23.12.2021 12:21
Policie ČR
Zpravodajství
krimi
Zobrazeno
3150x
|
21. prosince ve 22. hodin došlo mezi obcemi Chvaleč a Petříkovice ke srážce osobního vozidla s vozidlem nákladním, přičemž jedna osoba musela být kvůli těžkým zraněním letecky transportována do nemocnice.
K dopravní nehodě došlo dle dosud provedeného šetření zřejmě tím způsobem, že řidička Renaultu zřejmě při projíždění táhlé pravotočivé zatáčky na komunikaci s vrstvou rozbředlého sněhu nepřizpůsobila rychlost jízdy, dostala smyk a vjela do protisměru a tam se střetla s protijedoucím nákladním vozidlem.
"Z osobního vozidla musela jednotka vyprostit zaklíněného spolujezdce, byl předán do péče posádky ZZS. Na vozidlech provedli hasiči opatření proti vzniku požáru a odpojili akumulátory. Po necelých dvou hodinách od nahlášení události byla komunikace plně průjezdná, hasiči odstranili následky nehody," popsala zásah hasičů jejich mluvčí Martina Götzová.
Řidička osobáku utrpěla lehké zranění. Provedené dechové zkoušky s řidiči vyloučily požití alkoholu před jízdou. Škoda na vozidlech byla odhadnuta na 150 tisíc korun.
Příčiny a okolnosti šetří policisté Dopravního inspektorátu v Trutnově.
|