Požár horkovodu na nábřeží má tragickou bilanci. Hasiči uvnitř našli osobu bez známek života
Hasičský záchranný sbor
|
04.12.2025 | 06:49
|
2 min
2 min
|
Clutch: 151
|
#tragedie #smrtvhorkovodu
0 lidí čte
Autor textu: Jakub Stryka
3. prosince 2025, v čase 05:35 hodin, byla profesionální jednotka CHS Pardubice, vyslána k nahlášenému požáru v podzemním kolektoru v ulici Tyršovo nábřeží. Požáry v podzemních kolektorech představují pro zasahující hasiče jednu z nejnebezpečnějších situací.
Nemůžete číst? Pusťte si audio.
Ideální na cesty autem nebo při práci.
Zásahy v těchto prostředích jsou charakterizovány nulovou viditelností, vysokým tepelným zatížením a extrémně stísněnými podmínkami, které vyžadují speciální taktické postupy. Hasiči na zvládání těchto scénářů pravidelně trénují ve speciálně navržených výcvikových polygonech.
Průzkum byl prováděn v dýchací technice, při nulové viditelnosti, v úzkých a stísněných chodbách. Ohnisko požáru bylo lokalizováno u výměníku horkovodního vedení. Při požáru byla nalezena jedna osoba bez známek života. Po likvidaci požáru byl kolektor odvětrán pomocí přetlakové ventilace a byl proveden závěrečný průzkum.
Vyšetřovatel odhadl předběžnou škodu způsobenou požárem na 220.000 Kč. Díky rychlému a profesionálnímu zásahu se podařilo uchránit majetkové hodnoty ve výši 500.000 Kč. Příčina požáru a okolnosti úmrtí nalezené osoby jsou v současné době předmětem šetření Policie ČR a vyšetřovatele požárů.