29.05.2017 07:22
(rup)
Zpravodajství
doprava
Zobrazeno
6444x
|
Vcelku přehledný úsek silnice I/11 mezi Lípou nad Orlicí a Česticemi budou řidiči projíždět pomaleji. Krajský úřad vydal rozhodnutí, ve kterém se nově stanovuje úprava provozu v podobě snížení maximální rychlosti na 70 kilometrů v hodině v úseku poblíž tamní čerpací stanice.
"Krajský úřad Královéhradeckého kraje, odbor dopravy a silničního hospodářství, oznamuje návrh stanovení místní úpravy provozu na silnici I/11 a to umístěním trvalého dopravního značení, upravujícího směr a způsob jízdy v uvedeném úseku," uvádí ve veřejné vyhlášce vedoucí oddělení silničního hospodářství Jiří Pospíšil.
Celkem budou podél silnice umístěny čtyři dopravní značky omezující rychlost s dodatkovou tabulkou časové platnosti tohoto omezení. V návrhu se totiž počítá s tím, že rychlost bude omezena v době od šesti hodin ráno do deseti hodin večer.
"Obec Lípa nad Orlicí podala podnět ke Krajskému úřadu Královéhradeckého kraje ke stanovení místní úpravy provozu na silnici I/11, v k.ú. Lípa nad Orlicí. Důvodem je zvýšení bezpečnosti silničního provozu. Podnět byl projednán s Policií České republiky, správní orgán podnět posoudil dle platné právní úpravy o provozu na pozemních komunikacích a zpracoval návrh stanovení předmětné místní úpravy ve shora uvedeném znění," vysvětluje Pospíšil.
K návrhu tohoto opatření obecné povahy může kdokoli, jehož práva, povinnosti nebo zájmy mohou být opatřením obecné povahy přímo dotčeny, uplatnit u správního orgánu písemné připomínky ve lhůtě 30 dnů ode dne jeho zveřejnění.
V uvedeném úseku došlo v minulých letech k několika vážným dopravním nehodám. V polovině května 2012 tady vyjel ze silnice nákladní automobil a narazil do rodinného domu u silnice, na konci července 2015 se u odbočky k čerpací stanici srazily dva osobní automobily, v dubnu 2016 pak na stejném místě také dvě luxusní auta. Nejtragičtější nehoda se odehrála v září loňského roku, když se na odbočce k motorestu srazilo pět automobilů. Tehdy na místě zahynul řidič jednoho z vozidel. Bohužel to nebyla poslední nehoda - k další došlo 24. listopadu loňského roku ve večerních hodinách - srazilo se tu osobní auto s nákladním. Podrobnosti o zmiňovaných nehodách si můžete přečíst v odkazovaných článcích.
|