19.05.2013 16:38
Aktualizováno 19.05.2013 21:54
(rup)
Zpravodajství
krimi
Zobrazeno
7213x
|
Se zpožděním vlaků a náhradní autobusovou dopravou museli počítat cestující na trati Letohrad - Týniště nad Orlicí. Před půl třetí začala hořet na trati před nádražím v Žamberku lokomotiva a do nádraží už nedojela. Kvůli požáru byla doprava na železnici přerušena.
"Ve 14:23 došlo k požáru lokomotivy spěšného vlaku, který jel z Hradce Králové do Letohradu. Nedošlo ke zranění, výše hmotné škody zatím není známá. Doprava nebyla zatím obnovena," řekl serveru Orlický.net mluvčí Drážní inspekce ČR Martin Drápal. "Stála jsem nedaleko trati u letiště a jel tady hořící vlak, do nádraží už nedojel," popsala serveru Orlický.net dramaticky vyhlížející situaci očitá svědkyně.
"V neděli v 14.26 hodin zasahovalo pět hasičských jednotek u požáru lokomotivy v Žamberku. K požáru došlo zhruba sto metrů před nádražím v Žamberku. Ve vlaku cestovalo přibližně 40 osob. Po příjezdu na místo byly viditelné plameny z výfukové části. Hasiči k likvidaci požáru nasadili vysokotlaký proud vody, kterým byly v 15.10 hodin plameny zlikvidovány. Poté velitel zásahu předal místo hasičům SŽDC Česká Třebová a všechny zasahující jednotky se vrátily zpět na své základny," popsala událost z pohledu hasičů jejich krajská mluvčí Vendula Horáková.
Po osmnácté hodině byla vlaková souprava stále na svém místě nedaleko železničního přejezdu ze Žamberka na Dlouhoňovice. V prázdné vlaku byl jen strojvůdce, který čekal až přijede nákladní lokomotiva a soupravu odtlačí buď na nádraží a nebo do depa v Letohradě. "Odešlo turbo lokomotivy a došlo ke zkratu a vznícení oleje," popsal serveru Orlický.net možnou příčinu požáru oslovený muž. Podle jeho slov by škoda na lokomotivě neměla být zásadní, turbo bude ale zapotřebí vyměnit.
Informační portál Českých drah o události uvedl, že byla na trase mezi stanicemi Letohrad a Litice nad Orlicí zavedena náhradní autobusová doprava s tím, že cestující z vlaku Sp 1955 byli do stanice Letohrad přepraveni náhradní autobusovou dopravou. "Provoz všech vlaků je zastaven, zavedena náhradní doprava ale jen za spěšné vlaky, je pravděpodobné, že budou nahrazeny další vlaky," sdělila okolo šestnácté hodiny operátorka informační linky Českých drah.
|