Profil autora:
vložil Fletch
jméno Fletcher Martin
autor textu Dan Lechmann/Martin Fletcher
autor fotografií Královéhradecký kraj
hash tag #kralovehradeckykraj
29.04.2022 18:19

Fletch

Zpravodajství
z regionu

Zobrazeno 4645x
Královéhradecký kraj během slavnostního galavečera ocenil významné osobnosti regionu. Mezi laureáty jsou dobrovolníci, lékaři, vědci i sportovci. Nejvyšší ocenění získal in memoriam meziměstský starosta a bývalý krajský radní Pavel Hečko.
„Za více jak dvacetiletou historii novodobého Královéhradeckého kraje jsme se poprvé rozhodli uspořádat krajský galavečer, během kterého jsme ocenili osobnosti, jež svou každodenní činností pomáhají zlepšovat věci kolem nás. Ocenění si převzali i lidé, které široká veřejnost nemusí znát, ale pozornost si určitě zaslouží a jejich přínos je nesporný. Vynikají v nejrůznějších oborech, pomáhají druhým, snaží se své okolí zdokonalovat či předat dalším generacím to důležité,“ uvedl hejtman Martin Červíček.

Královéhradecký kraj vytvořil nový systém oceňování významných osobností v regionu. Nejvyšším krajským oceněním je nově Řád Královéhradeckého kraje, po něm následují Medaile Královéhradeckého kraje I. a Medaile Královéhradeckého kraje II. stupně.

Osmnáct osobností, oceněných během galavečera, vzešlo ze 40 nominací, které přišly zejména od starostů jednotlivých obcí, ale také od občanů z celého kraje. Nominace posoudila Rada Královéhradeckého kraje a následně její výběr schválilo krajské zastupitelstvo.

V průběhu galavečera v Petrof Gallery vystoupil klavírní virtuos Matyáš Novák, smyčcový orchestr Smiling String Orchestra a několik písní za klavírního doprovodu zazpívala Livie Kuchařová.

Seznam oceněných osobností:

Řád Královéhradeckého kraje

Pavel Hečko (in memoriam)

– za dlouholetou a obětavou práci pro rozvoj Královéhradeckého kraje

Pavel Hečko přes dvě desetiletí působil jako místostarosta a starosta Meziměstí na Broumovsku, v letech 2016 až 2020 byl členem Rady Královéhradeckého kraje. Významnou měrou se podílel na rozvoji kraje. Vždy prosazoval zájmy místních samospráv a jejich představitelů, kterým dobře rozuměl.

Medaile Královéhradeckého kraje I. stupně

Kateřina Siniaková

– za vynikající reprezentaci Královéhradeckého kraje a ČR ve sportu

Hradecká rodačka Kateřina Siniaková začala hrát tenis v pěti letech pod vedením svého otce. Ve svých 25 letech získala zlatou medaili ve čtyřhře na olympijských hrách v Tokiu, vyhrála Fed Cup, spolu s Barborou Krejčíkovou ovládla i Turnaj mistryň v Mexiku a řadu titulů vybojovala i na v turnajích Ženské tenisové asociace (WTA) a Mezinárodní tenisové federace (ITF), včetně French Open a Wimbledonu. Na aktuálním WTA žebříčku nejlepších tenistek světa ve čtyřhře jí patří 1. místo.

David Kostelecký

– za vynikající reprezentaci Královéhradeckého kraje a ČR ve sportu

Sportovní střelec David Kostelecký se může chlubit dvěma tituly mistra Evropy, vyhrál Světový pohár v Al Ajnu a triumfoval na Evropských hrách v Minsku. Cenné kovy přivezl i z olympiád. V Pekingu si vystřílel první místo a v Tokiu se s kolegou Jiřím Liptákem postarali o světovou senzaci, kdy vyřadili všechny soupeře a o první a druhé místo soupeřili jen mezi sebou. V rozstřelu David Kostelecký chybil a skončil tak druhý.

Šárka Musilová

– za vynikající reprezentaci Královéhradeckého kraje a ČR ve sportu

Šárka Musilová z Trutnova po nehodě skončila na vozíku, ale to jí nebrání sbírat cenné kovy v lukostřelbě. V roce 2018 vyhrála Mistroství Evropy v para lukostřelbě v Plzni. Spolu s Davidem Drahonínským v soutěži smíšených dvojic získali bronz na paralympiádě v Riu a úspěch slavili i v Tokiu. Z Japonska si dvojice odvezla stříbro a Šárka Musilová pak obsadila druhé místo i v soutěži jednotlivců.

Aleš Kisý

– za vynikající reprezentaci Královéhradeckého kraje a ČR ve sportu

Aleš Kisý skončil po nehodě upoutaný na invalidní vozík. S atletikou začal v roce 2003 a věnuje se převážně vrhu koulí. Není mu cizí ani vrh oštěpem a diskem nebo rugby. Úspěšný byl na Mistrovství světa v Kataru či Mistrovství Evropy v Itálii. Čtyřikrát reprezentoval Českou republiku na paralympiádě, třikrát skončil v první desítce a při posledních hrách v Tokiu získal bronzovou medaili ve vrhu koulí v kategorii mužů.

Ivana Křečková

– za dlouholeté vedení Krajského úřadu Královéhradeckého kraje

Ivana Křečková působila 21 let ve vedení krajského úřadu od doby jeho vzniku v roce 2000, kdy se kraje postupně přetvářely z okresních úřadů. Krajský úřad začala vést s 56 zaměstnanci v prostorách hradeckého kongresového centra Aldis, odkud se časem přestěhoval do svého současného sídla, budovy bývalého pivovaru v centru Hradce Králové. Podařilo se jí vytvořit kvalitní úřad, který pomáhá lepšímu životu v kraji.

Jaroslav Malý

– za dlouholetou a obětavou práci v oblasti medicíny

Profesor Jaroslav Malý je lékař a bývalý vedoucí onkologického centra Fakultní nemocnice Hradec Králové. V letech 2001 až 2012 působil ve funkci přednosty II. interní kliniky fakultní nemocnice a lékařské fakulty. Už v 70. letech byl členem lékařského týmu, který poprvé v Československu transplantoval dárcovskou kostní dřeň. Jedno volební období působil jako senátor pro Hradecko, dnes je lékařský náměstkem ředitele fakultní nemocnice a členem kolegia děkana Lékařské fakulty Univerzity Karlovy v Hradci Králové.

Medaile Královéhradeckého kraje II. stupně

Václav Uhlíř

– za dlouholetou a obětavou službu církvi a obnovu varhan v Královéhradeckém kraji

Václav Uhlíř od roku 1970 působí na kůru kostela Panny Marie v Hradci Králové jako varhaník a sbormistr. Věnuje se pedagogické činnosti, vystupuje na koncertech a publikuje nahrávky. Václav Uhlíř se však vyučil i varhanářem a velmi aktivně usiluje o záchranu několika set varhan, které se nacházejí na území kraje. Poznatky z mnohaleté dokumentace těchto nástrojů využil pro dvě publikace: Historické varhany v Čechách a Varhany královéhradecké diecéze.

Václav Uhlíř

– za dlouholetou a obětavou službu církvi a obnovu varhan v Královéhradeckém kraji

Václav Uhlíř od roku 1970 působí na kůru kostela Panny Marie v Hradci Králové jako varhaník a sbormistr. Věnuje se pedagogické činnosti, vystupuje na koncertech a publikuje nahrávky. Václav Uhlíř se však vyučil i varhanářem a velmi aktivně usiluje o záchranu několika set varhan, které se nacházejí na území kraje. Poznatky z mnohaleté dokumentace těchto nástrojů využil pro dvě publikace: Historické varhany v Čechách a Varhany královéhradecké diecéze.

Jaroslav Veselý

– za dlouholetou a činorodou práci v oblasti kultury a sportu

Kulturně-společenské akce, u jejichž zrodu Jaroslav Veselý stál, dodnes významně spoluutvářejí kulturní dění v Jičíně a v mnoha případech mají celorepublikový význam a ohlas. Stál u zrodu festivalu Jičín – město pohádky. Podílel se na vypracování základního konceptu i obsahového půdorysu a dramaturgii. Kromě toho obnovil Valdštejnské slavnosti či se podílel na opětovném připomínání bitvy u Jičína v roce 1866 a pomáhal vytvořit řadu dalších kulturních akcí. Nejinak je tomu i ve sportu, řada akcí založených Jaroslavem Veselým se koná dodnes, například Běh 17. listopadu, který se v roce 2019 uskutečnil už popadesáté. Jaroslav Veselý je i autorem řady vlastivědných článků.

Anna Řeháková

– za dlouholetý kulturní rozvoj a prezentaci regionu

Anna Řeháková se celý život věnuje kulturnímu rozvoji a propagaci regionu Českoskalicka a Novoměstska. První kulturní akci v Ratibořicích uspořádala už v roce 1968. Doslova legendárním se stala její akce Oživlé postavy z Babičky Boženy Němcové, které Anna Řeháková vymyslela a kompletně zařídila, a to včetně kostýmů. Poprvé se akce uskutečnila v roce 1988 a stále se koná. V den 50. výročí této akce byla na počest zakladatelky zřízena stálá expozice v Hereckém muzeu Viktorka v Ratibořicích. Anna Řeháková stojí za vznikem i dalších akcí, jako je například Advent v Babiččině údolí nebo zahájení turistické sezóny na zámku v Ratibořicích a podílela se i na zahájení činnosti Vily Čerych v České Skalici.

Miloslav Pour

– za dlouholetou a obětavou práci pro rozvoj Nové Paky a sportu

Miloslav Pour dvacet let působil jako zastupitel Nové Paky, několik let také zastával funkci neuvolněného starosty a místostarosty města. V roce 1990 stál také u vzniku městského měsíčníku Achát, jehož je dodnes stálým dopisovatelem. Kromě práce pro rozvoj města se celý život věnoval sportu, ať již jako aktivní sportovec či trenér. Trénoval basketbal od žáků po dospělé. Miloslav Pour se může pyšnit titulem Legenda novopackého sportu a oceněný byl i jako nejlepší trenér regionu.

Antonín Burdych

– za dlouholetou práci v oblasti vzdělávání a výchovy mládeže

Antonínu Burdychovi nacisté vyvraždili v roce 1942, kdy mu bylo pouhých osm let, většinu nejbližších příbuzných. Jako poslední žijící svědek událostí, které se v roce 1942 udály kolem ukrývání parašutisty Jiřího Potůčka z výsadku Silver A na Končinách u Červeného Kostelce, dodnes aktivně navštěvuje školy, účastní se besed a různých pietních akcí po celé České republice. Dál neúnavně vypráví tragický příběh svých nejbližších a přispívá k tomu, abychom na temnou minulost naší země v období po atentátu na Reinharda Heydricha nikdy nezapomněli.

Jaroslav Štěpán

– za dobrovolnou a obětavou péči o pacienty s covid-19 a podporu zdravotnického personálu

Jaroslav Štěpán je učitel na náchodské základní škole Plhov. Během pandemie, při náročné on-line výuce svých žáků odpracoval bezmála 500 hodin jako dobrovolník v náchodské nemocnici a staral se o pacienty hospitalizované s vážným průběhem onemocnění covid-19. Peníze, které si prací v nemocnici vydělal, investoval zpět, a to například v podobě občerstvení pro zdravotníky na covidovém oddělení.

Jaroslav Balcar

– za dlouholetou práci na úspěšné záchraně hradu Vízmburk

Jaroslav Balcar od roku 2002 neúnavně pracuje na záchraně zříceniny hradu Vízmburk u Havlovic na Náchodsku. Pro získání finančních prostředků na opravu hradu neváhal ručit za úvěr bance svým vlastním domem. Díky jeho úsilí se podařilo zříceninu nejen zrekonstruovat, ale také ji otevřít veřejnosti. Díky práci Jaroslava Balcara a členů Sdružení pro Vízmburk se podařilo podkrkonošské Pompeje, jak se zřícenina díky okolnostem jejího objevení někdy přezdívá, zachránit.

Zdeněk Vít

– za dlouholetou práci pro obec Libňatov a místní sdružení dobrovolných hasičů

Zdeněk Vít zasvětil svůj život práci pro dobrovolné hasiče a je jedním z nejdéle sloužících starostů SDH Libňatov. Kromě práce pro místní sbor se aktivně podílí jako dobrovolník na společenském životě v obci. Zasloužil se o vybudování hasičského zázemí v Libňatově a patřil k hlavním iniciátorům pořízení nové projektové dokumentace na výstavbu hasičské zbrojnice, kterou vedení obce chystá.

Lydia Baštecká (in memoriam)

– za dlouholetou práci a přínos pro regionální historii

Lydia Baštecká 20 let pracovala jako ředitelka Státního okresního archivu Náchod a kromě úspěšného vedení a rozvoje této instituce velmi intenzivně bádala a publikovala texty o historii regionu. Stala se autorkou a spoluautorkou desítek knih a několik stovek článků. Napsala například monografii o Broumově a Náchodě nebo studii Jak se žilo na kladském pomezí. Lydia Baštecká se velmi aktivně zapojovala i do kulturního života ve městě, pořádala literárně-hudební večery a dlouhá léta vykonávala funkci náchodské kronikářky.

Vlastimil Pilous

– za úspěšnou vědeckou činnost a práci pro rozvoj regionu

Vlastimil Pilous působil třicet let jako geomorfolog na Správě Krkonošského národního parku. Publikoval již 23 odborných prací o Krkonoších a Jizerských horách, které se věnují například horským potokům. Vytvořil i zásady pro pasportizaci a péči o horské komunikace, které jsou dodnes závazným právním podkladem pro všechny správce horských komunikací v Krkonoších. Napsal také přes 350 odborných či populárně naučných článků a je spoluautorem řady knih, například vlastivědné encyklopedie o Krkonoších. Vytvořil také turisty velmi vyhledávanou naučnou Mravenčí stezku v Hostinném.

Vlasta Neckařová

– za dlouholetou práci pro rozvoj a propagaci pěstounské péče

Vlasta Neckařová se celý svůj život věnujeme dětem vyrůstajícím bez lásky a péče biologických rodičů. Sama kromě dvou vlastních dětí vychovává dvě děti v pěstounské péči. Spoluzaložila a nyní řídí Centrum pěstounských rodin, které dlouhodobě zajišťuje kvalitní potřebné služby pro pěstounské rodiny, podílela se i na otevření Skladu oblečení, hraček, školních, sportovních a dalších potřeb pro děti vyrůstající v pěstounských rodinách, které pomáhá pěstounům snížit ekonomickou náročnost péče o přijaté děti.


Podpořte redakci on-line deníku Orlický.net! Klikněte, prosím, na reklamní banner našich inzerentů. Tento zpravodajský portál funguje díky reklamě jako je tato. Děkujeme.


Fotogalerie

Pavel Hečko (in memoriam)

Šárka Musilová


Ivana Křečková

Jaroslav Malý

Václav Uhlíř

Jaroslav Veselý

Anna Řeháková

Miloslav Pour

Jaroslav Balcar

Jaroslav Štěpán

Jaroslav Balcar
Foto: Královéhradecký kraj

Zajímavé zprávy z regionu
Další zprávy z lokality Královéhradecký kraj
Rekonstruované dílny zajistí moderní prostředí pro výuku
V regionu jezdí jiné vlakové soupravy, než které kraj objednává. Žádá nápravu
Nemocnice v Trutnov bude mít parkovací dům, kraj vyhlásil veřejnou zakázku na projektovou dokumentaci
Za dětskou pornografii hrozí muži šestileté vězení
Kraj podpoří hospicovou péči 22 miliony korun
Od 28. srpna bude veřejná autobusová doprava jezdit podle nových jízdních řádů
Známe nové držitele titulu Mistr tradiční rukodělné výroby Královéhradeckého kraje za rok 2021
Zájemci o dotaci na výměnu kotle mají poslední možnost
Občané, vezměte rozum do hrsti, vyzývá policie. Některé případy podvodů jsou jen stěží pochopitelné
Obnova Vrbenského kasáren v Hradci Králové nabízí vznik nového prostoru pro živou i muzejní kulturu
Bouřky a nehody. Celkem 112 událostí během prvního prázdninového dne
V Trutnově se staví nový pavilon oddělení klinické biochemie
Stavební práce v broumovské nemocnici skončily
Za nový parkovací dům v náchodské nemocnici kraj zaplatil 47 milionů
Kraj ocenil dobrovolníky pečující o památky
Mám dědictví ve Švýcarsku, ale potřebuju na jeho získání půjčit pár milionů
Hejtman ocenil starosty za dlouholetou práci v samosprávách
Od středy mohou nízkopříjmové domácnosti požádat o kotlíkové dotace
Policie: Za tragickými nehodami motorkářů z minulého víkendu stála nepřiměřená rychlost
V neděli 12. 6. se mění jízdní řády
Hasiči zasahovali během úterý u devíti nehod
Krajskou vesnicí roku 2022 je Žďár nad Metují
V červnu se úplně uzavřou další dvě silnice
Na úpické hvězdárně má vzniknout nové návštěvnické centrum
Projekt na rekonstrukci Vrbenského kasáren získal stavební povolení
O víkendu vyjedou oblíbené cyklobusy. Turisty zavezou do Krkonoš, Českého ráje ale i do Polska
Na kolejích v Královéhradeckém kraji se představil první vlak na vodíkový pohon
Hradecká galerie získala prestižní ocenění Gloria musaealis za rok 2021
Na Dobrošov se dostanete po objízdné trase
Hledá se ředitel či ředitelka Protialkoholní záchytné stanice Královéhradeckého kraje


V lesoparku na Montace je nové veřejné ohniště s přístřeškem
23.09.2022 | 13:18 | Fletch

Týdny pro duševní zdraví míří do Královehradeckého kraje
21.09.2022 | 09:04 | Fletch

Anděl se vrátil na své místo
20.09.2022 | 14:40 | Fletch

Rekonstruované dílny zajistí moderní prostředí pro výuku
19.09.2022 | 13:33 | Fletch

Na dokončení velkolepé obnovy zámeckého kopce dohlíží sv. Jan Nepomucký
15.09.2022 | 15:37 | Fletch

Podpora budoucnosti zdravotní péče
13.09.2022 | 10:44 | Fletch

V regionu jezdí jiné vlakové soupravy, než které kraj objednává. Žádá nápravu
08.09.2022 | 11:03 | Fletch

Poplatek za odpady v Náchodě zůstane v roce 2023 ve stejné výši
04.09.2022 | 11:52 | Fletch

Nemocnice v Trutnov bude mít parkovací dům, kraj vyhlásil veřejnou zakázku na projektovou dokumentaci
03.09.2022 | 11:44 | Fletch

Netradiční zásah při záchraně osoby: Žena uvázla na střeše
02.09.2022 | 07:08 | HZS

Krbové rukavice neměly označení o shodě CE. Poplují zpátky do Číny
31.08.2022 | 10:47 * | Celní správa

Kraj podpoří hospicovou péči 22 miliony korun
26.08.2022 | 19:32 | Fletch

Od 28. srpna bude veřejná autobusová doprava jezdit podle nových jízdních řádů
25.08.2022 | 14:35 | Fletch

Známe nové držitele titulu Mistr tradiční rukodělné výroby Královéhradeckého kraje za rok 2021
19.08.2022 | 10:53 | Fletch

Paraglidista skončil s padákem v koruně stromů, pomohli hasiči
18.08.2022 | 11:28 | HZSzprávy z měst v regionu Orlických hor a Podorlicka

Rychnov nad Kněžnou
Karel Poláček má na náměstí svoji lavičku
O betonový mostek upravil světlou výšku auta. Mladík řídil opilý
Kdo aspiruje na post starosty Rychnova nad Kněžnou? Poslechněte si odpovědi
Kvůli vznícenému oleji na plotně dvacet evakuovaných obyvatel paneláku
Ústí nad Orlicí
Českotřebovští Kohouti se těší na novou hokejovou sezónu
Na Andrláku se jely závody minikár
Pracuje se na projektech participativního rozpočtu
V knihovně ukazují Století Jaroslava Foglara
Žamberk
Žamberské barokní varhany se rozezvučí ve středu 28. září.
Na plátna kin se vrací epické dobrodružství z roku 2009 a nejúspěšnější film všech dob - AVATAR.
Hit Divadla Radka Brzobohatého v žamberském divadle.
Přelet nad kukaččím hnízdem v Divišově divadle.
Lanškroun
Dětská ordinace v nové poliklinice může mít už brzy svého lékaře
Poliklinika v centru města je po pěti letech od zahájení příprav a po dvou letech stavebních prací dokončena
Městem povede dálnice pro cyklisty
Víkend bude patřit cyklistice. Jede se Regionem Orlicka
Nové Město nad Metují
Odstartoval Festival komedie. Některá soutěžní promítání už hlásí vyprodáno
Vrtulník přistával na uzavřený kruhový objezd k nehodě cyklisty. Přesto pod ním projelo osobní auto
Výsledky analýzy: Pondělní požár nezpůsobil ekologickou havárii
Ve skladovací hale hořely kontejnery s chemikáliemi. Při požáru byla zraněna jedna osoba a transportována letecky do nemocnice
Dobruška
Drahá elektrokoloběžka kvůli technické závadě skončila v plamenech. A ty byly hodně výživné!
Obrazy a kresby Věry Jičínské ve výstavní síni městského kina
Havárie vody přivedla zpátky do školy profesionální i dobrovolné hasiče
Nerespektoval výzvu k zastavení. Věděl proč, nadýchal přes 2,4 promile
Letohrad
Ocenili autory knihy o Milanu Rastislavu Štefánikovi a knihy Útěk z Leopoldova
Nové tůně a upravený potok zadržují v lesích vodu a zmírňují sucho. Stálo to necelých 800 tisíc
MHF Letohrad přinesl 9 dní života navíc
Zítra startuje odložený hudební festival. Zahajuje Lenka Filipová
Kostelec nad Orlicí
Hasiči byli povoláni k nouzovému otevření bytu. V něm byla nemohoucí osoba
Nejprve dal sedm piv a panáky rumu, později si vystačil jen s dalším pivkem. Ožralý 68letý řidič během noci dvakrát havaroval
Osobák narazil do sloupu dopravního značení
Mistryně Evropy BMX Iveta Miculyčová: Rodiče nechtěli, abych dělala freestyle
Choceň
Dvě ženy vyrazily na houby. V lese uviděly požár krmelce
Srneček u pivovaru skočil do řeky. Zachraňovali ho hasiči
Koupaliště má nově delfína. Vozíčkáři se tak bez potíží dostanou do bazénu
Na kruháku se srazilo osobní auto s cyklistou na elektrokole. Policie hledá svědky
Týniště nad Orlicí
Tradiční týnišťské posvícení
V křižovatce se srazila dvě auta, jedno skončilo v poli
Nehoda dvou aut kvůli srnci? Škoda za více jak 600 tisíc
Čáp se změnil v kominíka. Z paty komína jej vyprostili přivolaní hasiči
Vamberk
V průmyslové hale hořel dopravník k peci
V křižovatce se srazil nákladní automobil s osobním
Zavíráte vodu před odjezdem na dovolenou? A necháváte klíče od bytu u sousedů? Zvažte to
Mezinárodní krajkářské slavnosti nabídnou bohatý program
Česká Skalice
Antonín Moskalyk známý a neznámý - výstava
Startuje 15. ročník výstavy vláčků a modelů
Uvolněné kolo z náklaďáku narazilo do BMW
Dřevostavba se slaměnou izolací do základů shořela, škoda je v milionech korun
Rokytnice v Orlických horách
Během pár dní zloděj navštívil pět domů. Už sedí ve vazbě
Dodavatel tepla přerušil dodávku do panelových domů, kvůli sporům s radnicí. Odpoledne byla dodávka obnovena
Požár pily a obytné přístavby: Škoda se předběžně vyšplhala na 15 milionů
Rozsáhlý požár zdecimoval budovu pily
Česká Třebová
Vydejte se poznat Svět netopýrů
Finále Turnaje O pohár starostky města bylo předčasně ukončeno
Nainstalovali veřejný pingpongový stůl. Uspěl v participativním rozpočtu
Zrušený spoj mezi Českou Třebovou a obcí Semanín nahradí na jeden měsíc školní autobus. Dospělí se v něm nesvezou
Opočno
Krása zpěvu a varhan
Svátky růží aneb Z pohádky do pohádky
Archeologové ukázali nálezy z místa budoucího obchvatu
Dnes a v sobotu máte jedinečnou šanci projít si naleziště archeologického výzkumu
Náchod
V lesoparku na Montace je nové veřejné ohniště s přístřeškem
Anděl se vrátil na své místo
Na dokončení velkolepé obnovy zámeckého kopce dohlíží sv. Jan Nepomucký
Poplatek za odpady v Náchodě zůstane v roce 2023 ve stejné výši
Jablonné nad Orlicí
Představí novou knihu o regionu Orlicko-Kladsko
Otevřeli běžeckou dráhu. Na start štafetového maratonu se postavila víc jak stovka sportovců
Bavorák přišel o levé kolo. Skončilo i se zrcátkem v příkopu
Motorkář se v zatáčce střetl s osobním autem, musel vzlétnout vrtulník záchranářů
Borohrádek
Pět jednotek hasičů zasahovalo u požáru technologie v dřevařském závodě
Osobní auto srazilo chodkyni. Pomohli hasiči i projíždějící záchranáři
Špatně típnutý špaček způsobil požár se škodou 35 tisíc? Na balkoně hořel truhlík na květiny
Výška korby plus výška bagru se rovná průšvih. Řidič náklaďáku se nevešel pod železniční most a zničil kabinu stroje
Jaroměř
Začala stavba obchvatu Jaroměře
Ujížděl před policejní hlídkou. Skončil v poli
Konec kolonám. Stavbaři uvedli do provozu novou okružní křižovatku na silnici I/37
Řidičce prý dva roky roste zub moudrosti. Nadýchala téměř 3,5 promile
Králíky
Liják zaplavil sklep domu, výstraha platí i dnes
Po střetu s motorkářem zůstala na silnici zraněná cyklistka
Zamiřte na Muzeum opevnění Králický řopík, je připraveno na další sezonu
Proběhlo slavnostní znovuotevření Památníku obětem internace
Hradec Králové
Začala generální oprava železného mostu Bailey Bridge
Výměny semaforů se blíží ke konci, nový dopravní systém bude postupně nabíhat do plného provozu
Podvodníci stále útočí. Dva záseky se škodou přes milión
Podpora budoucnosti zdravotní péče
Vysoké Mýto
Na budově školy odhalili bronzový basketbalový koš. Připomíná první utkání v košíkové v českých zemích
Městské slavnosti letos spojily velké množství akcí
Vysokomýtské školy jsou po prázdninách opět plné života
Audi skončilo v příkopu. Jízdu zakončil náraz do stromu
Pardubice
Na malé okružní křižovatce se srazily tři trolejbusy a osobní auto
Chytré hodinky za nulu neprošly. Celníci firmě doměřili daň
Na mátožné postavy, které se řevem čehosi dožadují, platí krom práškovacího letadla i hlídka strážníků
Historická technika opět oživila kasárna
Litomyšl
Osobní automobil skončil v příkopu na boku, jedna osoba skončila v nemocnici
Válka zkomplikovala stavbu nadchodu. Práce i přesto skončí ještě letos
Participativnímu rozpočtu dominovala ekologie
Uprostřed koncertu PSO se zničehonic zjevila francouzská hvězda Zaz
Solnice
V hledáčku policistů nákladní vozidla. Špatně dopadlo vozidlo převážející kamení
Akumulační kamna zavalila muži nohy
Peugeot se třemi lidmi skončil na kraji pole
Workshop poukázal na proměny průmyslové zóny a nastínil další vývoj
Orlické hory
Jak je to s houbařením v CHKO Orlické hory? Hrozí sankce motoristům
Plánujete adrenalinový sjezd na kolech či koloběžkách? Mějte se na pozoru
Srazily se dva osobáky. Jedoucí vůz měl narazit do stojícího
Jezdíte na Šerlich? A zkracujete si cestu od parkoviště k Masarykově chatě po modré turistické značce?
Podorlicko
Regionem Orlických hor a Podorlicka projela rallye veteránů
Policisté pátrají po muži kvůli mravnostnímu deliktu. Může být ozbrojen
Do Podorlicka přišly tolik potřebné dešťové srážky. Na Zakletém za 15 hodin napadlo extrémních 125 litrů vody na metr čtvereční
O titul Strom roku soutěží hned tři stromy z Podorlicka
Rychnovsko
76letá seniorka vyrazila na houby. Po setmění po ní pátralo 20 policistů i vrtulník
Nález těla neznámé totožnosti: Patrně se jedná o hledaného muže
Obce připravují na svém území měření rychlosti automobilů. Radnicím dochází trpělivost s neukázněnými řidiči
Místo 2 milionů, přišla jen o 100 tisíc korun. Žena po vložení peněz do bitcoinomatu si uvědomila, že se jedná o podvod
Orlickoústecko
Zkušený starosta Petr Fiala do Senátu. Volte číslo 1
Na stejné koleji proti sobě jelo Pendolino a osobní vlak. Soupravy naštěstí zastavily včas
Neznáme muže z fotografie?
Řidič zeleného motocyklu skončil v příkopě. Kvůli průjezdu autobusu
Náchodsko
Policisté si došli pro čtveřici mladíků. Kradli jako straky v rodinných domech napříč republikou
S noži v ruce přepadli muže a ukradli mu auto. Po čtyřech dnech skončili v klepetech
Opatření Lesů ČR proti suchu: Přehrážky a tůně v lesích
Kriminalisté si došli pro dealera pervitinu