Profil autora:
vložil Fletch
jméno Fletcher Martin
autor textu Jan Vavřina/Martin Fletcher
autor fotografií Mountfield HK
hash tag #mountfieldhk
11.09.2020 13:17

Fletch

Zpravodajství
sport

Zobrazeno 3535x
Mountfield HK se chystá na osmou sezónu mezi tuzemskou elitou, kterou zahájí ve čtvrtek 17. září od 17:30 na ledě českobudějovického Motoru. První domácí utkání sehraje o tři dny později, kdy do ČPP Arény zavítají Vítkovice. Hradecký hokejový klub přes letní měsíce doplnil a posílil kádr, chtěl by tak útočit na vyšší příčky než v uplynulém nedokončeném ročníku.

Skladba A-týmu: Nové trenérské trio i zámořská výpomoc

V průběhu uplynulé sezóny doznalo mužstvo Východočechů velkého množství hráčských změn, snahou vedení klubu proto bylo stabilizovat kádr a vhodně ho doplnit. Na skladbě týmu se podílel rovněž Vladimír Růžička st., který byl pro sezónu 2020/21 jmenován hlavním trenérem, jako asistenty si vybral Daniela Brandu a Davida Kočího. Trenérský štáb je tak kompletně nový, naopak realizační tým zůstal beze změn.

Mužstvo opustila sedmička hráčů: Oskars Cibulskis (HC Verva Litvínov), Michal Dragoun (HC Příbram), Oscar Eklund (Södertälje SK), Tomáš Linhart (HC Dynamo Pardubice / HC Stadion Vrchlabí), Patrik Miškář (HC Stadion Litoměřice), Mislav Rosandič (Bílí Tygři Liberec), Petr Šidlík (BK Mladá Boleslav). Na odchodu byl rovněž Matěj Chalupa (Chicago Blackhawks), ten ale ještě v úvodu sezóny vypomůže pod Bílou věží.

Za Lvy bude naopak nově bojovat šestice hráčů: Jérémie Blain (HC Sparta Praha), Bohumil Jank (HC Škoda Plzeň), Kelly Klíma (Tucson Roadrunners), Vladimír Růžička ml. (HC Sparta Praha), Jakub Sklenář (Piráti Chomutov) a Jan Veselý (ČEZ Motor České Budějovice), který by měl vypomáhat partnerskému Kolínu. Kromě Matěje Chalupy získal Mountfield HK na úvod sezóny ještě jednu výraznou tvář – dres mateřského oddílu znovu oblékne také obránce Detroit Red Wings a národního týmu Filip Hronek. Kádr Hradce Králové je tímto kompletní.

Kapitánem A-týmu zůstává Radek Smoleňák, jeho asistenty budou, stejně jako v závěru loňského ročníku, zadáci Richard Nedomlel a Filip Pavlík.

Přípravné období obstaral Generali Česká Cup

Po nedokončené loňské sezóně připravilo vedení soutěže na letní období přípravný turnaj Generali Česká Cup, jehož součástí bylo všech 14 extraligových a 2 prvoligová mužstva. Mountfield HK se ve skupině C střetl s Olomoucí (venkovní výhra 5:2, domácí porážka 3:4), Kometou (domácí výhra 2:0, venkovní porážka 2:3) a Pardubicemi (venkovní výhra 1:0, domácí výhra 6:5p). Jedenáct získaných bodů stačilo na postupové druhé místo.

Ve čtvrtfinále změřil Hradec síly s Třincem – v prvním utkání padl na domácím ledě 1:7, ve Slezsku zvítězil 3:2. Po celkovém výsledku 9:4 postoupil do další fáze soutěže soupeř, pro Východočechy cesta turnajem skončila. Nejvíce kanadských bodů z hradeckého mužstva nasbírali Kelly Klíma (4+2) a Jordann Perret (2+2). Družina Vladimíra Růžičky má naplánován ještě jeden přípravný duel – 11. září od 17:30 v Karlových Varech, který bude generálkou na Tipsport extraligu.

Aktuální situace související s Covid-19

V průběhu letních měsíců se ani Mountfieldu HK nevyhnuly komplikace spojené s onemocněním Covid-19, třem hráčům byla v červenci nařízena karanténa. Aktuálně žádné podezření na nákazu v týmu není, vedení klubu přesto přistupuje k situaci s maximální obezřetností – kabina A-týmu i sportoviště jsou každý den desinfikovány; u vchodu na zimní stadion je instalován bezkontaktní měřič tělesné teploty, který pravidelně využívají všichni hráči, trenéři i zaměstnanci klubu sídlící v hlavní budově. Všichni členové klubu byli zároveň instruování, jak mají postupovat v případě podezření na nákazu koronavirem.

Pravidelné testování v extraligových kádrech po jednání APK LH probíhat prozatím nebude, v případě podezření na nákazu budou kluby situaci řešit s příslušnými hygienickými stanicemi a zainteresovanými orgány. Zástupci APK LH i nadále jednají s hygieniky a ministerstvem zdravotnictví ohledně zmírnění současných karanténních opatření.

Dle platných vládních nařízení a po konzultaci a schválení ze strany Krajské hygienické stanice Královéhradeckého kraje je aktuálně počítáno s tím, že se do ČPP Arény na zápasy A-týmu dostane 3945 osob, které budou rozděleny do osmi samostatných sektorů. Mountfield HK je zároveň připraven reagovat na případné změny jednotlivých omezení.

Ambice, cíle a ČPP Aréna

V uplynulé sezóně se Mountfield HK poprvé po šesti úspěšných letech neprobojoval přímo do čtvrtfinále play off, základní část zakončil se 74 body na 8. místě. V předkole se bil o postup do dalšího kola, s Karlovými Vary svedl dva souboje, přičemž za stavu série 1:1 byl extraligový ročník 2019/20 kvůli pandemii koronaviru předčasně ukončen.

V ročníku 2020/21 bude chtít Mountfield HK i s ohledem na sílu mužstva a jeho vhodné doplnění hrát na vyšších příčkách než v loňské sezóně – pohybovat se v popředí tabulky a probojovat se po roční pauze znovu přímo do čtvrtfinále play off, přičemž letos do něj přímo postupují pouze první čtyři týmy. Podle vývoje sezóny by hradecký hokejový klub rád pomýšlel rovněž na medailové umístění.

Vedení klubu si zároveň uvědomuje, že vzhledem k současnému stavu se může sezóna vyvíjet jakkoliv a může být ovlivněna pandemií.

Klub nadále deklaruje, že vnitřní prostory obou hal ČPP Arény jsou nevyhovující a nedostatečné. Jde mimo jiné o kabiny mládeže, které již delší dobu kapacitně nestačí. Po jednáních s vedením města nastal v této problematice mírný pozitivní posun – bylo vypsáno výběrové řízení na dodavatele dokončení projektové dokumentace přístavby zimního stadionu. Vedení klubu bude v této otázce i nadále aktivní.

Rozpočet, partneři a permanentky

Rozpočet klubu pro sezónu 2020/21 ještě nebyl uzavřen, stále probíhají jednání s některými partnery, měl by ale být v podobné výši jako v uplynulém roce – mírně přesahující 100 milionů korun. Důležitým faktem je, že se v průběhu letních měsíců podařilo snížit výdaje na A-tým.
Vedení klubu je potěšeno, že drtivá většina partnerů bude s Mountfieldem HK spolupracovat i nadále, u některých došlo dokonce k navýšení podpory, čehož si hokejový klub velmi váží.

Věrnost v těžkém období projevili rovněž fanoušci nákupem permanentních vstupenek. Jejich prodej byl vzhledem k vydaným mimořádným opatřením předčasně ukončen, a to již 26. července. Výdej permanentních karet nebyl doposud uzavřen, jejich celkový počet se bude pohybovat okolo 2700 kusů.

Spolupracující oddíl a Winter Classic

Před sezónou 2020/21 navázal hradecký hokejový klub úzkou spolupráci s SC Kolín, který se stal účastníkem druhé nejvyšší soutěže. V dresu Středočechů absolvovala některé přípravné zápasy řada kmenových hráčů Mountfieldu HK, kteří by měli partnerskému klubu vypomáhat: Štěpán Lukeš, Miroslav Kukla, Jakub Muška, Jakub Váchal, Vojtěch Síla, Martin Štohanzl nebo Jan Veselý.

Někteří mladí hráči budou působit také v dalších seniorských oddílech. Většině hráčů širšího kádru A-mužstva bylo zajištěno angažmá v Chance Lize, což je pro jejich rozvoj důležitá a pozitivní zpráva. Nejnovější změnou je měsíční hostování Michaela Gaspara do Slavie Praha, v rámci střídavých startů ale bude moci naskočit i za Hradec Králové.

Mountfield HK se v sezóně 2020/21 zúčastní unikátní akce, 12. prosince se ve Špindlerově Mlýně představí v rámci utkání pod otevřeným nebem, když vyzve pražskou Spartu. Součástí akce budou také další atraktivní duely, Winter Classic si vyzkouší rovněž hradečtí junioři.

Novinky u mládeže

Junioři v loňské sezóně pod vedením Davida Kočího váleli a dokázali zvítězit v turnaji O pohár DHL, v následném Superpoháru DHL se probojovali do vyřazovacích bojů, které se však kvůli předčasně ukončené sezóně neuskutečnily. K nejstarší mládežnické kategorii se od A-týmu vrací Aleš Krátoška, jeho mužstvo bude nastupovat v Juniorské lize akademií.

Dorost opanoval skupinu Střed ELIOD extraligy dorostu se šestibodovým náskokem na druhý tým v pořadí a postoupil do skupiny o pořadí v play off. V něm stihl posbírat 62 bodů, které stačily na průběžné 3. místo, než byla sezóna předčasně ukončena. Jako hlavní kouč povede i nadále hradecké dorostence Jiří Janoušek ml.

Mountfield HK pořádá také pro letošní ročník nábor malých hokejistů, kurzy ledního hokeje se rozjedou 24. září prvním tréninkem. Ty budou nadále probíhat dvakrát týdně v průběhu celé sezóny, kurzy jsou určeny pro děti ročníku narození 2013 a mladší.

Poděkování

Vedení hokejového klubu Mountfield HK, a.s. velice děkuje Městu Hradec Králové, společnosti Mountfield a.s., Královéhradeckému kraji i všem dalším partnerům, příznivcům a fanouškům za významnou podporu, které si obzvlášť v této nelehké době velice váží.


Zajímavost z regionu
Další zprávy z lokality Hradec Králové
Srazila se dvě nákladní vozidla. Jednoho řidiče museli hasiči vyprostit
Adventní trhy letos nahradí virtuální Advent v Hradci
Kocour vylezl na vysoký strom. Dolů mu pomohl přivolaný hasič
Votroci si s chutí zastříleli. Dvakrát se trefil Prekop
Řidič si rozbil superba po nárazu do stromu. Byl v tom alkohol
Výstava fotografií z 31. ročníku soutěže Premiéra 2020 bude k vidění v ulicích
Žena prodávala pervitin. Měla to jako přivýdělek k rodičovské
Univerzita Hradec Králové opět pomáhá. Její počítače poslouží dětem při distančním vzdělávání
Rektor Kamil Kuča ocenil osm mimořádných osobností Univerzity Hradec Králové
Do škol se vrátili žáci prvních a druhých tříd
Festival Cinema Open zná své vítěze
Řepa z převráceného kamionu zasypala městský okruh
17. listopad v Klicperově divadle – setkejme se on-line
Hradečtí hokejisté bojují po vynucené covidové přestávce v Tipsport extralize o další body
Řidič nákladního auta za volantem zřejmě usnul. Naštěstí ho zastavila svodidla
Na křižovatce došlo k poškození několika aut
Opilý recidivista poškodil v létě několik zaparkovaných aut. Později napadl dvě starší ženy
Mobilní odběrový tým hradeckých hasičů odebral první stovky vzorků
Herci Klicperova divadla v širších nominacích na Ceny Thálie
Kraj vede nová koalice v čele s hejtmanem Martinem Červíčkem
Lesy ČR chystají vánoční stromky do nemocnic
Váleční veteráni bojovali za naši svobodu. Teď potřebují naši pomoc oni!
Klicperovo divadlo se vrací ke streamování Podkroví Live
V noci se měnil čas z letního na zimní. Jak probíhá změna na Bílé věži?
Bývalý Prior se po dlouhých měsících opět otevírá kupujícím
Hradecký kraj povede čtyřkoalice. Hejtmanem se stane Červíček z ODS
Mladá řidička přejela do protisměru a způsobila škodu za 150 tisíc
Zkáza uměleckých děl tvořených z plastů – Záchrana Milenců ze sbírek královéhradecké galerie
V garážích obchodního centra neměl co dělat. Střechou auta mladý řidič poškodil vybavení parkoviště
Chtěl jen přeparkovat dodávku. Řidič nadýchal téměř 4 promile


Skvělý obrat v závěru zajistil Votrokům výhru v Blansku
26.11.2020 | 15:49 | Fletch

Votroci si s chutí zastříleli. Dvakrát se trefil Prekop
24.11.2020 | 08:35 | Fletch

Hradečtí hokejisté bojují po vynucené covidové přestávce v Tipsport extralize o další body
15.11.2020 | 11:46 | Fletch

Po restartu Fortuna : Národní ligy porazili Votroci Třinec 2:1
10.11.2020 | 08:33 | Fletch

Hokejový D+D REAL Winter Classic se přesouvá na rok 2021. „Program bude bohatší,” vzkazují organizátoři
15.10.2020 | 11:21 | Fletch

Jaroměřský hokej: posila pro áčko i kvalitní mládež
14.10.2020 | 10:05 | Orlický.net

Hráčská výměna v kádru Votroků, z Teplic přichází Petr Kodeš a odchází Robert Jukl
06.10.2020 | 19:24 | Fletch

Kros po lyžařských tratích na Horách 2020
01.10.2020 | 11:29 | Milan Mikolecký

Vyšehradskou hradbu Votroci nepřekonali
27.09.2020 | 13:59 | Fletch

Zítra se poprvé v novém ročníku Tipsport extraligy 2020/21 představí na domácím ledě Mountfield HK
26.09.2020 | 19:34 | Fletch

Den okresního fotbalu v Týništi nad Orlicí
26.09.2020 | 06:06 | TV Rychnov

V Černovíru soutěžili mladí hasiči
21.09.2020 | 10:40 | Ústí nad Orlicí

Městský stadion nabídne sportovcům tartanovou dráhu. Zatěžkávací zkouškou bude štafetový marathon
21.09.2020 | 08:42 | Jablonné nad Orlicí

Žižkov poražen, Votroci na prvním místě!
20.09.2020 | 15:58 | Fletch

Běželi olympijský běh. Už počtvrté
17.09.2020 | 11:20 | Ústí nad Orlicízprávy z měst v regionu Orlických hor a Podorlicka

Rychnov nad Kněžnou
První nález Šalvěje Hispánské zaznamenal botanik ve východních Čechách
Osobák skončil v poli kolama vzhůru
Z kamionu vytekla kyselina, hasiči ji museli naředit
Na křižovatce se srazila celkem čtyři auta. Naštěstí byla zraněna jen jedna osoba
Ústí nad Orlicí
Finišují stavební práce na komunikacích či pokračuje výsadba zeleně
Muž spadl ze střechy státního zastupitelství. Do nemocnice jej transportoval vrtulník
Připomenuli si Den válečných veteránů. Bez veřejného pietního aktu
Pietním aktem připomněli 102. výročí vzniku samostatného Československa
Žamberk
Mistr světla a temnoty ve virtuálním kině. Caravaggio – Duše a Krev. Kino Žamberk zve na jedinečný snímek.
V rámci online streamu Moje kino Live proběhne v sobotu 28. listopadu projekce filmu Země medu.
Moje kino LIVE – herecký koncert ve filmu Staříci uvidíte v pátek 27. listopadu. Zve kino Žamberk.
Nejnovější film Bohdana Slámy Krajina ve stínu u vás doma jako v kině.
Lanškroun
Druhý ročník participativního rozpočtu má své tři vítězné projekty
Obyvatelé rozhodnou o dalších projektech, které se stanou součástí města
Neutažené šrouby neudržely kola. Ta se za jízdy vydala jinou cestou
Nad ránem hořelo v kuchyni. Kvůli technické závadě
Nové Město nad Metují
Ve městě instalují radarové měřiče rychlosti
Do Klopotovského údolí se po téměř půl roce vrátilo stádo jelenů
Oslavy 28. října v době nouzového stavu v omezené podobě
Policisté pátrají po dívce. Ta se nevrátila do ústavu
Dobruška
Obavy o maminku vystřídala radost
Kvůli obálce s neznámou látkou evakuovali 15 lidí
Maminka odvedla dítě do školky. Stačila chvilka a ponechané věci v autě byly pryč
Originál nejstarší písemné zprávy o městě se na sváteční víkend vrátil do Dobrušky
Letohrad
Starosta Fiala: Referendum o Domu kultury bude až v lednu
Železniční stanice má díky rekonstrukci moderní nástupiště. Stát to přišlo na miliardu, část by měla proplatit Evropská unie
Unavený muž si dal ohřát jídlo. Z plotny jej sundali až přivolaní hasiči
Vznikne další část cyklostezky a chodník. Stát poskytne víc jak deset milionů
Kostelec nad Orlicí
V ložnici vzplálo mobilní plynové topení. Zasáhl pohotový soused - hasič s ručním hasičákem
Mladý značně opilý řidič sejmul dopravní značku i zaparkované osobní auto
Auto skončilo v příkopu, řidiče vyprostili hasiči
Multižánrový hudební festival F. I. Tůmy není zrušen. Na diváky čeká atraktivní program
Choceň
Listopadové novinky z města: Nové sportoviště, infokiosek či štípačka dříví
Hasiči ve speciálních oblecích likvidovali nebezpečnou látku
Lidem v domovech důchodců chybí sociální kontakt s blízkými. Pomůže bezkontaktní návštěvní systém
Další stavba bez kolaudace. Nové obchodní centrum zůstalo uzavřeno
Týniště nad Orlicí
Opilý muž za volantem zahraničního náklaďáku nadýchal 3 promile. Během vykládky vypil osm piv
Den okresního fotbalu v Týništi nad Orlicí
Protijedoucímu kamionu rozbil zrcátko a ujel od nehody. Řidič přesto skončil u soudu
Sedm tisíc modelů „angličáků“: Encyklopedii aut sbírá Eduard Pařízek od svých 6 let
Vamberk
Auto skončilo v příkopu, nikdo se naštěstí nezranil
Plameny v kalící peci způsobily škodu za sto tisíc
Čtvrtý hudební festival Criss Cross se uskuteční v srpnu. Headlajnery Lake Malawi či Portless
Šli koupit holicí strojky. Místo do nákupního košíku je uložili do kočárku
Česká Skalice
Prodejní výstava Nostalgické Vánoce bude letos on-line
Modeláři z České Skalice dnes otevřeli výstavu vláčků a modelů
Cyklista narazil do zděného rozvaděče. Dvě hodiny po poledni nadýchal přes 2,5 promile
Rozhovor s kapelou Čechomor
Rokytnice v Orlických horách
Místo hub našli protitankovou minu
Muzejníci připravili tři akce v Sýpce
Na hřišti vzniká zázemí pro fotbalisty
Ministr kultury si prohlédl pevnost Hanička. Za poslední rok se vrátila v čase
Česká Třebová
Českotřebovský vánoční strom přijel z Parníka
Jabkance doma
Vzpomínky na českotřebovskou Jabkancovou pouť 1960 - 1989
Vzpomínky na českotřebovskou Jabkancovou pouť 1960 - 1989
Opočno
Muž zaútočil na manželku a tchána. Je obviněn z pokusu o dvojnásobnou vraždu
Zastupitelé dali zelenou rekonstrukci léta chátrající budovy bývalé Zámecké vinárny
Zraněný cyklista po střetu s autem. Buďte za tmy vidět!
Úřad má všechny podklady pro vydání souhlasu se zahájením zkušebního provozu. Obchvat by se mohl otevřít v příštích několika dnech
Náchod
Mateřská škola U Kočovny má nové oplocení
Stopy náchodského architekta Jana Letzela v japonské prefektuře Miyagi
Probační a mediační služba v Náchodě slaví kulaté narozeniny
Projekt multifunkční haly je na samotném začátku
Jablonné nad Orlicí
Silnici mají umytou od saponátu do myčky
Městský stadion nabídne sportovcům tartanovou dráhu. Zatěžkávací zkouškou bude štafetový marathon
Střet kamionu s chodci. Pomozte objasnit okolnosti dopravní nehody
Střetla se dvě auta opilých řidičů. Ti skončili v nemocnici na ošetření a na odběru krve
Borohrádek
Dvě dopravní nehody v lesním úseku. Auta narazila do stromu u silnice
Hasič likvidovali havárii auta do zahradního domku a neohlášené pálení
Na noční požár výměníku nasadili prášek a suchou pěnu
Poškozená silnice je opět průjezdná. Alespoň kyvadlově
Jaroměř
V muzeu Výtopna hořely historické železniční vagony
Jaroměřský hokej: posila pro áčko i kvalitní mládež
Ptáci, žijící v mokřadu, by měli mít lepší podmínky pro život. Postarají se o to pratuři
Řidička strhla řízení. Narazila do stromu a auto se převrátilo na bok
Králíky
Věžní hodiny na městském muzeu opět odbíjejí
Otrávení psi a kočky? Policisté prověřují okolnosti úhynu zvířat
Výstava Paměti národa Osvobození bez svobody je k shlédnutí v Králíkách
Rodina pohřešuje seniora. Ten v pantoflích sedl do svého auta a odjel neznámo kam
Hradec Králové
Srazila se dvě nákladní vozidla. Jednoho řidiče museli hasiči vyprostit
Adventní trhy letos nahradí virtuální Advent v Hradci
Kocour vylezl na vysoký strom. Dolů mu pomohl přivolaný hasič
Votroci si s chutí zastříleli. Dvakrát se trefil Prekop
Vysoké Mýto
Radnice provedla modernizaci městského kamerového systému
Lokalita za pivovarem mění svoji podobu
Radnice připravuje zásadní změny v třídění odpadů
Okna městské galerie se změnila na jeden den v originální orloj
Pardubice
Přijeďte nám sestavit rozpočet, vyzývá hejtman Netolický předsedu vlády
Strážníci a policisté našli tajně otevřenou hospodu. Hosté utíkali přes kuchyň
Zdravotníci obdrží mimořádné prémie. Peníze půjdou do Žamberka, Vysokého Mýta nebo třeba do Brandýsa
Noví krajští zastupitelé složili slib. Hejtmanem zůstává Martin Netolický
Litomyšl
Kradl motorové pily. Po svém zadržení skončil ve vazební věznici
Na zahradě měl prales z rostlin marihuany. Chtěl prý vypěstovat nejvyšší konopí
Nehorázná drzost zlodějky v samoobsluze. Přišla ke starší ženě a bez okolků jí z košíku ukradla kabelku
Přistihl svého staršího bratra inflagranti se svojí přítelkyní. V zápalu žárlivosti vzal na ně sekeru
Solnice
Srazila se tři auta. Jejich řidiči zřejmě nedobrzdili
Nehoda tří aut komplikovala příjezd do města. Silnice byla zcela uzavřena
Po střetu dvou osobních aut skončilo jedno z nich ve zdi
Pracovní úraz při manipulaci s vysokozdvižným vozíkem
Orlické hory
Blíží se zima. Lyžaři, znáte základní pravidla pohybu na sjezdovce?
V Orlických horách se usadil vlk. Trvalý výskyt potvrdily snímky z fotopastí a pozorování tzv. Vlčích hlídek
Lesy ČR mění potoky v Orlických horách. Cílem je zadržení vody v krajině
Senior byl nalezen v pořádku. Na polské straně hranice
Podorlicko
Dva osobáky šly přes střechu. U první nehody jeden zraněný, u druhé hasiči nikoho nenašli
S vidinou společného života poslala žena do ciziny statisíce. A nebyla jediná
Začali v Ústí, skončili pod Homolí. Policisté honičku ukončili varovnými výstřely
Odvysílali jsme třetí Taneční proud proti blbé náladě
Rychnovsko
Dvě vážné nehody komplikovaly dopravu
Automobilka na Rychnovsku podpoří komunitní život a výzkum veřejného mínění
Hasiči zasahovali u střetu dvou aut a také u převrácené čtyřkolky
Krádež v kostele: Pachatel vybral kasičku a odcizil potraviny
Orlickoústecko
Nedbalost stála za požárem dílny i udírny
Z Lanškrouna do Skuhrova doveze řidiče opravená silnice za 143 milionů
Policejní letka našla pohřešovaného naštěstí včas
Auto tým v akci: Pokuty padaly za rychlou jízdu a telefonování
Náchodsko
Přetlačovaná osobáku s lokomotivou měla jasného vítěze. Nehoda se neobešla bez zranění.
Řidič v kradené škodovce ujížděl celníkům. Auto skončilo na turistické stezce, prchající muž zmizel v lese
Při předjíždění vytlačil protijedoucí auto do příkopu. Z místa nehody ujel
Hala plná sena v plamenech. Hasiči se snažili ochránit zvířata v přilehlém kravínu