04.04.2021 13:44
HZS
Zpravodajství
krimi
Zobrazeno
2126x
|
Hasiči bojovali s ohněm v sobotu večer v Býšti na Pardubicku. V plamenech zde byla samostatně stojící dvougaráž, střešní konstrukce a osobní vůz. Třem jednotkám hasičů byl vyhlášen poplach v 22.00 hodin.
Během třiceti minut měli hasiči plameny pod kontrolou. Následně provedli dochlazování a přirozené odvětrávání objektu. Ve 22.48 hodin byl požár již zcela zlikvidován. Na 12 hodin zde zůstala na dohled místní dobrovolná jednotka.
Na místo zásahu se dostavila vyšetřovatelka hasičů, která i dnes ráno přijela na místo události a zjišťovala přesné příčiny tohoto případu. Také zde zasahoval pracovník Institutu ochrany obyvatelstva HZS ČR Lázně Bohdaneč. Odebral vzorky z elektroinstalace a z kapalin, které se nacházely v kanystrech v garáži. Škoda není dosud stanovena a příčina vzniku požáru se nadále vyšetřuje.
|