíc se zachovala příkladně. Od kraje dostane nálezné deset tisíc
Náchodsko
Osobní auto vyjelo mimo hlavní silnici, dva lidé zraněni
Víc než desítka obcí má velký zájem o měření rychlosti na silnicích
Dcera zneužila přístup k bankovnictví. Z účtu své matky vybrala přes půl milionu
Policie zadržela 19letého mladíka, kterého lákaly ohníčky