11.10.2022 11:53
Policie ČR
Zpravodajství
krimi
Zobrazeno
3929x
|
Ve středu 5. října rychnovští policisté vyjížděli do obce Borohrádek k dopravní havárii osobního vozidla Nissan Almera, které řídila 47letá řidička. Ta měla pravou přední částí vozidla narazit do cihlové zdi.
Policisté vyzvali ženu k provedení orientační dechové zkoušky na alkohol, kterému se podrobila a bylo ji naměřeno 2,89 promile alkoholu v dechu a na podruhé pak zkouška ukázala hodnotu 3,12 promile alkoholu v dechu.
Policisté řidičce zakázali další jízdu a zadrželi řidičský průkaz, zároveň zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky, za což jí v případě prokázání viny hrozí až rok vězení, peněžitý trest nebo zákaz činnosti.
Nebezpečnou jízdou, bezohledností řidičů a nedodržováním předpisů dochází k vážným dopravním nehodám. Všichni účastníci silničního provozu si musí uvědomit, že porušováním dopravních předpisů a stoupající agresivní jízdou není možno zajistit bezpečnost v silničním provozu. I přes veškerou snahu policistů prováděním dopravních akcí a zvýšeným dohledem na pozemních komunikacích není na našich silnicích úplně bezpečno, neboť především řidiči a všichni účastníci silničního provozu musí být ohleduplní a mít společný zájem, a to je snížit počet dopravních nehod na našich silnicích.
|