07.11.2023 19:20
Nové Město nad Metují
Zpravodajství
doprava
Zobrazeno
4074x
|
Dnes, 7. listopadu, se konala za účastni zástupců Policie ČR, kraje, měst a obcí první schůzka v místě vážné dopravní nehody, která se udála 1. listopadu mezi Běstvinami a Spy a při níž došlo k úniku látek škodlivých pro životní prostředí.
Na místě byl i zástupce Nového Města nad Metují, který společně se zástupci okolních obcí i Dopravním inspektorátem Policie ČR Rychnov nad Kněžnou požadoval co nejrychlejší spuštění provozu, alespoň v jednom jízdním pruhu.
Zástupce společnosti, která má na starost likvidaci celé mimořádné události, uvedl, že minimálně do pátku 10. listopadu bude muset v místě pokračovat úplná uzavírka. Pokud laboratorní výsledky kontaminace půdy dopadnou příznivě, měl by od víkendu v místě být kyvadlový provoz řízený světelnou signalizací. Tak by měl být zajištěn provoz i celý příští týden.
V týdnu od 20. listopadu bude pravděpodobně bohužel opět nutná úplná uzavírka na přibližně čtyři dny, kdy bude navážena nová zemina.
Pro úplnost uvádíme, že z místa již bylo odvezeno 130 tun zeminy, 105 tun vody, 5 tun dřeva a 2 tuny sorbentu, vše musí být odváženo do specializované dekontaminační linky, která se nachází více jak 100 kilometrů daleko.
Policie ČR ve spolupráci s Městskou policií Nové Město nad Metují a Dobruška mají své hlídky v maximální míře nasazeny na usměrňování dopravy. Jen v Novém Městě nad Metují strážníci odklonili již více jak 150 těžkých nákladních vozidel.
|