14.06.2018 11:56
Jablonné nad Orlicí
Zpravodajství
zajímavosti
Zobrazeno
3467x
|
Podepsáním memoranda o spolupráci zainteresované subjekty - společnost Isolit-Bravo, Pardubický kraj a SOŠ a SOU Lanškroun - potvrdily zřízení pracoviště praktické výuky studentů učebního oboru nástrojař na půdě jablonské firmy.
Memorandum o spolupráci, podepsané v úterý 12. 6. 2018 hejtmanem Pardubického kraje panem Martinem Netolickým, ředitelem společnosti Isolit-Bravo, spol. s r. o. panem Kvido Štěpánkem a ředitelem SOŠ a SOU Lanškroun panem Jaroslavem Novákem stvrdilo vůli společně spolupracovat, "a to za účelem budování povědomí o příležitostech v technických oborech, za účelem zvýšení kvalifikace zaměstnanců v regionu a za účelem zvyšování úrovně praktického vyučování žáků. Část praktického vyučování bude probíhat v prostorách společnosti Isolit-Bravo, spol. s r.o., a to pod vedením kvalifikovaných instruktorů." (citace z dokumentu)
Praktická výuka studentů bude probíhat v týdenních cyklech, přičemž v každé skupině bude 12 studentů a pedagog - mistr odborného výcviku. Studenti budou v průběhu praktické výuky zapojeni, pod dohledem pracovníků firmy, do reálné výroby, získají tedy praktické zkušenosti z reálného prostředí, poznají moderní technologie i zákonitosti fungování výrobního podniku. Studentům bude rovněž zajištěna doprava z Lanškrouna do Jablonného, pro tyto účely bude využit současný dodávkový automobil školy a druhý automobil, který škole poskytne Pardubický kraj.
Slavnostní příležitosti se v prostoru nově zřízené učebny/dílny budoucích nástrojařů na půdě jablonské firmy, kromě představitelů tří zainteresovaných subjektů zúčastnili i zástupci města, škol a firem z našeho regionu, kteří si vyměňovali zkušenosti v oblasti spolupráce škol a firem. Přítomné zaujal mimo jiné technický kroužek fungující ve spol. Isolit-Bravo, kdy jsou sobotní dopoledne věnována chlapcům a dívkám z Jablonného a okolních obcí, kteří mají zájem poznat jak věci fungují a s využitím techniky si vyrobit svůj opravdový výrobek. Praktickou ukázkou bylo Thórovo kladivo a nůž vyrobený kombinací kovu a dřeva.
Po oficiální části události se hosté vydali na exkurzi do výroby - do nástrojárny a lisovny. Zájem přítomných následně upoutala výroba Motúčka. Společnost jich pro své zákazníky, jimiž jsou převážně senioři a jejich děti (kupující Motúčko jako dárek rodičům), ročně vyrobí 5-6 tisíc kusů. Jednotlivé kusy se vyrábějí na zakázku, přičemž dodací lhůta je v současné době pouhé 2 dny.
O účastníky setkání bylo postaráno i z pohledu stravování, po prohlídce firmy si v jídelně společnosti pochutnali na tříchodovém menu.
|