Profil autora:
vložil Fletch
jméno Fletcher Martin
autor textu Petr Hamták/Martin Fletcher
autor fotografií Ilustrační foto
hash tag #loudaautofinal8
13.02.2024 18:52

Fletch

Zpravodajství
sport

Zobrazeno 3224x
Už ve středu dopoledne odstartuje v hale na pražské Královce velký mezinárodní maraton v basketbalu, čítající během tří dnů hned tucet zápasů předních mužstev z obou zemí někdejší federace. Louda Auto FINAL 8 Česko-slovenského poháru mužů je unikátní akcí, která se uskutečňuje v rámci společných oslav stoleté existence basketbalu na českém a slovenském území.

Ve středu na svatého Valentýna je na programu čtvrtfinálový den. Během něj půjde česká jednička (Nymburk) na slovenskou čtyřku (Svit), dvojka (Děčín) na trojku (Komárno), trojka (USK Praha) na dvojku (Handlová) a čtyřka (Olomoucko) na jedničku (Levice). Ve čtvrtek přijdou na řadu obě semifinále a dva zápasy o umístění a v pátek souboje o titul, o bronz, o páté a o sedmé místo.

Zúčastněné celky z české Kooperativa NBL, které se rekrutovaly z tuzemského pohárového play-off, byly nasazeny podle aktuálního postavení v ligové tabulce, slovenští zástupci ve FINAL 8 a jejich nasazení bylo určeno automaticky podle postavení nejlepších čtyř týmů po polovině základní části ligy.

Turnaj, na nějž jsou vstupenky k dispozici v síti Ticketportal, vyvrcholí v pátek finálovým duelem od 19 hodin, přenášeným ČT sport. Ostatní zápasy bude vysílat portál TVCOM.cz.

Nejlepší slovenský celek turnaje se stane vítězem Slovenského poháru a nejlepší zástupce NBL bude šampionem Českého poháru, přičemž nejlepší čtyřka si v rámci Českého poháru rozdělí tyto prize money: za 1. místo 80.000 korun, za 2. místo 60.000, za 3. místo 40.000 a za 4. místo 20.000 korun. A bonusovou trofej samozřejmě získá celkový vítěz FINAL 8.

V rámci třídenního basketbalového svátku se fanoušci můžou těšit i na bohatý doprovodný program včetně poločasových soutěží a dalších přestávkových interakcí, kdy jednou z cen budou i vstupenky na kvalifikační duel EuroBasketu mužů mezi lvy a Velkou Británií v Pardubicích.

A nyní už více k utkáním středečních čtvrtfinále.

11:00 ERA BASKETBALL NYMBURK (1) – ISKRA SVIT (4)

Celý turnaj otevře už ve středu v 11 hodin duel Nymburka se Svitem. Polabský celek, který na trofej v domácím poháru čeká už od roku 2021, jde do akce jako lídr NBL a postupující do čtvrtfinále Europe Cupu FIBA. Ač mu bude chybět křídelník Svejcar (se zraněnou nohou) a další křídlo Collins čerstvě odešlo do Charleroi, na druhé straně kádr nedávno posílil pivot Sanders a čerstvě i téměř dvoumetrový křídelník Stephens, který se v sobotu na pražské Folimance v ligové premiéře prezentoval velmi dobrým ofenzivním arzenálem (18 bodů, 9 doskoků, 8 získaných faulů i 2 asistence za 30 minut).

Svit, který už od určení rankingu slovenských účastníků turnaje poskočil na třetí příčku ligové tabulky, nevyniká v útoku (průměr 81,4 bodu), ani na doskoku (31), ale má solidní obranu (79 bodů), úspěšnost trojek (37 procent) i péči o míč (10 ztrát), které dá velký test agresivní nymburská obrana.

Tým, který je obhájcem trofeje ve Slovenském poháru a také historicky prvním slovenským šampionem federální ligy (z roku 1961), táhne v sezoně vyrovnaný kvartet těžící mezi 14 až 18 body. Jsou to jen 178 vysoký rozehrávač Brown (průměr 18), forward Mozone (15), power forward Kalthoff (15+7 doskoků) a v NBL dobře známý rozehrávač Rožánek (14+3 asistence).

Český favorit postup přes v průměru 194 centimetrů vysoký tým kouče Lukáše Vargy rozhodně nebere jako samozřejmost. „Vůbec. Přece jen se dostali mezi čtyři nejlepší na Slovensku, tak kvalitu mít budou. Mají asi vyrovnané pole střelců, bude tak důležité se na ně připravit. Určitě to nebereme tak, že první zápas se čtvrtým bude pohoda,” varuje opora Nymburka Jaromír Bohačík.

Ten si nepamatuje, kdy naposledy hrál tři zápasy ve třech dnech a uvědomuje si enormní náročnost takové fyzické nálože. „Nám ale může i pomoct. Oproti ostatním máme dost široký kádr a může to být výhoda.”

14:00 BK ARMEX DĚČÍN (2) – BC KOMÁRNO (3)

Druhé čtvrtfinále obstará český vicemistr a obhájce Českého poháru s podle všeho ambiciózním slovenským vicemistrem. Komárno je nyní v nejvyšší slovenské soutěži třetím rokem, ale v obou předchozích získalo medaili a loni dalo ve finále velký boj levickému favoritovi, když padlo těsně 3-4. Navíc v Alpe Adria Cupu dosáhlo až na FINAL 4.

V letošní sezoně už ale vyměnilo několik trenérů a jeho forma tak není příliš čitelná. V útoku i obraně se shodne na 81 bodech, solidní má doskok i trojkovou úspěšnost, jen ho víc trápí ztráty (průměr 14). O body se nejvíc starají power forward Markovič (15+8 doskoků), v NBL dobře známý křídelník Páleník (12,5), dále forward Walker (12+7 doskoků) a guard Gilbreath (12).

Děčín se před v průměru 194 centimetrů vysokým týmem kormidelníka Ivana Djordjeviče musí mít na pozoru, jeho sebevědomí ale může posílit fakt, že těsně před sezonou na jeho půdě skolil slovenského mistra z Levic.

„Přiznám se, že o slovenské lize mám jen povrchní znalosti. Jsem na to ale zvědavý a těším se, budou to tři zápasy ve třech dnech a bude tak záležet, jestli se někde budou moct pošetřit síly. Tři zápasy za tři dny jsou už docela náročné a může to být zajímavé,” ví 34letý univerzální forward Děčína Tomáš Pomikálek, kterému historicky první trofej pro klub, získaná loni právě na Královce, velmi zachutnala.

„Obhájit pohár by bylo krásné. I to nasazení je relativně zajímavé, že bychom se s Nymburkem potkali až v případném finále. Míč je kulatý, stát se může cokoli a my chceme postoupit co nejdál, ale musíme jít po jednom zápase. Bylo by hezké říct, že finále je náš cíl, ale je to fakt dlouhé, navíc my jsme hráli v neděli ligové derby, takže máme ještě kratší čas na regeneraci. Budou to tak pro nás čtyři zápasy v šesti dnech a to bude zajímavá zkušenost,” nepopírá kapitán Válečníků.

17:00 USK PRAHA (3) – MBK BANÍK HANDLOVÁ (2)

V aktuální situaci by ze zástupců NBL měl mít s postupem nejsnadnější práci tým USK, neboť kádr Handlové těsně před FINAL 8 vynuceně opustily čtyři klíčové zahraniční opory, snášející dohromady v průměru 55 bodů.

Klub o podrobnostech případu, jenž byl šetřen orgány činnými v trestním řízení, podle vlastního vyjádření bude informovat až v následujících dnech, jisté však je, že kvartet Harris, Scott, Todorovič a Mirotič už na soupisce týmu nefiguruje a kádr se sestává pouze ze slovenských a jednoho litevského hráče. Klub, který získal poslední ligovou medaili v roce 2010, kdy u toho byl jeho současný kouč Nenad Miloševič, nicméně potvrdil, že na FINAL 8 i v omezené sestavě hrát bude. V Praze by se tak měl objevit i ex-kolínský pivot Jakub Petráš, který za Handlovou v lize doručuje 8 bodů a 6 doskoků za 22 minut.

„Myslím, že minimálně pro nás v klubu jsme byli favority i před tím, než se k nám dostala informace o odchodech cizinců Handlové. Každopádně nevíme, jestli soupeř i za tak krátkou dobu nenašel nějaké jiné posily, takže to bude pro nás taková neznámá,” nevylučuje ještě zvrat v situaci Baníku rozehrávač pražských Sov Ondřej Švec.

I tak ale ví, že jeho tým je nyní jasným favoritem třetího čtvrtfinále. A tak trochu už je čas dívat se i dál, kde nejspíš bude čekat top favorit celého FINAL 8.

„Naše šance nejsou úplně špatné. Dá se polemizovat, jestli je výhoda mít Nymburk jako favorita na celkové vítězství v semifinále, nebo až ve finále, ale pokud ho chcete porazit, je možná lepší ho mít dřív, kdy budete mít víc energie, a ještě se nepodepíše ta zápasová zátěž. Nymburk nám tam tedy překáží, ale šance jsou docela velké a my musíme podávat co nejlepší výkony,” nebojí se ani té největší výzvy 20letý playmaker, jehož celek se nedávno posílil o zkušeného podkošového borce Bienvenua Mbidu.

20:00 BK REDSTONE OLOMOUCKO (4) – PATRIOTI LEVICE (1)

Naopak nejtěžší práci bude mít tuzemská kometa posledních týdnů Olomoucko, které se do FINAL 8 probilo přes NH Ostrava a dost nečekaně i přes Pardubice po dobytí jejich palubovky. I když však narazí na slovenského mistra z posledních dvou sezon, který navíc od roku 2018 v lize pokaždé sklidil medaile a letos hrál Europe Cup FIBA, hanácký tým se této výzvy neobává.

„Troufnu si říct, že pro basketbalovou veřejnost jsme největším překvapením na FINAL 8, ale určitě nechci, abychom tam byli jen do počtu, třikrát prohráli o dvacet a skončili osmí. Může to znít divně, když máme na úvod nejlepší slovenský tým, ale já budu radši hrát ve čtvrtfinále s Levicemi než s Nymburkem, nebo Děčínem. Beru to tak, že jsme v přípravě porazili Prievidzu, když jsme nebyli ani kompletní. Prievidza je teď na Slovensku těsně čtvrtá. Nevím, proč bychom nemohli porazit Levice, a v semifinále předpokládám, že bude Děčín, který jsme porazili na začátku sezony u nich. Nevidím důvod nevěřit , že by se něco nemohlo povést. Nechci tu vykřikovat nic nahlas, ale doufám, že odehrajeme dobré zápasy,” analyzuje situaci 11. týmu NBL jeho rozehrávač Lukáš Feštr, který si je nicméně vědom síly středečního soupeře.

„Levice nejsou asi tak dominantní jako některé minulé roky, ale pořád jsou jasný favorit na slovenský titul, takže nás nečeká nic jednoduchého.”

V průměru 195 čísel vysocí Patrioti vedení koučem Michalem Madzinem jsou v lize produktivní v útoku (průměr 87 bodů) i pevní v obraně (73), málo ztrácejí (12) a solidně doskakují (39). Závratné procento nevykazují jen z trojkového oblouku (31). Body nejvíc těží křídlo a nebezpečný trojkař Adaway (18), power forward a rovněž schopný střelec Wheeler (17+9 doskoků) a další podkošová opora Howard (14).

Feštr před stratem turnaje nepohrdá ani pozdně večerním časem čtvrtfinále. „Já hlavně nechtěl hrát první zápas od jedenácti, i když by bylo víc času na odpočinek. Radši budu hrát v osm večer než v jedenáct dopoledne. Nebude to jednoduché, ale nebudeme v tom sami. A každý je svého štěstí strůjce – pokud budeme vyhrávat, bude i víc času na odpočinek.”

DALŠÍ PROGRAM LOUDA AUTO FINAL 8 NA PRAŽSKÉ KRÁLOVCE

čtvrtek 15. února

11:00 UTKÁNÍ 1 O 5. AŽ 8. MÍSTO
14:00 UTKÁNÍ 2 O 5. AŽ 8. MÍSTO
17:00 SEMIFINÁLE 1
20:00 SEMIFINÁLE 2

pátek 16. února

10:00 O SEDMÉ MÍSTO
13:00 O PÁTÉ MÍSTO
16:00 O BRONZ
19:00 FINÁLE


Podpořte redakci on-line deníku Orlický.net! Klikněte, prosím, na reklamní banner našich inzerentů. Tento zpravodajský portál funguje díky reklamě jako je tato. Děkujeme.


Fotogalerie

Foto: Ilustrační foto

Zajímavé zprávy z regionu
Další zprávy z lokality Praha
Na vítěze NBL čeká nový unikátní pohár. Nese jméno Jiřího Zídka
Hradecké lvice padly s USK Praha, bude je čekat boj o bronz
V prvním utkání semifinálové série Chance Ženské basketbalové ligy se střetly Hradecké Lvice s týmem ZVVZ USK Praha
Hradecké Lvice se staly posledním semifinalistou letošního ročníku Chance ŽBL
Bez faulu předčilo očekávání. K Pražským jezdcům míří tři vozíky!
Sázka na doyena v duncích i bývalí šampioni
Pardubičtí basketbalisté si vezou z Folimanky výhru
Češi na úvod kvalifikace těsně podlehli Řecku
Jak vypadá nominace národního týmu? Chybět bude kvůli zranění Malá, vrací se Kordovská
Čeští basketbalisté dnes zahajují přípravu na vstup do bojů o EuroBasket 2025
Nymburský double večer pozlatil Královku
V Louda Auto FINAL 8 Česko-slovenském poháru bral bronz tým USK Praha
Levice z oblouku zlomily Děčín. Hitové finále na obzoru
První finalista Nymburk zničil Sovy obranou
Představují se kapitáni basketbalové All-Star
Blesková návštěva kouče basktebalovýh lvů
Máte řidičák? A mohla bych ho vidět?
Některé obce ruší novoroční ohňostroje, jiné ne. V Hradci použijí videomaping
Vláda rozhodla o vyhlášení státního smutku na památku obětí střelce na Filozofické fakultě v Praze. V sobotu v poledne budou znít zvony
Ikonická americká rocková kapela The Smashing Pumpkins se po pěti letech vrací do Prahy, aby u českých fanoušků znovu oživila své nezapomenutelné melodie
Česko VS Černá Hora 24:28. Lvice v posledním duelu padly a na mistrovství světa končí osmé
Německo VS Česko 32:26. Národní tým padl, o sedmé místo si zahraje s Černou Horou
Známe termíny Evropské Zlaté ligy pro rok 2024. Ženy odehrají Final Four v Česku
Francie VS Česko 33:22. Olympijské šampionky rozpustily sen o medaili, národní tým čekají další dva duely
Poprvé se v Česku konala mezinárodní konference na téma Dlouhodobý rozvoj sportovce se zaměřením na děti a mládež
Česko VS Španělsko 30:22. Fantazie! Češky smetly favorita a pokračují v boji o postup
Pet Shop Boys se vrací do Prahy! Se svým turné Dreamworld: The Greatest Hits Live se českému publiku představí tentokrát v O2 universu
Potvrzeno! V Brně se v roce 2026 uskuteční evropský šampionát volejbalistek
Cirque du Soleil se vrací do Prahy, tentokrát s jednou z nejoblíbenějších inscenací CORTEO
Nizozemsko VS Česko 33:20. Národní tým nedokázal najít recept na favorizovaného soupeře


Ryan Dmowski: Americký střelec míří do Mountfieldu HK po rekordní sezoně v Popradu
13.04.2024 | 10:24 | Fletch

Oliver Okuliar: Ze slávy pod Bílou věží k hvězdám NHL
12.04.2024 | 16:54 | Fletch

Stávající herní systém v basketbalové Kooperativa NBL zůstává platný na další tři roky
11.04.2024 | 19:18 | Alisha Alisha

Radovan Pavlík a Martin Štohanzl budou i nadále nedílnou součástí Mountfieldu HK
11.04.2024 | 12:51 | Fletch

Na vítěze NBL čeká nový unikátní pohár. Nese jméno Jiřího Zídka
10.04.2024 | 12:29 | Alisha Alisha

Na slovíčko s manažerem hokejového klubu HC Kohouti Česká Třebová Vladimírem Vaňkem o proběhlé sezoně
09.04.2024 | 11:23 | Fletch

Ocenili nejúspěšnější sportovce loňského roku
09.04.2024 | 09:36 | Hradec Králové

Hradecké lvice padly s USK Praha, bude je čekat boj o bronz
06.04.2024 | 22:09 | Fletch

Hradecké lvice vzdorovaly statečně šampionkám z USK Praha
05.04.2024 | 14:03 | Fletch

Zápasy českotřebovských Kohoutů si nenechalo v právě skončené sezoně ujít téměř 9 tisíc fanoušků
03.04.2024 | 14:28 | Fletch

V prvním utkání semifinálové série Chance Ženské basketbalové ligy se střetly Hradecké Lvice s týmem ZVVZ USK Praha
02.04.2024 | 21:30 * | Fletch

O šampionovi 1. volejbalové ligy rozhodne až páté utkání v Dobřichovicích
01.04.2024 | 14:21 * | Alisha Alisha

Hradecké Lvice se staly posledním semifinalistou letošního ročníku Chance ŽBL
01.04.2024 | 15:26 | Alisha Alisha

Bez faulu předčilo očekávání. K Pražským jezdcům míří tři vozíky!
28.03.2024 | 13:22 | Fletch

Hradečtí volejbalisté bojují o titul v 1. lize
28.03.2024 | 12:04 | Fletchzprávy z měst v regionu Orlických hor a Podorlicka

Rychnov nad Kněžnou
Rákosníčkovo hřiště nebude Rákosníčkovo. Potravinářský řetězec žádá odstranění názvu
Prázdninová dobrodružství v Kamínku
Nebezpečnou křižovatku nahradí kruhák. Stavět se bude v letních měsících
Na radnici cvičně svolali krizový štáb
Ústí nad Orlicí
Odstartoval 16. ročník Jednoho světa. Přichází s pestrým programem
Jeden svět nabídne hned po Velikonocích našlapaný program
Velikonoce a slavnost zmrtvýchvstání páně
Městské slavnosti čeká sympatická změna
Žamberk
Vyprodaná Minipárty s Karlem Šípem v Divišově divadle
Nevybral zatáčku. Poškodil plot a dopravní značení
Expediční kamera 2024 v Žamberku
Jiráskova Lucerna v podání ochotníků z Letohradu v Divišově divadle
Lanškroun
Krvavé rány a strach v očích. Útulek přijal šest psů z nezvládnutého chovu
Nahrazují nevyhovující lavičky za nové
Úředníkům i městským strážníkům se ode dneška můžete prokázat místo plastové karty aplikací eDoklady
Město zavádí nový benefit při narození dítěte
Nové Město nad Metují
Dramatický obrat: Kohouti z České Třebové otočili zápas v posledních minutách
Příjezd na historické náměstí bude uzavřen. Čeká ho rekonstrukce
Pátrali po seniorce. Nemělo šťastný konec
Kohouti uhájili první místo
Dobruška
Město shání peníze na opravu krytého plaveckého bazénu. Ten je starý přes 40 let
Na křižovatce se střetla dvě auta. Jednu osobu museli hasiči vyprostit
První letošní divadelní lahůdka je připravena v Dobrušce
Ranní čelní střet dvou aut uzavřel obchvat města
Letohrad
Dlouho plánovaná oprava krajské silnice se blíží. Řidiče čekají komplikace
U autoservisu shořelo osobní auto
Dobrovolní hasiči přispěchali zachránit život, pacient letěl do nemocnice vrtulníkem
S dopravou zdravotně oslabených v Letohradě pomáhá nová služba
Kostelec nad Orlicí
PŘEDNÁŠKA O ALZHEIMEROVĚ CHOROBĚ
III. SETKÁNÍ ZDRAVOTNÍKŮ A POSKYTOVATELŮ SOCIÁLNÍCH SLUŽEB
Iphone ležel na silnici a zavolal si o pomoc. Hasiči měli planý poplach
Během dvaceti minut dvakrát likvidovali obtížný hmyz
Choceň
Ohořelý parapet okna, začouzený strop. Na balkoně hořel plastový kbelík s popelem z krbu. Škoda za nedbalost je vysoká
Řidičák měla jen pár měsíců, pak o něj přišla. Přesto mladá dívka usedla za volant
Dick vlezl do nory za bobrem. Hasiči jezevčíka zachraňovali
V komerčním chovu slepic potvrzeno ohnisko ptačí chřipky. Z důvodu zamezení strádání bude zbývající drůbež v chovu utracena
Týniště nad Orlicí
Ztratil se senior ve špatném zdravotním stavu. Muže se podařilo nalézen do dvou hodin od nahlášení
Renault se čelně srazil s bavorákem. Prý za to může ranní slunce
Ukončení botanických vycházek spojené s promítáním fotografií
Starosta ke kauze chybějících milionů za neuskutečněnou rekonstrukci: "Jako chlapi jsme si řekli, tohle je celý špatně, seš blbec"
Vamberk
Vrbické léto má svůj happy end. Hendikepovaná dívka dostala novou postel
Začíná stavba retailového parku. Obyvatelé města se dočkají nových obchodů včetně potravin
Ve vambereckých lesích se srazila dvě auta. Tři zranění
Město bude spravovat dříve státní nebo krajské komunikace
Česká Skalice
Kvůli alkoholu a mokré silnici se řidič audiny nevešel na silnici
Sezóna morotkářům pomalu, ale jistě začíná
Nezahlédli jste tohoto muže? Vězeň odešel z nestřeženého pracoviště
Zbytkáč 2,22 promile. Na cestu autem do sámošky to nevadí
Rokytnice v Orlických horách
Horské město bylo rok bez lékárny. Od včerejška už lidé nemusí jezdit do podhůří
Po vzájemném konfliktu jeden muž napadl druhého. Útočníkovi hrozí deset let
Pevnost Hanička má 3D houfnici
Rokytničtí hasiči bojují o titul Dobrovolní hasiči roku 2023
Česká Třebová
Vypravte se do historie textilní továrny na Parníku
Na slovíčko s manažerem hokejového klubu HC Kohouti Česká Třebová Vladimírem Vaňkem o proběhlé sezoně
Zápasy českotřebovských Kohoutů si nenechalo v právě skončené sezoně ujít téměř 9 tisíc fanoušků
Město při příležitosti Dne učitelů ocenilo své pedagogy
Opočno
Vloupal se do kanceláře. Nepoznáváte muže z videa?
Plameny v letní kuchyni. Požár se díky pohotové reakci majitele nerozšířil
Klášterní zahrada žije. Projekt startu oživení areálu končí
Vánoční setkání s koncertem v Opočně
Náchod
Návrat legendární minerální vody Ida. Prameník je znovu otevřený
V areálu nemocnice začaly stavební práce. Vznikne zde nový centrální urgentní příjem a moderní gastro provoz
Ukrajinec vezl cigarety bez tabákových nálepek. Celníci mu kuřivo zabavili a vyměřili mu spotřební daň
Obcí se řítila vysokou rychlostí. Tu nejvyšší povolenou překročila o 75 km/h!
Jablonné nad Orlicí
Prosluněný den volna lákal k vyjížďce. V serpentinách se srazily dva motocykly
Srazila se dvě osobní auta, šest zraněných
Osobnímu vlaku se do cesty postavila dodávka. Její řidič skončil v nemocnici
Po čelním střetu dvou aut museli jednoho z účastníků z vraku vozidla vyprostit. Do nemocnice letěl vrtulníkem
Borohrádek
Linkový autobus sjel ze silnice a narazil do stromu. Spolu s řidičem se zranilo jedno ze dvou cestujicích dětí
Silnice jeden led. Dvě auta havarovala, další sjelo do příkopu samo
Řepa pod mostem, tahač nebezpečně nakloněný a návěs nabodnutý na zábradlí
Dvanáct jednotek ze širokého okolí likvidovalo celé odpoledne požár štěpky
Jaroměř
Na kruhovém objezdu došlo k tragickému střetu
Nezletilí sprejeři v noci posprejovali betonovou zídku
Během odpoledne tři nehody
Streetart na odstaveném vagónu. Škoda dosahuje 50 tisíc korun
Králíky
V Králíkách se řešilo posílení kapacity energetické sítě
Opilý mladík si z cizí garáže půjčil BMW k nočnímu výletu. Zastavil ale o protější plot
Jazyková bariéra nevadila, žáci vyráběli šroubek, kovový štítek a hlavolam
Ohlédnutí za letošní Cihelnou
Hradec Králové
Ryan Dmowski: Americký střelec míří do Mountfieldu HK po rekordní sezoně v Popradu
Oliver Okuliar: Ze slávy pod Bílou věží k hvězdám NHL
Namol opilý muž zkoušel výkon auta. Výsledkem bylo nabourané jiné auto, plot a značka
Radovan Pavlík a Martin Štohanzl budou i nadále nedílnou součástí Mountfieldu HK
Vysoké Mýto
Auto bez řidiče opustilo parkoviště. Naštěstí se zastavilo o nedaleký dům
Před semaforem se srazila tři auta jedoucí za sebou
Kontrolovaný řidič se prokázal zalaminovaným falzifikátem, hlásil se k náboženskému hnutí
Vybočil se škodovkou ze silnice a narazil do stromu
Pardubice
Stávající herní systém v basketbalové Kooperativa NBL zůstává platný na další tři roky
Chcete so podívat do Barcelony nebo na Costa Brava? Leťte z Pardubic
Stavbaři vysunuli nad řeku první část konstrukce největšího lanového mostu u nás
ŘSD zahájilo opravu čtyřpruhu na silnici I/37
Litomyšl
Vyvalte sudy, narodil se nám Bedříšek!
Bedříšek slaví 200. narozeniny, má svoji eurobankovku
V domku hořelo pod střechou
Ptačí chřipka se vrátila na Orlickoústecko. Zasaženy jsou chovy drůbeže
Solnice
Vedení kraje schválilo podmínky pro prodej pozemků v nové průmyslové zóně Solnice-jih
Začala rozsáhlá údržba dřevin. V lokalitě Šárka bylo nutné pokácet desítky starých stromů
Osobák vyjel ze silnice a zastavil o strom
Podél silnice vyrostou další průmyslové haly. Investor hledá najemce
Orlické hory
Řidič BMW na uzké silnici vyjel na krajnici a zastavil o strom
Noční déšť přinesl na hřebeny hor extrémní srážky. Platí výstraha meteorologů
Závod psích spřežení ovládne Orlické hory. Startuje dnes v podvečer
Silnice na Šerlich se zatím solit nebude. Ochranáři požadují udržovat sjízdnost za použití inertního posypu
Podorlicko
Střety několika aut si vyžádaly zraněné
Podpořte Radio Orlicko, aby mohlo dál žít neohraně!
Auta se vydala mimo vozovku. Všechna šla přes střechu
V příkopu skončila motorka i dva osobáky. Jeden převrácený na bok
Rychnovsko
Lesní hrabanka v plamenech. Hasiči vyhlásili druhý stupeň poplachu
Nadační fond vyhlásil jarní výzvy
Škodovka se potkala s naloženým valníkem
Policie vydala preventivní upozornění pro pedagogy, rodiče i děti. Varuje před osobou, která se prý snaží navázat kontakt s dětmi
Orlickoústecko
Dva motorkáři během dvou hodin v poli. "Jezdí jak zaseklá deska gramofonu, nahoru dolu nahoru dolu natankovat a znovu."
Mladý řidič nepřežil čelní střet audiny s nákladní scanií. Vážně zraněnou dívku transportoval vrtulník do nemocnice
Na Velký pátek hasiči likvidovali hned dva požáry
Na útěku před policisty ztratil boty, poté usnul v lese. Vyčmuchal ho policejní pes
Náchodsko
Pat a Mat jezdili odcizenými auty a havarovali s nimi. Škoda třičtvrtě milionu
Z bílého prádla v mžiku černé. Pračka s prádlem shořela
Fanynka Elona Muska přišla o peníze. Podvodníci seniorce zamotali hlavu
Útěk z minizoo nevyšel. Zvířecí uprchlíky zpátky pomohli zahnat hasiči a policisté