29.08.2023 11:34
Policie ČR
Zpravodajství
krimi
Zobrazeno
864x
|
Náchodští kriminalisté v těchto dnech odložili trestní stíhání 27 letého muže z Náchodska, který měl své družce způsobit škodu přesahující čtvrt milionu korun, jelikož by bylo vzhledem k okolnostem neúčelné - je stíhán pro jinou majetkovou trestnou činnost s vyšší sazbou.
Muž měl nejdříve využít její důvěry, když se za něho zaručila jako ručitel u nebankovní společnosti, kde si vzal půjčku, kterou však nesplácel. Zároveň když partnerka usnula, se měl v několika případech pomocí jejího otisku prstu dostat do jejího mobilního bankovnictví, ze kterého měl bez jejího vědomí provádět platby na sázkových portálech.
Muž byl podezřelý ze spáchání přečinů zpronevěra, podvod, neoprávněný přístup k počítačovému systému a neoprávněný zásah do počítačového systému nebo nosiče informací, neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku, za což mu hrozil trest odnětí svobody ve výši 4 let.

Podpořte redakci on-line deníku Orlický.net! Klikněte, prosím, na reklamní banner našich inzerentů. Tento zpravodajský portál funguje díky reklamě jako je tato. Děkujeme.
|