Profil autora:
vložil Fletch
jméno Fletcher Martin
autor textu Michal Petrák/Martin Fletcher
autor fotografií FC Hradec Králové
hash tag #fc#hradec#kralove
09.01.2020 13:29

Fletch

Zpravodajství
sport

Zobrazeno 1521x
V posledním rozhovoru z kabiny hradeckých votroků přinášíme rozhovor s Kristianem Zbrožekem, který byl po letech ve Varnsdorfu po svém letním příchodu do Hradce překvapený, jaké mají Votroci zázemí. „Musíme si toho všichni vážit a odevzdávat maximum. Varnsdorf byl velká škola, byli jsme jako rodina. Chci, aby to podobné bylo i tady – abychom byli pracovití a pro soupeře nechutní,“ říkal energicky stoper.

Jak se ti líbí v Hradci?

Líbí. Je to krásné město, zabydleli jsme se rychle a v týmu taky všechno klape. Vyrůstal jsem v Praze, mám ji rád a Hradec se k ní hodně blíží. Je tady všechno, navíc je všude blízko. Do deseti minut jsem autem kdekoli, to je oproti Praze výhoda. Tam cestuješ přes město hodinu kvůli pěti minutám a pak zase hodinu zpátky.

Na tiskové konferenci před sezonou jsi říkal, že jsi po letech ve Varnsdorfu byl překvapený, kolik lidí pracuje v klubu. Jak si zvykáš na tohle?

Ve Spartě jsem už vnímal to, že jsme měli naprostý luxus. Měli jsme všechno, ale nevážili jsme si toho. Pak se člověk oklikou dostane do Varnsdorfu, kde dělají celý klub dva lidi. I my, starší hráči jsme se zapojovali.

Do čeho?

Pomáhali jsme, když se něco řešilo. Pomáhali jsme si mezi sebou, když někdo hledal bydlení nebo servis auta. Tady funguje dost lidí, na každou práci je člověk, který ji dělá na sto procent. To mě baví a hrozně si toho vážím. Myslím, že bychom si toho měli vážit my všichni hráči. Vy pro nás odvádíte maximum, my bychom to měli odvést na hřišti. Přál bych hodně lidem, aby na chvíli šli do Varnsdorfu a pak zpátky.

Je to taková škola?

Když budu mluvit za sebe, myslel jsem si, že Pražák přijde na vesnici a pak bude hrát za Real Madrid. To jsme si mysleli všichni. Kdo tam přišel a nedokázal to skousnout, za půl roku byl pryč. My, kteří jsme to zvládli a byli jsme tam dlouho… Teď si vážím toho, že mám čtyři tréninková trička na týden. Tam jsme měli dvě. Prala nám je paní, ale třeba nebyl prášek, nebyla aviváž. Nechci Varnsdorf shazovat, měli jsme tam všechno, klub funguje, ale detaily byly jinak. Těžké podmínky, samozřejmě záleží na penězích. Makali jsme, nevymlouvali jsme se na to, že nemáme tohle nebo tamto, ale je to dobrá škola.

Ve Varnsdorfu se nehraje dobře, má bojovný tým. Vychází to podle tebe z podmínek?

Určitě. Na tom to bylo stavěné. Byli jsme parta, rodina… Na hřišti, když jeden nemohl, byl tam druhý. Když nemohl druhý, zastoupil ho třetí. Soupeřům se proto s Varnsdorfem hraje špatně. Tohle nás zdobilo a chtěl bych, aby to zdobilo i nás v Hradci – abychom byli pracovití, nechutní pro soupeře, aby si člověk říkal: Jedeme do Hradce, na ně neumíme. Chci, abychom byli jedna rodina, abychom o sobě s klukama věděli. Tak můžeme dotáhnout Hradec tam, kam patří.

Tohle přesvědčení je jedním z důvodů, proč jsi do Hradce přišel. Jak toho chceš dosáhnout?

Myslím, že se nám to daří. Kabina je pospolu, víc si povídáme. Zjišťujeme věci o sobě, o rodinách, scházíme se. Když o někom vím, co dělá, co ho baví, můžu se na něj spolehnout i na hřišti. Takhle si k sobě musíme najít cestu a vytvořit rodinu. Není to jednoduché, nejde to za měsíc, ale tady to jde dobrou cestou.

Jak ses z pohledu hráče Varnsdorfu díval na Hradec jako na soupeře?

Vždycky jsem měl respekt. Před všemi soupeři musíte mít pokoru, díky ní se dokážete vyhecovat k výkonům, které máme předvádět. Abyste vytvořili tým bojovníků, musíte přivést charakterově dobré hráče, kteří chtějí za mužstvo bojovat. Musíme chtít bojovat za Hradec. Hradec jsem vždycky viděl jako tým, který patří nahoru, hraje o postup. Když jsem sem dostal nabídku, byl to obrovský krok dopředu. Mám obrovskou motivaci dokázat, že vedení neudělalo chybu, když mě chtělo.

V mládeži jsi prošel Bohemkou, Slavií, Spartou, pak jsi šel do Boleslavi. Jak ses pak dostal do Varnsdorfu?

To je na dlouho. Ale když jsem byl v Boleslavi, řekli mi den před koncem přípravy, že mám jít do Varnsdorfu. A kdybych nechtěl, že si mám něco hledat sám. Na konci přípravy vás málokdy chce někdo zkoušet. Přišel jsem do Varnsdorfu, říkal jsem si, že to je na půl roku a pak půjdu do Realu Madrid. Byl jsem namistrovanej Pražák. A realita byla taková, že jsem tam našel lidi oddané klubu, spoustu kamarádů, rodinu, a pak se stalo to, že jsem tam byl rok, dva, tři, složil se tam skvělý tým, který neskutečně valil a vlastně jsme byli na postup. Proto jsem tam zůstával.

Jak došlo k tomu, že jsi v mládeži prošel třemi velkými pražskými kluby?

Začal jsem náborem na Bohemce, kousek odtamtud jsem bydlel a tatínek mě tam vzal. Odmalička jsem hrál na plácku. Pak jsem se na Bohemce sešel s trenérem, se kterým jsme se úplně nepohodli, a na nějakou dobu jsem skončil s fotbalem. Tátovi to bylo líto, tak mi to domluvil přes nějaké známé ve Slavii. Bál jsem se tam ukázat, ale nějak jsem je zaujal. Byl jsem tam v žáčcích, ale v té době to bylo takové všelijaké, nikdo nevěděl, co bude. Najednou mě chtěla Sparta, když jsem přecházel ze základky na střední. Neváhal jsem.

A tam to byl jiný svět, ne?

To byl. Už jsme byli na Strahově, hrál jsem v A dorostu s kluky o dva roky staršími. Potkávali jsme se s kluky z áčka, z béčka. Byla to velká jména. Hrál se mnou třeba Martin Zeman, Milan Švenger, brankář Marek Štěch, Pepa Hušbauer… Byla to super léta. Pak jsem šel do Boleslavi, kde mi přislíbili, že půjdu do chlapů.

A jak probíhalo angažmá tam?

Prošel jsem béčkem, to byla třetí liga a bylo to skvělé. Trenér Pepa Hloušek byl kantor, pro mě to byla první hodně velká škola drilu. Na soustředění jsme měli čtyři tréninky denně, začínali jsme před snídaní. Pro nás mladé to byla malá vojna, i trenér tomu tak říkal. Běhali jsme třístovky s medicinbaly metr ve sněhu. To člověka zocelí.

Pak jsi hostoval v Táborsku, ale v Boleslavi sis zahrál i o Evropskou ligu, že ano?

Ano, Táborsko bylo moje první angažmá ve druhé lize. Přišel jsem tam v zimě, na jaře jsem odehrál všechno. Pak si mě stáhl pan trenér Koubek do áčka Boleslavi, bylo nás tam strašně moc. Říkal jsem si, že za čtrnáct dní půjdu zpátky do Táborska. Jenže pak uplynuly dva, tři, čtyři týdny, když si mě zavolali, že zůstávám v kádru. Byl jsem šťastný, prodloužil jsem smlouvu, měl jsem kolem sebe Máru Kuliče, Radka Šírla, Petra Johanu, Adriho Rolka… Neskuteční fotbalisté, kteří mě učili. Strašně moc mi dali. Bylo hodně zraněných, tak jsem najednou začal hrát. Neměl jsem ani jeden ligový start a najednou jsem s Petrem Johanou hrál v předkole Evropské ligy proti Twente Enschede. Pak pana Koubka vyhodili, přišel nový trenér a já jsem šel do Varnsdorfu.


   
Další zprávy z lokality Hradec Králové
Případ šílené jízdy centrem města ukončen. Muž je viněn ze tří trestných činů
Královéhradečtí vodohospodáři dali nemocnici půl milionu na plicní ventilátor, přes milion pak mezi sebou vybralo vedení a dodavatelé
Nouzový stav nezrušil nejvyšší povolenou rychlost. Za jízdu stovkou v obci hrozí řidičům vysoká pokuta
Podkroví Live pokračuje třetím týdnem vysílání
Muzeum východních Čech zve návštěvníky na výstavy online
Je jasno! V příští sezóně povede A-tým Mountfieldu HK Vladimír Růžička
Hučák bude opět po roce svítit modře
Ukliďme Česko, koronaviru navzdory!
Drogy na prvním místě. Jednu pěstírnu policie odhalila, druhou si muž založil vzápětí
Utržený přívěsný vozík narazil do autobusu a rozbil boční dveře
Fakultní nemocnice Hradec Králové shání další dodavatele ochranných štítů
Podkroví Live pokračuje i v příštím týdnu
Kevin Klíma podepsal víceletý kontrakt s Mountfieldem HK
Bez skrupulí vjel na přejezdu za závory po projetí vagónů. Cyklistu málem srazil další vlak
Hygiena ústní dutiny je důležitá. Tři muži během krátké chvíle odnesli kartáčky za víc jak deset tisíc
Město Hradec Králové dokončí úpravy cyklistického uzlu před hradeckým zimním stadionem
Lékařům pomůže „Hradecký štít“ – ochrana obličeje vyrobená na 3D tiskárně
Fanoušci FC Hradec Králové pomáhají jako dobrovolníci
Fakultní nemocnice Hradec Králové vyčleňuje desítky lůžek pro pacienty s podezřením na COVID-19
Dokumentaristou z domova aneb aktuální projekt pro děti a seniory z dílny Paměti národa
Od pondělí bude hradecká MHD jezdit v prázdninovém režimu
Klicperovo divadlo bude vysílat z Podkroví živě!
Ve Fakultní nemocnici Hradec Králové pomáhají personálu desítky studentů Lékařské fakulty Univerzity Karlovy v Hradci Králové
Paměť národa pomáhá starým lidem, kteří jí vyprávěli příběhy
V oblasti sociální práce mohou v kraji pomoct stovky studentů Univerzity Hradec Králové
Fakultní nemocnice Hradec Králové spustila dnes provoz odběrového místa v souvislosti s epidemií COVID-19
Nezodpovědnost nám nepomůže
V krizi pomohou i studenti z Univerzity Hradec Králové. Zdravotníkům se postarají o děti
Fakultní nemocnice Hradec od pondělí kvůli COVID-19 zrušila plánované neakutní operace
Hejtman na dnešek svolal krizový štáb
Mohlo by Vás zajímat
loading...

Je jasno! V příští sezóně povede A-tým Mountfieldu HK Vladimír Růžička
02.04.2020 | 18:26 | Fletch

Kevin Klíma podepsal víceletý kontrakt s Mountfieldem HK
27.03.2020 | 19:51 | Fletch

Před prázdným hledištěm podlehl Mountfield HK HC Energii Karlovy Vary 3:5
11.03.2020 | 21:31 | Fletch

Mountfield HK porazil HC Energii Karlovy Vary 3:1
10.03.2020 | 14:18 | Fletch

Votroci vstoupili do jarní části remízou
09.03.2020 | 11:21 | Fletch

Hradečtí lvi porazili skvělým výkonem Vítkovice 5:2
08.03.2020 | 11:38 | Fletch

FC Hradec Králové pořádal tiskovou konferenci před zahájením jarní části Fortuna: Národní ligy
05.03.2020 | 11:43 | Fletch

Plavecký klub vychovává už čtvrtou generaci plavců
03.03.2020 | 10:43 | Vysoké Mýto

Hradečtí lvi podlehli kohoutům z Olomouce 0:4
02.03.2020 | 19:55 | Fletch

Bezpečnostní rada státu vyhlásila ochranná opatření proti šíření koronaviru. Biatlonová aréna bude o víkendu bez diváků
02.03.2020 | 19:52 | (rup)

Medaile z MS
02.03.2020 | 07:02 | sl

Votroci v generálce přejeli Chlumec
29.02.2020 | 20:12 | Fletch

Druhá výhra českých juniorů ve skupině o medaile
28.02.2020 | 08:37 | sl

První zápas České reprezentace ve skupině o medaile
27.02.2020 | 13:02 | sl

Postup českých mladíků na Mistrovství světa mužů do 18 let v softballu
26.02.2020 | 08:00 | sl



zprávy z měst v regionu Orlických hor a Podorlicka

Rychnov nad Kněžnou
Nemocnice spouští odběrné místo na Covid-19. Musíte tam přijet vlastním autem a jen s doporučením od lékaře
Rouškovník Jájovník nabízí roušky zdarma
Město zajistilo dezinfekci na ruce pro všechny občany 65+
Kino, bazén i zimní stadion jedou dál. Mezi lidmi se strhla kritika
Ústí nad Orlicí
Druhý týden pomáhají se zvládáním nouzového stavu
Neuznali mu reklamaci a tak zaútočil na prodejce rtutí. Seniorovi nyní hrozí až tři roky vězení
Seniorům rozdali 1000 roušek
Polského sprejera zadržela zásahová jednotka
Žamberk
Z kina a divadla: Startuje virtuální kino
Aktuálně z Divišova divadla
Oscarový březen v kině Žamberk
Jak poznáte, že se blíží jaro? V Divišově divadle zahajují Žamberské jarní slavnosti!
Lanškroun
V těžké době pomáhají dobrovolníci i město
Dobrovolníci budou rozvážet nákupy seniorům
Horor s pohádkovým koncem: Seniorku okradl o téměř 131 tisíc korun
Masopustní průvod prošel městem
Nové Město nad Metují
Požár porostu ohrožoval zahradní chatu. Hořelo ve strmé stráni
Nouzový stav je proti lidovým tradicím. Kolednice by letošní dívčí koledu měly vynechat
Poražené směrové sloupky a náraz do stromu. Na vině zřejmě nepřizpůsobená rychlost
Královéhradecký kraj ubytuje všechny klienty Domova seniorů Metuj
Dobruška
Noční jízda skončila nárazem do mostku
Řidič po střetu vypadl ze svého auta a skončil pod koly dalšího vozu
Auto skončilo v příkopu převrácené na střechu. Nehoda naštěstí neměla tragické následky
Jeden osobák předjížděl druhý. Následoval střet, v příkopu pak přetočení na střechu
Letohrad
Studenti průmyslovky se mohou těšit na novou kuchyň
Tradiční hudební festival se odkládá. Meziročně se posune o jeden den
Starosta vyzval občany k omezení návštěv městského úřadu. Jako náhradu doporučil elektronickou komunikaci
I v Letohradu řeší parkování. Podle starosty o peníze do kasy nejde
Kostelec nad Orlicí
Ochranné prostředky kosteleckým seniorům
Kostelelečtí se pro dobro dokáží semknout
Osobák skončil v příkopu. Řidičce pomohli z vozu přivolaní hasiči
MS juniorů rozlosováno
Choceň
Svištěl stovkou do kopce. Ulici v obytné zástavbě si spetl se závodní dráhou
Město spouští placené parkování na náměstí a v nejbližším okolí. První půlhodina je zdarma
Novou vedoucí kultury se stane Tereza Dobešová
V přádelně zahořela bavlna ve spřádacím stroji. Podobný zásah byl už před rokem
Týniště nad Orlicí
Obchvat města uzavřel střet cisterny s dodávkou. Nákladní auto skončilo na boku
V knihovně měl být cítit plyn
Kraj chce rozhýbat zablokovanou investici opravy silničních mostů
Na Boží hod si šli zaběhat. Na malého chlapce na vozíku vybrali 67 tisíc
Vamberk
Člověk spadl do řeky. Na břeh ho dostali přivolaní hasiči
Na konci loňského roku zmizela z firmy bruska. Kriminalisté krádež nyní objasnili
Ministr kultury přivezl potvrzení o zápisu vamberecké krajky na seznam české lidové kultury
Vamberecké krajkářství patří na celorepublikový seznam tradiční lidové kultury
Česká Skalice
Další příklad výborné pomoci výroby ochranných štítů
Dobrovolníci zajišťují nákupy, dovoz jídel nebo léků. Mezi nimi i skupina skautů
18letý řidič čelně narazil do protijedoucího auta. Obě auta skončila na střeše, sedm lidí v péči doktorů
V polovině roku 2018 odcizil lodní motory vodním záchranářům. Policisté nyní motory předali zpět
Rokytnice v Orlických horách
Na hřišti vzniká zázemí pro fotbalisty
Ministr kultury si prohlédl pevnost Hanička. Za poslední rok se vrátila v čase
Města s oběma kraji koupila lokomotivu z 50. let minulého století. Proč?
Zapište si do kalendáře: Historická akce v historickou chvíli. Den za obnovu lesa
Česká Třebová
Lokomotiváři stále hledají nové zaměstnance. Krizi navzdory
Radnice nechala vloni vysadit nové stromy. Neznámý vandal tři z nich zničil
Kohouti titul neobhájí
Hokejisté České Třebové nevyužili výhodu domácího prostředí a ve třetím čtvrtfinálovém střetnutí těsně prohráli s Chotěboří
Opočno
Opočno jednalo o oslavách výročí narození Františka Kupky
Na zámku čistí sbírku vzácného benátského skla. Křehké exponáty pamatují 16. až 19. století
Zámecký trezor skrýval několik krabic s překvapením
Největší ručně psaná kniha na světě je vystavena jen do úterý 17. prosince
Náchod
V Náchodě-Bělovsi bude stát nový most
Zdravotní sestry v náchodské nemocnici dostaly čtyři tisíce roušek prostřednictví Nadační fondu pro podporu nemocnice od soukromého dárce
Město Náchod nabízí ode dneška pro občany ROUŠKOMAT
V náchodských mateřských školách se ani v těchto dnech nezahálí
Jablonné nad Orlicí
Střet kamionu s chodci. Pomozte objasnit okolnosti dopravní nehody
Střetla se dvě auta opilých řidičů. Ti skončili v nemocnici na ošetření a na odběru krve
Dovolená za všechny prachy pod širým nebem. Prachy šly navíc na dobrou věc
Májový koncert k 30. výročí založení Jabloňky
Borohrádek
Seniorka ležela na podlaze zamčeného bytu a pečovatelky se k ní nemohly dostat. Pomohli hasiči
Řidiče zřejmě přemohl mikrospánek. Přejel do protisměru, kde se narazil do stromu
Hasiči uvolňovali zablokovaný říční náhon
Osobní auto skončilo na boku. Předcházel smyk a průjezd příkopem
Jaroměř
Auto narazilo do stromu. Jednu osobu museli hasiči vyprostit
Před dvaceti lety v noci z 9. na 10. března 2000 postihla Jaroměř a okolí povodeň o síle více jak stoleté vody
Senior nepřežil střet s autem na přechodu pro chodce
Policie byla při sklizni rychlejší. Pěstírnu prozradily i odběry elektřiny
Králíky
Tvrz Hůrka nabídne mimořádně tento víkend rozšířený provoz
Památník obětem internace se musí odstěhovat z kláštera na Hoře Matky Boží
Ohlédnutí za 22. ročníkem Cihelny
Vyražte na Cihelnu. Mimo vojenských ukázek uvidíte v akci také jízdní policii
Hradec Králové
Případ šílené jízdy centrem města ukončen. Muž je viněn ze tří trestných činů
Královéhradečtí vodohospodáři dali nemocnici půl milionu na plicní ventilátor, přes milion pak mezi sebou vybralo vedení a dodavatelé
Nouzový stav nezrušil nejvyšší povolenou rychlost. Za jízdu stovkou v obci hrozí řidičům vysoká pokuta
Podkroví Live pokračuje třetím týdnem vysílání
Vysoké Mýto
Školy v regionu vyrábějí zdravotníkům ochranné prostředky
Lékaři už dostávají tolik potřebné ochranné prostředky
Žáci proměnili v architekty, vodohospodáře, zedníky či instalatéry
Zloděje zlákaly kudličky. Škoda je na odcizeném zboží a poškozené výloze 10 tisíc korun
Pardubice
V Pardubické nemocnici je potvrzeno 15 nakažených koronavirem. Nezbytná péče zůstává zachována
Roušky spojují celé město Pardubice, do distribuce jsou zapojeny všechny městské obvody
Na čtyřpruhové silnici došlo za tmy ke střetu auta s chodcem. Policie hledá případné svědky
Opilý muž bez roušky pokousal strážnici městské policie. Nakonec ho čekala sankce 10 tisíc korun
Litomyšl
Kraj nechal opravit tělocvičnu na gymnáziu
Hokejistům České Třebové chybělo k výhře na Litomyšlí 47 vteřin
Nákladní auto blokovalo křižovatku. Z jeho přívěsu spadla na silnici elektrocentrála
S nožem v ruce zaútočila na svoji matku a sousedy. Silně opilá dvaatřicetiletá žena skončila na záchytce
Solnice
Srážka tří aut: Dvě z nich skončila mimo silnici
Dobročinná módní přehlídka vozíčkářů vybrala víc jak 160 tisíc korun
Sledujte živý přenos z charitativní módní přehlídky vozíčkářů Elegance bez bariér
Na ubytovnu zavítal nezvaný host. Zmizela herní elektronika
Orlické hory
Polsko zavírá hraniční přechody v Orlických horách
Vlci poprvé zaútočili na hospodářská zvířata v Orlických horách. V lokalitě Šediviny zabili dvě ovce
Klub přátel rozhleden vyhlásil výsledky ankety Rozhledna roku 2019. Zvítězila ta na Velké Deštné
Bezpečně na horách. Spolupráce s horskou službou přispěje k prevenci ochrany života, zdraví a majetku
Podorlicko
První jarní úplněk určuje datum Velikonoc. A dnes máme superúplněk
Rozbila se vám právě v těchto dnech pračka nebo lednička? Poradíme vám
Stav nouze ukázal holou pravdu. Stát není schopen zajistit bezpečnost obyvatel! Ještě že Češi mají zlaté ruce
Zaostřeno na čočky
Rychnovsko
Dostal chuť na čokoládu. Mladý recidivista nejprve kradl v obchodě, následně neoprávněně řídil cizí vozidlo
Auta skončila v příkopech či v oplocení, hasiči zasahovali také u požáru, prasklé vody či odstraňovali spadlé větve
Cizinecká policie zkontrolovala přes 40 osob, některé čeká vyhoštění
Krásy Rychnovska zachytí nová kniha leteckých fotografií
Orlickoústecko
Začali s dezinfekcí veřejných prostranství
Připravují dvě stavby pro cyklisty
Pršelo. Přesto podvacáté hledali Stromoucha
Nízkopodlažní autobusy a personál informující cestující. Leo Express představil výlukový jízdní řád
Náchodsko
Dávejte pozor na to, co píšete a sdílíte. Policie se zabývá nepravdivou zprávou o uzavření obcí na Náchodsku
Hasiči s rouškami na obličeji likvidovali dvě dopravní kolize
Uprostřed noci zachránili podchlazenou seniorku
Nejasné úmrtí seniorky. Z letošního prvního případu dokonané vraždy obviněna 61letá žena