Profil autora:
vložil Fletch
jméno Fletcher Martin
autor textu Vladimír Vaněk/Martin Fletcher
autor fotografií Radek Hůlka
hash tag #hckohouticeskatrebova
10.02.2022 20:01

Fletch

Zpravodajství
sport

Zobrazeno 2800x
Kohouti ve čtrnácti zápasech třináctkrát zvítězili, nasbírali úctyhodných 40 bodů (skóre 76:29), svým soupeřům dali opravdu zabrat. Na konci týdne vstupuje soutěž do play off a my jsme před ním vyzpovídali manažera týmu HC Kohouti Česká Třebová Vladimíra Vaňka a trenéra Pavla Rohlíka.

Pane Vaňku v neděli 13. února čeká českotřebovské Kohouty první čtvrtfinálové utkání play off. Je trochu zvláštní, že v tuto chvíli neznají jméno soupeře…

Situace se tak prostě vyvinula. O tom, s kým budeme hrát, se definitivně rozhodne v pátek 11. února večer, kdy se hraje třetí a rozhodující osmifinálový zápas Litomyšl-Hlinsko. Pokud vyhrají domácí, přijede k nám Moravská Třebová. V opačném případě přivítáme Hlinsko.

Přikládáte tomu nějaký význam?

Ne. Chceme-li uspět, a to chceme, musíme si poradit s každým soupeřem. Osobně se těším na kvalitní hokej a snad i na slušnou diváckou návštěvu.

Hokejisté České Třebové se po rozpačitém vstupu do sezony rozehráli k parádním výkonům a výsledkům, v nadstavbové části byl váš tým suverénní.

V základní části soutěže, která probíhala v každém kraji zvlášť, jsme skončili na čtvrtém místě. Po sedmém kole na vlastní žádost skončil trenér Martin Šejba, který se opět stal hráčem. K týmu přišel staronový kouč Pavel Rohlík, mužstvo se začalo postupně zvedat. Důležité bylo, že se nám podařilo postoupit do elitní skupiny nadstavbové části, kde hrála čtyři nejlepší mužstva z Pardubického a Královéhradeckého kraje. Naše hra dostala řád, především jsme se zlepšili v obranné činnosti. Nadále jsme byli produktivní, ale dostávali jsme mnohem méně gólů. Nadstavba nám skutečně vyšla na jedničku. Ze čtrnácti zápasů jsme jich dvanáct vyhráli na ledě, jedno utkání bylo v náš prospěch kontumováno, soupeř nemohl hrát kvůli covidové nákaze. Ztratili jsme pouze dva body, první letošní zápas v Novém Městě nad Metují jsme prohráli až po samostatných nájezdech.

Z výše uvedených důvodů byly kontumace utkání uplatněny vícekrát, například Choceň tímto způsobem získala dvanáct bodů.

V první části soutěže byl u zápasů, které nebyly odehrány ze stejných důvodů, uplatňován koeficient. Ten vycházel z počtu získaných bodů a počtu odehraných utkání. V nadstavbové části uplatnil krajský hokejový svaz kontumace, což vyvolalo trochu zlé krve. Problém vidím v tom, že se pravidlo změnilo uprostřed rozehrané sezony.

Jaký je váš názor na společnou soutěž pro Pardubický a Královéhradecký kraj?

Určitě dochází k zajímavé konfrontaci. I když je soutěž náročnější na cestování, přinesla oživení. Škoda, že většina mužstev z Královéhradecka má nižší diváckou základnu.

Které týmy považujete za největší konkurenty v boji o první místo?

Podcenit nelze nikoho. Potvrzují to některé překvapivé výsledky z krajské hokejové ligy, ale i ve sportu obecně. Dovolím si malou odbočku do fotbalu. Očekával snad někdo, že Slavia doma prohraje s Karvinou? Nebo že slavný Manchester United postoupí v FA Cupu přes tým ze šesté anglické ligy až díky gólu, který vstřelí v prodloužení? Ve sportu je možné skoro všechno. Ale zpátky k vaší otázce. Vysokou kvalitu mají mužstva Chocně, Litomyšle a Chrudimi, z druhého regionu patří k nejlepším Nový Bydžov a Nové Město nad Metují.

Nevadí vám, že ostatní favorizují především Českou Třebovou? Choceňský trenér Jindřich v této souvislosti přirovnává Kohouty k fotbalové Barceloně

(smích) Nevadí. Ano, podařilo se nám sestavit kvalitní tým, který vede plně kvalifikovaný trenér Pavel Rohlík. Naší hlavní devízou je skutečnost, že mužstvo tvrdě a pravidelně trénuje. Moc mě nezajímá, jak to dělají jinde, i když informace samozřejmě mám. My jdeme vlastní cestou a věříme, že je správná. Chceme soutěž vyhrát, ale je jasné, že stejný cíl má víc mužstev.

Pandemie covidu pochopitelně zasáhla i sport, jak ovlivnila divácké návštěvy v České Třebové?

Zásadním způsobem. Omezení platila v předcházejících dvou sezonách, které se ani nedohrály. V této sezoně zase dlouho nemohli na hokej přijít neočkovaní. Pro náš klub to je opravdu problém, příjmy ze vstupného jsou důležité. Jenom připomenu, že v mistrovské sezoně 2018-2019 přišlo na naše domácí zápasy v průměru 638 diváků. To jsou čísla, o kterých se nám nyní může jen zdát. Realita je taková, že náklady na utkání stoupají a příjmy jsou výrazně nižší.

Můžete být konkrétní?

Někteří lidé tvrdí, že máme drahé vstupné. To je názor, který mne téměř uráží. Dát 80 nebo 50 korun za více než dvouhodinovou podívanou je moc? Není! Všechno kolem nás je dražší. Cestou na hokej se stavíte na kafe a zákusek, nebude vám stačit stovka. Na hokeji si dáte klobásu a jedno pivo, platí to samé. Rád bych těmto lidem vzkázal, že musíme zaplatit led, rozhodčí, pořadatelskou službu, box časoměřičů. Přímé náklady na jeden domácí zápas se pohybují kolem částky 15 tisíc korun.

Věříte, že v play off bude v České Třebové na hokej chodit víc diváků?

Doufám, že ano. V klíčové části sezony půjde o hodně, navíc byla zrušena covidová omezení. Má to jeden malý háček. Musíme předvádět kvalitní hokej, hrát a postupovat dál, až do finále. Moc bych si přál, abychom navázali na mistrovskou sezonu, v níž jsme na jaře 2019 oslavili titul.

A co nám sdělil hlavní trenér týmu Pavel Rohlík?
Váš tým odehrál poslední mistrovský zápas 30. ledna, jaký byl program mužstva v této herní přestávce?

Ano, nadstavbu jsme zakončili domácí výhrou nad silnou Chocní. Během prvního týdne jsme absolvovali tři kondiční tréninky na ledě rozdělené do dvou fází, na dvakrát pětatřicet minut. Ve druhém přípravném týdnu jsme odehráli modelové utkání s juniory českotřebovské Lokomotivy, které doplnilo několik našich hráčů. Zápas se hrál na třikrát třicet minut hrubého času, byly do něj zařazeny dlouhé pasáže hry pět na pět, ale také pět na šest, nacvičovali jsme přesilovky a hru v prodloužení. Byli jsme kompletní, určitě to splnilo svůj účel. V pátek 11. února nás čeká klasický předzápasový trénink.

Kohouti nastoupí do ostrého zápasu po dvou týdnech, může to být určitá nevýhoda?

To si nemyslím. Nadstavbovou část jsme chtěli vyhrát a postoupit přímo do čtvrtfinále, tento úkol jsme splnili. Mužstvo kvalitně a tvrdě trénovalo již v závěru nadstavbové části, bez ohledu na to, jaké zápasy jsme měli před sebou. Myslím, že právě velmi dobrá trénovanost může být naší výhodou. Navíc jsme měli dostatek času na to, abychom na vlastní oči viděli několik potencionálních soupeřů. Osobně jsem sledoval dva osmifinálové duely, z dalších máme hodně videozáznamů. Nic nepodceňujeme, do přípravy dáváme maximum úsilí.

Koho byste si přál za soupeře ve čtvrtfinále play off?

Speciálně asi nikoho, těch variant existovalo a stále ještě existuje víc. Výsledky druhých osmifinálových zápasů nám ještě čtvrtfinálového soupeře nepřisoudily, nicméně je jisté, že do České Třebové přijede buď Hlinsko nebo Moravská Třebová. My si soupeře opravdu nevybíráme. Podstatné je, že máme kvalitní tým, že jsme kompletní a odhodláni udělat pro úspěch maximum možného.

Cíl je s největší pravděpodobností jasný…

Ano. Nechceme a nebudeme se za nic skrývat, chceme soutěž vyhrát. Vedení klubu vytyčilo jasný cíl, hráči a realizační tým jsou připraveni udělat pro úspěch maximum.

Čtvrtfinále se hraje pouze na dva vítězné zápasy, což je dost ošidné. Souhlasíte?

Je to tak. Vstup do série je velmi důležitý, proto jsem rád, že začínáme doma. Věřím, že po rozvolnění covidových opatření přijde v České Třebové v neděli 13. února na hokej hodně diváků. Jejich podporu budeme moc potřebovat. Předem děkujeme.


Podpořte redakci on-line deníku Orlický.net! Klikněte, prosím, na reklamní banner našich inzerentů. Tento zpravodajský portál funguje díky reklamě jako je tato. Děkujeme.


Zajímavé zprávy z regionu
Další zprávy z lokality Česká Třebová
Městské muzeum připravilo novinku. Zájemci si mohou zdarma dobít své elektrokolo
Na sportoviště i náměstí se po dvouleté pauze příští týden vrátí Týden sportu
Celníci objevili na překladišti padělky holicích strojků. Skončí v drtičce
Blíží se oblíbený cyklomaraton. Nechcete se také zúčastnit?
Nadace pomohla Komunitnímu centru Petrklíč
Občané nepřihlásili žádné projekty, přesto mohou hlasovat o realizaci některého z devíti projektů
Na silnici I/14 probíhají lokální opravy povrchu vozovky. Jde o opravy v rámci reklamace
Druhý nejvyšší ústavní činitel navštívil radnici
Kohouti z České Třebové vyhráli krajskou hokejovou ligu
NázevBnefiční koncert pro Ukrajinu
Kohouti Česká Třebová a Spartak Choceň si zahrají finále krajské hokejové ligy
Kraj zřídí centrální sklad pro humanitární pomoc, první konvoj s pomocí odjede tento týden
Radnice se zbarvila do národních barev Ukrajiny
Kvůli většímu úniku fridexu museli hasiči evakuovat téměř čtyři desítky zaměstnanců
V centru města rozvezli desítky nádob na tříděný odpad a bioodpad
Anonym ohlásil bombu. Policisté uzavřeli vlakové nádraží
Radnice zavádí participativní rozpočet, návrhy je možné zasílat již nyní
Válečný veterán Vasil Timkovič převzal čestné občanství města
Někdo uvázal fenku německého ovčáka v autobusové zastávce. Pes skončil v útulku
Vzpomínka na transport smrti po 77 letech
Investice v České Třebové v r. 2021
Projděte se po radnici. Virtuálně z domova
Spolu na jedené lodi - Dvojčata Kristýna a Denisa nejen o modelingu
Novoroční vystupení starostky města Magdalény Peterkové
Iscarex cup 2021 - vyhodnocení běžeckého seriálu
Česká mše vánoční v kostele sv. Jakuba
Vůně Vánoc - nová výstava v českotřebovském muzeu
Ohlédnutí za výstavou Českotřebovská zákoutí
Gymnázium má novou podlahu v tělocvičně
Zborcená kanalizace si vyžádá opětovnou opravu vozovky na hlavní silnici I/14


Sportovci se utkali na Memoriálech Kováče a Čevony
17.06.2022 | 08:40 | Ústí nad Orlicí

Ústecká 21 lákala na Andrlův chlum
16.06.2022 | 12:29 | Ústí nad Orlicí

TFA Rozálka
15.06.2022 | 14:15 | Žamberk

Mezinárodní 4. Májový turnaj 2022 v pozemním hokeji zná své vítěze
14.06.2022 | 17:56 | Fletch

Basketbalisté slavili velké výročí
13.06.2022 | 06:44 | Vysoké Mýto

Bouldering v ulicích přilákal desítky lezců
12.06.2022 | 14:58 | Ústí nad Orlicí

Sokol pořádal další ročník Ústeckého 7Boje v míčových disciplínách
08.06.2022 | 11:29 | Ústí nad Orlicí

Hradec Králové se chce soudně bránit proti zastavení dotačního řízení na výstavbu nového stadionu
27.05.2022 | 11:22 | ČRo

Rokytnická šedesátka
23.05.2022 | 16:13 | SDH Rokytnice v Orlických horách

Proběhlo 1. kolo atletické ligy
18.05.2022 | 11:23 | Ústí nad Orlicí

Ze Sparty do Hradce. Trenérský tým doplní Tomáš Hamara
17.05.2022 | 13:51 | Fletch

Osmičlenný tým závodníků kraloval na divoké vodě. Titul mistrů ČR přivezl popáté v řadě
14.05.2022 | 09:05 | Vysoké Mýto

Polští mladí hasiči přijeli trénovat na rokytnickou šedesátku. Darem dostali sadu hadic
08.05.2022 | 12:28 | SDH

Prvomájový půlmaraton má nový traťový rekord
04.05.2022 | 12:45 | Vysoké Mýto

Na každý post jeden hráč. Mountfield HK vítá letošní posily
01.05.2022 | 19:53 | Fletchzprávy z měst v regionu Orlických hor a Podorlicka

Rychnov nad Kněžnou
Krajská tripartita jednala o situaci kolem růstu cen energií a pohonných hmot i o rozvoji průmyslové zóny
Silničáři mají nové dílny a garáže
V zásilce banánů našli pracovníci supermarketu kokain za miliardu
Burianosaurus a ti druzí. Povídání v rychnovské synagoze
Ústí nad Orlicí
V budově centra sociální péče došlo k požáru. Šlo o cvičení složek IZS
Kometa připravila hudební akademii
Na Libchaváku závodila rybářská mládež
Sportovci se utkali na Memoriálech Kováče a Čevony
Žamberk
Nebe nad Žamberkem ovládne Airshow
Kam za vysvědčení? Do kina! V den vysvědčení kino Žamberk promítá premiérové Mimoně hned dvakrát!
30. června končí platnost bankovek s tenkým stříbřitým proužkem
TFA Rozálka
Lanškroun
V útulku uvítají venčitele, spojte pěkné s užitečným. Začít můžete dnes odpoledne
Stavební práce na poliklinice pomalu finišují. Budova bude dokončena o měsíc dřív
Ulice Lidická se v příštím roce dočká opravy
Muž odmítl jít k soudu. Z bytu ho vyvedla zásahová jednotka
Nové Město nad Metují
Kotě vlezlo do okapové roury a nedařilo se ho vytáhnout ven. Pomohl fištrón hasičů
Proběhly pientní akty k uctění padlých a ke Dni vítězství
Na zámku se chystá oblíbená výstava vláčků a dalších modelů
Auto se srazilo s cyklistou. Zraněného člověka transportoval do nemocnice vrtulník
Dobruška
Složky integrovaného záchranného systému měly svůj den
Osobní auto narazilo do stromu. Utržené kolo poškodilo projíždějící sanitku jedoucí k pacientovi
Silo s řepkou opět hořelo
V zemědělském silu začalo hořet. Hasiči museli zásobník s řepkou zalít vodou
Letohrad
MHF Letohrad přinesl 9 dní života navíc
Zítra startuje odložený hudební festival. Zahajuje Lenka Filipová
Dva muži se projížděli po městě na kole a koloběžce. Oba byli opilí a zkouření
Hezká tradice v Letohradě pokračuje
Kostelec nad Orlicí
Mistryně ČR jsou mažoretky z Kostelce nad Orlicí
Po srážce dvou aut zůstaly na vozovce provozní kapaliny
Na křižovatce se srazila dvě osobní auta: Jednu osobu odvezli záchranáři, psa pohlídali hasiči
Prasklá hadička vyplavila dva byty
Choceň
Soutěž o nové architektonické řešení Ostrova zná vítěze
Na nádraží by mohlo vzniknout muzeum modelové železnice
V textilce zahořel bavlněný prach ve vzduchotechnice
"Dědek" na opracování dřevěných výrobků chytil od poškozené zářivky
Týniště nad Orlicí
25. týnišťský swingový festival J. Marčíka byl VELKOLEPÝ
Pět jednotek hasičů vyjelo likvidovat požár přístřešku u rodinného domu
25. týnišťský swingový festival Jardy Marčíka
ČARODĚJNICE V TÝNIŠTI NAD ORLICÍ jsou zpět a ještě větší
Vamberk
Mezinárodní krajkářské slavnosti nabídnou bohatý program
Na kruhovém objezdu se srazila dvě auta
Čelní střet osobáku s kamionem skončil tragicky. Žena zemřela na místě, muž po leteckém transportu do nemocnice
Superb v příkopu a převrácený na bok
Česká Skalice
Série tragických událostí v Podorlicku pokračuje. Muž usmrtil své rodiče
Auto po nehodě skončilo daleko za křižovatkou. Řidička děkuje zachráncům
Zloděj se zaměřil na ručně vyrobené šperky. Zmizely z vitríny
Modeláři z České Skalice opět pořádají výstavu vláčků
Rokytnice v Orlických horách
Rokytnická šedesátka
Polští mladí hasiči přijeli trénovat na rokytnickou šedesátku. Darem dostali sadu hadic
Nemáte velikonoční pomlázku či vyzdobená vajíčka? Pomůže tvořivá dílna
Auto vyjelo ze silnice a narazilo do stromu. Na vozovce byla ledovka
Česká Třebová
Městské muzeum připravilo novinku. Zájemci si mohou zdarma dobít své elektrokolo
Na sportoviště i náměstí se po dvouleté pauze příští týden vrátí Týden sportu
Celníci objevili na překladišti padělky holicích strojků. Skončí v drtičce
Blíží se oblíbený cyklomaraton. Nechcete se také zúčastnit?
Opočno
Dnes a v sobotu máte jedinečnou šanci projít si naleziště archeologického výzkumu
Kraj začal stavět druhou část obchvatu města
Zahrady kláštera znovu ožijí. Peníze na zpřístupnění pošlou norské fondy
Zahrady kláštera v Opočně znovu ožijí
Náchod
Nepostrádáte zakládací kovový klín? Majitel si jej může vyzvednout na dopravním inspektorátu
V kufru auta vezl téměř 40 tisíc kusů tabákových náplní bez platných tabákových nálepek
Jiráskovo koupaliště zahájí tuto sobotu letní sezónu
Audi se zastavilo o skálu. Kvůli protijedoucímu řidiči
Jablonné nad Orlicí
Představí novou knihu o regionu Orlicko-Kladsko
Otevřeli běžeckou dráhu. Na start štafetového maratonu se postavila víc jak stovka sportovců
Bavorák přišel o levé kolo. Skončilo i se zrcátkem v příkopu
Motorkář se v zatáčce střetl s osobním autem, musel vzlétnout vrtulník záchranářů
Borohrádek
Střetla se dvě osobní vozidla. Jedno skončilo v příkopu převrácené na střechu
Osobák měl narazit do domu a poté srazit chodkyni vedoucí jízdní kolo
Řidič passatu neudržel auto na vozovce. To skončilo nakloněné na kraji příkopu
Čelní střet dvou osobáků na křižovatce, záchranáři měli ve své péči čtyři pasažéry
Jaroměř
Pít či nepít, spící Šípková Růženko
Tři výjezdy během odpoledne: dvě nehody a podezření na únik plynu
Dělo a mašinka. Nové dominanty na kruhových objezdech na hlavní silnici procházející městem
Dýloval perník. Možná už nebude, hrozí mu až pět let ve vězení
Králíky
Proběhlo slavnostní znovuotevření Památníku obětem internace
Bývalý diagnostický ústav by mohl pomoci s ubytováním uprchlíků z Ukrajiny
Region Králicka počítá se spolehlivou dodávkou energie, energetici zde investují přes 500 milionů korun
Slavnostně otevřeli hokejové hřiště
Hradec Králové
Rok po tornádu: Lesy ČR darovaly lidem téměř 36 milionů korun i dřevo na nové krovy a na topení
Školáci s dobrým vysvědčením můžou zdarma do aquacentra
Hasiči trénovali záchranu osob ze závalu
Osmdesátníci v nesnázích. Pomohla všímavost lidí
Vysoké Mýto
Městský elektrobus E-Way bude jezdit ve slovinském Mariboru
Na příjezdu do města se srazilo několik aut. Možná se to bude klouzat
Basketbalisté slavili velké výročí
Sodomkovo Vysoké Mýto se vrací do svého původního červnového termínu. Dnes i s jízdou historickým vlakem
Pardubice
Krádež rumů muži zase nevyšla
Pes ztracený dva měsíce se vrátil domů. Díky čipu pod kůží
Strážníci pronásledovali imaginární labuť
Vytížená křižovatka U Marka v centru města se dočká opravy. Stavební práce startují už příští týden
Litomyšl
Auto na střeše, řidiče museli resuscitovat
Začala 64. Smetanova Litomyšl
Dvě křižovatky na přijezdu do města se změní na kruhové objezdy. Doprava bude bezpečnější
Modulární bydlení by mohlo pomoci Ukrajincům, a poté studentům
Solnice
Peugeot se třemi lidmi skončil na kraji pole
Workshop poukázal na proměny průmyslové zóny a nastínil další vývoj
Po nehodě zůstalo na silnici stát auto s ulomeným kolem. Hasiči nasadili kladky a odsunuli vůz na parkoviště
Děti zahlédly v korytě řeky kotě. Na pomoc přivolaly hasiče
Orlické hory
Jezdíte na Šerlich? A zkracujete si cestu od parkoviště k Masarykově chatě po modré turistické značce?
Zaměstnanci ze závodu v Kvasinách opět vyrazí uklízet Česko. Zamíří na Šerlich
Na tvrzi Bouda začala nová turistická sezona
Na horách likvidovali hasiči dvě nehody osobních aut
Podorlicko
Trocha počtů: 1 muž, 2 měsíce, 8 skutků, až 5 let vězení
Superúplněk ozářil noční oblohu
Podorlickem projede spanilá jízda historických policejních vozidel. Zastaví se na náměstích i na oslavě ke dni dětí
Kraj chce jednat o navýšení podpory malým destinačkám pro rozvoj cestovního ruchu
Rychnovsko
Opět ty bitcoiny! Muž během krátké chvíle přišel o statisíce
Automobilka Škoda předala vozy pro sociální služby na Rychnovsku
Na bitcoinovém účtu máte 6.200 dolarů! Muž báchorce uvěřil, zpřístupnil svůj počítač a přišel o více jak jeden milion českých korun
Řidičům se nedařilo udržet auta na vozovce
Orlickoústecko
Na trať mezi Dolní Lipkou a Hanušovicemi se přes léto vrátí vlaky i v týdnu
Hejtman: BusLine si musí rozmyslet, zda je schopen zajistit všechny oblasti v kraji. V úterý nejede 131 spojů
122 spojů nevyjede ani dnes. Změnu do prázdnin nečekejte
ICOM se vrací na Orlickoústecko. Čtyřmi autobusy pomůže kraji s pokrytím dopravní obslužnosti
Náchodsko
Za pomoc s domácími pracemi si vzal víc, než měl. Pozor na to, koho si pouštíte domů
Záchranáři spolu s hasiči zasahovali v nepřístupném terénu. Ze skal transportoval osobu se zdravotními problémy v podvěsu vrtulník
Řidič zřejmě vlivem alkoholu boural. Na parkovišti narazil do jiného vozidla
Seniorka chtěla zhodnotit své úspory investicí do energetiky. Přišla o více jak dva miliony korun