Foto: Policie ČR
Mladý drifter testoval Lexuse na křižovatce. Natočila ho kamera, honil se s policisty a skončil s pouty na rukou
Vložil: Policie ČR
|
Publikováno: 14.08.2025 | 11:54
|
Zobrazeno: 837x
#policejnihonicka
Autor textu: Tomáš Dub
|
tisková zpráva
Teprve devatenáctiletý řidič na sebe upozornil driftem v křižovatce. Policistům začal ujíždět, ale podmáčená louka mu nakonec takzvaně hodila klacky pod nohy. Spolu se spolujezdcem se po marném pokusu ujet ještě uzamkli ve vozidle, ale hrozba namířenou střelnou zbraní je přesvědčila, aby vystoupili. Oba skončili v poutech.
První srpnovou neděli po druhé hodině ranní policisty v Hlinsku zaujalo vozidlo Lexus, jehož řidič přímo v křižovatce využil mokré vozovky a při odbočování lehce zadriftoval. Policisté se za ním vydali, aby provedli silniční kontrolu, ale řidič na výzvu k zastavení nereagoval a začal ujíždět ulicemi obce. Několikrát vyzkoušel blafák s blinkrem, když zablikal na jednu stranu a odbočil na tu druhou. Po několika pokusech ale zjistil, že to asi funguje jen ve filmech.
Osudným se mu nakonec stala nejspíše neznalost prostředí, protože po několika minutách ujíždění najel na polní cestu, která vyústila na podmáčenou travnatou plochu. Když zkusil vozidlo otočit, sklouzl k jedné z chatek a řidič služebního vozidla ho zablokoval. Při snaze vymanit se z patové situace začal devatenáctiletý cizinec couvat, ale pouze naboural do chatky, kterou tak poškodil. Po své zběsilé jízdě to ještě korunoval tím, že se se spolujezdcem ve vozidle zamkli a nechtěli vystoupit. Hrozba namířenou střelnou zbraní je však velmi rychle přesvědčila k odemknutí vozu a oba muži následně skončili na zemi a v poutech. Odmítavý přístup řidiče však ještě neskončil. S hlídkou nespolupracoval, odmítl se podrobit dechové zkoušce či podepsat dokumenty.